Oroszország-Németország 8:9 (vége) | Grúzia-Franciaország 6:10 (vége)
Olaszország-Horvátország 8:7 (vége) | Görögország-Szerbia 9:13 (vége)
Oroszország-Németország

8:9

(1:1, 4:2, 1:3, 2:3.)

szerda 23.07.2014, 16:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:00 - kor kezdődik.

Nem csak a továbbjutók folytatják tovább a küzdelmet a 2014-es Budapesti Vízilabda Európa Bajnokságon, hanem a kiesők is. A tét a hetedik hely megszerzése, a csoport negyedikek majd csak a "kis-elődöntőben" fognak becsatlakozni (Románia, Spanyolország), míg az ötödik és hatodik helyezettek kénytelenek már most megharcolni ellenfeleikkel, mint az orosz és a német válogatott.

Nem kis történelme van a két nemzetnek, nézhetjük akármilyen szempontból, szóval a játékosoknak presztízs szempontból is fontos lehet ez az összecsapás.

Oroszország a csoportjából csak Grúziát volt képes megverni és így végzett a "A" hatos ötödik helyén. Minden más ellenfelétől, legalább három találattal maradtak alul.

Németország pont nélkül, nyeretlenül végezett a "B" jelű csoportban, amiben a mieink is voltak, legközelebb a sikerhez Franciaország ellen voltak, mindössze egy góllal szenvedtek vereséget 8:7-re.

Az orosz póló válogatott legeredményesebbe Stepanyuk 13 találattal, mögötte hatalmas űr, Shepelev és Timakov is hat-hat egységgel állnak.

Németország egy picivel kiegyenlítettebb Nossek-et és Real-t leszámítva megosztoznak a válogatott tagjai a találatokon. Előbbi egyébként tíznél tart, utóbbi hatot szerzett.

Izgalmas találkozó várható és talán a németeknek van nagyobb sanszuk a győzelemre, szorosabb mérkőzéseket játszottak ellenfeleikkel és hiába vannak itt nyeretlenül, keményebb csoportból érkeztek.
    Tartsanak velünk!

Túl vagyunk a bemutatásokon és a himnuszokon is, perceken belül elindul az összecsapás.
    Oroszország fehér sapkában ugrik a medencébe, míg Németország feketében!

Oroszország: Korneev (Kostrov) – Suchkov, Odintsov, Antipov, Zinnatullin, Derevyankin, Timakov, Nagaev, Stepanyuk, Kholod, Yankov, Shepelev.

Szövetségi kapitány: Erkin Shagaev.

Németország: Schenkel (Kong) – Bukowski, Van der Bosch, Real, Obschernikat, Juengling, Nossek, Schueler, Stamm, Oeler, Schlotterbeck, Eidner.

Szövetségi kapitány: Nebojsa Noboselac.

1
    Nagaev nyeri az első sprintet Oeler ellen, így Oroszországé az első támadás lehetősége.

1
    Orosz labdavesztés után Kholod visszaúszásnál szabálytalankodik, kiállítás!

2
    Real ellen ítélnek a játékvezetők kontrát.

2
    Schenkel tudja hárítani Real próbálkozását.

3
    Előbb Yankov-ot, majd Zinnatullin-t is kiküldték a bírák, de képtelen volt Németország betalálni. Oeler bal szélről lőtt kapu mellé.

3
    Schenkel egyelőre parádézik, Timakov lövését védte.

4
    A labda maradt az oroszoknál, Real kapott kiállítást, Nagaev lőtt középről kapufát, a kipattanó a "hazaiaknál" marad.

4
    Hosszú támadás végén vezet Oroszország, YANKOV eredményes Bukowski kiállítását követően!
    1:0

5
    Ismét Oeler volt pontatlan emberelőnyben, nem találta el a kaput most sem. A kiállított orosz Nagaev volt.

5
    Antipov volt szabálytalan centerben.

6
    Oeler sokat vállal, de nem pontosak a befejezései, Suchkov tudott beleérni középről leadott szabaddobásába.

6
    Most Nagaev ellen ítélnek kontrát.

7
    Obschernikat próbálkozott középről, Korneev-be lövi, akinek így nincs nehéz dolga.

7
    Bal szélről fórban kapott nagyszerű labdát Shepelev, aki azonban a keresztlécre pöccinti a játékszert. Juengling volt a kiállított német pólós.

