Spanyolország-Franciaország 13:5 (vége) | Grúzia-Oroszország 12:16 (vége)
Románia-Görögország 9:10 (vége) | Horvátország-Szerbia 8:8 (vége)
Olaszország-Montenegró 6:6 (vége) | Németország-Magyarország 8:16 (vége)
Románia-Görögország

9:10

(3:2, 2:3, 2:2, 2:3)

szombat 19.07.2014, 14:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

---- (15:45:03)

Sajnálhatja, aki nem látta ezt a mérkőzést! Kiváló színvonalú, izgalmas találkozón az első perctől kezdve a román válogatott vezetett, a görögök rendre egyenlíteni tudtak még három gólos hátrányból is, de egyszer sem vezettek.

Az utolsó két negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, de mindig a románok mentek 1-1 góllal, a görögök pedig kapaszkodtak.
    Az utolsó perc még úgy kezdődött, hogy a románok vezettek egy góllal és emberelőnyben támadhattak. Innen tudtak fordítani a görögök óriási bravúrral.

A görög válogatott úgy nyeri meg a találkozót, hogy csak egyetlen másodpercig vezettek, a dudaszó pillanatában a legvégén.
    Románia – Görögország: 9-10!
    ----

Görögország az utolsó pillanatban lőtt góllal 10:9 arányban legyőzi Romániát!

Vége a negyedik negyednek!

32
    Ez elképesztő! A legutolsó másodpercben végül megszerzik a győzelmet a görögök!!! MYLONAKIS jobbról kilőtte a hosszú felsőt, ezzel 9-10!!

32
    Román kiállítás, Diaconu.

32
    Görög időkérés a legvégén. A hátralevő 8 mp pont elég egy figura megjátszására! Az egész meccsen egy mp-et sem vezettek a görögök, de megnyerhetik a mérkőzést.

32
    Bravúros védés Tsalkanistól, a görögöké a labda. Kevés van hátra, de a győzelemért támadhatnak.

32
    20 mp hátra, román támadás.

32
    Megúsztak a görögök és megérte! MYLONAKIS a ziccert nem hibázta el, egyenlít! 9-9!

32
    Guiman vesztett labdát, faultgyanús volt.

32
    Megint görög emberhátrány, Kolomvos.

32
    Utolsó perc zajlik!

31
    Hatalmas helyzet volt, de balról Gheorghe a felső lécet találta telibe, marad a románoknál.

31
    Románia támadhat tehát.

31
    Román időkérés. 1:27-tel a vége előtt emberelőnyben támadnak, kulcsfontosságú támadás. Ha gólt szereznek, szinte biztosan nyernek már.

31
    Görög kiállítás, Delakas. Ebben a negyedben össze is szedte mindhármat, így ő is kipontozódik.

31
    Egy román gól eldöntheti a meccs sorsát.

31
    Hatalmas védés Stoenescutól, középről, centerből Mourkis tette kapura, de a kapus odaért!

30
    Cretunak is a harmadik hibája.

30
    Kiállítás a románoktól, Cretu.

30
    Több esélyük is volt a görögöknek, hogy átvegyék a vezetést, nem tudtak élni vele, most az egyenlítésért kell kaparniuk.

30
    Kettős előnyben DIACONU középről megszerzi a vezetést Romániának! 9-8!

29
    Mellé durrantja jobbról Cretu, már lőni kellett.

28
    Stoenescu szerez labdát a görög centertől.

28
    Ismét Stoenescu bravúrja, Kolomvos lövését tolta oldalra. Megint a görögöknél marad.

27
    Kiállítás, Negrean.

27
    Távoli átlövést tol a a felső lécre Stoenescu, marad a görögöknél.

27
    Tsalkanis védett remekül egy hosszú sarokba tartó labdát balról.

26
    Kiállítása kékektől, megint Delakas.

26
    Az imént Goanta is kipontozódott, a második a meccsen.

26
    Szép bejátszás, még szebb befejezés centerből fordulás után, MOURIKIS bombázta be! 8-8!

26
    Itt is kiállítás, Goanta.

26
    Görögországnak kell kapaszkodnia.

25
    A kiállítás lejártakor a jobb oldalról a rövidbe tudta bombázni a labdát MATEI GUIMAN, ezzel 8-7!

25
    Delakas kiállítva a görögöktől.

25
    A román fiú hozta el, ezzel 3-1-re nyerik a mai ráúszásokat.

25
    Megkezdődött a negyedik negyed!

Végül mégis esett négy gól ebben a játékrészben is, bár igen sokáig egyetlen román találat árválkodott, a végére megrázták magukat a csapatok.
    Tipikus egygólos meccs ez a mai találkozó, az utolsó percek koncentrációja fog dönteni. Egyelőre döntetlenre állnak a felek, nem lenne meglepetés, ha a végén is pontosztozkodás lenne.

