Shakhter Karagandy – FK Atlantas Klapéda 3:0 (vége) | Hapoel Be’er Sheva FC – RNK Split 0:0 (vége) | Myllykosken Pallo 47 – Dinamo Minszk 0:0 (vége)
Omonia – FK Budućnost Podgorica 0:0 (vége) | Keşla FK – Elfsborg 0:1 (3:4 bűnt. vége) | FK Krasznodar – JK Sillamäe Kalev 5:0 (vége)
FK Haugesund – FK Sarajevo 1:3 (vége) | Esbjerg FB – FK Kairat Almaty 1:0 (vége) | Liberec – MFK Kosice 3:0 (vége)
FC Vaduz – KS Ruch Chorzów 0:0 (vége) | Lech Poznań – Kalju 3:0 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – Petrolul 1:3 (vége)
FC Zimbru Chişinău – PFC CSKA Sofia 0:0 (vége) | Göteborg – Győr 0:1 (vége) | Tromsö – Víkingur 1:2 (vége)
FC Chikhura Sachkhere – Bursaspor 1:0 (4:1 bűnt. vége) | Soligorsk – Derry City 5:1 (vége) | AIK Fotboll – Linfield 2:0 (vége)
Hapoel Tel Aviv – Astana 1:0 (vége) | FC Zorya Luhansk – KF Laçi 2:1 (vége) | Asteras – Rovaniemi 4:2 (vége)
Sligo – Rosenborg BK 1:3 (vége) | WKS Zawisza Bydgoszcz – Zulte Waregem 1:3 (vége) | Hajduk – Dundalk FC 1:2 (vége)
FC Koper – Neftchi 0:2 (vége) | Široki Brijeg – FK Mladá Boleslav 0:4 (vége) | Jagodina – CFR Cluj 0:1 (vége)
Diósgyőri VTK – PFK Litex Lovech 1:2 (vége) | ND Gorica – Molde 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Rijeka 1:2 (vége)
Crusaders F.C. – IF Brommapojkarna 1:1 (vége) | St. Johnstone – FC Luzern 0:0 (vége) | SKN Sankt Pölten – Botev 2:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Neman Grodno 2:0 (vége) | UMF Stjarnan – Motherwell 3:2 (hosszabbítás vége)
bűntető vége (3:4)
Inter Baku
0:1 (0:1)
IF Elfsborg
csütörtök 24.07.2014, 18:00 • Şəfa (Safa) Stadion, Baku • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Az Európa Liga selejtezőkör 2. forduló visszavágóit rendezik meg csütörtökön többek között az Inter Baku-IF Elfsborg összecsapást. Nagy meglepetés született a múlt heti odavágón Svédországban, hiszen az azeri csapat Georgievski góljával 1-0-ra nyerni tudott, így minimális előnnyel várják a találkozót, de még így is az Elfsborg tekinthető a párharc esélyesének.

Az Inter Baku 2. helyen végzett az azeri pontvadászatban és a selejtező kör 1. fordulójában már meg is kezdték az európai kupaszereplést, még pedig az FC Tiraspol ellen, a moldáv csapatot magabiztosan, kettős győzelemmel búcsúztatták.

Az Elfsborg a legutóbbi évben a svéd kupát nyerték meg így kvalifikálták magukat a selejtezőbe. Tavaly már szerepeltek az Európa Ligában, ahol végül csoportjukban utolsó helyen végeztek.

Tehát kiélezett meccsre van kilátás, nem lesz könnyű dolga Azerbajdzsánban az Elfsborg-nak, tartsanak velünk!

Inter Baku: Lomaia (CSK) – Dashdemirov, Salukvadze, Amisulashvili, Bocognano, Špičić – Georgievski – Meza, Mikel Álvaro – Madrigal, Tskhadadze
    Cserék: Agayev – Alejandro, Mirzabekov, Abatsiyev, Guseynpur, A. Mammadov, Abbasov
    Vezetőedző: Kakhaber Tskhadadze

IF Elfsborg: Stuhr-Ellegaard – Larsson (CSK), Mobaeck, Holmen, Lundqvist – Claesson, Mobaek, Hauger – Rohdén, Frick, L. Nilsson
    Cserék: Hassan – Klarström, Zeneli, Andreasson, Hedlund, Beckmann, Prodell
    Vezetőedző: Jan Mian

Játékvezetők: Todorov (BUL) – Kolev (BUL), Venev (BUL).

Pályán a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

1

1
    Az Inter Baku kezdte a meccset.

1
    Tskhadadze lő 16 méterről mellé.

2
    Frick 25 méteres lövését védi könnyedén Lomaia.

3
    Meza szabálytalan Frick-el szemben a svéd térfélen.

3
    Jobb oldali vendég beadás után Frick kerül helyzetbe, lefordul védőjéről majd estében lő 7 méterről, de próbálkozása elakad Lomaia-ba.

