Shakhter Karagandy – FK Atlantas Klapéda 3:0 (vége) | Hapoel Be’er Sheva FC – RNK Split 0:0 (vége) | Myllykosken Pallo 47 – Dinamo Minszk 0:0 (vége)
Omonia – FK Budućnost Podgorica 0:0 (vége) | Keşla FK – Elfsborg 0:1 (3:4 bűnt. vége) | FK Krasznodar – JK Sillamäe Kalev 5:0 (vége)
FK Haugesund – FK Sarajevo 1:3 (vége) | Esbjerg FB – FK Kairat Almaty 1:0 (vége) | Liberec – MFK Kosice 3:0 (vége)
FC Vaduz – KS Ruch Chorzów 0:0 (vége) | Lech Poznań – Kalju 3:0 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – Petrolul 1:3 (vége)
FC Zimbru Chişinău – PFC CSKA Sofia 0:0 (vége) | Göteborg – Győr 0:1 (vége) | Tromsö – Víkingur 1:2 (vége)
FC Chikhura Sachkhere – Bursaspor 1:0 (4:1 bűnt. vége) | Soligorsk – Derry City 5:1 (vége) | AIK Fotboll – Linfield 2:0 (vége)
Hapoel Tel Aviv – Astana 1:0 (vége) | FC Zorya Luhansk – KF Laçi 2:1 (vége) | Asteras – Rovaniemi 4:2 (vége)
Sligo – Rosenborg BK 1:3 (vége) | WKS Zawisza Bydgoszcz – Zulte Waregem 1:3 (vége) | Hajduk – Dundalk FC 1:2 (vége)
FC Koper – Neftchi 0:2 (vége) | Široki Brijeg – FK Mladá Boleslav 0:4 (vége) | Jagodina – CFR Cluj 0:1 (vége)
Diósgyőri VTK – PFK Litex Lovech 1:2 (vége) | ND Gorica – Molde 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Rijeka 1:2 (vége)
Crusaders F.C. – IF Brommapojkarna 1:1 (vége) | St. Johnstone – FC Luzern 0:0 (vége) | SKN Sankt Pölten – Botev 2:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Neman Grodno 2:0 (vége) | UMF Stjarnan – Motherwell 3:2 (hosszabbítás vége)
bűntető vége (3:4)
Inter Baku
0:1 (0:1)
IF Elfsborg
csütörtök 24.07.2014, 18:00 • Şəfa (Safa) Stadion, Baku • Európa liga

Drámai harcban a svéd Elfsborg csapata jutott tovább, hatalmasat küzdött emberhátrányban is az azeri Inter Baku, de a szerencse nem velük volt a végén. A svéd csapat az FH Hafnarfjördur – FC Neman Grodno párharc továbbjutójával találkozik a következő körben. (20:47:14)

Holmen nem hibázik, berúgja, 4-3-ra nyeri a büntetőpárbajt az Elfsborg, így ők jutottak tovább!

Dashdemirov is kihagyja, Stuhr-Ellegaard védett, ha most az Elfsborg értékesíti a tizenegyest akkor továbbmennek!

Beckmann sem hibázik, megy tovább a párbaj, 3-3.

Bocognano a hálóba gurít, 3-2 a Baku-nak, de még rúg egyet az Elfsborg!

Mobaeck is hibázik, Lomaia védett, négy kör után az állás továbbra is 2-2!

Spicić következik az Inter-nél, de büntetőjét Stuhr-Ellegaard védi!

L. Nilsson kihagyja, három kör után az állás tehát 2-2!

Meza is a hálóba talál a büntetőpontról, 2-2.

Rohdén sem hibázik az Elfsborg-nál, két kör után 1-2!

Amisulasvili biztosan gurít a hálóba, 1-1.

A másik oldalon Prodell értékesíti. 0-1!

Mikel Álvaro kihagyja csapata első büntetőjét!

Az Inter Baku fogja kezdeni a büntetőpárbajt.

Büntető lövés kezdete.

Nem született gól, pedig óriási helyzetek voltak mindkét oldalon, bármi is lesz a vége az Inter Baku nagy küzdésről tett tanúbizonyságot, hiszen szinte 10 emberrel játszották le a 120 percet. Hamarosan következik a büntetőpárbaj.

120
    Befejeződött a 2.hossz..

119
    Kisebb felívelgetések, de most nincsenek veszélyben a kapuk.

117
    Óriási helyzet: Georgievski kap remek labdát, aki 8 méterről lő laposan kapura, de Stuhr-Ellegaard bravúrral hárít!

