Ipress Center-Vác – MTK-Budapest 39:27 (vége)
Ipress Center-Vác
39:27 (18:10)
MTK-Budapest
péntek 18.07.2014, 16:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Felkészülési mérkőzések

Közönségszórakoztató mérkőzést játszott egymással a két gárda. Látszott mindkét csapaton, hogy nemrég kezdték a felkészülést. A váci együttes valamivel jobban összeért már, az MTK csapata még a hazainál is jobban kicserélődött, többi idő kell, hogy a figurák pontosabbak legyenek.

A váci csapatban Sterjova, Hornyák és Drávai átlövésgóljai mellett Fülöp is gólerős volt. A két bal szélső, Pelczéder és Szondi is kiválóan teljesített és ne menjünk el szó nélkül a váci Hansághy váratlan nagy góljai mellett sem.

A vendégeknél sok volt a pontatlanság, de Török és Barna már most is jó formát mutatott, rajtuk kívül még Varga harcossága emelhető ki.

Ipress Center Vác – MTK-Budapest: 39-27!
    ---- (17:20:31)

60
    Mérkőzés vége. (39:27)

60
    WOLF lövi a bal felsőbe az időn túli hetest. (39:27) (39:27)

60
    Varga erőszakol ki jobb kettőben egy hétméterest. (39:26) (39:26)

60
    Jó védekezés Ertltől, de marad az MTKnál. (39:26) (39:26)

60
    Rontott fővárosi lövés után PELCZÉDER lerohanásgólja. (39:26) (39:26)

60
    Az imént is gólt szerző 10-es számú váci beállós szerez gólt középről. Még nincs vége a meccsnek! (38:26) (38:26)

60
    Vélhetően az utolsó támadás folyik. (37:26) (37:26)

60
    VARGA Nikolett a jobb szélről szerzi az újabb MTK találatot. (37:26) (37:26)

59
    A váci hetes számú játékos eredményes középről. Sajnos két olyan játékos is pályára lépett a hazai csapatban, akiről nem volt információnk. De ez is szép gól volt! (37:25) (37:25)

59
    A bíró jelzése szerint két perc hátra a találkozóból. (36:25) (36:25)

59
    KOVÁCS Gréta tör be bal kettőben és betalál. (36:25) (36:25)

59
    Teljes cseresor a Vácnál Drávai kivételével nagyjából 2 perce. (36:24) (36:24)

58
    Szép blokk bal kettőben az előbb gólt szerző váci játékostól. (36:24) (36:24)

58
    Az előzetesen nem szereplő váci 10-es számú játékos szerez szép gólt Drávai passza után! (36:24) (36:24)

57
    Nagyjából 3-4 perc lehet hátra a találkozóból. (35:24) (35:24)

57
    WOLF a bal felsőbe bombázza a hetest. (35:24) (35:24)

56
    Pelczéder kapott két perces büntetést egy két kezes lökés miatt ziccerben. Hetes az MTK javára. (35:23) (35:23)

56
    KOVÁCS Gréta középről talpról pattintja a kapus lába mellett a váci kapuba. (35:23) (35:23)

55
    Ábrahámot húzta vissza Drávai, marad a fekete mezes MTK csapatánál. (35:22) (35:22)

55
    DRÁVAI a kapus kezével együtt szerez átlövésgólt. (35:22) (35:22)

54
    Passzív a Vácnál, sok a cserejátékos most bent a hazaiaknál. (34:22) (34:22)

54
    Összefejelt véletlenül egy váci és egy fővárosi játékos, szerencsére mindketten tudják folytatni. (34:22) (34:22)

53
    Passzívnál nem tudott mit kezdeni most a Vác, a túloldalon Kovács lő fölé. (34:22) (34:22)

53
    Wolf ütemtelen átlövését fogja Sztranyan. (34:22) (34:22)

52
    HANSÁGHY középről átlövésből eredményes. (34:22) (34:22)

51
    TÖRÖK Petra a jobb szélről jó szögből kilövi a hosszú alsót. (33:22) (33:22)

51
    Az ő régi posztján játszó PELCZÉDER Orsolya harmadik góljával újra 12 a váci előny. (33:21) (33:21)

51
    SZÁDVÁRI újra eredményes lerohanásból egy váci labdavesztés után. A tavalyi klubja ellen most játszik első ízben. (32:21) (32:21)

