Shakhter Karagandy – FK Atlantas Klapéda 3:0 (vége) | Hapoel Be’er Sheva FC – RNK Split 0:0 (vége) | Myllykosken Pallo 47 – Dinamo Minszk 0:0 (vége)
Omonia – FK Budućnost Podgorica 0:0 (vége) | Keşla FK – Elfsborg 0:1 (3:4 bűnt. vége) | FK Krasznodar – JK Sillamäe Kalev 5:0 (vége)
FK Haugesund – FK Sarajevo 1:3 (vége) | Esbjerg FB – FK Kairat Almaty 1:0 (vége) | Liberec – MFK Kosice 3:0 (vége)
FC Vaduz – KS Ruch Chorzów 0:0 (vége) | Lech Poznań – Kalju 3:0 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – Petrolul 1:3 (vége)
FC Zimbru Chişinău – PFC CSKA Sofia 0:0 (vége) | Göteborg – Győr 0:1 (vége) | Tromsö – Víkingur 1:2 (vége)
FC Chikhura Sachkhere – Bursaspor 1:0 (4:1 bűnt. vége) | Soligorsk – Derry City 5:1 (vége) | AIK Fotboll – Linfield 2:0 (vége)
Hapoel Tel Aviv – Astana 1:0 (vége) | FC Zorya Luhansk – KF Laçi 2:1 (vége) | Asteras – Rovaniemi 4:2 (vége)
Sligo – Rosenborg BK 1:3 (vége) | WKS Zawisza Bydgoszcz – Zulte Waregem 1:3 (vége) | Hajduk – Dundalk FC 1:2 (vége)
FC Koper – Neftchi 0:2 (vége) | Široki Brijeg – FK Mladá Boleslav 0:4 (vége) | Jagodina – CFR Cluj 0:1 (vége)
Diósgyőri VTK – PFK Litex Lovech 1:2 (vége) | ND Gorica – Molde 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Rijeka 1:2 (vége)
Crusaders F.C. – IF Brommapojkarna 1:1 (vége) | St. Johnstone – FC Luzern 0:0 (vége) | SKN Sankt Pölten – Botev 2:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Neman Grodno 2:0 (vége) | UMF Stjarnan – Motherwell 3:2 (hosszabbítás vége)
KS Flamurtari Vlorë
1:3 (1:1)
FC Petrolul Ploieşti
csütörtök 24.07.2014, 19:00 • Stadiumi Flamurtari, Vlorë • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Elérkeztünk az Európa-liga második selejtezőkörének visszavágójához, ma többek között az albán Flamurtari csap össze a román Petrolullal.

Az első mérkőzést az egyébként is esélyesebb román együttes nyerte, ám nem volt az annyira egyszerű meccs mint amire számítani lehetett. Egészen a 77. percig 0–0 volt az állás, ám ekkor érkezett
    Nepomuceno, majd hét percre rá
    Tamuz, így végül kiharcolták az általában továbbjutást érő két gólos előnyt a románok, úgyhogy ma bizakodva várhatják a folytatást.

A Flamurtari a mai mérkőzésre kis túlzással az esélytelenek nyugalmával érkezhet, ahhoz hogy legyen esélyük továbbjutni támadniuk kell majd, ez viszont visszafelé is elsülhet, az is benne van a pakliban hogy beleszaladnak egy alapos verésbe hazai pályán.

Szlovák játékvezetői négyes fogja dirigálni az összecsapást Ján Valásek vezényletével.

KS Flamurtari Vlorë: I. Lika – Mici, Douglas,Telushi, Arberi – G. Lika, Zeqiri, Kuqi, Shehaj – Lena, Muzaka.
    Cserék: Xhelilaj – Begaj, Gerxho, Idrizaj, Licaj, Meto, Sakaj.

FC Petrolul Ploieşti: Pecanha – Fanchone, Gerson, Alves, Alcenat – Teixeira, Hoban, de Lucas, Nepomuceno – Mutu – Tamuz.
    Cserék: Cobrea – Albin, Beta, Marinescu, Nkoyi, Priso, Satli.

Játékvezetők: Ján Valásek – Tomás Vorel, Peter Chladek – Mário Vlk (SVK).

1

3
    Kuqi szabálytalansága után a bal szélen, nem messze a tizenhatostól kapnak szabadrúgást a vendégek.

3
    Lika kapus jól jött ki, messzire bokszolta a labdát a tizenhatostól.

5
    Most az albánok kapnak szabadrúgást a vendég tizenhatos előterében.

5
    Nem volt rossz az elképzelés, kicsiben oldotta meg a Flamurtari a szabadrúgást, majd egy játékos felvitte a labdát az alapvonalig, és élesen belőtte, ám a középen érkező Shehaj eléggé ki volt szorítva, és nem tudta kapura irányítani a labdát.

