Astana – Hapoel Tel Aviv 3:0 (vége) | FK Kairat Almaty – Esbjerg FB 1:1 (vége) | Neftchi – FC Koper 1:2 (vége)
MFK Kosice – Liberec 0:1 (vége) | KF Laçi – FC Zorya Luhansk 0:3 (vége) | FK Budućnost Podgorica – Omonia 0:2 (vége)
Trenčín – FK Vojvodina Novi Sad 4:0 (vége) | Dinamo Minszk – Myllykosken Pallo 47 3:0 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Shakhter Karagandy 0:0 (vége)
KS Ruch Chorzów – FC Vaduz 3:2 (vége) | Rovaniemi – Asteras 1:1 (vége) | Kalju – Lech Poznań 1:0 (vége)
FC Zestafoni – FC Spartak Trnava 0:0 (vége) | Elfsborg – Keşla FK 0:1 (vége) | Petrolul – KS Flamurtari Vlorë 2:0 (vége)
Neman Grodno – FH Hafnarfjördur 1:1 (vége) | FK Mladá Boleslav – Široki Brijeg 2:1 (vége) | Rosenborg BK – Sligo 1:2 (vége)
CFR Cluj – Jagodina 0:0 (vége) | FC Luzern – St. Johnstone 1:1 (vége) | PFC CSKA Sofia – FC Zimbru Chişinău 1:1 (vége)
PFK Litex Lovech – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Zulte Waregem – WKS Zawisza Bydgoszcz 2:1 (vége) | Víkingur – Tromsö 0:0 (vége)
Győr – Göteborg 0:3 (vége) | Bursaspor – FC Chikhura Sachkhere 0:0 (vége) | Rijeka – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége)
RNK Split – Hapoel Be’er Sheva FC 2:1 (vége) | Aberdeen FC – FC Groningen 0:0 (vége) | Motherwell – UMF Stjarnan 2:2 (vége)
Linfield – AIK Fotboll 1:0 (vége) | Dundalk FC – Hajduk 0:2 (vége) | FK Sarajevo – FK Haugesund 0:1 (vége)
FK Čukarički Stankom – SV Gröding 0:4 (vége)
CFR Cluj
0:0 (0:0)
FK Jagodina
csütörtök 17.07.2014, 19:30 • Stadionul Dr. Constantin Radulescu • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:30 - kor kezdődik.

A Cluj ugyan csak az ötödik helyet tudta megszerezni tavaly a román bajnokságban, de a szezon előtt még a 29. helyen állt az IFHHS világranglistáján – többek között olyan csapatokat megelőzve, a Genk, a Bordeaux és a Málaga, ugyanakkor mindössze két hellyel lemaradva a Valencia mögött. Emlékezhetünk rájuk, pár éve a Bajnokok Ligája csoportkörében vitézkedtek többek között a Chelsea ellen. Az első körben nem kellett pályára lépniük.

A Jagodina sem játszott az Európa Liga első körében, inkább a Puskás Akadémiától szenvedtek vereséget múlt szerdán Magyarországon. A csapat a szerb kupa megnyerésével vívta ki a jogot a részvételre.

Az összecsapás esélyese egyértelműen a Cluj, azon túl, hogy tapasztaltabbak és otthon (több, mint 23.000 fős stadionban) játszanak, jóval nagyon játékerőt képviselnek, mint a Jagodina. A szerbek legnagyobb fegyvere a 22 éves Pesic, a csatár tavaly 13 gólt szerzett a bajnokságban, ezzel messze ő volt a gárda legeredményesebb játékosa.

1

1
    Megkezdődött a találkozó, a Cluj indította útjára a labdát.

2
    A szerbek letámadnak, a román gárda hátul adogat.

3
    Mezőnyjáték folyik, a Cluj a jobb szélen igyekszik feltörni a vendégek védelmét.

4
    Deac ugrott ki a védők közül, de Djuric hárított.

6
    Szép egyérintős játékot láthattunk a hazaiaktól, de egy bevetődő védő útját állta az utolsó passznak.

7
    Sulley akasztotta meg a vendégek kontráját a félpályánál szabálytalanul.

8
    Mindkét fél a tizenhatos bal oldalánál tört be egymás után, de egyikük sem jutott el helyzetig.

9
    Cluj-szöglet után tizenegyes-gyanús eset történt, de a játékvezető sípja néma maradt – nem látta a lerántás.

10
    Deac nem tudta időben megszelidíteni a labdát, kirúgás.

11
    Egy szerb játékos fekszik a szögletzászlónál, ápolás.

12
    Filipovic az, de már felkelt, lesétál, alighanem hamarosan visszatér.

12
    Az első lehetőség, agresszív volt elöl Negrut, majd Deac elé tálalt, aki a jobb oldalon megverte az emberét, de a beadása elszállt a fejek felett.

13
    Magas az ívelés Deac felé.

14
    Deac feszült, hátulról rúgott oda Mihajlovicnak.

15
    Szép szerb támadás, a balszélen robogtak el, de Larie tisztázni tud.

17
    A Cluj most váltott, a bal szélen próbálnak meg több támadást vezetni.

19
    Újabb kreatív játék, de Deac megint nem tudja lekezelni a labdát.