50
    Váci labdavesztés után SZÁDVÁRI szerez lerohanásgólt. (32:20) (32:20)

50
    Mindkét csapat sokat cserél. (32:19) (32:19)

50
    Két csere a hazai csapatban. Dakos és Sterjova érkezik Farkas és Fülöp helyett. (32:19) (32:19)

49
    Török megy bele Fülöpbe. (32:19) (32:19)

49
    Gyors támadás végén DRÁVAI Gyöngyi középről szép átlövésgólt szerez. (32:19) (32:19)

49
    Két technikai hiba mindkét részről. Az MTK támadhat, de máris újra labdát veszítenek. (31:19) (31:19)

48
    A fővárosiak kapujába érkezett a harmadik számú kapus, aki nem szerepelt az előzetes összeállításban, így nevet egyelőre nem tudunk írni. (31:19) (31:19)

47
    TÖRÖK Petra a jobb szélről húzza vissza a rövidbe. (31:19) (31:19)

47
    HANSÁGHY Beatrix középről újra átlövésgólt szerez. (31:18) (31:18)

46
    Barna Éva lőtte a jobb kapufára, onnan kiment a labda. (30:18) (30:18)

46
    DRÁVAI bal kettőből felugrás után szerez szép átlövésgólt. (30:18) (30:18)

45
    BARNA Éva nagyon belejött, ahogy a Vác ellen szokta. Bal kettőben tör be és a bal felsőben köt ki a lövése. (29:18) (29:18)

45
    Fülöp szerez labdát, de Drávai szabálytalan volt. (29:17) (29:17)

44
    Hansághy átlövése száll fölé. (29:17) (29:17)

44
    Váci labdavesztés után BARNA Éva középről fejezi be a sikeres lerohanást. (29:17) (29:17)

43
    Drávai kap a lökésért sárgát. (29:16) (29:16)

43
    HORVÁTH még fault közben is betalál jobb kettőben, pedig lökték erősen. (29:16) (29:16)

43
    FÜLÖP menetrendszerű lerohanásgólja. (29:15) (29:15)

42
    Barna átlövését blokkolják, Balogh fogja meg. (28:15) (28:15)

42
    STERJOVA nem húzta az időt, középre cselezett balról és 9 méterről átlövésgólt szerzett! (28:15) (28:15)

41
    WOLF Alexandra középről átlövésgóllal jelentkezik. (27:15) (27:15)

41
    DRÁVAI egy lövőcsel után tisztára játssza magát és középről a bal alsóba lövi. Megpattant, de bement. (27:14) (27:14)

41
    Varga marad lent a földön, rosszul fogott talajt. Szerencsére tudja folytatni rövid ápolás után. (26:14) (26:14)

40
    VARGA Nikolett futott be a jobb szélről középre, megkapja a labdát és szép gólt szerez beállóból! (26:14) (26:14)

40
    Balog Beáta már visszafutott, a helyére passzoltak. A túloldalon egy váci a vonalon futott át. (26:13) (26:13)

39
    Nyaknál fogva lerántás, megúszott a Vác egy kiállítást. (26:13) (26:13)

39
    STERJOVA átlövése középről a jobb alsóba! (26:13) (26:13)

38
    BARNA Éva középről tökéletes átlövésgól a jobb felső sarokba! (25:13) (25:13)

38
    STERJOVA most lerohanásgólt szerez középről, megugrott a Vác. (25:12) (25:12)

38
    Belemenés Horváthtól. (24:12) (24:12)

38
    SZONDI maga viszi végig a lerohanást sikerrel. (24:12) (24:12)

37
    Szondi labdalopása egy keresztpassznál. (23:12) (23:12)

37
    BARNA Éva szép átlövésgólja középről a jobb alsó sarokba! (23:12) (23:12)

37
    FARKAS Veronika talpról ütemtelenül a jobb alsóba! (23:11) (23:11)

36
    Drávai és Balog nagy harcban a labdáért, előbbi nyeri. (22:11) (22:11)

36
    Varga lövését védte Balogh Judit. (22:11) (22:11)

36
    Sterjova kap kettő perces büntetést, leterítette Schmidtet. Már érett ez a kiállítás. (22:11) (22:11)

35
    Mindkét oldalon 1-1 technikai hiba történt, MTK támadás. (22:11) (22:11)

35
    Sterjova megy bele a falba. (22:11) (22:11)

35
    Hosszú MTK támadás. (22:11) (22:11)

34
    HORNYÁK középen betör és kilövi a bal alsót. (22:11) (22:11)

34
    Sterjova továbbra is kőkemény, majd Úrfi lövését Balogh védi. (21:11) (21:11)

33
    Sterjova kapta fel Barnát, megússza a Vác a kiállítást. (21:11) (21:11)

33
    Támadhat az MTK-Budapest. (21:11) (21:11)

33
    Varga Nikolett kapott két perces büntetést, Hornyákot csapta le. (21:11) (21:11)

33
    SZONDI kap jó labdát és nem is hibázza el a bal szélről! (21:11) (21:11)

32
    ÚRFI középről talpról a jobb alsóba Sztranyan mellett. (20:11) (20:11)