7
    Németország kér időt, 1:19 van hátra az első negyedből.

8
    Korneev szedett össze egy labdát a németeken bal szélén, jó volt a védekezés. Most Oroszország kér időt.

8
    A játék máris folytatódik, 57 másodperc van az órán.

8
    Kontra Timakov ellen, Stamm védekezett szépen rajta.

8
    REAL középről egyenlít ki, pattintva lőtt Korneev hóna alatt a kapu jobb oldalába.
    1:1

8
    Real szerzett labdát, majd saját kapujától pattintott az oroszokéra, de Korneev nem hibázik.

A gólokban egyelőre hiányunk van, csak egyszer-egyszer voltak eredményesek a válogatottak, azonban a küzdelemre nem lehet panaszunk.
    Maradjanak velünk, pillanatokon belül folytatjuk.

9
    A második negyed ráúszását Shepelev nyeri Obschernikattal szemben. Újra az oroszok jöhetnek.

9
    Egy távoli lövésnél blokkol Eidner, de Stepanyuk összeszedi a kipattanót próbálkozása után.

9
    Eidner aztán csak megszerzi a játékszert.

10
    Fordítanak a németek! Yankov második kiállítása után REAL egy pazar centerbe játszás után kapásból bombáz a kapu jobb oldalába.
    1:2

10
    Kontra! A szabálytalankodó orosz Nagaev!

11
    Schollerbeck centerből lőtt, de Korneev nagy reflexszel védeni tud.

11
    Realnak vigyáznia kell, második hibájánál jár, ráadásul gólt is kapott válogatottja, STEPANYUK középről a jobb alsóba helyez elegánsan.
    2:2

11
    Schlotterbeck ellen támadó szabálytalanság.

12
    KHOLOD is megszerzi első találatát a mérkőzésen, Ő is a jobb alsót veszi célba sikeresen! Újra Oroszországnál az előny.
    3:2

12
    Antipov kiállítása után előbb egy blokk hárított, majd a kapufa, de továbbra is a németeknél a labda.

13
    Kholod szerez végül labdát, újabb fórt hagynak kihasználatlanul a " vendégek".

13
    Stamm kiállítása után Erkin Shagaev kér azonnal időt csapatának!

14
    Szépen adogatták körbe a német zónát az oroszok, majd Kholod passzából bal szélről TIMAKOV eredményes. A mérkőzés legnagyobb különbsége alakult így ki eddig.
    4:2

14
    Nossek kapott szenzációs bejátszást, de ziccerből üresen képtelen volt a kapuba helyezni! Korneev hatalmasat védett!

14
    Már három az orosz előny! Nagaev bal szélről passzolt középre Suchkovnak, aki három méterről rövid lóba után lőtt a hálóba.
    5:2

15
    Zinnatullin második hibája után időt kér Németország. 1:49 van hátra a félidőből.

15
    JUENGLING töri meg az orosz sorozatot, és centerből emberelőnyből lő a kapu jobb oldalába.
    5:3

15
    Schueler szerez labdát.

16
    Schueler már az ellenfél kapujánál serénykedik, de centerből csak a kapufát találja.

16
    Eidner szerez labdát.

16
    Jobb szélről egy bejátszás középre, de Korneev jól jön ki, vége az első félidőnek!

A gólok most már potyogtak! Oroszország egy kisebb előnyt ki tudott harcolni, köszönhetően a németek kapu előtti pontatlanságuk miatt. Azonban nem behozhatatlan ez a két gólos hátrány, úgyhogy a hátralévő 16 perc még sok mindenen változtathat.

17
    Újabb orosz kezdő támadás a negyed elején, Shepelev verte meg Stamm-t.

17
    Stepanyuk lövését védi Schenkel, de marad a labda az oroszoknál.

18
    Egy labda vesztés itt, majd a túl oldalt is, Oroszország jöhet.

18
    Antipov lövése a kapufán csattan.

18
    Bukowski lövésével próbálja csapatát közelebb hozni, de Korneev-en ma nehéz kifogni!

19
    VAN DER BOSCH eredményes Odintsov első hibája után.
    5:4

20
    Előbb Van der Bosch kap kiállítást, majd Stamm ellen ítélnek büntetőt!

20
    Stepanyuk váltja gólra az öt méterest!
    6:4

20
    Oeler lövését Korneev védi, de továbbra is a németeknél a labda.

20
    STAMM gólszerző! Jobb szélről a rövidbe Korneev karja mellett talál a hálóba!
    6:5

21
    Real csíp el egy átadást!

21
    OELER! Egyenlít Németország! Három gólos hátrányból jött vissza a válogatott!
    6:6

22
    Van der Bosch szedi össze rövid időn belül második kiállítását!

22
    Kapufa! Timakovnak nincs szerencséje centerből! Most az oroszok kezdtek el pontatlanabbul játszani ellenfelük kapujánál.

