Oroszország-Németország 8:9 (vége) | Grúzia-Franciaország 6:10 (vége)
Olaszország-Horvátország 8:7 (vége) | Görögország-Szerbia 9:13 (vége)
Görögország-Szerbia

9:13

(2:3, 3:4, 2:4, 2:2)

szerda 23.07.2014, 20:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (21:43:09)

Az elődöntőben tehát Szerbia lesz majd Montenegró ellenfele, míg a magyar válogatott az olaszokkal találkozik.

Összességében a várt magabiztos győzelmet aratta Szerbia a Görögország elleni negyeddöntőben. Már az első két, szűken nyert negyedben is egyértelműen jobbak voltak Filipovicsék, de a harmadik negyed első felében végleg eldöntötték a meccset. A görögök megtettek mindent, de ma csak ennyire futotta tőlük, így is minden dicséretet megérdemelnek helytállásukért.

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    Vlahopulosz távoli lövése fölé pattan.

32
    Afrudakisz lövését Pijetlovics üti ki, sarokdobás.

32
    Nikics lőhet kissé balról, de Calkanisz védeni tud.

31
    Randjelovics kipontozódott, de Afrudakisz, majd Gunasz bejátszása sem jó centerbe, a szerbeké a labda.

31
    Milonakisz kiállítása után DUSAN MANDICS a jobb szélről lő a hosszú sarokba: 9:13.

30
    Rossz bejátszás centerbe Murikisz felé, a szerbeké a labda.

30
    DUSAN MANDICS egy szabaddobást követően küldi a labdát a bal sarokba: 9:12.

29
    Funtulisz átadása teljesen üresen találja a jobb szélen EMMANUIL MILONAKISZ-t, aki a felső kapufa alsó lapja érintésével lő a kapu közepébe: 9:11.

29
    Rossz labda a bal szélre, megszerzik a labdát a görög védők.

29
    Időt kér a szerb kapitány.

29
    Vlahopulosz távoli lövését fogja Pijetlovics.

28
    Calkanisz véd szépen egy távoli szerb lövést a jobb sarok előtt.

28
    Vlahopulosz lő középről most csúnyán a kapu fölé.

27
    Filipovics ellen fújnak, a görögök támadhatnak.

27
    Gunasz lövése a bal szélről, a blokkról vágódik a labda a jobb sarok mellé.

27
    Mandicsot kiállították, Gunasz első lövése kapufa, a második előtt meg kap egy nagyot a fejére a bal szélen.

26
    Lejár a szerb támadóidő, indulhatnak a görögök.

26
    Páros kiállítás: Vlahopulosz és Nikics mehet ki.

25
    ANGELOSZ VLAHOPULOSZ távolról hatalmas bombát küld a jobb felső sarokba: 8:11.

25
    Nikics csavarna centerből, de Calkanisz védeni tud.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a szerb csapat, Filipovics hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Gocics kiállítása után ANGELOSZ VLAHOPULOSZ lő középről, a kapus érintésével a kapu közepébe: 7:11.

24
    Húsz másodperccel a negyed vége előtt időt kér a görög kapitány.

24
    MILAN ALEKSZICS a Kígyó térről, nagyon messziről lő irgalmatlan nagy gólt a kapu közepén a léc alá: 6:11.

24
    Vlahopulosz átadását Funtulisz lövi bele Pijetlovics kapusba.

23
    A bal szélről küldött szerb lövést azonban bravúrral védi Calkanisz.

23
    Afrudakiszt lövését blokkolja a szerb védelem, indulhatnak déli szomszédaink.

22
    Csuk remek bejátszása centerbe, ahonnan SZAVA RANDJELOVICS lövi be a tornán az első gólját, a bal sarokba: 6:10.

22
    Pontikeasz is kipontozódott, időt is kér azonnal a szerb kapitány.

22
    Nagy bejátszás centerbe Kolomvosz felé, aki azonban a bal sarok mellé pattintja a ziccert.

22
    Mandics ellen fújnak kontrát, jöhetnek a görögök.

21
    ANGELOSZ VLAHOPULOSZ kap labdát a jobb szélről, s szépen lő a bal alsó sarokba: 6:9.

21
    Rossz bejátszás középre Nikics felé, labdát szereznek a görögök.

20
    Funtulisz távolról kénytelen lőni a bal szélről, könnyedén véd a szerb kapus.

20
    FILIP FILIPOVICS középről, távolról lő hatalmas gólt a bal felső sarokba: 5:9.

20
    Funtulisz lő a bal szélről, de a blokkról vágódik a labda a bal sarok mellé.

19
    Delakasz kipontozódott, Csuk lövését még mentik, de Mandics bejátszását MILAN ALEKSZICS centerből lövi a jobb sarokba: 5:8.