4
    Salukvadze rúgja fel Frick-et a hazai 16-oson belül, büntetőhöz jut az Elfsborg, a hazai játékost pedig kiállítja a játékvezető.

5
    A sértett Frick állt a labda mögé, aki a felső lécet találja telibe.

6
    A kimaradt büntető után Frick szabálytalankodik, kifelé jöhet a Baku.

7
    Frick szabálytalan Bocognano-val szemben a hazai térfélen.

8
    Több kisebb szabálytalanság most a pályán.

9
    Az azeri térfélen járatja a labdát az Elfsborg.

10
    Svensson lövését védi Lomaia.

11
    Veszélyes hazai kontra végén jobb oldalról a beadás, de elgurul a labda a lábak mellett.

13
    Remek hazai kiugratás, Madrigal kapta a labdát, aki a kapussal szemben 14 méterről lő, de Stuhr-Ellegaard hárít.

14
    Aztán feldobta magát Madrigal, amiért sárgát kap.

15
    Rohdén szabálytalan Špičić-el szemben a középpályán.

16
    Kényszerű csere az Elfsborg-nál: Claesson helyett Beckmann érkezik.

17
    Amisulashvili szabálytalan Frick-el szemben a svéd térfélen.

18
    Jobb oldali vendég akció végén Frick fejel 8 méterről kapu fölé.

19
    Lundqvist löki fel Madrigal-t a félpályán.

21
    Nilsson bal oldali beadása pontatlan, kirúgással jöhet az Inter.

22
    Saját térfelén passzolgat az azeri csapat.

23
    A. Svensson talpalta le a középpályán Amisulashvili-t, amiért sárgát kap.

24
    Rohdén jobb oldali beadását követően Frick lő mellé 7 méterről, Frick a mai mérkőzés eddigi főszereplője egyértelműen.

25
    Bal oldali svéd beadást fejelnek ki a hazai védők szögletre.

26
    Larsson szögletét kifejelik az azeriek.

26
    Pontatlan bal oldali svéd akció végén jöhet az Inter kirúgása.

27
    Nagy mezőnyfölényben játszik az Elfsborg.

28
    Újabb vendég szöglet jöhet a bal oldalról.

29
    Larsson szögletét kifejelik, majd újra a svéd csapatkapitányhoz kerül a labda, újbóli beadása sem teremt veszélyt a hazai apu előtt.

30
    Dashdemirov kapott jó labdát, majd 17 méterről lőtt laposan, a bal alsóba tartó labdát Stuhr-Ellegaard üti mellé.

31
    Mikel Álvaro szögletét követően középen egy csúsztatás, de az oldalvonal felé megy ki a labda.

32
    Veszélyes vendég akció végén szögletre sikerül tisztáznia az azeri védőknek kapujuk előterében.

33
    Larsson sarokrúgását ezúttal is kifejelik.

34
    Lomaia gyűjt be egy hosszú svéd labdát.

35
    Nilsson támasztotta meg a levegőben Amisulashvili-t a felezővonalnál.

36
    Mobaeck szabálytalan Georgievski-vel szemben az azeri térfélen.

38
    Hazai labdajáratás a középpályán.

39
    Larsson maradt lent a földön, ápolni kell.

40
    A svédek sportszerűen visszaadják a labdát, folytatódhat a játék.

41
    Madrigal-t állítják meg lesen.

42
    Rohdén löki fel Mikel Álvaro-t 30 méterre az Elfsborg kapujától.

43
    Meza ívelte be a vendég 16-osra a labdát, de kifejelik azt a védők.

44
    Egy hosszú hazai indítást fog meg Stuhr-Ellegaard kapus.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

45+1
    Larsson kap jó labdát a jobb szélen, aztán szögletre tisztáznak előle.

45+2
    Az Elfsborg gólt szerzett!
    Larsson sarokrúgására érkezett SEBASTIAN HOLMEN, aki szabadon fejelt 6 méterről a hazai kapuba.
    Sebastian HOLMEN - 0 : 1

45+2

Egész jó félidőn vagyunk túl, nem unatkozhatunk, jó az iram, helyzetek is vannak és a félidő végére gól is született. A mérkőzés elején rögtön emberhátrányba kerültek a hazaiak és egyben büntetőt is ítéltek ellenük, amelyet frick kihagyott. Ezután a svédek komoly mezőnyfölénybe kerültek, de a Baku védői állták a sarat, sőt veszélyes kontrákat is vezettek. Végül a félidő végén egy szögletrúgás után Hauger megszerezte a vezetést az Elfsborg számára, amely azt jelenti, hogy pillanatnyilag hosszabbításra áll az összecsapás. Jó második 45 percre van kilátás.

