Oroszország-Németország 8:9 (vége) | Grúzia-Franciaország 6:10 (vége)
Olaszország-Horvátország 8:7 (vége) | Görögország-Szerbia 9:13 (vége)
Görögország-Szerbia

9:13

(2:3, 3:4, 2:4, 2:2)

szerda 23.07.2014, 20:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 20:30 - kor kezdődik.

A margitszigeti vízilabda Európa-bajnokság férfitornájának negyeddöntőjében szerda este Görögország és Szerbia csap össze egymással. A meccs esélyesének egyértelműen legendás nagy ellenfelünk, a szerb válogatott számít, de az biztos előre is, hogy nem lesz könnyű dolgok a magukat gyakran kiválóan felszívó hellén gárda ellen.

A görögök az A-csoportban szerepeltek, első meccsükön 11:6-ra kaptak ki Montenegrótól, majd 15:6-ra verték a grúzokat. A harmadik fordulóban Oroszország ellen győztek 12:6-ra, ezt követően nagy csatában nyertek 10:9-re a románok ellenében. Az utolsó csoportkörben az olaszok elleni 9:9 azt jelentette, hogy Görögország a harmadik helyen jutott tovább, Montenegró és Olaszország mögött.

Szerbia a mieinkkel került egy csoportba, a B jelű hatosba. Első meccsükön 16:5-re ütötték ki a franciákat, majd 12:7-re győztek a németek ellen. Számunkra igen emlékezetes meccsen vesztették el veretlenségüket, a mieink ugyanis 8:6-ra nyertek a szerbek ellen, akik a negyedik körben 8:8-ra végeztek a horvátok elleni délszláv derbin. Az utolsó fordulóban 8:6-ra győzött Szerbia a spanyolok ellenében, s végül öt pont hátránnyal végzett a csoport második helyén Magyarország mögött.

Görögország kerete: 1 Konsztantinosz Calkanisz, 2 Emmanuil Milonakisz, 3 Jorgosz Derviszisz, 4 Dimitriosz Tigkasz, 5 Joannisz Funtulisz, 6 Kirjakosz Pontikeasz, 7 Hrisztosz Afrudakisz, 8 Evangelosz Delakasz, 9 Konsztantinosz Murikisz, 10 Hrisztodulosz Kolomvosz, 11 Alexandrosz Gunasz, 12 Angelosz Vlahopulosz, 13 Sztefanosz Galanopulosz. Szövetségi kapitány: Szakisz Kehagiasz

Szerbia kerete: 1 Gojko Pijetlovics, 2 Dusan Mandics, 3 Zsivko Gocics, 4 Szava Randjelovics, 5 Milos Csuk, 6 Dusko Pijetlovics, 7 Szlobodan Nikics, 8 Milan Alekszics, 9 Nikola Radjen, 10 Filip Filipovics, 11 Andrija Prlainovics, 12 Stefan Mitrovics, 13 Braniszlav Mitrovics. Szövetségi kapitány: Dejan Szavics

1
    A mérkőzés elkezdődött, az első ráúszásnál a görögök, Milonakisz révén hozták el a labdát.

1
    Kapufával kezdenek a görögök, de Pijetlovics beleért, így sarokdobás.

1
    Kontrát fújnak a bírók végül a görögök ellen, a szerbek támadhatnak.

2
    Nikics centerből lő fölé Filipovics bejátszását követően.

2
    Mandicsot kiállították, de Funtulisz belelövi a labdát a blokkba.

3
    Funtuliszt kiállítják, s a bal szélről MILOS CSUK lő a hosszú sarokba: 0:1.

4
    Delakasz távoli lövését Pijetlovics üti a jobb sarok mellé, sarokdobás.

4
    Rossz bejátszás centerbe Kolomvosz felé, Filipovics szereli.

4
    Stefan Mitrovics távoli lövését Vlahopulosz blokkolja remekül.

5
    Milonakisz lövése a jobb szélről fölé pattan.

5
    Gocics bejátszása rossz centerbe, megszerzik a labdát a görög védők.

6
    Funtulisz távoli lövését is védi a szerb kapus, sarokdobás.

6
    ANGELOSZ VLAHOPULOSZ némi gondolkodás után kissé jobbról lő nagy gólt a bal sarokba: 1:1.

7
    Nikics pöccint centerből a bal sarok felé, de Calkanisz szépen véd.

7
    Jó bejátszás centerbe, de a felső kapufára húzzák a labdát a görögök.

7
    MILOS CSUK szerez újra vezetést a szerbeknek, középről lő a kapu közepén a léc alá, a kapus csak beleérni tud: 1:2.