7-7-ről folytatják rövidesen!
    ----

Vége a harmadik negyednek!

24
    Nem jutottak már lövéshez a románok, lejárt az idő.

24
    Igencsak eseménydús lett az utolsó perc ebben a játékrészben.

24
    Román időkérés, 9 mp maradt a harmadik negyedből, nem sok idejük lesz.

24
    Már szinte visszaért a kiállított játékos, amikor is GOUNAS bebombázta a bal oldalról! 7-7!

24
    Görög időkérés, ahogy azt várni lehetett. Emberelőny, 28 mp hátra, ezt végigtámadhatják akár a görögök teljesen is.

24
    Kiállítás a fehér sapkásoktól, Ghiban újabb hibája miatt.

24
    Bő fél perc a hátralevő idő a harmadik negyedből.

24
    RADU a felső léc alá vágja az ötméterest! 7-6!

24
    Igen, ötméteres!

24
    Valamiért áll a játék, vélhetően ötméterest kaptak a románok.

23
    Itt is kiállítás, Afroudakis megy ki.

23
    Nagyon izgalmas a mérkőzés, sajnos ebben a negyedben viszont kevés gól esett.

23
    Gyorsan kihasználják a görögök, AFROUDAKIS középről a jobb felsőbe bombáz! 6-6!

23
    Román kiállítás, Ghiban megy ki.

23
    Kontrafault a román center ellen, Chioveanu hibázott.

22
    Most sem fog, eladott labda a center irányába. Román támadás.

22
    2,5 perc hátra, Görögország nem lőtt még gólt a negyedben.

22
    Szép lövés jobbról, de Tsalkanis bravúrral hárít és a görögöknél marad.

21
    Átemelési kísérlet Pontikeastól, de ezt Stoenescu nagyon könnyedén húzta le.

21
    Diaconut most cserélik, sapka probléma megoldva.

21
    Éppen most lőtt gólt az illető, DIACONU szerez szép átlövésgólt jobbról! 6-5!

21
    Kicsit zavaró, hogy az egyik román játékoson legalább 2 perce nincs sapka.

20
    Megint kontrafault centerben, Kolomvos.

20
    Kontrafault a görögök ellen, majd újabb kontra a román támadás legelején, elrúgta magát a román játékos.

20
    Nincs még gól a negyedben, görög támadás.

19
    Labdavesztés román részről.

19
    Diaconu lő kapufát, marad a fehéreknél.

19
    Stoenescu lekapja a jobb felsőből Fountoulis távoli lövését.

18
    Román kiállítás, Cretu.

18
    Elszórják a románok is Popoviciu lövése megy pont a kapus kezébe.

18
    Az imént Busila kipontozódott végleg cserével.

17
    Nem adják meg a görögök bal oldalról közelről behúzott gólját. Mourkis ellen ítélnek.

17
    Kiállítás, Busila megy ki.

17
    Megpattant Delakas lövése, marad a görögöknél.

17
    A harmadik ráúszásnál most a görögök nyernek, 2-1-re módosul ezzel a labdaelhozások aránya.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed!

Igencsak izgalmas mérkőzést játszik egyelőre a két válogatott egymással. A románok csodálatosan bekezdtek, ám 3:0-s vezetésüket nem tudták megtartani, egyenlítettek, majd vezettek is a görögök.

A román csapat azonban nem hagyja magát és egyenlíteni tudott egy szép emberelőnyös figurából. Ezzel alakult ki az 5-5-ös állás.
    A rövid szünet után folytatjuk a harmadik negyeddel!
    ----

Vége a második negyednek!

16
    Távoli görög bomba száll el Vlachopoulos lő mellé.

16
    19 mp hátra a második negyedből, görög időkérés.

16
    Kiválóan kidolgozott emberfór végén centerben húzásból eredményes CRETU! 5-5!

16
    Azonnal időt is kér a románok szövetségi kapitánya. Emberfór a negyed végén, még 41 mp hátra.

16
    Ez viszont kiállítás, 20 mp-re elhagyja a játékteret Gounas.

16
    Az utolsó perc a félidő előtt.

15
    Kiváló görög blokk után a románok kissé faultgyanúsan szerzik vissza, bár utána centerben úgy tűnt, a görögök is megúsztak egy kiállítást. Még román támadás.