46

46
    Cserélt a szünetben az Inter Baku: Tskhadadze helyett Alejandro foyltatja.

47
    Frick rántja le a félpályán a megiramodó Madrigal-t.

48
    Ezúttal Frick a szenvedő fél, Bocognano volt szabálytalan vele szemben a középpályán.

49
    Frick volt túl erőszakos, szabadrúgással jöhet kifelé saját térfeléről az Inter.

51
    Lassabb az iram egyenlőre, mint az első játékrészben.

52
    Rohdén szabálytalan Meza-val szemben a svéd térfél közepén.

53
    Mikel Álvaro szabadrúgása pontatlan, az Elfsborg jöhet kirúgással.

55
    A középpályán zajlik a játék.

56
    Bal oldali vendég beadást követően L. Nilsson csúsztatott 6 méterről, de Lomaia bravúrral a kapufára tolja a fejest.

56
    A. Svensson kapta lesen a labdát a kapufát követően.

57
    Szöglete harcol ki az Inter Baku.

58
    Mikel Álvaro szögletét kivágják a svédek.

59
    Meza szabálytalan Frick-el szemben 30 méterre az azeri kaputól.

60
    Larsson szabadrúgását kifejelik a védők.

60
    Beckmann-t ugratják ki a társak, majd 8 méteres lövését hárítja Lomaia.

61
    A. Svensson 25 méterről lő jócskán fölé.

63
    A Baku játékosai járatják a labdát a középpályán.

64
    Nilsson felé ment egy jó bejátszás, de elpattant tőle a játékszer.

65
    Madrigal kapta már lesen a labdát, svéd szabadrúgás következhet.

67
    Hauger állítja meg szabálytalanul Madrigal-t a középpályán, ő is besárgul.

68
    Szöglethez jut a bal szélen az Inter.

69
    Mikel Álvaro szögletét követően Amisulashvili csúsztatott mellé, de még beleért egy vendég játékos, újabb sarokrúgás jöhet.

70
    Csere az Inter Baku-nál: Madrigal helyett Mammadov érkezik.

70
    Mikel Álvaro végez el kis szögletet, aztán a beadás pontatlan.

71
    Csere az IF Elfsborg-nál is: Larsson helyett Klarström folytatja.

72
    Szögletet harcol ki az Elfsborg.

73
    Lundqvist sarokrúgását követően svéd szabálytalanságot lát középen a játékvezető, kirúgással jöhet kifelé az Inter.

75
    Mobaeck támasztja meg hátulról Mikel Álvaro-t a középpályán.

76
    Lundqvist-tól pattan el a labda a hazai 16-oson belül, azeri kirúgás következik.

77
    Berekeszti saját 16-osára a hazai csapatot az Elfsborg.

79
    Meza lő 25 méterről csúnyán fölé.

80
    Lundqvist volt túl agresszív az Inter 16-osán belül, kifelé jár a szabadrúgás.

81
    Bal oldali svéd beadást követően Rohdén lő 7 méterről kapura, de Lomaia bravúrral fogja a lövést.

83
    Lundqvist bal oldali beadását Lomaia húzza le.

84
    A. Mammadov-ot ugratják ki nagyszerűen a társak, aki kicselezi a kapust és a hálóba gurít, de már lesen volt a hazai játékos.

85
    Hazai eladott labda a saját térfélen, Frick szerezte meg a játékszert majd gurította le azt Nilsson-nak, aki 16 méterről lőtt fölé.

87
    Lundqvist hosszú indítását gyűjti be Lomaia.

88
    Ezúttal Klarström jobb oldali beadását fogja a hazai hálóőr.

89
    Nagy nyomás alatt a hazai kapu.

90
    Két perc lesz a ráadás még ennyi ideje van a csapatoknak, hogy gólt szerezzenek, ha nem születik találat akkor jön a 2x15 perces hosszabbítás.

90+1
    Hauger 15 méteres lövését blokkolják, majd Rohdén 8 méteres lapos lövését szedi fel Lomaia.

90+2
    Véget ért a rendes játékidő, jöhet a 2x15 perces hosszabbítás.

Nagy nyomást gyakorolt a második játékrészben az Elfsborg az emberhátrányban játszó Baku ellen, de újabb gólt nem sikerült szerezniük.

