Astana – Hapoel Tel Aviv 3:0 (vége) | FK Kairat Almaty – Esbjerg FB 1:1 (vége) | Neftchi – FC Koper 1:2 (vége)
MFK Kosice – Liberec 0:1 (vége) | KF Laçi – FC Zorya Luhansk 0:3 (vége) | FK Budućnost Podgorica – Omonia 0:2 (vége)
Trenčín – FK Vojvodina Novi Sad 4:0 (vége) | Dinamo Minszk – Myllykosken Pallo 47 3:0 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Shakhter Karagandy 0:0 (vége)
KS Ruch Chorzów – FC Vaduz 3:2 (vége) | Rovaniemi – Asteras 1:1 (vége) | Kalju – Lech Poznań 1:0 (vége)
FC Zestafoni – FC Spartak Trnava 0:0 (vége) | Elfsborg – Keşla FK 0:1 (vége) | Petrolul – KS Flamurtari Vlorë 2:0 (vége)
Neman Grodno – FH Hafnarfjördur 1:1 (vége) | FK Mladá Boleslav – Široki Brijeg 2:1 (vége) | Rosenborg BK – Sligo 1:2 (vége)
CFR Cluj – Jagodina 0:0 (vége) | FC Luzern – St. Johnstone 1:1 (vége) | PFC CSKA Sofia – FC Zimbru Chişinău 1:1 (vége)
PFK Litex Lovech – Diósgyőri VTK 0:2 (vége) | Zulte Waregem – WKS Zawisza Bydgoszcz 2:1 (vége) | Víkingur – Tromsö 0:0 (vége)
Győr – Göteborg 0:3 (vége) | Bursaspor – FC Chikhura Sachkhere 0:0 (vége) | Rijeka – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége)
RNK Split – Hapoel Be’er Sheva FC 2:1 (vége) | Aberdeen FC – FC Groningen 0:0 (vége) | Motherwell – UMF Stjarnan 2:2 (vége)
Linfield – AIK Fotboll 1:0 (vége) | Dundalk FC – Hajduk 0:2 (vége) | FK Sarajevo – FK Haugesund 0:1 (vége)
FK Čukarički Stankom – SV Gröding 0:4 (vége)
PFK Litex Lovech
0:2 (0:0)
Diósgyőri VTK
csütörtök 17.07.2014, 19:45 • Gradski stadion, Lovech • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Szerda reggel már elindult Lovecsbe a diósgyőri csapat és már a frissen igazolt Bognár István is ott van a keretben. Este már a meccs időpontjában edzettek a stadionban, így készülvén a ma esti összecsapásra.

Okuka, Dražen

A miskolci csapat a máltai Birkirkara együttesével mérkőzött az első körben, otthon 2-1-es sikert arattak (Barczi és Bacsa volt a gólszerző), idegenben viszont simán, 4-1-re múlták felül a jóval gyengébb erőkből álló ellenfelet (Elek, Husic, Barczi és Marjanovic talált be).

A Litex Lovech a bolgár bajnokság harmadik helyezettjeként indulhatott az Európa Ligában, az első körben a Veris ellen mérkőztek és az idegenbeli 0-0 után hazai pályán magabiztos 3-0-ás győzelmet arattak, Mendy találata után Gil duplázott a második félidőben.

3
    Zlatinov szabadrúgása után Vajushi került helyzetbe, de elhibázta a kaput.

4
    Okuka faultolja Vajushit, a bal szélről jöhet szabadrúgással a Lovecs.

6
    Most Zlatinov lőtt, de nem találta el a kaput.

7
    Most Barczi harcol ki szabadrúgást, Popov volt szabálytalan.

8
    Diósgyőri helyzet, a szabadrúgás után Gosztonyi fejelt kapura, de Vinicius leért a jobb alsó sarokra.

10
    Egy egész szektor üres a román stadionban.

12
    Szép diósgyőri akció végén mentenek a hazai védők a kapu elől.

13
    Előbb Kádár, majd Popov is szabálytalan, jöhet a DVTK.

14
    Kádár lőtt mellé.

16
    Asprilla kavargatott a tizenhatos jobb oldalán, de a beadása után a védők fel tudtak szabadítani.

17
    Zlatinov előtt adódott lehetőség, de Antal ezúttal is hárít.

18
    Hibáznak a védők, de Németh nem tudja jól átvenni a bal szélen, így bedobás következhet.

20
    Kossoko rúgja fel Husicot.

21
    Debreczeni csinál szép cselt, Jordán felrúgja.

23
    Egerszegi állítja meg a kontrát – szabálytalanul.

23
    Most a magyarok kontrázhatnak, de az utolsó passz közben elesik Gosztonyi.

25
    Jordán lövi mellé az ígéretes lehetőséget.

27
    Szépen letámad a Diósgyőr.

28
    Kossoko mozgott keresztben, de a lövésébe belevetődött egy védő, fölé szállt.

30
    Bacsa maradt lesen. Nagy területeket hagy a Lovech hátul.

32
    Megint Kossoko került helyzetbe, de megint nem tudta megoldani.

34
    Lüktető a játék, de egyik fél sem tud igazán felülkerekedni a másikon.

35
    Debreczeni mentett nagyot egy jobbról érkező beadás után.

36
    Okuka kap sárga lapot a szabálytalanság után.

37
    Gosztonyi szöglete után Debreczeni hagyja ki a ziccert.

40
    Mezőnyjáték folyik, letámad a Diósgyőr.

41
    Miskolci szöglettel folytatódik a találkozó.

42
    Csak hátra lehet játszani, nincs beadás.

43
    Visszasétálgatnak a magyar védők, hazai szöglet.

44
    Óriási magyar helyzet maradt ki, egy jobb oldalról érkező beadásra rosszul lépett ki Vinicius és középre tolta ki, nagy szerencséjére Egerszegi lövésébe bele tudott még érni egy védő.

