Oroszország-Németország 8:9 (vége) | Grúzia-Franciaország 6:10 (vége)
Olaszország-Horvátország 8:7 (vége) | Görögország-Szerbia 9:13 (vége)
Oroszország-Németország

8:9

(1:1, 4:2, 1:3, 2:3.)

szerda 23.07.2014, 16:00 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Köszönöm megtisztelő figyelmüket, maradjanak velünk a továbbiakban is! (17:17:52)

Így Németország majd Spanyolországgal csap össze a "kis-döntőbe" való jutásért.
    Az oroszok a 11. helyért csatázhatnak majd a Grúzia-Franciaország mérkőzés vesztesével.

Oroszországnál mint mindig Stepanyuk húzta a prímet, háromszor vette be az ellenfél hálóját, de rajta kívül nem játszott senki kiemelkedően.

Németországnál Real jutott két gólig, de náluk a csapatjáték volt az elsődleges, nyolcan találtak kapuba!

Elképesztő dráma, az oroszok időhúzása megbosszulta magát és visszaütött az utolsó másodpercekben.
    A mérkőzésen talán végig jobban játszott az orosz válogatott, de a végjátékban nem voltak képesek gólra törően játszani, míg a németek igen.

32
    Obschernikat úszott meg, Nagaev még visszahúzni se tudta, ezzel kiállították, OBSCHERNIKAT vissza adta a szabadobást, majd egyből kapta is vissza éls kapásból a hálóba vágta a labdát!
    Németország megnyeri a találkozót!
    8:9

32
    Nem jutnak lövő helyzethez az oroszok végül Nagaev lő távolról kapu fölé!

32
    Most Oroszország kér időt. 32 másodperc van a rendes játékidőből!

32
    EGYENLÍT NÉMETORSZÁG! Odintsov kiállítása után BUKOWSKI lő a kapuba jobb oldalról!
    8:8

31
    Időt kér Németország, 1:13 van vissza!

31
    Húzza az időt az orosz válogatott, kockázatos játék, csak egy az előnyük! Nagaev ejtése Schenkel kezében köt ki.

31
    Korneev szerez labdát egy bejátszás után! Fogy a németek ideje!

31
    Kholod középről pattint kapu mellé.

30
    Antipov blokkolja Stamm lövését! Továbbra is vezet Oroszország!

30
    Bukowski szerzett labdát.

29
    Újabb kihagyott német fór! Shepelev végleg kiállt harmadik hibája okán, Stamm-t blokkolta Zinnatullin.

29
    Előbb Stamm jobb szélről a rövid oldali kapufát találta el, a kipattanót Bukowski lövi meg középről, ezt Korneev védte. Antipov volt kiállítva közben.

28
    STEPANYUK! Csodálatos kapáslövés középről a kapu jobb oldalába!
    8:7

28
    Realnak is befejeződött idő előtt a mérkőzés, harmadik hibája volt.

27
    Stamm jobbról nagyon messziről pattint kapu mellé.

27
    Timakov ellen kontra középütt.

26
    NOSSEK egyenlít ki, a legjobbkor szerzi meg első gólját!
    7:7

26
    Odintsov lövése száll a kapu mögé jobb szélről.

26
    Kholod szerez labdát, majd úszik meg a jobb szélen. De nincs gyors gól.

25
    SUCHKOV második találatával újra a "hazaiak" vezetnek. Jobb oldalról a rövidbe pattint!
    7:6

25
    Van der Bosch harmadik hibája! Ő se jön már vissza!

25
    Shepelev hatalmas előnnyel veri meg Oelert. Oroszország kezdi az utolsó negyedet is.

Hatalmas küzdelem után zárkózott fel Németország. Mint ahogy a félidő előtt a németek, most az oroszok voltak képtelen pontosak lenni a kapunál!
    Hamarosan jövünk vissza!

24
    Shepelev második hibáját követően orosz labdaszerzés. Marad a döntetlen a záró negyed előtt!

23
    Végleg cserével Juengling jut kiállítás sorsára! Azonban Oroszország elkapkodj a lövést, Nagaev Schenkel-be lőtte a labdát.

23
    A játék máris folytatódik, 1:48 van hátra a harmadik negyedből.

23
    Oeler ellen ítélnek a játékvezetők kontrát! Oroszország kér időt!

22
    Kapufa! Timakovnak nincs szerencséje centerből! Most az oroszok kezdtek el pontatlanabbul játszani ellenfelük kapujánál.