32
    SZONDI Zsófia végigviszi a lerohanást! 10 közte. (20:10) (20:10)

31
    Szondi is labdát szerez. (19:10) (19:10)

31
    FÜLÖP Andrea lerohanásból eredményes. (19:10) (19:10)

31
    Farkas szerez labdát. (18:10) (18:10)

31
    Elkezdődött a második félidő. (18:10)

Hamarosan kezdődik a második játékrész, az MTK fog kezdeni.

Kiegészítés: a mérkőzés első perceiben a Vác kapujában Balogh Judit állt, utána érkezett a pályára Sztranyan Ágnes.

A játékvezetők tiszta játékidőt mérnek a jelek szerint, mert hajszálpontosan a kezdő sípszó után 30 perccel vetettek véget az első félidőnek.

A meccs elején fej-fej mellett haladtak a felek, 1-2 gólos váci vezetéssel. A játékrész derekán azonban megugrott a Vác, az igazolások egyelőre erősnek tűnnek, főleg átlövő poszton néz ki úgy, hogy sokat erősödött a Váci NKSE.
    A bal szélen Pelczéder védekezésben és támadásban is remekel egyelőre, Hornyák Dóra és Fülöp pedig egyelőre sokat vállal góllövőként.

A túloldalon még meglátszik, hogy csak néhány napja kezdték meg a felkészülést a vendégek, de az MTK csapatának erősödése egyértelműen látszik már most. Török Petra brillírozik, Varga Nikolett is erős formát mutat, egyértelműen a legjobb 8 közé jó lehet az MTK-Budapest is.

A szünet után folytatjuk, maradjanak velünk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (18:10)

29
    Folyamatosan váltogatja a csapat felállását Konkoly Csaba és sokat cserél Horváth Attila is. (18:10) (18:10)

28
    Támad a Vác. (18:10) (18:10)

27
    Hornyák szerez labdát, majd Szádvári szabálytalan. (18:10) (18:10)

27
    Kettő perces kiállítást kap Hansághy lerántásért. (18:10) (18:10)

26
    Ábrahám ziccerét fogja Sztranyán, de marad a fővárosiaknál. Wolf lövése a blokkról pattan ki. (18:10) (18:10)

26
    PELCZÉDER Orsolya elképesztően szép cundergólja a bal szélről, vastaps a nézőtéren!! (18:10) (18:10)

25
    Átlövésgól HANSÁGHYTÓL bal kézzel jobb kettőből! (17:10) (17:10)