116
    Mikel Álvaro kap sárgát, a középpályán szabálytalankodott.

115
    A hazai hálóőr, Lomaia kap sárgát időhúzásért.

115
    Lundqvist szöglete veszélytelen, hazai kirúgás jöhet.

114
    L. Nilsson lőtt 16 méterről, a bal felsőbe tartó labdát Lomaia bravúrral üti mellé.

113
    Újabb veszélyes hazai akció, de ezúttal tisztázni tudnak a svéd védők egy jobb oldali beadás után.

111
    Ezúttal Guseynpur-t ugratják ki, aki 10 méterről tisztán lőhetett, de a kapufát találja telibe.

110
    Az Elfsborg is kihasználja harmadik cserelehetőségét: Frick helyett Prodell folytatja.

108
    Több elfsborg-i beadást blokkolnak most az azeri védők.

107
    A hazaiak büntetőt reklamálnak egy kétes esetnél a svéd 16-osn belül, de a játékvezető továbbot int.

106
    Beckmann szabálytalan Bocognano-val szemben az azeri térfélen.

106
    Ki is használja utolsó cseréjét az Inter Baku: A. Mammadov helyett Guseynpur a pályán.

106
    Elkezdődött a 2.hossz..

Szemmel láthatólag mindkét együttes játékosai elég fáradtak, de még van egy-egy cserelehetőségük mindkettőjüknek.

105
    Befejeződött az 1. félidő hossz..

105
    Jobb oldali svéd beadást húz le Lomaia, majd rögtön indít, végül Georgievski lőtt 30 méterről jócskán fölé.

103
    Frick lő 18 méterről kapu mellé.

102
    Mikel Álvaro szöglete veszélytelen.

101
    A. Mammadov-ot ugratják ki nagyszerűen aki egy védő gyűrűjében vezette a vendég kapusra a labdát, 8 méterről lőtt, de Stuhr-Ellegaard bravúrral ütötte kapu mellé a labdát, majd összecsúszott a két játékos.

100
    Jobb oldali hazai beadás után Mikel Álvaro csúsztatott kapu mellé 10 méterről.

98
    Több kisebb fault a középpályán.

97
    A. Mammadov szögletét követően Bocognano fejelt 5 méterről kapura, Stuhr-Ellegaard óriási bravúrral mentett, majd kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető.

96
    Szögletet harcol ki az Inter a jobb szélen.

95
    Beckmann ívelte be a szabadot, de kifejelik a labdát a védők.

94
    Bocognano rúgja fel Rohdén-t a hazai 16-oson épphogy kívül a bal szélen, sárgát kap érte a Baku játékosa.

92
    Beckmann állítja meg a középpályán szabálytalanul Georgievski -t.

91
    Az Inter Baku indította útjára a labdát.

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

Nagy nyomást gyakorolt a második játékrészben az Elfsborg az emberhátrányban játszó Baku ellen, de újabb gólt nem sikerült szerezniük.

90+2
    Véget ért a rendes játékidő, jöhet a 2x15 perces hosszabbítás.

90+1
    Hauger 15 méteres lövését blokkolják, majd Rohdén 8 méteres lapos lövését szedi fel Lomaia.

90
    Két perc lesz a ráadás még ennyi ideje van a csapatoknak, hogy gólt szerezzenek, ha nem születik találat akkor jön a 2x15 perces hosszabbítás.

89
    Nagy nyomás alatt a hazai kapu.

88
    Ezúttal Klarström jobb oldali beadását fogja a hazai hálóőr.

87
    Lundqvist hosszú indítását gyűjti be Lomaia.

85
    Hazai eladott labda a saját térfélen, Frick szerezte meg a játékszert majd gurította le azt Nilsson-nak, aki 16 méterről lőtt fölé.

84
    A. Mammadov-ot ugratják ki nagyszerűen a társak, aki kicselezi a kapust és a hálóba gurít, de már lesen volt a hazai játékos.

83
    Lundqvist bal oldali beadását Lomaia húzza le.

81
    Bal oldali svéd beadást követően Rohdén lő 7 méterről kapura, de Lomaia bravúrral fogja a lövést.

80
    Lundqvist volt túl agresszív az Inter 16-osán belül, kifelé jár a szabadrúgás.

79
    Meza lő 25 méterről csúnyán fölé.

77
    Berekeszti saját 16-osára a hazai csapatot az Elfsborg.

76
    Lundqvist-tól pattan el a labda a hazai 16-oson belül, azeri kirúgás következik.

75
    Mobaeck támasztja meg hátulról Mikel Álvaro-t a középpályán.

73
    Lundqvist sarokrúgását követően svéd szabálytalanságot lát középen a játékvezető, kirúgással jöhet kifelé az Inter.