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

91
    Az Inter Baku indította útjára a labdát.

92
    Beckmann állítja meg a középpályán szabálytalanul Georgievski -t.

94
    Bocognano rúgja fel Rohdén-t a hazai 16-oson épphogy kívül a bal szélen, sárgát kap érte a Baku játékosa.

95
    Beckmann ívelte be a szabadot, de kifejelik a labdát a védők.

96
    Szögletet harcol ki az Inter a jobb szélen.

97
    A. Mammadov szögletét követően Bocognano fejelt 5 méterről kapura, Stuhr-Ellegaard óriási bravúrral mentett, majd kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető.

98
    Több kisebb fault a középpályán.

100
    Jobb oldali hazai beadás után Mikel Álvaro csúsztatott kapu mellé 10 méterről.

101
    A. Mammadov-ot ugratják ki nagyszerűen aki egy védő gyűrűjében vezette a vendég kapusra a labdát, 8 méterről lőtt, de Stuhr-Ellegaard bravúrral ütötte kapu mellé a labdát, majd összecsúszott a két játékos.

102
    Mikel Álvaro szöglete veszélytelen.

103
    Frick lő 18 méterről kapu mellé.

105
    Jobb oldali svéd beadást húz le Lomaia, majd rögtön indít, végül Georgievski lőtt 30 méterről jócskán fölé.

105
    Befejeződött az 1. félidő hossz..

Szemmel láthatólag mindkét együttes játékosai elég fáradtak, de még van egy-egy cserelehetőségük mindkettőjüknek.

106
    Elkezdődött a 2.hossz..

106
    Ki is használja utolsó cseréjét az Inter Baku: A. Mammadov helyett Guseynpur a pályán.

106
    Beckmann szabálytalan Bocognano-val szemben az azeri térfélen.

107
    A hazaiak büntetőt reklamálnak egy kétes esetnél a svéd 16-osn belül, de a játékvezető továbbot int.

108
    Több elfsborg-i beadást blokkolnak most az azeri védők.

110
    Az Elfsborg is kihasználja harmadik cserelehetőségét: Frick helyett Prodell folytatja.

111
    Ezúttal Guseynpur-t ugratják ki, aki 10 méterről tisztán lőhetett, de a kapufát találja telibe.

113
    Újabb veszélyes hazai akció, de ezúttal tisztázni tudnak a svéd védők egy jobb oldali beadás után.

114
    L. Nilsson lőtt 16 méterről, a bal felsőbe tartó labdát Lomaia bravúrral üti mellé.

115
    Lundqvist szöglete veszélytelen, hazai kirúgás jöhet.

115
    A hazai hálóőr, Lomaia kap sárgát időhúzásért.

116
    Mikel Álvaro kap sárgát, a középpályán szabálytalankodott.

117
    Óriási helyzet: Georgievski kap remek labdát, aki 8 méterről lő laposan kapura, de Stuhr-Ellegaard bravúrral hárít!

119
    Kisebb felívelgetések, de most nincsenek veszélyben a kapuk.

120
    Befejeződött a 2.hossz..

Nem született gól, pedig óriási helyzetek voltak mindkét oldalon, bármi is lesz a vége az Inter Baku nagy küzdésről tett tanúbizonyságot, hiszen szinte 10 emberrel játszották le a 120 percet. Hamarosan következik a büntetőpárbaj.

Büntető lövés kezdete.

Az Inter Baku fogja kezdeni a büntetőpárbajt.

Mikel Álvaro kihagyja csapata első büntetőjét!

A másik oldalon Prodell értékesíti. 0-1!

Amisulasvili biztosan gurít a hálóba, 1-1.

Rohdén sem hibázik az Elfsborg-nál, két kör után 1-2!

Meza is a hálóba talál a büntetőpontról, 2-2.

L. Nilsson kihagyja, három kör után az állás tehát 2-2!

Spicić következik az Inter-nél, de büntetőjét Stuhr-Ellegaard védi!

Mobaeck is hibázik, Lomaia védett, négy kör után az állás továbbra is 2-2!

Bocognano a hálóba gurít, 3-2 a Baku-nak, de még rúg egyet az Elfsborg!

Beckmann sem hibázik, megy tovább a párbaj, 3-3.

Dashdemirov is kihagyja, Stuhr-Ellegaard védett, ha most az Elfsborg értékesíti a tizenegyest akkor továbbmennek!

Holmen nem hibázik, berúgja, 4-3-ra nyeri a büntetőpárbajt az Elfsborg, így ők jutottak tovább!

Drámai harcban a svéd Elfsborg csapata jutott tovább, hatalmasat küzdött emberhátrányban is az azeri Inter Baku, de a szerencse nem velük volt a végén. A svéd csapat az FH Hafnarfjördur – FC Neman Grodno párharc továbbjutójával találkozik a következő körben. (20:47:14)