Oroszország-Franciaország 18:6 (vége) | Hollandia-Görögország 9:7 (vége)
Olaszország-Spanyolország 8:12 (vége) | Nagy-Britannia - Magyarország 5:16 (vége)
Olaszország-Spanyolország

8:12

(1:4, 2:4, 3:3, 2:1)

vasárnap 20.07.2014, 16:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Női Vízilabda EB

Talán némi meglepetésre a spanyolok viszonylag könnyedén legyőzték ma az olaszokat. Mind támadásban, mind védekezésben jobb volt ma a spanyol csapat, az olaszok rengeteg hibával játszottak. Az olaszok az emberelőnyös helyzeteket is rendre elpackázták. Gyakorlatilag Spanyolország már a második negyed végére lerendezte a mérkőzést, számukra az is simán belefért, hogy az utolsó negyedben mindössze egy gólt dobjanak.
    Ezzel a győzelemmel, jobb gólkülönbségének köszönhetően a spanyolok megnyerték a csoportjukat, így automatikusan az elődöntőben vannak.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (17:17:17)

Vége a mérkőzésnek.

32
    TARRAGO AYMERICH az újabb spanyol gól szerzője, félmagasan a kapu jobb sarkába.

32
    Spanyolország időt kért.

31
    DI MARIO-t szórják ki a játékvezetők, ma már ő sem jöhet vissza.

31
    Kimaradt olasz támadás után a spanyolok támadhatnak.

31
    PAREJA LISALDE állt ki, az olaszoknak szemmel láthatóan már nem nagy kedvük van a támadáshoz.

30
    Továbbra is jól védekeznek a spanyolok, lélekben már az olaszok is tudják, hogy ez a mai mérkőzés számukra elúszott.

30
    Kimaradt a spanyol támadás, az olasz fordulhatnak.

29
    RADICCHI állt ki végleg, a spanyolok járatják a labdát.

29
    EMMOLO a nyolcadik olasz gól szerzője, középről célzott pontosan.

28
    TARRAGO AYMERICH állt ki, az olaszok támadhatnak emberelőnyben.

28
    DI MARIO-t szórták ki, de ez az előnyös helyzet is kimaradt.

27
    FRASSINETTI állt ki, de a spanyolok elkapkodták a támadást, az olaszoké a labda.

27
    EMMOLO használta ki az emberfórt, megtalálta a rést a magasodó kezek között.

26
    ORTIZ REYES állt ki, az olaszok játszanak emberelőnyben.

26
    Jó védekezés után az olaszok támadhatnak.

26
    GARCIA GODOY állt ki a spanyoloktól, ez azt emberelőnyös helyzetet sem tudták kihasználni az olaszok.

25
    Ezt a spanyol emberfórt szépen kivédekezték az olaszok, Olaszország támadhat.

25
    RADICCHI-t szórták ki a játékvezetők, spanyol emberelőny.

25
    Negyedszer is a spanyoloknak sikerült elhozni a labdát.

Elkezdődött a negyedik negyed.

A harmadik negyed után is megmaradt az ötgólos spanyol vezetés, innen már nem valószínű, hogy az olaszok vissza tudnak jönni.

Vége a harmadik negyednek.

24
    A harmadik negyed utolsó támadást az olaszok vezették, nem sikerült csökkenteni a hátrányukon.

24
    Olaszország időt kért.

24
    A spanyolok hibáztak támadásban, az olaszok fordulhatnak.

24
    Ötgólos vezetésnél a spanyol nem kapkodnak, igyekeznek végigjátszani a támadóidőt.

23

23
    Emberelőnyben sem sikerül a gólszerzés az olaszoknak, játékukból ma hiányzik a lendület, az átütőerő.

23
    TARRAGO-t szórták ki a játékvezetők, az olaszoké a labda.

22
    Cotti állt ki, de ezúttal a spanyoloknak nem sikerült a gólszerzés.

22
    MIRANDA DORADO hamar lehűtötte az olasz reményeket, szélről lőtt szép akciógólt.

21
    RADICCHI vállalkozott most is lövésre, egymásután kétszer betalált. Kezdenek magukra találni az olaszok.

21
    BACH PASCUAL áll ki, ismét emberfórban az olaszok.

20
    A spanyoloknak nem sikerült góllal befejezni a támadást, az olaszok fordulhatnak.

20
    RADICCHI hamar kihasználta az olasz emberfórt, zárkózik Olaszország.

19
    MESEGUER FLAQUE-t szórták ki, emberelőnyben az olaszok.

19
    Mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadás, az olaszok támadhatnak.

18
    ESPAR LLAQUET lő távolról, az olasz kapuban ezúttal a bravúros teljesítmény is hiányzik.

18
    EMMOLO csökkentette az olaszok hátrányát, labdája becsorog a kapufa mellett.

17
    PENA CARRASCO kapott büntetést, az olaszok támadhatnak emberelőnyben.

17
    Spanyol támadásnál a jó centerezés után a lövés még lejött a felső kapufáról, de a labdát ismét a spanyolok szerezték meg. GARCIA GODOY végül szélről bevágta.

17
    Ráúszásnál most is a spanyolok hozták el a labdát.

Elkezdődött a harmadik negyed.

Bajban Olaszország! Nagy kedvvel és főleg jól játszanak a spanyolok, míg az olaszok főleg támadásban nyújtanak gyatra teljesítményt. az ötgólos spanyol vezetés tekintélyes, de még nem behozhatatlan.

Vége a második negyednek.