25
    TÖRÖK Petra újabb szép góllal jelentkezik a jobb szélről. (16:10) (16:10)

24
    DRÁVAI trükkös átlövése pattan be a kapus lába alatt. (16:9) (16:9)

24
    Szép blokk Drávaitól, jöhet a Vác. (15:9) (15:9)

23
    Pelczéder szerez labdát, de hazaadás miatt visszafújják. (15:9) (15:9)

23
    Nagyjából 6-7 perc lehet hátra az első félidőből. (15:9) (15:9)

23
    Törlés miatt áll a játék egy rövid ideig. (15:9) (15:9)

22
    Hansághy a jobb szélről ugyan gólt szerez, de belépett, így a gól érvénytelen. (15:9) (15:9)

22
    Szádvári a bal szélről, nehéz szögből a jobb kapufa tövére dobja. (15:9) (15:9)

22
    Először a pályán DRÁVAI Gyöngyi, azonnal egy szép átlövésgóllal jelentkezik középről. (15:9) (15:9)

21
    TÖRÖK Petra a jobb szélről átejti a váci hálóőrt, szép gól! (14:9) (14:9)

21
    Itt is pontatlan bejátszás, MTK lerohanás. (14:8) (14:8)

20
    Kicsit lassítja a játékot az MTK a kezdeti rohanás után. Labdavesztés közben, jöhet a Vác. (14:8) (14:8)

20
    FÜLÖP Andrea Sterjova bejátszását értékesíti. (14:8) (14:8)

19
    A váci kapus hárítja Kovács Gréta átlövését. (13:8) (13:8)

19
    Pelczéder dobja a felső lécre nehéz szögből a bal szélről. (13:8) (13:8)

18
    Sterjova lőtt balról, belülvédekezés gyanús volt, de marad a Vácnál. (13:8) (13:8)

18
    Dakos góljába belefújnak, marad a Vácnál. (13:8) (13:8)

18
    Hansághy passzívnál a jobb szélről a kapus lábára dobja, de oldalt ment ki. (13:8) (13:8)

17
    Sterjova lövése pattan meg a blokkon, majd Ábrahám lerohanása sikertelen, a bal kapufa mellé dobja. (13:8) (13:8)

17
    Gyönyörű bejátszás után ÁBRAHÁM talál a váci kapuba beállóból! (13:8) (13:8)

17
    Sterjova lövése középre ment, Kurucznak könnyű zsákmány volt. (13:7) (13:7)

16
    Wolf túl erősen pattintotta a földre, így a szélső felett is átpattant a labda. (13:7) (13:7)

16
    Most a másik oldalra dobja ki az MTK, de Hornyák indítása Pelczéder felé elérhetetlennek bizonyult. (13:7) (13:7)

16
    STERJOVA középről húzza vissza a jobb alsóba átlövésből. (13:7) (13:7)

16
    Ábrahám Szilvia kap sárga lapot. (12:7) (12:7)

15
    Oldalra dobja ki az MTK. (12:7) (12:7)

15
    Elhúzott a Vác, FÜLÖP rendezetlen védelem ellen középről szerez gólt. (12:7) (12:7)

15
    Szádvári Krisztina a bal szélről nem tudja átverni Sztranyánt. (11:7) (11:7)

14
    STERJOVA bombázott a jobb alsóba átlövésből! (11:7) (11:7)

14
    Kapufát dobott Kovács Gréta. (10:7) (10:7)

14
    HORNYÁK Dóra ismételten, most rendezetlen védelem ellen középről eredményes. (10:7) (10:7)

14
    Passzívnál leblokkolják Hornyákot. A túloldalon Pelczéder szerez labdát. (9:7) (9:7)

13
    TÖRÖK Petra pörgetett gólja a rövidbe a jobb szélről. Szépségdíjas találat! (9:7) (9:7)

13
    Kurucz Annamária érkezik a fővárosiak kapujába. (9:6) (9:6)

13
    HORNYÁK beindult, újabb átlövésgól középről 9 méterről. (9:6) (9:6)

13
    HORVÁTH Dóra a jobb oldalra cselezett és szép átlövésgólt szerez! (8:6) (8:6)

12
    HORNYÁK Dóra átlövésből bal kettőből. Három a váci előny. (8:5) (8:5)

12
    Eladott labda a fővárosiaktól. (7:5) (7:5)

12
    FÜLÖP Andrea lerohanásból! (7:5) (7:5)

11
    Lépéshiba Úrfinál. (6:5) (6:5)

11
    PELCZÉDER nehezebb helyzetből nem hibázza el a bal szélről. (6:5) (6:5)

11
    BARNA Éva a bal felsőbe dobja a hetest. (5:5) (5:5)

10
    Hetest harcol ki az MTK-Budapest. (5:4) (5:4)

10
    Pelczéder nagy helyzetből a bal szélről a felső kapufára pattint. (5:4) (5:4)

10
    Két kezes lökés miatt Horváth Dóra is kiáll két percre. (5:4) (5:4)

9
    Horváth egy csel után fölé bombázott. (5:4) (5:4)

9
    Szondi Zsófia kapott két perces büntetést. (5:4) (5:4)

9
    FÜLÖP Andrea beállóból eredményes. (5:4) (5:4)

8
    VARGA Nikolett ejti át a váci kapust. Egál! (4:4) (4:4)

8
    Úrfi durrantott a jobb kapufa mellé, majd a túloldalon Ertl kap elérhetetlen indítást. (4:3) (4:3)

8
    MTK labdavesztés után ERTL Rebeka a jobb szélen sikeres lerohanást visz véghez. (4:3) (4:3)

7
    Sterjova a nehezét megoldotta, betört egy jó csellel, de a kapusba lövi. (3:3) (3:3)

7
    MTK technikai hiba, a váciak támadhatnak. (3:3) (3:3)

7
    Sterjova lövését bal lábbal védi bravúrral Blazek. (3:3) (3:3)

7
    Szondi kap sárgát visszahúzásért utólag. (3:3) (3:3)

6
    SCHMIDT Nikolett szerez gólt betörésből. (3:3) (3:3)

6
    Barna kapufája után VARGA Nikolett bombázza be. (3:2) (3:2)

6
    Stefanovics átlövése a kapufára, majd a kapusról kijön. (3:1) (3:1)

6
    Barna durrantja pár centivel a bal kapufa mellé. (3:1) (3:1)

5
    HORNYÁK átlövése bal kettőből a jobb felsőben! (3:1) (3:1)

5
    Fülöpöt állítják meg szabálytalanul. (2:1) (2:1)

5
    ÚRFI Dorottya talál be rendezetlen védelem ellen, az első MTK gól! (2:1) (2:1)