15
    Elszórják a túloldalon a görögök lövés nélkül. Már Stoenescu kezében a laszti.

15
    Remek blokk a görögöktől, Ghiban lövése pattan fölé, a kékek jöhetnek.

14
    Görög kiállítás, Mylonakis.

14
    Diaconu nagy bombája a felső lécről a félpályáig pattan hátra.

14
    Nagy birkózás bent centerben.

13
    Már Görögország vezet, szépen kijátszott emberfór végén GOUNAS balról a rövid alsóba, éppen befért! 4-5!

13
    Kiállítás, Goanta.

13
    Pontatlan átadás balra Negreannak, kiperdül a kezéből a labda, lejár a támadóidő, jöhet Görögország a vezetésért.

12
    Az iménti gól kicsit kapushibának is tűnt, de a bomba maga is szép volt.

12
    DELAKAS nem teketóriázott, igen messziről, középről kilőtte a bal felsőt! 4-4!

12
    A bal oldalról nehéz szögből vállalta el Gheorghe, Tsalkanis védte!

11
    Éles szögből, jobbról tűzte kapura Mylonakis, de a felső léc hárított.

11
    Újra Románia vezet, ők is messze kint védekeznek.

11
    Nehéz helyzetből az idő lejárta előtt átlövésből eredményes DIACONU! 4-3!

11
    Egészen messze kint védekeznek a görögök.

11
    Mínusz háromról egyenlítettek ki a görögök.

10
    Gyorsan kihasználták a görögök, FOUNTOULIS középről a bal felsőbe bombázza! 3-3!

10
    Román kiállítás Matei Guiman.

10
    Negrean lövését védte Tsalkanis, jöhetnek a kékek.

9
    Görög labdavesztés centerben, már Stoenescu kezén a laszti.

9
    Egészen messziről durrantotta rá Diaconu, nem találta el a kaput.

9
    A román játékos hozza el a ráúszásnál ismét.

9
    Megkezdődött a második negyed!

Villámrajtot vett a román válogatott 2,5 perc alatt háromszor köszöntek be a görögöknek, kapott gól nélkül. A görög időkérés nagyon jót tett, onnantól összeállt a védekezés és két emberfóros gólt is tudtak lőni a kék sapkások. 3-2-re vezetnek a románok, hamarosan folytatás!
    ----

Vége az első negyednek!

8
    A végén még gyorsan előtte a túloldalon Fountoulis, de a jobb kapufát találta telibe.

8
    Bravúr Tsalkanistól, Negrean lőtt.

8
    Román időkérés. 42 mp hátra és emberelőny 20 másodpercig.

8
    Bejátszás a centernek, kiállítás a görögök ellen, Pontikeas megy ki.

8
    Az első negyed utolsó percében vagyunk.

7
    Megúszott a jobb oldalon Vlachopoulos, a kapus már verve volt, de ziccerben a felső lécre vágja!

7
    Távoli bomba Pontikeas részéről, Stoenescu védi.

6
    Kiváló labdaszerzés szinte a felezőnél Mylonakis.

6
    Lassan felvették a görögök a meccs ritmusát, már csak egy gól a román előny.

6
    Újabb kihasznált emberfór középről, VLACHOPOULOS eredményes! 3-2!

6
    Busila áll ki 20 mp-re.

6
    Fejjel hárítják Afroudakis bal oldali lövését, marad a görögöknél.

5
    Távoli román átlövés Tsalkanis kezén elhalt.

5
    Ez is kapufa, Afroudakis.

5

4
    Helyzetbe tudott kerülni Chioveanu, de közeli centerből leadott lövését a kapufa hárítja.

4
    Kijjebb tolja védekezését Görögország.

4
    Szépen kijátszott emberfór végén VLACHOPOULOS szépít középről. 3-1!

3

3
    Villámrajtot vett Románia, időt is kérnek a görögök.

3
    Ismét RADU eredményes, egy nagyon szép bejátszást fordulásból bombáz a jobb alsóba centerből! 3-0!

3
    Kontrát fújnak centerben a görög játékos ellen, ismét keleti szomszédaink támadnak.

3
    Nagyon jól kezdik a mérkőzést a románok tehát. Most újabb labdaszerzés, Radu. De végül valahogy mégis eladja.

2
    Még az előzőnél is nagyobb átlövésgól DIACONU eredményes! 2-0!

2
    Stoenescu véd egy közeli lövést, a fehér sapkások jöhetnek előre.

2
    Busila áll ki 20 mpre.

1
    Remek átlövésgól POPOVICIU részéről, 1-0 a románok javára!

1
    Stoenescués Tsalkanis a két kezdőkapus.

1
    A románok hozták el a labdát az első ráúszásnál.

1
    Fehér sapkában a románok, kékben a görögök.

1
    Megkezdődött az első negyed, a ráúszás zajlik!

Megtörtént a csapatok bemutatása, hamarosan a medencébe ugranak és kezdődhet a találkozó!