Astana – Hapoel Tel Aviv 3:0 (vége) | FK Kairat Almaty – Esbjerg FB 1:1 (vége) | Neftchi – FC Koper 1:2 (vége)
MFK Kosice – Liberec 0:1 (vége) | KF Laçi – FC Zorya Luhansk 0:3 (vége) | FK Budućnost Podgorica – Omonia 0:2 (vége)
Trenčín – FK Vojvodina Novi Sad 4:0 (vége) | Dinamo Minszk – Myllykosken Pallo 47 3:0 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Shakhter Karagandy 0:0 (vége)
KS Ruch Chorzów – FC Vaduz 3:2 (vége) | Rovaniemi – Asteras 1:1 (vége) | Kalju – Lech Poznań 1:0 (vége)
FC Zestafoni – FC Spartak Trnava 0:0 (vége) | Elfsborg – Keşla FK 0:1 (vége) | Petrolul – KS Flamurtari Vlorë 2:0 (vége)
Neman Grodno – FH Hafnarfjördur 1:1 (vége) | FK Mladá Boleslav – Široki Brijeg 2:1 (vége) | Rosenborg BK – Sligo 1:2 (vége)
CFR Cluj – Jagodina 0:0 (vége) | FC Luzern – St. Johnstone 1:1 (vége) | PFC CSKA Sofia – FC Zimbru Chişinău 1:1 (vége)
PFK Litex Lovech – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Zulte Waregem – WKS Zawisza Bydgoszcz 2:1 (vége) | Víkingur – Tromsö 0:0 (vége)
Győr – Göteborg 0:3 (vége) | Bursaspor – FC Chikhura Sachkhere 0:0 (vége) | Rijeka – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége)
RNK Split – Hapoel Be’er Sheva FC 2:1 (vége) | Aberdeen FC – FC Groningen 0:0 (vége) | Motherwell – UMF Stjarnan 2:2 (vége)
Linfield – AIK Fotboll 1:0 (vége) | Dundalk FC – Hajduk 0:2 (vége) | FK Sarajevo – FK Haugesund 0:1 (vége)
FK Čukarički Stankom – SV Gröding 0:4 (vége)
CFR Cluj
0:0 (0:0)
FK Jagodina
csütörtök 17.07.2014, 19:30 • Stadionul Dr. Constantin Radulescu • Európa liga

Vége! Gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó, a jobban játszó Cluj nem tudta érvényesíteni az erőfölényét. Így a visszavágóra marad a döntés, amit Szerbiában rendeznek – ott bármi megtörténhet. Köszönjük a figyelmet! (21:25:09)

90+3
    Paun-Alexandru nem találja el a labdát, már meg sem lepődünk a hibán.

90+1
    Megkezdődik a hosszabbítás.

90
    Djuricic újabb bravúrja mentette most meg a Jagodinát.

90
    Az utolsó percbe fordulva Chuka került óriási helyzetbe, de nem találta el jól, ez is kimarad.

89
    Monroy is lejön, ez az utolsó hazai csere. Paun-Alexandru érkezik.

88
    Lepovic lövését blokkolták a védők.

85
    Nem érződik a játékosokon a tűz így az utolsó percekben.

84
    Lejön a vendégek centere, Lepovic váltja Jakimovskit.

82
    Christian durrant mellé egy szabadrúgást.

81
    Simac löki fel Chukát.

81
    A közönség elégedetlen, fújol.

80
    Jakolis előtt adódott lehetőség, de nem tudott vele élni.

80
    Sokat faultol a Jagodina, érezhetően fáradnak.

79
    Felgueiras lőheti a szabadrúgást!

78
    Monroy lőheti a szabadrúgást.

77
    Djuric is elfáradt, őt Martinovic váltja.

75
    Negrut sokat futott, de elfáradt, Christian a helyén.

73
    Negrut szöglete után Chuka a kapufát találta el!

71
    Mitosevic lőhetett kapura a szabadrúgás után, de nem találta el.

70
    Cvetkovic lőhet kapura szabadrúgásból.

68
    Már több, mint húsz perc telt el a második félidőből, de még mindig nincs meg a kulcs a szerb reteszhez.

67
    Deac megint tarthatatlan volt, de nem tudott a kapuba találni.

65
    Cluj-szabadrúgás következik.

63
    Letámadnak a románok, de szépen passzolgatnak a szerbek.

62
    Cluj-szöglet következik.

60
    Deac rúgja fel Milinkovicot.

60
    Csetepaté alakul ki, összeszólalkoznak a játékosok.

59
    Monroy nem tudta kihasználni a lehetőséget, kirúgás.

58
    Deac lövése elkerüli a kaput.

58
    Costea keveset mutatott, Jakolis a helyén.

56
    Óriási helyzet! Egy jobb oldali beadás után a kapus középre tolta a labdát, Jakimovski pedig az üres kapura lőhetett, de még sikerült közbe lépni.

55
    Deacot nehezen tartják, most már ketten figyelnek rá.

54
    A sérült játékos lemegy, Gasic áll be a helyére.

53
    Mihajlovicot hordágyon kell levinni.

53
    Újabb szerb a földön, ez most komolynak tűnik.

52
    Sulley harcol ki szabadrúgást.

52
    Egy picit hosszú az indítás Deacnak, de szépen játszik a Cluj.

51
    Rada volt a tettes, de pár másodperc múlva Milinkovicot is felrúgja.

50
    Susnjar kapott egyet hátulról, lent marad.

48
    A bal oldalon az alapvonalig ment a Cluj, a visszalőtt labdára Deac robbant, de nem találta el jól, Djuricic leért a sarokra.

