Franciaország-Spanyolország 4:18 (vége) | Nagy-Britannia - Hollandia 5:11 (vége)
Oroszország-Olaszország 10:13 (vége) | Magyarország-Görögország 12:7 (vége)
Oroszország-Olaszország

10:13

(2:3, 1:3, 4:5, 3:2)

péntek 18.07.2014, 16:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Női Vízilabda EB

Az olaszok végig vezetve, kiegyensúlyozott teljesítmény nyújtva megnyerték a mérkőzést. Oroszország az egész találkozó alatt futott az eredmény után, de igazából meg sem tudta szorongatni mai ellenfelét. Az olaszoknak már az is belefért, hogy az utolsó negyedben kiengedtek.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (17:18:52)

Vége a mérkőzésnek.

32
    Az utolsó támadást az olaszok vezették, de amolyan tessék-lássékból, már kapura sem lőttek.

32
    BORISOVA szélről a rövid felsőbe vágta. De az oroszoknak már ez későn jött, sekély e kéj.

32
    MOTTA állt ki végleg, az oroszok meglőhetik mai tizedik góljukat.

31
    Az oroszoknak nem sikerült kihasználni az előnyt, de az olaszok is hibáztak támadásban.

30
    BIANCONI-t is kiküldik a játékvezetők, a legvégén már könnyen osztogatják a büntetéseket.

30
    Az olaszok már különösebben nem erőltetik a támadójátékot, tudják hogy ez a meccs már zsebben van.

29
    AIELLO kapott büntetést, de most nem sikerült bevenni az olaszok kapuját.

29
    IARONDAYKINA góljával az oroszok tovább csökkentik a hátrányukat, de talán már késő ez a hajrá.

28
    QUEIROLO állt ki, ismét emberfórban az olaszok.

28
    KARIMOVA kozmetikázza az eredményt. Az olasz kapus nem védhette a löketet.

27
    A játékvezetők könnyen osztogatják a büntetéseket, ezúttal AIELLO-t szórták ki.

27
    BIANCONI vállalta el az ötméterest, nem is hibázta el a lehetőséget.

26
    Krimer volt középen szabálytalan, büntető az olaszok javára.

26
    Semmi nem akar sikerülni az oroszoknak, illetve jól védekeznek az olaszok.

26
    Orosz támadásnál FRASSINETTI-t szórják ki a bírok.

25
    RADICCHI hamar ki is használja az olasz előnyt, ezzel már öt közte.

25
    ABDRIZIAKOVA újabb büntetésével végleg kiszállt.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed.

Az olaszok ebben a negyedben is növelni tudták előnyüket, kétséges hogy innen még van-e visszaút Oroszországnak.

Vége a harmadik negyednek.

24
    COTTI növelte az olasz előnyt, egyre közelebb a győzelemhez Olaszország.

24
    Az oroszok már éppen kezdtek felzárkózni, a kedélyek lehűtéséről gondoskodtak az olaszok.

24
    Szépen megjáratott labda után BIANCONI a tizedik olasz gól szerzője. Szélről talált a kapuba.

23
    RYZHKOVA áll ki, olasz emberelőny.

23
    PROKOFYEVA vállalta el a büntetőt, az olasz kapus pislogni se nagyon érkezett.

23
    Di Mario szabálytalankodott középen, a játékvezető ötméterest ítélt.

23
    Az oroszok szereztek labdát, támadhatnak.

23
    PROKOFYEVA minden dühét beleadta a lövésbe, a labda a bal sarokba vágódott.

22
    MOTTA kapott büntetést, az oroszok játszhatnak előnyben.

22
    BIANCONO vállalta el az ötméterest, nem remegett meg a keze.

21
    Az olaszok most nem használták ki a fórt, támadhat Oroszország.

21
    ABDRIZIAKOVA állt ki, olasz emberelőny.

20
    KARIMOVA lőtt pontosan, góljával zárkóznak az oroszok.

20
    DI MARIO vállalta el a büntetőt, lövésébe csak beleérni tudott a kapus.

19
    Az olaszok támadhattak, középen szabálytalanság miatt ötméterest ítélt a játékvezető.

19
    ABDRIZIAKOVA balról lőtte kapura, a rövidet választotta, zárkózik Oroszország.

18
    Már éppen lejárt a kiállítás, BIANCONI a léc alá bevarrta.

17
    GRINEVA állt ki, emberfórban az olaszok.

17
    GORLERO védett nagyot, az olaszok támadhatnak.

17
    Ráúszásnál az oroszoknak sikerült elhozni a labdát.

A második negyed egyértelműen az olaszoké volt. Védekezésük kimagasló, az oroszokat sikerült is elbizonytalanítani. A mérkőzés még közel nem lefutott, ugyanakkor Olaszország komolynak mondható előnybe került.

Vége a második negyednek.