18
    Afrudakisz bejátszása a bal kapufához, de Pijetlovics védi a közeli pöccintést.

18
    Randjelovicsot állítják ki Vlahopulosz centerbe történt bejátszása után.

18
    Csuk távoli lövése kerüli el messzire a görög kaput.

17
    Lejárt a görög támadóidő, nem jutottak el lövési lehetőségig.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál Görögország, Afrudakisz hozta el a labdát.

A nagyszünetben két góllal vezet a sokkal esélyesebb szerb válogatott a görögök ellen, de vezethetne akár többel is a látottak alapján. A görögök mindent megtesznek, nagyot harcolnak, miközben a szerbeken időnként az érződik, mintha nem adnának ki mindent magukból. A görög védekezésnek kellene elsősorban nagyot javulnia a folytatásra, ha vannak a helléneknek továbbjutási reményeik.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    Gunasz lőne még a bal szélről, de blokkolják a védők a kísérletét.

16
    ANDRIJA PRLAINOVICS a bal szélről a rövid sarokba vágja a labdát az előny végeztével: 5:7.

16
    Időt is kér azonnal Szavics kapitány.

16
    Afrudakisz kiállítása Stefan Mitrovics rossz bejátszása után, előnyben a szerbek.

15
    Milonakisz bejátszása rossz centerbe, Filipovics szerzi meg a labdát.

15
    Időt kér a görög szövetségi kapitány.

15
    Delakasz kiállítása után Gocics lövését védi Calkanisz.

14
    Alekszicsre fújnak ötméterest Funtulisszal szemben, s JOANNISZ FUNTULISZ biztosan lövi a büntetőt a bal sarokba: 5:6.

14
    Pontikeaszt kiállították, de rossz a bejátszás centerbe, indulhatnak a görögök.

13
    Vlahopulosz átadását EMMANUIL MILONAKISZ gyönyörűen lövi a jobb szélről a hosszú felső sarokba: 4:6.

13
    Mandics átadását FILIP FILIPOVICS lő kapásból, a jobb szélről a rövid sarokba: 3:6.

12
    Gyenge távoli emelést húz le magabiztosan Pijetlovics.

12
    Pontikeasz kiállítása után SZLOBODAN NIKICS lövi be a falból a jobb sarokba Filipovics bejátszását: 3:5.

11
    Randjelovics kiállítása után JOANNISZ FUNTULISZ lő szépen a kapu közepébe: 3:4.

11
    Gocics remek bejátszása centerbe, STEFAN MITROVICS pedig némi lóba után lövi be a ziccert: 2:4.

10
    Murikisz ellen fújnak középen kontrát a bírók.

10
    Delakasz kiállítása után megint Pijetlovics helyzetben a bal kapufánál, de a gyenge kísérletet megint fogja a kapus.

9
    Afrudakisz labdavesztése elöl, jöhetnek a szerbek.

9
    Pijetlovics lőhet centerből elég tisztán, Calkanisz bravúrral véd.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a szerbek, Gocics révén hozták el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Afrudakisz távoli lövését a kapus üti mellé, sarokdobás, de abból már nem tudnak lövőhelyzetbe jutni a görögök.

8
    10 másodperccel a negyed vége előtt időt kér a görög kapitány.

8
    Filipovics bejátszását SZLOBODAN NIKICS csavarja centerből a jobb sarokba: 2:3.

8
    Radjen kiállítása után JOANNISZ FUNTULISZ lő szépen a bal szélről a hosszú sarokba: 2:2.

7
    MILOS CSUK szerez újra vezetést a szerbeknek, középről lő a kapu közepén a léc alá, a kapus csak beleérni tud: 1:2.