47
    Chuka most faultolja Mitosevicet, jó helyről jöhet a Jagodina.

46
    Chuka marad lesen.

46
    Azonnal egy szép román támadás, a balról jövő beadásról azonban két csatár is lemarad.

46

A Jagodina még nem talált kaput a találkozón.

Befejeződött az 1. félidő. Egyértelmű Cluj.fölényben telt az első negyvenöt perc, a románok akarata érvényesül, aktívabbak, agresszívebbek és pontosabbak, de egyelőre gólt nem sikerült szerezniük, mert Mihajlovicék a végén rendre odaérnek a passzsávokba. Tizenöt perc múlva jövünk!

45+1
    Tiago Lopes faultjával ér véget a félidő.

45
    Az utolsó passzok rendre elakadnak – a végén mindig bezárul a szerb csapda.

44
    Filipovic csúnya becsúszása után elmarad a sárga lap, sima szabadrúgás az ítélet.

43
    Jagodina-kontra után az utolsó passz kicsit hosszú, egy szöglet így is kisül a dologból.

42
    Ismét a szerb védelem munkában, egy balról jövő beadást kell kivágniuk.

40
    Megkezdődik a félidő utolsó öt perce.

39
    A szögletből nem lesz semmi, kihozza a Cluj.

38
    Szépen és kreatívan támadnak a szerbek, mindkét fél nagy területeket hagy.

36
    Larie faultja után jöhet a Jagodina.

34
    Deac óriási helyetben, de Djuricic megint véd, nagyon érik a román gól.

33
    Gyönyörű román támadás, de csak szöglet a vége, a tizenhatoson belül közbeléptek a védők.

32
    Rada lövi el, de nem sokkal a bal alsó mellett zúg el a labda.

31
    Djuric Deacot vitte földre, jogos a sárga, jó helyről jöhet a szabadrúgás.

30
    Kétségbeesetten védekeznek a vendégek, jelenleg nagy fölényben a Cluj.

28
    Chuka faultolja Mitosevicet a középpályán.

26
    Jóval többet van a románoknál a labda, az történik a pályán, amit ők akarnak.

25
    Costea lövését blokkolják.

24
    Letámadnak a szerbek, de nem tűnnek elég robbanékonynak, a Cluj szépen játssza ki az ilyen szituációkat.

22
    Oda-vissza szabálytalanságok, mindkét fél igyekszik tördelni a másik támadójátékát.

21
    Tiago Lopes faultol, taktikai szabálytalanság, jöhet a Jagodina.

20
    Djuric lépett ki ismét, de nem sikerült bevennie a szerb kaput.

19
    Újabb kreatív játék, de Deac megint nem tudja lekezelni a labdát.

17
    A Cluj most váltott, a bal szélen próbálnak meg több támadást vezetni.

15
    Szép szerb támadás, a balszélen robogtak el, de Larie tisztázni tud.

14
    Deac feszült, hátulról rúgott oda Mihajlovicnak.

13
    Magas az ívelés Deac felé.

12
    Az első lehetőség, agresszív volt elöl Negrut, majd Deac elé tálalt, aki a jobb oldalon megverte az emberét, de a beadása elszállt a fejek felett.

12
    Filipovic az, de már felkelt, lesétál, alighanem hamarosan visszatér.

11
    Egy szerb játékos fekszik a szögletzászlónál, ápolás.

10
    Deac nem tudta időben megszelidíteni a labdát, kirúgás.

9
    Cluj-szöglet után tizenegyes-gyanús eset történt, de a játékvezető sípja néma maradt – nem látta a lerántás.

8
    Mindkét fél a tizenhatos bal oldalánál tört be egymás után, de egyikük sem jutott el helyzetig.

7
    Sulley akasztotta meg a vendégek kontráját a félpályánál szabálytalanul.

6
    Szép egyérintős játékot láthattunk a hazaiaktól, de egy bevetődő védő útját állta az utolsó passznak.

4
    Deac ugrott ki a védők közül, de Djuric hárított.

3
    Mezőnyjáték folyik, a Cluj a jobb szélen igyekszik feltörni a vendégek védelmét.

2
    A szerbek letámadnak, a román gárda hátul adogat.

1
    Megkezdődött a találkozó, a Cluj indította útjára a labdát.

1

A Cluj ugyan csak az ötödik helyet tudta megszerezni tavaly a román bajnokságban, de a szezon előtt még a 29. helyen állt az IFHHS világranglistáján – többek között olyan csapatokat megelőzve, a Genk, a Bordeaux és a Málaga, ugyanakkor mindössze két hellyel lemaradva a Valencia mögött. Emlékezhetünk rájuk, pár éve a Bajnokok Ligája csoportkörében vitézkedtek többek között a Chelsea ellen. Az első körben nem kellett pályára lépniük.

A Jagodina sem játszott az Európa Liga első körében, inkább a Puskás Akadémiától szenvedtek vereséget múlt szerdán Magyarországon. A csapat a szerb kupa megnyerésével vívta ki a jogot a részvételre.

Az összecsapás esélyese egyértelműen a Cluj, azon túl, hogy tapasztaltabbak és otthon (több, mint 23.000 fős stadionban) játszanak, jóval nagyon játékerőt képviselnek, mint a Jagodina. A szerbek legnagyobb fegyvere a 22 éves Pesic, a csatár tavaly 13 gólt szerzett a bajnokságban, ezzel messze ő volt a gárda legeredményesebb játékosa.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:30 - kor kezdődik.