Astana – Hapoel Tel Aviv 3:0 (vége) | FK Kairat Almaty – Esbjerg FB 1:1 (vége) | Neftchi – FC Koper 1:2 (vége)
MFK Kosice – Liberec 0:1 (vége) | KF Laçi – FC Zorya Luhansk 0:3 (vége) | FK Budućnost Podgorica – Omonia 0:2 (vége)
Trenčín – FK Vojvodina Novi Sad 4:0 (vége) | Dinamo Minszk – Myllykosken Pallo 47 3:0 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Shakhter Karagandy 0:0 (vége)
KS Ruch Chorzów – FC Vaduz 3:2 (vége) | Rovaniemi – Asteras 1:1 (vége) | Kalju – Lech Poznań 1:0 (vége)
FC Zestafoni – FC Spartak Trnava 0:0 (vége) | Elfsborg – Keşla FK 0:1 (vége) | Petrolul – KS Flamurtari Vlorë 2:0 (vége)
Neman Grodno – FH Hafnarfjördur 1:1 (vége) | FK Mladá Boleslav – Široki Brijeg 2:1 (vége) | Rosenborg BK – Sligo 1:2 (vége)
CFR Cluj – Jagodina 0:0 (vége) | FC Luzern – St. Johnstone 1:1 (vége) | PFC CSKA Sofia – FC Zimbru Chişinău 1:1 (vége)
PFK Litex Lovech – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Zulte Waregem – WKS Zawisza Bydgoszcz 2:1 (vége) | Víkingur – Tromsö 0:0 (vége)
Győr – Göteborg 0:3 (vége) | Bursaspor – FC Chikhura Sachkhere 0:0 (vége) | Rijeka – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége)
RNK Split – Hapoel Be’er Sheva FC 2:1 (vége) | Aberdeen FC – FC Groningen 0:0 (vége) | Motherwell – UMF Stjarnan 2:2 (vége)
Linfield – AIK Fotboll 1:0 (vége) | Dundalk FC – Hajduk 0:2 (vége) | FK Sarajevo – FK Haugesund 0:1 (vége)
FK Čukarički Stankom – SV Gröding 0:4 (vége)
PFK Litex Lovech
0:2 (0:0)
Diósgyőri VTK
csütörtök 17.07.2014, 19:45 • Gradski stadion, Lovech • Európa liga

Vége! Remek eredményt ért el a Diósgyőr, hiszen idegenben kétgólos sikert aratva szerzett előnyt a visszavágóra. Ugyan a hazaiaknál volt a labda és többet is lőttek kapura, összességében nem voltak veszélyesebben, mint a magyar gárda, akik a hajrában kétszer is pontosak voltak a befejezéseknél. Köszönjük a figyelmet! (21:34:13)

90+3
    Tizenegyes-gyanús eset a diósgyőri tizenhatosnál, de a síp néma marad.

90+3
    Már nem siet a magyar csapat, tartja a labdát.

90+1
    Egerszegi még besárgul, taktikai szabálytalanságot követett el.

90
    GÓÓÓÓÓÓL! 0-2! Egy gyönyörű kontra végén Marjanovic is lőhetett volna, de visszaadta GRUMICnak, aki tizenöt méterről felvarrta a rövid felsőbe. Szép gól, kettő az előny!

89
    A játékvezető felmutatja a sárgát Bojikovnak. Ez volt a célja.

89
    Bojikov harmadszorra vissza tudja már húzni Debreczenit, meg is kapja érte a lapot.

87
    Tsvetanov maradt lesen.

86
    Jordán harcol ki szabadrúgást, Kádár rúgta fel.

84
    Jordán lesre futott.

83
    GÓÓÓÓÓL! VEZET A DIÓSGYŐR! Egy lecsorgó labdát Bognár gyűjtött össze a tizenhatos jobb oldalán, a középre adását pedig NÉMETH üresen passzolta a kapuba. 0-1!