8
    Radjen kiállítása után JOANNISZ FUNTULISZ lő szépen a bal szélről a hosszú sarokba: 2:2.

8
    Filipovics bejátszását SZLOBODAN NIKICS csavarja centerből a jobb sarokba: 2:3.

8
    10 másodperccel a negyed vége előtt időt kér a görög kapitány.

8
    Afrudakisz távoli lövését a kapus üti mellé, sarokdobás, de abból már nem tudnak lövőhelyzetbe jutni a görögök.

8
    Véget ért az első negyed.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a szerbek, Gocics révén hozták el a labdát.

9
    Pijetlovics lőhet centerből elég tisztán, Calkanisz bravúrral véd.

9
    Afrudakisz labdavesztése elöl, jöhetnek a szerbek.

10
    Delakasz kiállítása után megint Pijetlovics helyzetben a bal kapufánál, de a gyenge kísérletet megint fogja a kapus.

10
    Murikisz ellen fújnak középen kontrát a bírók.

11
    Gocics remek bejátszása centerbe, STEFAN MITROVICS pedig némi lóba után lövi be a ziccert: 2:4.

11
    Randjelovics kiállítása után JOANNISZ FUNTULISZ lő szépen a kapu közepébe: 3:4.

12
    Pontikeasz kiállítása után SZLOBODAN NIKICS lövi be a falból a jobb sarokba Filipovics bejátszását: 3:5.

12
    Gyenge távoli emelést húz le magabiztosan Pijetlovics.

13
    Mandics átadását FILIP FILIPOVICS lő kapásból, a jobb szélről a rövid sarokba: 3:6.

13
    Vlahopulosz átadását EMMANUIL MILONAKISZ gyönyörűen lövi a jobb szélről a hosszú felső sarokba: 4:6.

14
    Pontikeaszt kiállították, de rossz a bejátszás centerbe, indulhatnak a görögök.

14
    Alekszicsre fújnak ötméterest Funtulisszal szemben, s JOANNISZ FUNTULISZ biztosan lövi a büntetőt a bal sarokba: 5:6.

15
    Delakasz kiállítása után Gocics lövését védi Calkanisz.

15
    Időt kér a görög szövetségi kapitány.

15
    Milonakisz bejátszása rossz centerbe, Filipovics szerzi meg a labdát.

16
    Afrudakisz kiállítása Stefan Mitrovics rossz bejátszása után, előnyben a szerbek.

16
    Időt is kér azonnal Szavics kapitány.

16
    ANDRIJA PRLAINOVICS a bal szélről a rövid sarokba vágja a labdát az előny végeztével: 5:7.

16
    Gunasz lőne még a bal szélről, de blokkolják a védők a kísérletét.

16
    Véget ért a második negyed.

A nagyszünetben két góllal vezet a sokkal esélyesebb szerb válogatott a görögök ellen, de vezethetne akár többel is a látottak alapján. A görögök mindent megtesznek, nagyot harcolnak, miközben a szerbeken időnként az érződik, mintha nem adnának ki mindent magukból. A görög védekezésnek kellene elsősorban nagyot javulnia a folytatásra, ha vannak a helléneknek továbbjutási reményeik.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál Görögország, Afrudakisz hozta el a labdát.

17
    Lejárt a görög támadóidő, nem jutottak el lövési lehetőségig.

18
    Csuk távoli lövése kerüli el messzire a görög kaput.

18
    Randjelovicsot állítják ki Vlahopulosz centerbe történt bejátszása után.

18
    Afrudakisz bejátszása a bal kapufához, de Pijetlovics védi a közeli pöccintést.

19
    Delakasz kipontozódott, Csuk lövését még mentik, de Mandics bejátszását MILAN ALEKSZICS centerből lövi a jobb sarokba: 5:8.