72
    Szögletet harcol ki az Elfsborg.

71
    Csere az IF Elfsborg-nál is: Larsson helyett Klarström folytatja.

70
    Mikel Álvaro végez el kis szögletet, aztán a beadás pontatlan.

70
    Csere az Inter Baku-nál: Madrigal helyett Mammadov érkezik.

69
    Mikel Álvaro szögletét követően Amisulashvili csúsztatott mellé, de még beleért egy vendég játékos, újabb sarokrúgás jöhet.

68
    Szöglethez jut a bal szélen az Inter.

67
    Hauger állítja meg szabálytalanul Madrigal-t a középpályán, ő is besárgul.

65
    Madrigal kapta már lesen a labdát, svéd szabadrúgás következhet.

64
    Nilsson felé ment egy jó bejátszás, de elpattant tőle a játékszer.

63
    A Baku játékosai járatják a labdát a középpályán.

61
    A. Svensson 25 méterről lő jócskán fölé.

60
    Beckmann-t ugratják ki a társak, majd 8 méteres lövését hárítja Lomaia.

60
    Larsson szabadrúgását kifejelik a védők.

59
    Meza szabálytalan Frick-el szemben 30 méterre az azeri kaputól.

58
    Mikel Álvaro szögletét kivágják a svédek.

57
    Szöglete harcol ki az Inter Baku.

56
    A. Svensson kapta lesen a labdát a kapufát követően.

56
    Bal oldali vendég beadást követően L. Nilsson csúsztatott 6 méterről, de Lomaia bravúrral a kapufára tolja a fejest.

55
    A középpályán zajlik a játék.

53
    Mikel Álvaro szabadrúgása pontatlan, az Elfsborg jöhet kirúgással.

52
    Rohdén szabálytalan Meza-val szemben a svéd térfél közepén.

51
    Lassabb az iram egyenlőre, mint az első játékrészben.

49
    Frick volt túl erőszakos, szabadrúgással jöhet kifelé saját térfeléről az Inter.

48
    Ezúttal Frick a szenvedő fél, Bocognano volt szabálytalan vele szemben a középpályán.

47
    Frick rántja le a félpályán a megiramodó Madrigal-t.

46
    Cserélt a szünetben az Inter Baku: Tskhadadze helyett Alejandro foyltatja.

46

Egész jó félidőn vagyunk túl, nem unatkozhatunk, jó az iram, helyzetek is vannak és a félidő végére gól is született. A mérkőzés elején rögtön emberhátrányba kerültek a hazaiak és egyben büntetőt is ítéltek ellenük, amelyet frick kihagyott. Ezután a svédek komoly mezőnyfölénybe kerültek, de a Baku védői állták a sarat, sőt veszélyes kontrákat is vezettek. Végül a félidő végén egy szögletrúgás után Hauger megszerezte a vezetést az Elfsborg számára, amely azt jelenti, hogy pillanatnyilag hosszabbításra áll az összecsapás. Jó második 45 percre van kilátás.

45+2
    Sebastian HOLMEN - 0 : 1

45+2
    Az Elfsborg gólt szerzett!
    Larsson sarokrúgására érkezett SEBASTIAN HOLMEN, aki szabadon fejelt 6 méterről a hazai kapuba.

45+1
    Larsson kap jó labdát a jobb szélen, aztán szögletre tisztáznak előle.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

44
    Egy hosszú hazai indítást fog meg Stuhr-Ellegaard kapus.

43
    Meza ívelte be a vendég 16-osra a labdát, de kifejelik azt a védők.

42
    Rohdén löki fel Mikel Álvaro-t 30 méterre az Elfsborg kapujától.

41
    Madrigal-t állítják meg lesen.

40
    A svédek sportszerűen visszaadják a labdát, folytatódhat a játék.

39
    Larsson maradt lent a földön, ápolni kell.

38
    Hazai labdajáratás a középpályán.

36
    Mobaeck szabálytalan Georgievski-vel szemben az azeri térfélen.

35
    Nilsson támasztotta meg a levegőben Amisulashvili-t a felezővonalnál.

34
    Lomaia gyűjt be egy hosszú svéd labdát.

33
    Larsson sarokrúgását ezúttal is kifejelik.

32
    Veszélyes vendég akció végén szögletre sikerül tisztáznia az azeri védőknek kapujuk előterében.

31
    Mikel Álvaro szögletét követően középen egy csúsztatás, de az oldalvonal felé megy ki a labda.

30
    Dashdemirov kapott jó labdát, majd 17 méterről lőtt laposan, a bal alsóba tartó labdát Stuhr-Ellegaard üti mellé.

29
    Larsson szögletét kifejelik, majd újra a svéd csapatkapitányhoz kerül a labda, újbóli beadása sem teremt veszélyt a hazai apu előtt.