82
    A sokat egy-egyező Asprilla helyére érkezik Tsvetanov.

81
    Bodurov került helyzetbe, de ő is ront – ma mindenki be van oltva gól ellen.

80
    Popov lépett fel és kapcsolódott be a támadásba, de az érkező labdával nem tudott mit kezdeni.

79
    Futball nincs, szabálytalanságok és sétálgatás a menü.

78
    Bacsa is lejön, Marjanovic váltja a csatárt.

77
    A sokat hibázó, de sokat futó center lejön, Tsvetkov a helyén.

75
    A játékvezető most unta meg, Bacsa sárgát kap.

74
    Bacsa megtaposta Bojikovot.

74
    Diósgyőri faultok egymás után...

73
    Elég sétálós az iram, iszonyú meleg van, fáradtak a felek.

72
    Kossoko került helyzetbe, de sokadszorra is elügyetlenkedi. Megvannak a hazaiak lehetőségei a győzelemhez bőven.

70
    Husic faultol, most már egyértelműen a hazaiak nyomnak.

68
    Hazai sarokrúgás következik, kisebb fölénybe kerültek az utóbbi percekben.

67
    Grumic maradt lesen.

66
    Kossoko harcol ki szabadrúgást Okukával szemben.

64
    Litex-szöglet következik.

63
    Mendy szabálytalan, Grumic révén jöhet a Diósgyőr.

62
    Okakát csak szabálytalanul lehetett megállítani, Vajushi sárgát kap érte.

60
    Boumal helyére Rumenov érkezik, megvan az első hazai csere.

60
    Gosztonyit kisebb meglepetésre lehozza az edző, Grumic a helyén.

59
    Bacsa próbálta meg lefutni a védőt, de negyven méter után kiegyeztek egy döntetlenben.

58
    Kádár ment szögletre, nagy Lovecs-helyzet volt.

56
    Bognár maradt lesen.

55
    Jordán került helyzetbe, gyorsabb a miskolci védőknél ezúttal is, de most sem tudja góllal befejezni.

54
    Gosztonyi lövi mellé a szabadrúgást.

51
    Gosztonyi lerántotta az egyik hazai játékost, taktikai fault, sárga.

50
    Barczi helyére a friss igazolás, Bognár érkezik.

49
    Egy labdaszerzés után Kossokko lőhetett középről, de nem találta el jól, Antal fogja.

47
    Barczi lövésébe lépnek bele.

46
    Gosztonyi rögtön egy faulltal kezdi a második félidőt.

46

Befejeződött az 1. félidő. Itt volt Egerszegi lábában a gól, de benne is maradt, reméljük a folytatásban sikerül betalálnia. Összességében egy fokkal jobban játszik a Diósgyőr, de mindkét oldalon vannak helyzetek. 7-3 a kapuralövések aránya a hazaiak javára, de játékban nem marad el ellenfelétől a miskolci csapat. Tizenöt perc és folytatjuk!

45
    Ezzel az ajtó-ablak helyzettel kezdődik a félidő utolsó perce.

44
    Óriási magyar helyzet maradt ki, egy jobb oldalról érkező beadásra rosszul lépett ki Vinicius és középre tolta ki, nagy szerencséjére Egerszegi lövésébe bele tudott még érni egy védő.

43
    Visszasétálgatnak a magyar védők, hazai szöglet.

42
    Csak hátra lehet játszani, nincs beadás.

41
    Miskolci szöglettel folytatódik a találkozó.

40
    Mezőnyjáték folyik, letámad a Diósgyőr.

37
    Gosztonyi szöglete után Debreczeni hagyja ki a ziccert.

36
    Okuka kap sárga lapot a szabálytalanság után.

35
    Debreczeni mentett nagyot egy jobbról érkező beadás után.

34
    Lüktető a játék, de egyik fél sem tud igazán felülkerekedni a másikon.

32
    Megint Kossoko került helyzetbe, de megint nem tudta megoldani.

30
    Bacsa maradt lesen. Nagy területeket hagy a Lovech hátul.

28
    Kossoko mozgott keresztben, de a lövésébe belevetődött egy védő, fölé szállt.

27
    Szépen letámad a Diósgyőr.

25
    Jordán lövi mellé az ígéretes lehetőséget.

23
    Most a magyarok kontrázhatnak, de az utolsó passz közben elesik Gosztonyi.

23
    Egerszegi állítja meg a kontrát – szabálytalanul.

21
    Debreczeni csinál szép cselt, Jordán felrúgja.

20
    Kossoko rúgja fel Husicot.

18
    Hibáznak a védők, de Németh nem tudja jól átvenni a bal szélen, így bedobás következhet.

17
    Zlatinov előtt adódott lehetőség, de Antal ezúttal is hárít.

16
    Asprilla kavargatott a tizenhatos jobb oldalán, de a beadása után a védők fel tudtak szabadítani.

14
    Kádár lőtt mellé.

13
    Előbb Kádár, majd Popov is szabálytalan, jöhet a DVTK.

12
    Szép diósgyőri akció végén mentenek a hazai védők a kapu elől.

10
    Egy egész szektor üres a román stadionban.

8
    Diósgyőri helyzet, a szabadrúgás után Gosztonyi fejelt kapura, de Vinicius leért a jobb alsó sarokra.

7
    Most Barczi harcol ki szabadrúgást, Popov volt szabálytalan.

6
    Most Zlatinov lőtt, de nem találta el a kaput.

4
    Okuka faultolja Vajushit, a bal szélről jöhet szabadrúgással a Lovecs.

3
    Zlatinov szabadrúgása után Vajushi került helyzetbe, de elhibázta a kaput.

2
    Husic felrúgja Asprillát.

2
    Asprilla azonnal célba veszi a miskolci kaput, Antal véd,

1

A miskolci csapat a máltai Birkirkara együttesével mérkőzött az első körben, otthon 2-1-es sikert arattak (Barczi és Bacsa volt a gólszerző), idegenben viszont simán, 4-1-re múlták felül a jóval gyengébb erőkből álló ellenfelet (Elek, Husic, Barczi és Marjanovic talált be).

A Litex Lovech a bolgár bajnokság harmadik helyezettjeként indulhatott az Európa Ligában, az első körben a Veris ellen mérkőztek és az idegenbeli 0-0 után hazai pályán magabiztos 3-0-ás győzelmet arattak, Mendy találata után Gil duplázott a második félidőben.

A Lovech stadionja 8100 férőhelyes.

Szerda reggel már elindult Lovecsbe a diósgyőri csapat és már a frissen igazolt Bognár István is ott van a keretben. Este már a meccs időpontjában edzettek a stadionban, így készülvén a ma esti összecsapásra.