7
    Douglas állt a labda útjába egy lapos beadást követően, vendég szöglet jöhet.

8
    Teixeira szöglete nem volt veszélyes, támadnak az albánok.

9
    Micsoda hiba! Pecanha aludt el a kapuban, játékban volt a labda, kiakarta passzolni szélre, de Shehaj lefülelte, betette Telushinak középre, akit a gyorsan reagáló védelem még időben körbezárt, ő pedig siettében mellé lőtte a labdát.

11
    A jobb szélről tette középre a labdát az egyik vendég játékos, Mutu pedig teljesen tisztán fejelhetett, de nem találta el a kaput 6 méterről!

12
    Helyzet az van itt is, ott is, könnyen lehetne már 1–1 az állás!

13
    Zeqiri volt szabálytalan, vendég szabadrúgás következhet ~20 méterről.

14
    A kapura nem volt veszélyes az akció, Lika kapusra viszont igen, a hálóőr kilépett az ötösről hogy lehúzza a beívelt labdát, aminek ütközés lett a vége, most őt ápolják.

15
    Nincs komoly baja a Flamurtari kapusának, már újra játékban a labda.

17
    Tamuz volt két percen belül kétszer is lesen.

17
    Teixeira cselezte be magát tanítanivalóan a hazai kapuig a tizenhatosról, ott Kuqi és Lika ollóba fogták, ő elesett, a bíró viszont nem ítélt büntetőt! Első, sőt második ránézésére is egyértelműnek tűnik a helyzet, Teixeira elhúzta Lika mellett is a labdát, ám szabálytalanul megállították mielőtt lőhetett volna.

18
    Kárpótlásul kapnak egy szabadrúgást a vendégek a tizenhatos előtt.

19
    Teixeira végezte el a szabadrúgást, ám a kaput ez az akció nem veszélyeztette.

20
    Újra felértek a kapuhoz a vendégek, végül Nepomuceno eresztett el egy lővést 18-ról, de fél méterrel elvétette a célt.

21
    Remek összjáték után Fanchone kapta Teixeirától a labdát, majd ráfordulásból, ütemtelenül lőtt, ám éppen bele a szöget jól záró kapusba.

23
    Majdnem sikerült most eljutnia az albán csapatnak is az ellenfél kapujáig, ám Muzakának hosszú volt a labda.

25
    Kijött most a szorításból a Flamurtari, tíz percen keresztül csak keresték a labdát, de most megtartják a játékszert, sőt támadnak is!

25
    Gerson ért vissza, és időben szögletre tisztázott.

26
    Kuqi keveredett a szöglet után az ötös elé, elég jó pozícióból tüzelhetett viszonylag tisztán, de Pecanha vetődve védte a rövidbe tartó labdát!

28
    Most vendég szöglet jöhet, de Lucas fogja középre tenni.

29
    de Lucas első, és második szögletét is kifejelték az albánok, most Teixeira megy elvégezni az újabb szögletet, ezúttal a másik oldalról.

29
    Ezt is jól oldja meg a hazai együttes, ráadásul most sikerült a pályán belül megtartaniuk a labdát.

30
    Alves volt szabálytalan, albán szabadrúgás jöhet ~30-ról.

30
    Telushi rátűzte, Pecanha rajta volt, nem sokkal ment fölé!

32
    Újabb de Lucas szöglet jöhet.

32
    Kifejelték, dobhatnak a vendégek.

33
    Kiharcol egy újabb szögletet a Flamurtari, ez már a hatodik lesz.

34
    A kapura viszont ez sem volt veszélyes, a labda az albánoknál.

36
    Hosszan járatták a labdát a vendég kapu előtt az albánok, végül Mici küldte kapura a tizenhatos széléről, ám néhány centivel elvétette a célját.

37
    A bal szélről próbálták középre tenni a labdát a hazaiak, de blokkolták a beadást, szöglet jöhet.

37
    A Flmaurtari gólt szerzett!

MICSODA MEGLÁTÁS VOLT! Telushi 30 méterről nyúlt alá a labdának, hogy megindítsa a tizenhatosnál meginduló NIJAZ LENÁT, aki számított erre a nem mindennapi megoldásra, lefutva a védőket besprintelt az ötös elé, és könyelmesen befejelte Pecanha mellett a labdát!

39
    A Petrolul gólt szerzett!

Két percet kellett csak várni a válaszra! Egyenlít a Petrolul! FILIPE TEIXEIRA kapta a játékszert a tizenhatos szélénél Mututól, húzott egyet a labdán, majd a becsúszó védő előtt, valamint egy blokkolni próbáló védő lábai között laposan, egy közepes erősségű lövéssel bevette Lika kapuját!

43
    A két találat kicsit lecsendesítette a kedélyeket, talán kissé el is vette az albánok kedvét, hiszen most már három gól kéne nekik a továbbjutáshoz.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás, a labda a Flamurtarinál.