16
    PALMIERI-t szórták ki, az oroszok játszhatnak emberelőnyben.

16
    A védekezésükre nem panaszkodhatnak az olaszok, sikerült is elbizonytalanítani az orosz lányokat.

15
    Jó védekezés mindkét oldalon, az oroszok támadhatnak.

15
    Olasz támadásnál kétszer egymásután is védett a kapus, Oroszország támadhat.

14
    Az oroszok egyre idegesebbek, el is szórják a labdákat.

14
    PALMIERI középről lőtte el hosszas lóbálás után, pontosan célzott.

13
    Gyenge orosz támadás végén az olaszok jöhetnek.

13
    GARIBOTTI jobb szélen teljesen szabadon volt, a célzással sem akadt problémája.

12
    GRINEVA jól játszik, emberelőnyben bal szélről kilőtte a hosszút.

12
    MOTTA állt ki, ismét orosz emberfór.

11
    FRASSINETTI-t sikerült centerben megjátszani, egy kicsit lenyomták a víz alá, de így is sikerült kapura húznia.

11
    Emberelőnyben sem sikerült betalálni az oroszoknak. Kevés a vállalkozókedv, mindenki inkább a másikra vár.

11
    Oroszország időt kért.

11
    FRASSINETTI-t szórták ki a játékvezetők.

10
    Nem és nem, újra nem sikerült a gólszerzés. Most már az olaszok is eltalálták a kapufát.

10
    PROKOFYEVA áll ki, az olaszok támadhatnak emberelőnyben.

9
    Támadásban az oroszok lövésig sem jutottak el.

9
    Rossz olasz centerezés, támadhat Oroszország.

9
    A ráúszásnál a labdát az olaszok hozták el.

Kiegyenlített, küzdelmes első negyeden vagyunk túl, fegyelmezetten védekeztek a csapatok.

Vége az első negyednek.

8
    A negyed utolsó támadását az oroszok vezették, a távoli lövés elkerülte a kaput.

8

7
    Fegyelmezetten védekeznek a csapatok, finoman szólva nem potyognak a gólok.

7
    Az olaszok megjáratták a labdát, az emberelőnyt azonban nem sikerült kihasználniuk.

6
    RYZHKOVA-t szórták ki, emberelőnyben az olaszok.

6
    Olaszország időt kért.

5
    Az oroszok támadhattak, a lövést még védte az olasz portás, de a kipattanóra érkező IARONDAYKINA közelről már a kapuba tessékelte a labdát.

5
    MOTTA lőtt bődületesen nagy gólt, középről a léc alá.

4
    Gyors támadást vezettek az oroszok, a lövést a kapus a kapufa segítségével hárította.

4
    DI MARIO az újabb olasz gól szerzője, akcióból, középről vágta be.

3
    GRINEVA kapott pontos labdát, védőjéről levált, a célzással sem volt problémája.

3
    Az olaszoktól rossz a centerezés, Oroszország támadhat.

2
    Az oroszok támadhattak, az egyik játékos a felső lécet találta el.

2
    Hiba mindkét oldalon, idegesen kezdenek a csapatok.

2
    Emmolo úszott meg a jobb szélen, éles szögből nagyon bevarrta.

1
    Orosz támadás végén gyenge a lövés, jócskán kapu fölé ment a labda.

1
    GRINEVA kapott azonnal büntetést, de az olaszok elkapkodták a támadást.

1
    Ráúszásnál az olaszok hozták el a labdát.

Július 14-én megkezdődött a vízilabdázók Európa-bajnoksága, amelynek történelme során már nem először Budapest a házigazdája. A tornán a nőknél nyolc ország válogatottja vesz részt, két négyes csoportra osztva. A csoportmérkőzések után a csoportelsők automatikusan bejutnak az elődöntőbe, míg a csoportok második és harmadik helyezettjei keresztbe játszanak egymással a legjobb négy közé jutásért. A csoportutolsók pedig a hetedik helyért játszanak.

Az oroszok az Európa-bajnokságokon hagyományosan jól szerepelnek, ritka az olyan kontinensviadal, mikor érem nélkül kell távozniuk. Erős, képzett játékosaik vannak, az új reménységeket is ügyesen építették be a csapatba. A csoport első mérkőzésén egy végig kiélezett csatában 10:9 arányban a spanyolokat múlták felül.

Ha az oroszokra azt mondtuk, hogy egy rendkívül képzett és erős válogatott, akkor ez az olaszokra hatványozottan igaz. Olaszország 1989-ben szerepelt először kontinensviadalon, azóta mindegyiken részt vett, és soha nem hiányzott még az elődöntőből. A csoport első mérkőzésén Franciaországgal mérkőztek, és tekintélyparancsoló 14:4-es győzelmet arattak.

Az orosz-olasz csata kiélezettnek és izgalmasnak ígérkezik, az előző meccs alapján az olaszok tűnnek esélyesnek, de egy esetleges orosz győzelem se lenne világszenzáció.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:00 - kor kezdődik.