Németország – Szerbia 2:2 (vége) | Ausztria – Izrael 3:0 (vége) | Magyarország – Portugália 1:6 (vége)
Bulgária – Ukrajna 0:1 (vége)
Magyarország
1:6 (0:2)
Portugália
kedd 22.07.2014, 20:30 • Pancho Aréna, Felcsút • U19 EB

Vége a találkozónak. Bár sokáig jól tartottuk magunkat, a végére megsemmisítő vereséget szenvedtünk és ezzel nemcsak kiestünk, de a vb-szereplés szempontjából oly fontos harmadik helyezés elérésére is jelentősen csökkentek az esélyeink, mivel a 93. perces André Silva találattal már Izrael gólkülönbsége jobb.
    A portugáloknál mindenkit ki lehetne emelni, de különösen a középhátvéd Joao Nunes, a lecserélt Gelson Martins és a négy gólt betermelő André Silva volt fantasztikus, de ne feledkezzünk el a második félidőre kicsit elszürkülő Ivo Rodriguesről sem.
    A mieinknél Tamás Krisztián talán élete legrosszabb meccsén van túl, de a középhátvédeink amúgy is szenzációsan katasztrofális estén vannak túl. A második félidőben beálló Varga Szabolcsot lehet dicsérni.
    Nem a küzdéssel volt a gond a magyar csapatnál, egyszerűen szakadék tátongott köztünk és a portugál csapat között játéktudásban. (22:26:06)

90+3
    Portugália gólt szerzett!

Most a bal oldalon törtek be a portugálok, onnan jött középre Raphael Guzzo labdája, André Silva pedig Lenzsér és Asztalos között újabb, már a negyedik gólt szerezte saját magának, a hatodikat csapata részéről. Megsemmisítő vereség.

90+3
    Mezőnymunka.

90+1
    3 perc a ráadás.

89

Megint szerencsétlenkedett a védelmünk, két-három emberen is áthámozták magukat a portugál támadók, végül André Silva elé pattant a labda, aki előtt már nem állt védő, csak Székely érkezett, alatta pedig elhelyezte a labdát a csatár. Mesterhármas a portugálnak, kiütés nekünk.

88
    Formás magyar támadást láthattunk, Tamás indult el középen, majd kibökte Vargának, aki egyből nem adott be, cselei után sikerült, de csak rossz helyre.

87
    Raphael Guzzo végzi el, nem veszélyes.

86
    Jorge Intima Tamás mellett szögletet harcol ki.

81
    Varga Szabolcs szabadrúgása nem ment rossz helyre, de gyengécske volt, André Moreiráé.

80
    Balogh harcolt ki szabadrúgást 28 méterre a portugál kaputól.

79
    Zsótér lő 25 méterről, egészen veszélyes, de elmegy André Moreira kapuja felett!

77
    Jorge Intima a portugálok utolsó cseréje. Gelson Martins, a meccs legjobbja jött le.

75

Mire előbbi monológomat leírtam, újabb gólt kaptunk: Gelson Martins teljesen bohócot csinált a védelmünkből, 5-6 emberünkön is átment, majd üres helyzetből a hosszúba helyezett. 1-4.

74
    Varga Szabolcs padoztatása egyébként teljesen érthetetlen húzás Mészöly Gézától, a keret egyik legjobb helyen játszó játékosáról van szó, aki az üzbégek, osztrákok és a mai meccsen is életet lehelt a játékunkba.

73
    Magyarország gólt szerzett!

Kalmár szöktette Varga Szabolcsot gyönyörűen, ő balról betette, Forgács előtt elment vagy elengedte, így Mervó érkezett középen és 7 méterről könnyen rúgta be! Szépítettünk!

72
    Gelson Martins és André Silva alázta meg a jobbszélen védelmünket, egy egyszerű, átlátszó kényszerítőt ettünk meg, majd ők ketten be is törtek a tizenhatosra, előbbi passza kicsit erős volt utóbbinak, így messze pattant tőle a labda, ez volt a szerencsénk.

70
    Magyar szöglet, Zsótér végzi el, gyenge.

70
    A közönség halkan Ébresztőzni kezd.

Guber Péter

Gólok: 73. Mervó – 32. Ivo Rodrigues (bünt.), 45. André Silva, 66. André Silva, 75. Gelson Martins, 89. André Silva, 90+3. André Silva

Lapok:   13. Talabér (HUN) – 29. Francisco Ramos (POR), 41. Marcos Lopes (POR)

Magyarország: 12 Székely – 5 Tamás, 4 Lenzsér, 20 Asztalos, 3 Talabér – 19 Kalmár (C), 14 Nagy Dominik, 10 Németh Márió (C) (8 Mervó, 46.) – 11 Forgács (23 Varga Szabolcs, 65.), 13 Balogh, 17 Farkas (18 Zsótér, 46.)
    Cserék: 1 Hrabina – 6 Bobál Dávid, 7 Medgyes, 8 Mervó (46.), 9 Bobál Gergely, 18 Zsótér (46.), 23 Varga Szabolcs (65.)

Portugália: 12 André Moreira – 13 Mauro Riquicho, 14 Domingos Duarte, 3 Joao Nunes, 5 Rafa – 8 Francisco Ramos (16 Joao Palhinha, 68.), 6 Podstawski (C), 10 Marcos Lopes (7 Raphael Guzzo, 68.) – 18 Gelson Martins (15 Jorge Intima, 77.), 9 Andrés Silva, 17 Ivo Rodrigues
    Cserék: 1 Tiago Sá – 2 Rebocho, 4 Jordan Machado, 7 Raphael Guzzo (68.), 15 Jorge Intima (77.), 16 Joao Palhinha (68.)

Játékvezetők: Hansen (NOR) – Belski (KAZ), Nadvornik (CZE) – Clancy (SCO)