16
    A negyed utolsó támadását a spanyolok vezették, GOLLERO védett egy távoli gyenge kísérletet.

16
    Az olaszok továbbra is tanácstalanok támadásban, illetve jól védekeznek a spanyolok.

16
    TARRAGO AYMERICH hamar kihasználta az emberfórt, ezzel már öt góllal mennek a spanyolok.

15

15
    AIELLO-t szórták ki, spanyol emberelőny.

15
    Spanyolország támadhat az ötgólos előnyért.

15
    Nem javultak az olaszok támadásban, kevés a fantázia, a vállalkozókedv.

14
    TARRAGO AYMERICH addig-addig lóbálta középen a labdát, míg végül nagy erővel bevágta az olasz kapuba.

14
    DI MARIO-t szórták ki a játékvezetők, a spanyolok támadhatnak emberelőnyben.

13
    Most keményen védekezik mindkét csapat, olasz támadószabálytalanság.

13
    Spanyol támadásnál GORLERO védett egy távoli lövést a kapufa segítségével.

12
    Most kicsit elakadt a spanyol szekér, de az olaszok sem tudtak faragni a hátrányból.

12
    DI MARIO magabiztosan, higgadtan értékesítette az ötméterest. A bal alsót választotta.

11
    Olasz támadásnál középen MIRANDA DORADO szabálytalankodott, büntetőt dobhatnak a spanyolok.

11
    Az olaszok szabálytalankodtak támadásban, a spanyolok viszont eladták a labdát.

10
    TARRAGO AYMERICH jobbról nagy erővel a bal felsőbe. Jobban játszanak a spanyolok.

10
    GARIBOTTI engedett el messziről egy lövést, a bal kapufa segítségével becsorgott a labda.

9
    A spanyolok bátran és pontosan lőnek, ezúttal balról a rövidbe LOPEZ VENTOSA talált be.

9
    RADICCHI állt ki, spanyol emberelőny.

9
    Ráúszásnál ismét a spanyolok hozták el a labdát.

Elkezdődött a második negyed.

Kisebb meglepetésre a spanyolok háromgólos előnyt szereztek az első negyedben. Az olaszok emberelőnyben sem ment a támadás.

Vége az első negyednek.

8
    A spanyolok támadtak, centerezésnél az olaszok elsodorták a labdát. Olasz támadásra már nincs idő.

8

8
    Az olasz támadást nem sikerült góllal befejezni, a spanyolok támadhatnak.

8
    Elkapták a fonalat a spanyolok, ezúttal TARRAGO AYMERICH lőtt akcióból nagy gólt.

7
    BACH PASCUAL-t szórták ki a játékvezetők, emberelőnyös helyzet ezúttal is kimaradt az olaszoktól. Ellőtték ugyan, a labda nem talált kaput.

7
    PAREJA LISALDE akciógóljával már kettővel vezetnek a spanyolok. Távolról a jobb felsőbe varrta be.

6
    Jól megjáratták a labdát az olaszok, végül lövés nélkül fejezték be a támadást.

6

5
    ORTIZ REYES szabálytalankodott, emberelőnyben az olaszok.

5
    Spanyol támadásnál a kapufa mentette meg az olaszokat a góltól, Olaszország támadhat.

5
    ESPAR LLAQUET állt ki, de emberelőnyben sem sikerült az egyenlítés az olaszoknak.

4
    GORLERO ismét védett, az olaszok támadhatnak.

4
    GORLERO védett egy nem túl veretes lövést, a másik oldalon viszont az olaszok eladták a labdát.

4
    Támadásban szabálytalankodtam az olaszok, a labda a spanyoloké.

3
    Már éppen lejárt a kiállítás, amikor jó centerezés után GARCIA GODOY szépen behúzta.

3
    EMMLO állt ki, emberelőnyben támadhatnak a spanyolok.

2
    EMMOLO egalizál, laposan a jobb sarokba lőtt.

2
    Nem sikerült góllal befejezni az olaszoknak a támadást, majd a spanyol is rosszul játszották középre a labdát.

1
    Nem sokat kellett várni a találkozó első góljára, Lopes Ventosa középről nagy erővel vágta be a bal sarokba.

1
    Ráúszásnál a spanyolok hozták el a labdát.

1
    Elkezdődött a mérkőzés.

Július 14-én megkezdődött a vízilabdázók Európa-bajnoksága, amelynek történelme során már nem először Budapest a házigazdája. A tornán a nőknél nyolc ország válogatottja vesz részt, két négyes csoportra osztva. A csoportmérkőzések után a csoportelsők automatikusan bejutnak az elődöntőbe, míg a csoportok második és harmadik helyezettjei keresztbe játszanak egymással a legjobb négy közé jutásért. A csoportutolsók a hetedik helyért játszhatnak.

A csoportkör utolsó fordulójában többek között Olaszország – Spanyolország mérkőzésre kerül sor. Olaszország 1989-ben szerepelt először kontinensviadalon, azóta mindegyiken részt vett, és soha nem hiányzott még az elődöntőből. Természetesen válogatottjuk most is bombaerős, az első két fordulóban magabiztosan és könnyedén nyertek.

A spanyolokat rendre a legjobbak között említették, ugyanakkor az utóbbi évekig igazán kimagasló eredményt nem tudtak elérni. A csapat évről-évre erősödött, tavaly pedig már a hazai rendezésű világbajnokságot is sikerült megnyerniük.
    Most az Európa-bajnokságon mérlegük ötvenszázalékos, az első fordulóban 10:9-re kikaptak az oroszoktól, majd valósággal kiütötték a franciákat.

Mindkét csapat nehéz mérkőzésre számíthat, előzetesen az olaszok tűnnek valamivel esélyesebbnek.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:00 - kor kezdődik.