Shakhter Karagandy – FK Atlantas Klapéda 3:0 (vége) | Hapoel Be’er Sheva FC – RNK Split 0:0 (vége) | Myllykosken Pallo 47 – Dinamo Minszk 0:0 (vége)
Omonia – FK Budućnost Podgorica 0:0 (vége) | Keşla FK – Elfsborg 0:1 (3:4 bűnt. vége) | FK Krasznodar – JK Sillamäe Kalev 5:0 (vége)
FK Haugesund – FK Sarajevo 1:3 (vége) | Esbjerg FB – FK Kairat Almaty 1:0 (vége) | Liberec – MFK Kosice 3:0 (vége)
FC Vaduz – KS Ruch Chorzów 0:0 (vége) | Lech Poznań – Kalju 3:0 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – Petrolul 1:3 (vége)
FC Zimbru Chişinău – PFC CSKA Sofia 0:0 (vége) | Göteborg – Győr 0:1 (vége) | Tromsö – Víkingur 1:2 (vége)
FC Chikhura Sachkhere – Bursaspor 1:0 (4:1 bűnt. vége) | Soligorsk – Derry City 5:1 (vége) | AIK Fotboll – Linfield 2:0 (vége)
Hapoel Tel Aviv – Astana 1:0 (vége) | FC Zorya Luhansk – KF Laçi 2:1 (vége) | Asteras – Rovaniemi 4:2 (vége)
Sligo – Rosenborg BK 1:3 (vége) | WKS Zawisza Bydgoszcz – Zulte Waregem 1:3 (vége) | Hajduk – Dundalk FC 1:2 (vége)
FC Koper – Neftchi 0:2 (vége) | Široki Brijeg – FK Mladá Boleslav 0:4 (vége) | Jagodina – CFR Cluj 0:1 (vége)
Diósgyőri VTK – PFK Litex Lovech 1:2 (vége) | ND Gorica – Molde 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Rijeka 1:2 (vége)
Crusaders F.C. – IF Brommapojkarna 1:1 (vége) | St. Johnstone – FC Luzern 0:0 (vége) | SKN Sankt Pölten – Botev 2:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Neman Grodno 2:0 (vége) | UMF Stjarnan – Motherwell 3:2 (hosszabbítás vége)
KS Flamurtari Vlorë
1:3 (1:1)
FC Petrolul Ploieşti
csütörtök 24.07.2014, 19:00 • Stadiumi Flamurtari, Vlorë • Európa liga

Miután az első félidőben eldőlt a továbbjutás az összecsapás második része már nem hozott különösebb izgalmakat. A végére azért még két gólt bepakoltak Lika kapujába a románok, s ezzel két győzelemmel (2–0, 3–1), 5–1-es összesítéssel kiejtették az albán Flamurtarit, és bejutottak a harmadik fordulójában, ahol majd a Plzennel csapnak össze. (20:55:23)

90+4

90+3
    Ez az akció viszont pontatlan, rossz volt a büntetőpontra gurított labda.

90+3
    Nagyon nyomnak ismét a románok, ha már egyszer beindult a szekér miért állnának le?

90+1
    Négy perc a ráadás.

90
    A Petrolul gólt szerzett!

Teixeira kapott egy lapos paszt az ötös mellett, rögtön továbbtette az érkező NJONGO PRISONAK, aki rögtön továbblőtte, egyenesen Lika kapujába. 1–3.

88
    Messzire nem jutottak, a félpályánál jöhetnek bedobással.

87
    G. Lika szöglete nem teremt veszélyt a román kapu előtt, sőt már a vendég akcióznak.

87
    Hazai szöglet jöhet.

86
    Meto váltja Muzakát hazai oldalon.

84

PABLO DE LUCAS belövi a második román gólt is, feltéve ezzel a pontot az i-re! Remekül vett át egy visszatett labdát, amivel rögtön lerázta magáról a védőjét, majd okosan a jobb sarokba gurított!

80
    Mutu kapott nagy labdát a tizenhatos szélénél, bevitte a kapu elé, majd tüzelt, de Lika védeni tudott!

76
    Fanchone kényszerül sérülés miatt elhagyni a pályát, helyén Beta folytatja.

76
    Lena továbbított egy beadást Licajhoz a büntetőpontnál, aki háttal a kapunak próbálkozott valami ollózás szerűvel, de nem találta el a labdát.

73
    Muzaka vitte be az ötösre a labdát a jobb szélről, középrelőtte, Pecanha hárított, felpattant róla a labda a levegőbe, amit Lena próbált ráfordulásból rálőni 8 méterről, ám nem találta el a kaput.

72
    Különösebb események nélkül telnek a percek, tudja mindkét fél, hogy Teixeira góljával már a 39. percben eldőlt a továbbjutás

71
    Tamuz maradt most lesen.

67
    Újabb csere, Licaj váltja Shehajt a Flamurtarinál.