45+1
    A bal szélen támadnak az albánok.

45+1
    Nem tudnak a tizenhatos közelébe jutni, elvesztik a labdát, s közben letelik az egy perc hosszabbítás.

45+1

Helyzetekben gazdag, izgalmas első félidőn vagyunk túl, az állás 1–1, s ezzel a Flamurtari sorsa megpecsételődni látszik.

Az román együttes sokáig nagy mezőnyfölényben játszott, beszorultak a hazaiak az első negyed órát követően egy jó tíz percre, de a nyomás ellenére kitartottak , jól védekeztek, ráadásul amikor kiengedett egy kicsit a Petrolul el is kapták a fonalat, s Telushi remek beadását követően meg is szerezték a vezetést Lena góljával! Ekkor még jól állt a csapat szénája, egy gólt ledolgoztak a kettőből, talán a fanatikusabb szurkolók már el is kezdtek hinni a csodában, hogy legyőzik a több szempontból is erősebb Petrolult, ám két perccel a gólt követően Teixeira kiegyenlített, és ezzel valószínűleg az esélyek is elszálltak.

Jelen helyzetben 1–3-ra vezet a Petrolul, ám ők idegenbeli góllal 3–3 esetén is továbbjutnának, úgyhogy fel van adva a lecke: még három gólt kellene szerezni a Flamurtarinak a továbbjutáshoz.

46

47
    Zeqiri vágta fel Hobant, a játékvezető pedig kiosztja a meccs első sárgáját a szabálytalanságért.

50
    Nem indul túl pörgősen a mérkőzés a második játékrész, egyik csapat sem töri össze magát azért hogy ráerőltesse a játékát az ellenfélre.

52
    Nepomuceno hagyta le védőjét a jobb szélen, majd laposan odacsavarta középre Tamuznak, aki nem tudott tiszta helyzetbe kerülni, és végül lőni sem.

55
    Sok a szabálytalanság ezekben a percekben, helyzet viszont nincs.

58
    Mutut zavarták, majd esett el a tizenhatoson belül, viszont nem fújt a sípjába a játékvezető.

59
    Nepomuceno sárgul be amiért Lenával szemben szabálytalankodott.

59
    Cseréltek a vendégek, Priso váltja az imént besárgult Nepomucenot.

61
    Cserél a Flamurtari is, Gerxho váltja Telushit.

62
    Teishira eresztett el egy löketet 18-ról, de nem találta el a kaput.

66
    Mici buktatta de Lucast, kap egy sárgát érte.

67
    Újabb csere, Licaj váltja Shehajt a Flamurtarinál.

71
    Tamuz maradt most lesen.

72
    Különösebb események nélkül telnek a percek, tudja mindkét fél, hogy Teixeira góljával már a 39. percben eldőlt a továbbjutás

73
    Muzaka vitte be az ötösre a labdát a jobb szélről, középrelőtte, Pecanha hárított, felpattant róla a labda a levegőbe, amit Lena próbált ráfordulásból rálőni 8 méterről, ám nem találta el a kaput.

76
    Lena továbbított egy beadást Licajhoz a büntetőpontnál, aki háttal a kapunak próbálkozott valami ollózás szerűvel, de nem találta el a labdát.

76
    Fanchone kényszerül sérülés miatt elhagyni a pályát, helyén Beta folytatja.

80
    Mutu kapott nagy labdát a tizenhatos szélénél, bevitte a kapu elé, majd tüzelt, de Lika védeni tudott!

84

PABLO DE LUCAS belövi a második román gólt is, feltéve ezzel a pontot az i-re! Remekül vett át egy visszatett labdát, amivel rögtön lerázta magáról a védőjét, majd okosan a jobb sarokba gurított!

86
    Meto váltja Muzakát hazai oldalon.

87
    Hazai szöglet jöhet.

87
    G. Lika szöglete nem teremt veszélyt a román kapu előtt, sőt már a vendég akcióznak.

88
    Messzire nem jutottak, a félpályánál jöhetnek bedobással.

90

Teixeira kapott egy lapos paszt az ötös mellett, rögtön továbbtette az érkező NJONGO PRISONAK, aki rögtön továbblőtte, egyenesen Lika kapujába. 1–3.

90+1
    Négy perc a ráadás.

90+3
    Nagyon nyomnak ismét a románok, ha már egyszer beindult a szekér miért állnának le?

90+3
    Ez az akció viszont pontatlan, rossz volt a büntetőpontra gurított labda.

90+4

Miután az első félidőben eldőlt a továbbjutás az összecsapás második része már nem hozott különösebb izgalmakat. A végére azért még két gólt bepakoltak Lika kapujába a románok, s ezzel két győzelemmel (2–0, 3–1), 5–1-es összesítéssel kiejtették az albán Flamurtarit, és bejutottak a harmadik fordulójában, ahol majd a Plzennel csapnak össze. (20:55:23)