20
    Djuric lépett ki ismét, de nem sikerült bevennie a szerb kaput.

21
    Tiago Lopes faultol, taktikai szabálytalanság, jöhet a Jagodina.

22
    Oda-vissza szabálytalanságok, mindkét fél igyekszik tördelni a másik támadójátékát.

24
    Letámadnak a szerbek, de nem tűnnek elég robbanékonynak, a Cluj szépen játssza ki az ilyen szituációkat.

25
    Costea lövését blokkolják.

26
    Jóval többet van a románoknál a labda, az történik a pályán, amit ők akarnak.

28
    Chuka faultolja Mitosevicet a középpályán.

30
    Kétségbeesetten védekeznek a vendégek, jelenleg nagy fölényben a Cluj.

31
    Djuric Deacot vitte földre, jogos a sárga, jó helyről jöhet a szabadrúgás.

32
    Rada lövi el, de nem sokkal a bal alsó mellett zúg el a labda.

33
    Gyönyörű román támadás, de csak szöglet a vége, a tizenhatoson belül közbeléptek a védők.

34
    Deac óriási helyetben, de Djuricic megint véd, nagyon érik a román gól.

36
    Larie faultja után jöhet a Jagodina.

38
    Szépen és kreatívan támadnak a szerbek, mindkét fél nagy területeket hagy.

39
    A szögletből nem lesz semmi, kihozza a Cluj.

40
    Megkezdődik a félidő utolsó öt perce.

42
    Ismét a szerb védelem munkában, egy balról jövő beadást kell kivágniuk.

43
    Jagodina-kontra után az utolsó passz kicsit hosszú, egy szöglet így is kisül a dologból.

44
    Filipovic csúnya becsúszása után elmarad a sárga lap, sima szabadrúgás az ítélet.

45
    Az utolsó passzok rendre elakadnak – a végén mindig bezárul a szerb csapda.

45+1
    Tiago Lopes faultjával ér véget a félidő.

Befejeződött az 1. félidő. Egyértelmű Cluj.fölényben telt az első negyvenöt perc, a románok akarata érvényesül, aktívabbak, agresszívebbek és pontosabbak, de egyelőre gólt nem sikerült szerezniük, mert Mihajlovicék a végén rendre odaérnek a passzsávokba. Tizenöt perc múlva jövünk!

A Jagodina még nem talált kaput a találkozón.

46

46
    Azonnal egy szép román támadás, a balról jövő beadásról azonban két csatár is lemarad.

46
    Chuka marad lesen.

47
    Chuka most faultolja Mitosevicet, jó helyről jöhet a Jagodina.

48
    A bal oldalon az alapvonalig ment a Cluj, a visszalőtt labdára Deac robbant, de nem találta el jól, Djuricic leért a sarokra.

50
    Susnjar kapott egyet hátulról, lent marad.

51
    Rada volt a tettes, de pár másodperc múlva Milinkovicot is felrúgja.

52
    Egy picit hosszú az indítás Deacnak, de szépen játszik a Cluj.

52
    Sulley harcol ki szabadrúgást.

53
    Újabb szerb a földön, ez most komolynak tűnik.

53
    Mihajlovicot hordágyon kell levinni.

54
    A sérült játékos lemegy, Gasic áll be a helyére.

55
    Deacot nehezen tartják, most már ketten figyelnek rá.

56
    Óriási helyzet! Egy jobb oldali beadás után a kapus középre tolta a labdát, Jakimovski pedig az üres kapura lőhetett, de még sikerült közbe lépni.

58
    Costea keveset mutatott, Jakolis a helyén.

58
    Deac lövése elkerüli a kaput.

59
    Monroy nem tudta kihasználni a lehetőséget, kirúgás.

60
    Csetepaté alakul ki, összeszólalkoznak a játékosok.

60
    Deac rúgja fel Milinkovicot.

62
    Cluj-szöglet következik.

63
    Letámadnak a románok, de szépen passzolgatnak a szerbek.

65
    Cluj-szabadrúgás következik.

67
    Deac megint tarthatatlan volt, de nem tudott a kapuba találni.

68
    Már több, mint húsz perc telt el a második félidőből, de még mindig nincs meg a kulcs a szerb reteszhez.

70
    Cvetkovic lőhet kapura szabadrúgásból.

71
    Mitosevic lőhetett kapura a szabadrúgás után, de nem találta el.

73
    Negrut szöglete után Chuka a kapufát találta el!

75
    Negrut sokat futott, de elfáradt, Christian a helyén.

77
    Djuric is elfáradt, őt Martinovic váltja.

78
    Monroy lőheti a szabadrúgást.

79
    Felgueiras lőheti a szabadrúgást!

80
    Sokat faultol a Jagodina, érezhetően fáradnak.

80
    Jakolis előtt adódott lehetőség, de nem tudott vele élni.

81
    A közönség elégedetlen, fújol.

81
    Simac löki fel Chukát.

82
    Christian durrant mellé egy szabadrúgást.

84
    Lejön a vendégek centere, Lepovic váltja Jakimovskit.

85
    Nem érződik a játékosokon a tűz így az utolsó percekben.

88
    Lepovic lövését blokkolták a védők.

89
    Monroy is lejön, ez az utolsó hazai csere. Paun-Alexandru érkezik.

90
    Az utolsó percbe fordulva Chuka került óriási helyzetbe, de nem találta el jól, ez is kimarad.

90
    Djuricic újabb bravúrja mentette most meg a Jagodinát.

90+1
    Megkezdődik a hosszabbítás.

90+3
    Paun-Alexandru nem találja el a labdát, már meg sem lepődünk a hibán.

Vége! Gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó, a jobban játszó Cluj nem tudta érvényesíteni az erőfölényét. Így a visszavágóra marad a döntés, amit Szerbiában rendeznek – ott bármi megtörténhet. Köszönjük a figyelmet! (21:25:09)