66
    Mici buktatta de Lucast, kap egy sárgát érte.

62
    Teishira eresztett el egy löketet 18-ról, de nem találta el a kaput.

61
    Cserél a Flamurtari is, Gerxho váltja Telushit.

59
    Cseréltek a vendégek, Priso váltja az imént besárgult Nepomucenot.

59
    Nepomuceno sárgul be amiért Lenával szemben szabálytalankodott.

58
    Mutut zavarták, majd esett el a tizenhatoson belül, viszont nem fújt a sípjába a játékvezető.

55
    Sok a szabálytalanság ezekben a percekben, helyzet viszont nincs.

52
    Nepomuceno hagyta le védőjét a jobb szélen, majd laposan odacsavarta középre Tamuznak, aki nem tudott tiszta helyzetbe kerülni, és végül lőni sem.

50
    Nem indul túl pörgősen a mérkőzés a második játékrész, egyik csapat sem töri össze magát azért hogy ráerőltesse a játékát az ellenfélre.

47
    Zeqiri vágta fel Hobant, a játékvezető pedig kiosztja a meccs első sárgáját a szabálytalanságért.

46

Helyzetekben gazdag, izgalmas első félidőn vagyunk túl, az állás 1–1, s ezzel a Flamurtari sorsa megpecsételődni látszik.

Az román együttes sokáig nagy mezőnyfölényben játszott, beszorultak a hazaiak az első negyed órát követően egy jó tíz percre, de a nyomás ellenére kitartottak , jól védekeztek, ráadásul amikor kiengedett egy kicsit a Petrolul el is kapták a fonalat, s Telushi remek beadását követően meg is szerezték a vezetést Lena góljával! Ekkor még jól állt a csapat szénája, egy gólt ledolgoztak a kettőből, talán a fanatikusabb szurkolók már el is kezdtek hinni a csodában, hogy legyőzik a több szempontból is erősebb Petrolult, ám két perccel a gólt követően Teixeira kiegyenlített, és ezzel valószínűleg az esélyek is elszálltak.

Jelen helyzetben 1–3-ra vezet a Petrolul, ám ők idegenbeli góllal 3–3 esetén is továbbjutnának, úgyhogy fel van adva a lecke: még három gólt kellene szerezni a Flamurtarinak a továbbjutáshoz.

45+1

45+1
    Nem tudnak a tizenhatos közelébe jutni, elvesztik a labdát, s közben letelik az egy perc hosszabbítás.

45+1
    A bal szélen támadnak az albánok.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás, a labda a Flamurtarinál.

43
    A két találat kicsit lecsendesítette a kedélyeket, talán kissé el is vette az albánok kedvét, hiszen most már három gól kéne nekik a továbbjutáshoz.

39

Két percet kellett csak várni a válaszra! Egyenlít a Petrolul! FILIPE TEIXEIRA kapta a játékszert a tizenhatos szélénél Mututól, húzott egyet a labdán, majd a becsúszó védő előtt, valamint egy blokkolni próbáló védő lábai között laposan, egy közepes erősségű lövéssel bevette Lika kapuját!

37
    A Flmaurtari gólt szerzett!

MICSODA MEGLÁTÁS VOLT! Telushi 30 méterről nyúlt alá a labdának, hogy megindítsa a tizenhatosnál meginduló NIJAZ LENÁT, aki számított erre a nem mindennapi megoldásra, lefutva a védőket besprintelt az ötös elé, és könyelmesen befejelte Pecanha mellett a labdát!

37
    A bal szélről próbálták középre tenni a labdát a hazaiak, de blokkolták a beadást, szöglet jöhet.

36
    Hosszan járatták a labdát a vendég kapu előtt az albánok, végül Mici küldte kapura a tizenhatos széléről, ám néhány centivel elvétette a célját.

34
    A kapura viszont ez sem volt veszélyes, a labda az albánoknál.

33
    Kiharcol egy újabb szögletet a Flamurtari, ez már a hatodik lesz.

32
    Kifejelték, dobhatnak a vendégek.

32
    Újabb de Lucas szöglet jöhet.

30
    Telushi rátűzte, Pecanha rajta volt, nem sokkal ment fölé!

30
    Alves volt szabálytalan, albán szabadrúgás jöhet ~30-ról.

29
    Ezt is jól oldja meg a hazai együttes, ráadásul most sikerült a pályán belül megtartaniuk a labdát.

29
    de Lucas első, és második szögletét is kifejelték az albánok, most Teixeira megy elvégezni az újabb szögletet, ezúttal a másik oldalról.

28
    Most vendég szöglet jöhet, de Lucas fogja középre tenni.

26
    Kuqi keveredett a szöglet után az ötös elé, elég jó pozícióból tüzelhetett viszonylag tisztán, de Pecanha vetődve védte a rövidbe tartó labdát!