23
    Oeler ellen ítélnek a játékvezetők kontrát! Oroszország kér időt!

23
    A játék máris folytatódik, 1:48 van hátra a harmadik negyedből.

23
    Végleg cserével Juengling jut kiállítás sorsára! Azonban Oroszország elkapkodj a lövést, Nagaev Schenkel-be lőtte a labdát.

24
    Shepelev második hibáját követően orosz labdaszerzés. Marad a döntetlen a záró negyed előtt!

Hatalmas küzdelem után zárkózott fel Németország. Mint ahogy a félidő előtt a németek, most az oroszok voltak képtelen pontosak lenni a kapunál!
    Hamarosan jövünk vissza!

25
    Shepelev hatalmas előnnyel veri meg Oelert. Oroszország kezdi az utolsó negyedet is.

25
    Van der Bosch harmadik hibája! Ő se jön már vissza!

25
    SUCHKOV második találatával újra a "hazaiak" vezetnek. Jobb oldalról a rövidbe pattint!
    7:6

26
    Kholod szerez labdát, majd úszik meg a jobb szélen. De nincs gyors gól.

26
    Odintsov lövése száll a kapu mögé jobb szélről.

26
    NOSSEK egyenlít ki, a legjobbkor szerzi meg első gólját!
    7:7

27
    Timakov ellen kontra középütt.

27
    Stamm jobbról nagyon messziről pattint kapu mellé.

28
    Realnak is befejeződött idő előtt a mérkőzés, harmadik hibája volt.

28
    STEPANYUK! Csodálatos kapáslövés középről a kapu jobb oldalába!
    8:7

29
    Előbb Stamm jobb szélről a rövid oldali kapufát találta el, a kipattanót Bukowski lövi meg középről, ezt Korneev védte. Antipov volt kiállítva közben.

29
    Újabb kihagyott német fór! Shepelev végleg kiállt harmadik hibája okán, Stamm-t blokkolta Zinnatullin.

30
    Bukowski szerzett labdát.

30
    Antipov blokkolja Stamm lövését! Továbbra is vezet Oroszország!

31
    Kholod középről pattint kapu mellé.

31
    Korneev szerez labdát egy bejátszás után! Fogy a németek ideje!

31
    Húzza az időt az orosz válogatott, kockázatos játék, csak egy az előnyük! Nagaev ejtése Schenkel kezében köt ki.

31
    Időt kér Németország, 1:13 van vissza!

32
    EGYENLÍT NÉMETORSZÁG! Odintsov kiállítása után BUKOWSKI lő a kapuba jobb oldalról!
    8:8

32
    Most Oroszország kér időt. 32 másodperc van a rendes játékidőből!

32
    Nem jutnak lövő helyzethez az oroszok végül Nagaev lő távolról kapu fölé!

32
    Obschernikat úszott meg, Nagaev még visszahúzni se tudta, ezzel kiállították, OBSCHERNIKAT vissza adta a szabadobást, majd egyből kapta is vissza éls kapásból a hálóba vágta a labdát!
    Németország megnyeri a találkozót!
    8:9

Elképesztő dráma, az oroszok időhúzása megbosszulta magát és visszaütött az utolsó másodpercekben.
    A mérkőzésen talán végig jobban játszott az orosz válogatott, de a végjátékban nem voltak képesek gólra törően játszani, míg a németek igen.

Oroszországnál mint mindig Stepanyuk húzta a prímet, háromszor vette be az ellenfél hálóját, de rajta kívül nem játszott senki kiemelkedően.

Németországnál Real jutott két gólig, de náluk a csapatjáték volt az elsődleges, nyolcan találtak kapuba!

Így Németország majd Spanyolországgal csap össze a "kis-döntőbe" való jutásért.
    Az oroszok a 11. helyért csatázhatnak majd a Grúzia-Franciaország mérkőzés vesztesével.

Köszönöm megtisztelő figyelmüket, maradjanak velünk a továbbiakban is! (17:17:52)