7
    Jó bejátszás centerbe, de a felső kapufára húzzák a labdát a görögök.

7
    Nikics pöccint centerből a bal sarok felé, de Calkanisz szépen véd.

6
    ANGELOSZ VLAHOPULOSZ némi gondolkodás után kissé jobbról lő nagy gólt a bal sarokba: 1:1.

6
    Funtulisz távoli lövését is védi a szerb kapus, sarokdobás.

5
    Gocics bejátszása rossz centerbe, megszerzik a labdát a görög védők.

5
    Milonakisz lövése a jobb szélről fölé pattan.

4
    Stefan Mitrovics távoli lövését Vlahopulosz blokkolja remekül.

4
    Rossz bejátszás centerbe Kolomvosz felé, Filipovics szereli.

4
    Delakasz távoli lövését Pijetlovics üti a jobb sarok mellé, sarokdobás.

3
    Funtuliszt kiállítják, s a bal szélről MILOS CSUK lő a hosszú sarokba: 0:1.

2
    Mandicsot kiállították, de Funtulisz belelövi a labdát a blokkba.

2
    Nikics centerből lő fölé Filipovics bejátszását követően.

1
    Kontrát fújnak a bírók végül a görögök ellen, a szerbek támadhatnak.

1
    Kapufával kezdenek a görögök, de Pijetlovics beleért, így sarokdobás.

1
    A mérkőzés elkezdődött, az első ráúszásnál a görögök, Milonakisz révén hozták el a labdát.

Szerbia kerete: 1 Gojko Pijetlovics, 2 Dusan Mandics, 3 Zsivko Gocics, 4 Szava Randjelovics, 5 Milos Csuk, 6 Dusko Pijetlovics, 7 Szlobodan Nikics, 8 Milan Alekszics, 9 Nikola Radjen, 10 Filip Filipovics, 11 Andrija Prlainovics, 12 Stefan Mitrovics, 13 Braniszlav Mitrovics. Szövetségi kapitány: Dejan Szavics

Görögország kerete: 1 Konsztantinosz Calkanisz, 2 Emmanuil Milonakisz, 3 Jorgosz Derviszisz, 4 Dimitriosz Tigkasz, 5 Joannisz Funtulisz, 6 Kirjakosz Pontikeasz, 7 Hrisztosz Afrudakisz, 8 Evangelosz Delakasz, 9 Konsztantinosz Murikisz, 10 Hrisztodulosz Kolomvosz, 11 Alexandrosz Gunasz, 12 Angelosz Vlahopulosz, 13 Sztefanosz Galanopulosz. Szövetségi kapitány: Szakisz Kehagiasz

Szerbia a mieinkkel került egy csoportba, a B jelű hatosba. Első meccsükön 16:5-re ütötték ki a franciákat, majd 12:7-re győztek a németek ellen. Számunkra igen emlékezetes meccsen vesztették el veretlenségüket, a mieink ugyanis 8:6-ra nyertek a szerbek ellen, akik a negyedik körben 8:8-ra végeztek a horvátok elleni délszláv derbin. Az utolsó fordulóban 8:6-ra győzött Szerbia a spanyolok ellenében, s végül öt pont hátránnyal végzett a csoport második helyén Magyarország mögött.

A görögök az A-csoportban szerepeltek, első meccsükön 11:6-ra kaptak ki Montenegrótól, majd 15:6-ra verték a grúzokat. A harmadik fordulóban Oroszország ellen győztek 12:6-ra, ezt követően nagy csatában nyertek 10:9-re a románok ellenében. Az utolsó csoportkörben az olaszok elleni 9:9 azt jelentette, hogy Görögország a harmadik helyen jutott tovább, Montenegró és Olaszország mögött.

A margitszigeti vízilabda Európa-bajnokság férfitornájának negyeddöntőjében szerda este Görögország és Szerbia csap össze egymással. A meccs esélyesének egyértelműen legendás nagy ellenfelünk, a szerb válogatott számít, de az biztos előre is, hogy nem lesz könnyű dolgok a magukat gyakran kiválóan felszívó hellén gárda ellen.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 20:30 - kor kezdődik.