25
    Gerson ért vissza, és időben szögletre tisztázott.

25
    Kijött most a szorításból a Flamurtari, tíz percen keresztül csak keresték a labdát, de most megtartják a játékszert, sőt támadnak is!

23
    Majdnem sikerült most eljutnia az albán csapatnak is az ellenfél kapujáig, ám Muzakának hosszú volt a labda.

21
    Remek összjáték után Fanchone kapta Teixeirától a labdát, majd ráfordulásból, ütemtelenül lőtt, ám éppen bele a szöget jól záró kapusba.

20
    Újra felértek a kapuhoz a vendégek, végül Nepomuceno eresztett el egy lővést 18-ról, de fél méterrel elvétette a célt.

19
    Teixeira végezte el a szabadrúgást, ám a kaput ez az akció nem veszélyeztette.

18
    Kárpótlásul kapnak egy szabadrúgást a vendégek a tizenhatos előtt.

17
    Teixeira cselezte be magát tanítanivalóan a hazai kapuig a tizenhatosról, ott Kuqi és Lika ollóba fogták, ő elesett, a bíró viszont nem ítélt büntetőt! Első, sőt második ránézésére is egyértelműnek tűnik a helyzet, Teixeira elhúzta Lika mellett is a labdát, ám szabálytalanul megállították mielőtt lőhetett volna.

17
    Tamuz volt két percen belül kétszer is lesen.

15
    Nincs komoly baja a Flamurtari kapusának, már újra játékban a labda.

14
    A kapura nem volt veszélyes az akció, Lika kapusra viszont igen, a hálóőr kilépett az ötösről hogy lehúzza a beívelt labdát, aminek ütközés lett a vége, most őt ápolják.

13
    Zeqiri volt szabálytalan, vendég szabadrúgás következhet ~20 méterről.

12
    Helyzet az van itt is, ott is, könnyen lehetne már 1–1 az állás!

11
    A jobb szélről tette középre a labdát az egyik vendég játékos, Mutu pedig teljesen tisztán fejelhetett, de nem találta el a kaput 6 méterről!

9
    Micsoda hiba! Pecanha aludt el a kapuban, játékban volt a labda, kiakarta passzolni szélre, de Shehaj lefülelte, betette Telushinak középre, akit a gyorsan reagáló védelem még időben körbezárt, ő pedig siettében mellé lőtte a labdát.

8
    Teixeira szöglete nem volt veszélyes, támadnak az albánok.

7
    Douglas állt a labda útjába egy lapos beadást követően, vendég szöglet jöhet.

5
    Nem volt rossz az elképzelés, kicsiben oldotta meg a Flamurtari a szabadrúgást, majd egy játékos felvitte a labdát az alapvonalig, és élesen belőtte, ám a középen érkező Shehaj eléggé ki volt szorítva, és nem tudta kapura irányítani a labdát.

5
    Most az albánok kapnak szabadrúgást a vendég tizenhatos előterében.

3
    Lika kapus jól jött ki, messzire bokszolta a labdát a tizenhatostól.

3
    Kuqi szabálytalansága után a bal szélen, nem messze a tizenhatostól kapnak szabadrúgást a vendégek.

1

KS Flamurtari Vlorë: I. Lika – Mici, Douglas,Telushi, Arberi – G. Lika, Zeqiri, Kuqi, Shehaj – Lena, Muzaka.
    Cserék: Xhelilaj – Begaj, Gerxho, Idrizaj, Licaj, Meto, Sakaj.

FC Petrolul Ploieşti: Pecanha – Fanchone, Gerson, Alves, Alcenat – Teixeira, Hoban, de Lucas, Nepomuceno – Mutu – Tamuz.
    Cserék: Cobrea – Albin, Beta, Marinescu, Nkoyi, Priso, Satli.

Játékvezetők: Ján Valásek – Tomás Vorel, Peter Chladek – Mário Vlk (SVK).

Szlovák játékvezetői négyes fogja dirigálni az összecsapást Ján Valásek vezényletével.

Elérkeztünk az Európa-liga második selejtezőkörének visszavágójához, ma többek között az albán Flamurtari csap össze a román Petrolullal.

Az első mérkőzést az egyébként is esélyesebb román együttes nyerte, ám nem volt az annyira egyszerű meccs mint amire számítani lehetett. Egészen a 77. percig 0–0 volt az állás, ám ekkor érkezett
    Nepomuceno, majd hét percre rá
    Tamuz, így végül kiharcolták az általában továbbjutást érő két gólos előnyt a románok, úgyhogy ma bizakodva várhatják a folytatást.

A Flamurtari a mai mérkőzésre kis túlzással az esélytelenek nyugalmával érkezhet, ahhoz hogy legyen esélyük továbbjutni támadniuk kell majd, ez viszont visszafelé is elsülhet, az is benne van a pakliban hogy beleszaladnak egy alapos verésbe hazai pályán.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.