28
    Újabb vendég szöglet jöhet a bal oldalról.

27
    Nagy mezőnyfölényben játszik az Elfsborg.

26
    Pontatlan bal oldali svéd akció végén jöhet az Inter kirúgása.

26
    Larsson szögletét kifejelik az azeriek.

25
    Bal oldali svéd beadást fejelnek ki a hazai védők szögletre.

24
    Rohdén jobb oldali beadását követően Frick lő mellé 7 méterről, Frick a mai mérkőzés eddigi főszereplője egyértelműen.

23
    A. Svensson talpalta le a középpályán Amisulashvili-t, amiért sárgát kap.

22
    Saját térfelén passzolgat az azeri csapat.

21
    Nilsson bal oldali beadása pontatlan, kirúgással jöhet az Inter.

19
    Lundqvist löki fel Madrigal-t a félpályán.

18
    Jobb oldali vendég akció végén Frick fejel 8 méterről kapu fölé.

17
    Amisulashvili szabálytalan Frick-el szemben a svéd térfélen.

16
    Kényszerű csere az Elfsborg-nál: Claesson helyett Beckmann érkezik.

15
    Rohdén szabálytalan Špičić-el szemben a középpályán.

14
    Aztán feldobta magát Madrigal, amiért sárgát kap.

13
    Remek hazai kiugratás, Madrigal kapta a labdát, aki a kapussal szemben 14 méterről lő, de Stuhr-Ellegaard hárít.

11
    Veszélyes hazai kontra végén jobb oldalról a beadás, de elgurul a labda a lábak mellett.

10
    Svensson lövését védi Lomaia.

9
    Az azeri térfélen járatja a labdát az Elfsborg.

8
    Több kisebb szabálytalanság most a pályán.

7
    Frick szabálytalan Bocognano-val szemben a hazai térfélen.

6
    A kimaradt büntető után Frick szabálytalankodik, kifelé jöhet a Baku.

5
    A sértett Frick állt a labda mögé, aki a felső lécet találja telibe.

4
    Salukvadze rúgja fel Frick-et a hazai 16-oson belül, büntetőhöz jut az Elfsborg, a hazai játékost pedig kiállítja a játékvezető.

3
    Jobb oldali vendég beadás után Frick kerül helyzetbe, lefordul védőjéről majd estében lő 7 méterről, de próbálkozása elakad Lomaia-ba.

3
    Meza szabálytalan Frick-el szemben a svéd térfélen.

2
    Frick 25 méteres lövését védi könnyedén Lomaia.

1
    Tskhadadze lő 16 méterről mellé.

1
    Az Inter Baku kezdte a meccset.

1

Pályán a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Inter Baku: Lomaia (CSK) – Dashdemirov, Salukvadze, Amisulashvili, Bocognano, Špičić – Georgievski – Meza, Mikel Álvaro – Madrigal, Tskhadadze
    Cserék: Agayev – Alejandro, Mirzabekov, Abatsiyev, Guseynpur, A. Mammadov, Abbasov
    Vezetőedző: Kakhaber Tskhadadze

IF Elfsborg: Stuhr-Ellegaard – Larsson (CSK), Mobaeck, Holmen, Lundqvist – Claesson, Mobaek, Hauger – Rohdén, Frick, L. Nilsson
    Cserék: Hassan – Klarström, Zeneli, Andreasson, Hedlund, Beckmann, Prodell
    Vezetőedző: Jan Mian

Játékvezetők: Todorov (BUL) – Kolev (BUL), Venev (BUL).

Az Európa Liga selejtezőkör 2. forduló visszavágóit rendezik meg csütörtökön többek között az Inter Baku-IF Elfsborg összecsapást. Nagy meglepetés született a múlt heti odavágón Svédországban, hiszen az azeri csapat Georgievski góljával 1-0-ra nyerni tudott, így minimális előnnyel várják a találkozót, de még így is az Elfsborg tekinthető a párharc esélyesének.

Az Inter Baku 2. helyen végzett az azeri pontvadászatban és a selejtező kör 1. fordulójában már meg is kezdték az európai kupaszereplést, még pedig az FC Tiraspol ellen, a moldáv csapatot magabiztosan, kettős győzelemmel búcsúztatták.

Az Elfsborg a legutóbbi évben a svéd kupát nyerték meg így kvalifikálták magukat a selejtezőbe. Tavaly már szerepeltek az Európa Ligában, ahol végül csoportjukban utolsó helyen végeztek.

Tehát kiélezett meccsre van kilátás, nem lesz könnyű dolga Azerbajdzsánban az Elfsborg-nak, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.