22
    Van der Bosch szedi össze rövid időn belül második kiállítását!

21
    OELER! Egyenlít Németország! Három gólos hátrányból jött vissza a válogatott!
    6:6

21
    Real csíp el egy átadást!

20
    STAMM gólszerző! Jobb szélről a rövidbe Korneev karja mellett talál a hálóba!
    6:5

20
    Oeler lövését Korneev védi, de továbbra is a németeknél a labda.

20
    Stepanyuk váltja gólra az öt méterest!
    6:4

20
    Előbb Van der Bosch kap kiállítást, majd Stamm ellen ítélnek büntetőt!

19
    VAN DER BOSCH eredményes Odintsov első hibája után.
    5:4

18
    Bukowski lövésével próbálja csapatát közelebb hozni, de Korneev-en ma nehéz kifogni!

18
    Antipov lövése a kapufán csattan.

18
    Egy labda vesztés itt, majd a túl oldalt is, Oroszország jöhet.

17
    Stepanyuk lövését védi Schenkel, de marad a labda az oroszoknál.

17
    Újabb orosz kezdő támadás a negyed elején, Shepelev verte meg Stamm-t.

A gólok most már potyogtak! Oroszország egy kisebb előnyt ki tudott harcolni, köszönhetően a németek kapu előtti pontatlanságuk miatt. Azonban nem behozhatatlan ez a két gólos hátrány, úgyhogy a hátralévő 16 perc még sok mindenen változtathat.

16
    Jobb szélről egy bejátszás középre, de Korneev jól jön ki, vége az első félidőnek!

16
    Eidner szerez labdát.

16
    Schueler már az ellenfél kapujánál serénykedik, de centerből csak a kapufát találja.

15
    Schueler szerez labdát.

15
    JUENGLING töri meg az orosz sorozatot, és centerből emberelőnyből lő a kapu jobb oldalába.
    5:3

15
    Zinnatullin második hibája után időt kér Németország. 1:49 van hátra a félidőből.

14
    Már három az orosz előny! Nagaev bal szélről passzolt középre Suchkovnak, aki három méterről rövid lóba után lőtt a hálóba.
    5:2

14
    Nossek kapott szenzációs bejátszást, de ziccerből üresen képtelen volt a kapuba helyezni! Korneev hatalmasat védett!

14
    Szépen adogatták körbe a német zónát az oroszok, majd Kholod passzából bal szélről TIMAKOV eredményes. A mérkőzés legnagyobb különbsége alakult így ki eddig.
    4:2

13
    Stamm kiállítása után Erkin Shagaev kér azonnal időt csapatának!

13
    Kholod szerez végül labdát, újabb fórt hagynak kihasználatlanul a " vendégek".

12
    Antipov kiállítása után előbb egy blokk hárított, majd a kapufa, de továbbra is a németeknél a labda.

12
    KHOLOD is megszerzi első találatát a mérkőzésen, Ő is a jobb alsót veszi célba sikeresen! Újra Oroszországnál az előny.
    3:2

11
    Schlotterbeck ellen támadó szabálytalanság.

11
    Realnak vigyáznia kell, második hibájánál jár, ráadásul gólt is kapott válogatottja, STEPANYUK középről a jobb alsóba helyez elegánsan.
    2:2

11
    Schollerbeck centerből lőtt, de Korneev nagy reflexszel védeni tud.

10
    Kontra! A szabálytalankodó orosz Nagaev!

10
    Fordítanak a németek! Yankov második kiállítása után REAL egy pazar centerbe játszás után kapásból bombáz a kapu jobb oldalába.
    1:2

9
    Eidner aztán csak megszerzi a játékszert.

9
    Egy távoli lövésnél blokkol Eidner, de Stepanyuk összeszedi a kipattanót próbálkozása után.

9
    A második negyed ráúszását Shepelev nyeri Obschernikattal szemben. Újra az oroszok jöhetnek.

A gólokban egyelőre hiányunk van, csak egyszer-egyszer voltak eredményesek a válogatottak, azonban a küzdelemre nem lehet panaszunk.
    Maradjanak velünk, pillanatokon belül folytatjuk.