45
    Ezzel az ajtó-ablak helyzettel kezdődik a félidő utolsó perce.

Befejeződött az 1. félidő. Itt volt Egerszegi lábában a gól, de benne is maradt, reméljük a folytatásban sikerül betalálnia. Összességében egy fokkal jobban játszik a Diósgyőr, de mindkét oldalon vannak helyzetek. 7-3 a kapuralövések aránya a hazaiak javára, de játékban nem marad el ellenfelétől a miskolci csapat. Tizenöt perc és folytatjuk!

46

46
    Gosztonyi rögtön egy faulltal kezdi a második félidőt.

47
    Barczi lövésébe lépnek bele.

49
    Egy labdaszerzés után Kossokko lőhetett középről, de nem találta el jól, Antal fogja.

50
    Barczi helyére a friss igazolás, Bognár érkezik.

51
    Gosztonyi lerántotta az egyik hazai játékost, taktikai fault, sárga.

54
    Gosztonyi lövi mellé a szabadrúgást.

55
    Jordán került helyzetbe, gyorsabb a miskolci védőknél ezúttal is, de most sem tudja góllal befejezni.

56
    Bognár maradt lesen.

58
    Kádár ment szögletre, nagy Lovecs-helyzet volt.

59
    Bacsa próbálta meg lefutni a védőt, de negyven méter után kiegyeztek egy döntetlenben.

60
    Gosztonyit kisebb meglepetésre lehozza az edző, Grumic a helyén.

60
    Boumal helyére Rumenov érkezik, megvan az első hazai csere.

62
    Okakát csak szabálytalanul lehetett megállítani, Vajushi sárgát kap érte.

63
    Mendy szabálytalan, Grumic révén jöhet a Diósgyőr.

64
    Litex-szöglet következik.

66
    Kossoko harcol ki szabadrúgást Okukával szemben.

67
    Grumic maradt lesen.

68
    Hazai sarokrúgás következik, kisebb fölénybe kerültek az utóbbi percekben.

70
    Husic faultol, most már egyértelműen a hazaiak nyomnak.

72
    Kossoko került helyzetbe, de sokadszorra is elügyetlenkedi. Megvannak a hazaiak lehetőségei a győzelemhez bőven.

73
    Elég sétálós az iram, iszonyú meleg van, fáradtak a felek.

74
    Diósgyőri faultok egymás után...

74
    Bacsa megtaposta Bojikovot.

75
    A játékvezető most unta meg, Bacsa sárgát kap.

77
    A sokat hibázó, de sokat futó center lejön, Tsvetkov a helyén.

78
    Bacsa is lejön, Marjanovic váltja a csatárt.

79
    Futball nincs, szabálytalanságok és sétálgatás a menü.

80
    Popov lépett fel és kapcsolódott be a támadásba, de az érkező labdával nem tudott mit kezdeni.

81
    Bodurov került helyzetbe, de ő is ront – ma mindenki be van oltva gól ellen.

82
    A sokat egy-egyező Asprilla helyére érkezik Tsvetanov.

83
    GÓÓÓÓÓL! VEZET A DIÓSGYŐR! Egy lecsorgó labdát Bognár gyűjtött össze a tizenhatos jobb oldalán, a középre adását pedig NÉMETH üresen passzolta a kapuba. 0-1!

84
    Jordán lesre futott.

86
    Jordán harcol ki szabadrúgást, Kádár rúgta fel.

87
    Tsvetanov maradt lesen.

89
    Bojikov harmadszorra vissza tudja már húzni Debreczenit, meg is kapja érte a lapot.

89
    A játékvezető felmutatja a sárgát Bojikovnak. Ez volt a célja.

90
    GÓÓÓÓÓÓL! 0-2! Egy gyönyörű kontra végén Marjanovic is lőhetett volna, de visszaadta GRUMICnak, aki tizenöt méterről felvarrta a rövid felsőbe. Szép gól, kettő az előny!

90+1
    Egerszegi még besárgul, taktikai szabálytalanságot követett el.

90+3
    Már nem siet a magyar csapat, tartja a labdát.

90+3
    Tizenegyes-gyanús eset a diósgyőri tizenhatosnál, de a síp néma marad.

Vége! Remek eredményt ért el a Diósgyőr, hiszen idegenben kétgólos sikert aratva szerzett előnyt a visszavágóra. Ugyan a hazaiaknál volt a labda és többet is lőttek kapura, összességében nem voltak veszélyesebben, mint a magyar gárda, akik a hajrában kétszer is pontosak voltak a befejezéseknél. Köszönjük a figyelmet! (21:34:13)