20
    Funtulisz lő a bal szélről, de a blokkról vágódik a labda a bal sarok mellé.

20
    FILIP FILIPOVICS középről, távolról lő hatalmas gólt a bal felső sarokba: 5:9.

20
    Funtulisz távolról kénytelen lőni a bal szélről, könnyedén véd a szerb kapus.

21
    Rossz bejátszás középre Nikics felé, labdát szereznek a görögök.

21
    ANGELOSZ VLAHOPULOSZ kap labdát a jobb szélről, s szépen lő a bal alsó sarokba: 6:9.

22
    Mandics ellen fújnak kontrát, jöhetnek a görögök.

22
    Nagy bejátszás centerbe Kolomvosz felé, aki azonban a bal sarok mellé pattintja a ziccert.

22
    Pontikeasz is kipontozódott, időt is kér azonnal a szerb kapitány.

22
    Csuk remek bejátszása centerbe, ahonnan SZAVA RANDJELOVICS lövi be a tornán az első gólját, a bal sarokba: 6:10.

23
    Afrudakiszt lövését blokkolja a szerb védelem, indulhatnak déli szomszédaink.

23
    A bal szélről küldött szerb lövést azonban bravúrral védi Calkanisz.

24
    Vlahopulosz átadását Funtulisz lövi bele Pijetlovics kapusba.

24
    MILAN ALEKSZICS a Kígyó térről, nagyon messziről lő irgalmatlan nagy gólt a kapu közepén a léc alá: 6:11.

24
    Húsz másodperccel a negyed vége előtt időt kér a görög kapitány.

24
    Gocics kiállítása után ANGELOSZ VLAHOPULOSZ lő középről, a kapus érintésével a kapu közepébe: 7:11.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a szerb csapat, Filipovics hozta el a labdát.

25
    Nikics csavarna centerből, de Calkanisz védeni tud.

25
    ANGELOSZ VLAHOPULOSZ távolról hatalmas bombát küld a jobb felső sarokba: 8:11.

26
    Páros kiállítás: Vlahopulosz és Nikics mehet ki.

26
    Lejár a szerb támadóidő, indulhatnak a görögök.

27
    Mandicsot kiállították, Gunasz első lövése kapufa, a második előtt meg kap egy nagyot a fejére a bal szélen.

27
    Gunasz lövése a bal szélről, a blokkról vágódik a labda a jobb sarok mellé.

27
    Filipovics ellen fújnak, a görögök támadhatnak.

28
    Vlahopulosz lő középről most csúnyán a kapu fölé.

28
    Calkanisz véd szépen egy távoli szerb lövést a jobb sarok előtt.

29
    Vlahopulosz távoli lövését fogja Pijetlovics.

29
    Időt kér a szerb kapitány.

29
    Rossz labda a bal szélre, megszerzik a labdát a görög védők.

29
    Funtulisz átadása teljesen üresen találja a jobb szélen EMMANUIL MILONAKISZ-t, aki a felső kapufa alsó lapja érintésével lő a kapu közepébe: 9:11.

30
    DUSAN MANDICS egy szabaddobást követően küldi a labdát a bal sarokba: 9:12.

30
    Rossz bejátszás centerbe Murikisz felé, a szerbeké a labda.

31
    Milonakisz kiállítása után DUSAN MANDICS a jobb szélről lő a hosszú sarokba: 9:13.

31
    Randjelovics kipontozódott, de Afrudakisz, majd Gunasz bejátszása sem jó centerbe, a szerbeké a labda.

32
    Nikics lőhet kissé balról, de Calkanisz védeni tud.

32
    Afrudakisz lövését Pijetlovics üti ki, sarokdobás.

32
    Vlahopulosz távoli lövése fölé pattan.

32
    Véget ért a mérkőzés.

Összességében a várt magabiztos győzelmet aratta Szerbia a Görögország elleni negyeddöntőben. Már az első két, szűken nyert negyedben is egyértelműen jobbak voltak Filipovicsék, de a harmadik negyed első felében végleg eldöntötték a meccset. A görögök megtettek mindent, de ma csak ennyire futotta tőlük, így is minden dicséretet megérdemelnek helytállásukért.

Az elődöntőben tehát Szerbia lesz majd Montenegró ellenfele, míg a magyar válogatott az olaszokkal találkozik.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (21:43:09)