8
    Real szerzett labdát, majd saját kapujától pattintott az oroszokéra, de Korneev nem hibázik.

8
    REAL középről egyenlít ki, pattintva lőtt Korneev hóna alatt a kapu jobb oldalába.
    1:1

8
    Kontra Timakov ellen, Stamm védekezett szépen rajta.

8
    A játék máris folytatódik, 57 másodperc van az órán.

8
    Korneev szedett össze egy labdát a németeken bal szélén, jó volt a védekezés. Most Oroszország kér időt.

7
    Németország kér időt, 1:19 van hátra az első negyedből.

7
    Bal szélről fórban kapott nagyszerű labdát Shepelev, aki azonban a keresztlécre pöccinti a játékszert. Juengling volt a kiállított német pólós.

7
    Obschernikat próbálkozott középről, Korneev-be lövi, akinek így nincs nehéz dolga.

6
    Most Nagaev ellen ítélnek kontrát.

6
    Oeler sokat vállal, de nem pontosak a befejezései, Suchkov tudott beleérni középről leadott szabaddobásába.

5
    Antipov volt szabálytalan centerben.

5
    Ismét Oeler volt pontatlan emberelőnyben, nem találta el a kaput most sem. A kiállított orosz Nagaev volt.

4
    Hosszú támadás végén vezet Oroszország, YANKOV eredményes Bukowski kiállítását követően!
    1:0

4
    A labda maradt az oroszoknál, Real kapott kiállítást, Nagaev lőtt középről kapufát, a kipattanó a "hazaiaknál" marad.

3
    Schenkel egyelőre parádézik, Timakov lövését védte.

3
    Előbb Yankov-ot, majd Zinnatullin-t is kiküldték a bírák, de képtelen volt Németország betalálni. Oeler bal szélről lőtt kapu mellé.

2
    Schenkel tudja hárítani Real próbálkozását.

2
    Real ellen ítélnek a játékvezetők kontrát.

1
    Orosz labdavesztés után Kholod visszaúszásnál szabálytalankodik, kiállítás!

1
    Nagaev nyeri az első sprintet Oeler ellen, így Oroszországé az első támadás lehetősége.

Oroszország: Korneev (Kostrov) – Suchkov, Odintsov, Antipov, Zinnatullin, Derevyankin, Timakov, Nagaev, Stepanyuk, Kholod, Yankov, Shepelev.

Szövetségi kapitány: Erkin Shagaev.

Németország: Schenkel (Kong) – Bukowski, Van der Bosch, Real, Obschernikat, Juengling, Nossek, Schueler, Stamm, Oeler, Schlotterbeck, Eidner.

Szövetségi kapitány: Nebojsa Noboselac.

Túl vagyunk a bemutatásokon és a himnuszokon is, perceken belül elindul az összecsapás.
    Oroszország fehér sapkában ugrik a medencébe, míg Németország feketében!

Izgalmas találkozó várható és talán a németeknek van nagyobb sanszuk a győzelemre, szorosabb mérkőzéseket játszottak ellenfeleikkel és hiába vannak itt nyeretlenül, keményebb csoportból érkeztek.
    Tartsanak velünk!

Az orosz póló válogatott legeredményesebbe Stepanyuk 13 találattal, mögötte hatalmas űr, Shepelev és Timakov is hat-hat egységgel állnak.

Németország egy picivel kiegyenlítettebb Nossek-et és Real-t leszámítva megosztoznak a válogatott tagjai a találatokon. Előbbi egyébként tíznél tart, utóbbi hatot szerzett.

Nem kis történelme van a két nemzetnek, nézhetjük akármilyen szempontból, szóval a játékosoknak presztízs szempontból is fontos lehet ez az összecsapás.

Oroszország a csoportjából csak Grúziát volt képes megverni és így végzett a "A" hatos ötödik helyén. Minden más ellenfelétől, legalább három találattal maradtak alul.

Németország pont nélkül, nyeretlenül végezett a "B" jelű csoportban, amiben a mieink is voltak, legközelebb a sikerhez Franciaország ellen voltak, mindössze egy góllal szenvedtek vereséget 8:7-re.

Nem csak a továbbjutók folytatják tovább a küzdelmet a 2014-es Budapesti Vízilabda Európa Bajnokságon, hanem a kiesők is. A tét a hetedik hely megszerzése, a csoport negyedikek majd csak a "kis-elődöntőben" fognak becsatlakozni (Románia, Spanyolország), míg az ötödik és hatodik helyezettek kénytelenek már most megharcolni ellenfeleikkel, mint az orosz és a német válogatott.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:00 - kor kezdődik.