4
    Sterjovát blokkolják, Szondi pedig vonalra lép. (2:0) (2:0)

4
    Barna esett el csel közben, szerencsére nem sérül meg, de a labdát elveszi tőle Fülöp. (2:0) (2:0)

4
    Sztranyán védi Úrfi lövését. (2:0) (2:0)

4
    FÜLÖP Andrea egy kipattanót értékesít középről. (2:0) (2:0)

3
    Barna tört be, a váci kapus védett. (1:0) (1:0)

3
    A Vác is kemény védekezéssel kezd. (1:0) (1:0)

3
    HORNYÁK Dóra értékesíti a hetest. (1:0) (1:0)

3
    Hetest harcol ki Stefanovics és sárga lapot kapott Horváth. (0:0) (0:0)

3
    Sterjovát is blokkolják, de marad a Vácnál. (0:0) (0:0)

2
    Horváth átlövését fogja Sztranyán. (0:0) (0:0)

2
    Varga Nikolett nullaszöges góljába fújnak bele. (0:0) (0:0)

2
    Szondi Zsófia állítja meg Vargát. (0:0) (0:0)

1
    Hornyák Dóra átlövését blokkolják. (0:0) (0:0)

1
    Kemény védekezéssel kezd az MTK, a Vác támad elsőként. (0:0) (0:0)

1

Mindkét csapat erősen hiányosan áll fel, a játékosaik egy része más jellegű elfoglaltságnak (pl strandkézi világbajnokság) tesz eleget.

Még annyit a meccshez elöljáróban, hogy az összecsapás alatt a nagy óra nem lesz beüzemelve, így az eltelt időt némileg saját mérés alapján tudjuk csak leírni, előfordulhatnak eltérések.

Az MTK-Budapest pontos összeállításáért külön köszönet illeti a vendég együttes technikai szakemberét. Nagyjából 5 perc múlva indul az összecsapás.

Ipress Center-Vác: Sztranyán, Balogh Judit – Hansághy, Drávai, Farkas, Hornyák D., Szondi, Pelczéder, Sterjova, Ertl, Fülöp, Dakos, Stefanovic

MTK-Budapest: Blazek, Kurucz A. – Varga N., Schmidt, Török, Horváth D., Szádvári, Kollár-Ábrahám, Wolf, Barna, Kovács G., Csuka, Balog, Úrfi, Petrovszki, Kókai.

Megkezdte a felkészülést a 2014-2015-ös szezonra az Ipress Center-Vác együttese is július 7-én. Első felkészülési mérkőzésük hazai környezetben, a nyáron jelentősen megerősödött MTK-Budapest ellen péntek délután kerül megrendezésre.

Igencsak átalakult a Vác kerete erre a szezonra. Konkoly Csaba együtteséből távozott Szádvári, Niksic, Kamper, Ivanics, Kaiser, Triffa és Nikcevic is. Hosszabbított Fülöp, Farkas és Drávai, Virág, valamint a sérülés után hamarosan visszatérő Maria Stefanovics.
    Új szerzemények is jócskán érkeztek a csapathoz, a kétszeres BL-győztes Hornyák Dóra, Pelczéder Orsolya, Maria Shteriova, valamint a jelenleg még műtét után lábadozó Tóth Eszter. A keret még nem teljesen végleges.

Komoly vérfrissítésen esett át az MTK gárdája is. A csapathoz számos meghatározó játékos érkezett, Barna Éva, Valovics Nóra, Ábrahám Szilvia, Wolf Alexandra, Török Petra, Szádvári Krisztina már bizonyított, mellettük pedig az igencsak tehetséges Varga Nikolett, Schmidt Nikolett, Horváth Dóra, Kovács Gréta is oda igazolt. Légiósok is lesznek, Petra Blazek és Iness Ouildi.

Megjósolhatatlan a végeredmény, és egy felkészülési meccs eredményéből ne vonjunk le messzemenő következtetéseket, némileg a Vác tűnik esélyesebbnek.

Az összecsapás pénteken 16 órakor kezdődik, tartsanak velünk!