Shakhter Karagandy – FK Atlantas Klapéda 3:0 (vége) | Hapoel Be’er Sheva FC – RNK Split 0:0 (vége) | Myllykosken Pallo 47 – Dinamo Minszk 0:0 (vége)
Omonia – FK Budućnost Podgorica 0:0 (vége) | Keşla FK – Elfsborg 0:1 (3:4 bűnt. vége) | FK Krasznodar – JK Sillamäe Kalev 5:0 (vége)
FK Haugesund – FK Sarajevo 1:3 (vége) | Esbjerg FB – FK Kairat Almaty 1:0 (vége) | Liberec – MFK Kosice 3:0 (vége)
FC Vaduz – KS Ruch Chorzów 0:0 (vége) | Lech Poznań – Kalju 3:0 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – Petrolul 1:3 (vége)
FC Zimbru Chişinău – PFC CSKA Sofia 0:0 (vége) | Göteborg – Győr 0:1 (vége) | Tromsö – Víkingur 1:2 (vége)
FC Chikhura Sachkhere – Bursaspor 1:0 (4:1 bűnt. vége) | Soligorsk – Derry City 5:1 (vége) | AIK Fotboll – Linfield 2:0 (vége)
Hapoel Tel Aviv – Astana 1:0 (vége) | FC Zorya Luhansk – KF Laçi 2:1 (vége) | Asteras – Rovaniemi 4:2 (vége)
Sligo – Rosenborg BK 1:3 (vége) | WKS Zawisza Bydgoszcz – Zulte Waregem 1:3 (vége) | Hajduk – Dundalk FC 1:2 (vége)
FC Koper – Neftchi 0:2 (vége) | Široki Brijeg – FK Mladá Boleslav 0:4 (vége) | Jagodina – CFR Cluj 0:1 (vége)
Diósgyőri VTK – PFK Litex Lovech 1:2 (vége) | ND Gorica – Molde 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Rijeka 1:2 (vége)
Crusaders F.C. – IF Brommapojkarna 1:1 (vége) | St. Johnstone – FC Luzern 0:0 (vége) | SKN Sankt Pölten – Botev 2:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Neman Grodno 2:0 (vége) | UMF Stjarnan – Motherwell 3:2 (hosszabbítás vége)
FK Jagodina
0:1 (0:0)
CFR Cluj
csütörtök 24.07.2014, 20:30 • Gradski, Jagodina • Európa liga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (22:27:36)

Továbbjutott 1:0-ás összesítéssel a kolozsvári CFR.

Hatalmas csatát hozott a 180 perc a Jagodina és a CFR között, amit a meccs hajrájában a csereként beküldött Guíma gólja döntött el. Szinte végig keményen aprították egymást a csapatok, helyzetet sokáig alig jegyezhettünk fel. Bár veszélyesebb volt a CFR, a találatuk mégis a meglepetés erejével hatott, s a talán túlságosan is a hosszabbításra berendezkedő hazaiak már nem tudtak újítani a hátralévő rövid időben.

90+4

90+4
    Jakolis sarokrúgása veszélytelen, mentenek a hazai védők.

90+3
    Szögletet harcol még ki a CFR.

90+2
    Csere a vendégcsapatban, Deac helyére Jakolis érkezik.

90+1
    Guíma lépett oda támadásban Filipovicnak, szabadrúgás kifelé.

90
    Négy perc a hosszabbítás.

89
    Arsenijevic rúgta fel Camorát, sárga lap.

89
    Cvetkovic szöglete veszélytelen, mentenek a vendégvédők.

88
    A második szöglet már veszélytelen, kontrázhatnak a hazaiak, s ők is kiharcolnak egy szögletet.

87
    Szögletet harcolnak ki a vendégek, s Deac sarokrúgását újabb korner követheti.

86
    Mitosevic lépett oda Monroynak, szabadrúgás a CFR javára.

85
    Stoicev pedig Susnjar helyére érkezik a Jagodinában.

85
    A hazaiaknál Martinovic váltja Djuricot.

85
    Negrut helyére Christian érkezik a vendégcsapatba.

84
    Támadnának is a hazaiak, azonban biztosan zár a CFR védelme.

82
    Most feladták a leckét a Jagodinának, hiszen a hajrában két gólt kellene lőniük...

81
    A CFR gólt szerzett!
    Meg ahogy azt mi elképzeltük! Betalál a CFR a csereként beküldött BRUNO GUIMARAES PINHO AZEVEDO, azaz GUÍMA révén. A brazil támadó egyéni akció végén mattolta Djuricicot, roppant fontos pillanatban szerezve gólt csapatának.

80
    Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt továbbra sincs gól ebben a párharcban, egyre valószínűbb a hosszabbítás.

78
    Az edzők nem is nagyon cserélnek, a jelek szerint a hosszabbításra tartalékolják az erőket.

77
    Mezőnyjáték továbbra is, helyzetek nélkül...

75
    Deac második szöglete veszélytelen, a kontra végén azonban Djuric lövése elkerüli a vendégek kapuját.

74
    Szögletet harcolnak ki a vendégek, Deac sarokrúgását újabb korner követheti.

72
    Cvetkovic távoli lövése suhan el Mário Felgueíras kapuja mellett.

71
    Deac most Arsenijevicet vitte földre, de nincs sárga lap.

70
    Deac szabálytalankodik Djuriccsal szemben, hazai szabadrúgás.

69
    Csere a vendégeknél, Guíma érkezik Costea helyére.

67
    A mezőnyben zajlik a játék, jelenleg helyzet közelébe sem kerülnek a csapatok.

65
    Továbbra sincs gól, s a játék képét elnézve egyre valószínűbb a hosszabbítás lehetősége.

64
    Cvetkovic vállalkozik egy távoli lövésre, de a labdája elkerüli a vendégek kapuját.

62
    Csere a hazaiaknál, Lepovic érkezik Jakimovski helyére.

60
    Monroy lépett oda Djuricnak, hazai szabadrúgás.

59
    Cvetkovic sarokrúgása után azonban menteni tud a vendégvédelem.

58
    Szögletet harcol ki a Jagodina.

56
    A hazaiak próbálkoznak most inkább, de biztosan áll eddig a CFR védelme.

55
    Helyzetek továbbra sincsenek, a mezőnyben küzdenek egymással a csapatok, váltakozó sikerrel.

54
    Gyűlnek a sárga lapok, csak nehogy hamarosan a piros is előkerüljön, mert az döntő jelentőségű lehet.

53
    Simac szabálytalankodott Negrutcal szemben, sárga lap.

52
    Érthetően óvatos mindkét csapat, egy hiba végzetes lehet ebben a párharcban.

50
    Az első öt percben nem sok minden történt, a mezőnyben küzdenek egymással a felek.

49
    Djuric szabálytalan a jobb szélen felfutó Susiccsal szemben, szabadrúgás a vendégek javára.

47
    A jelek szerint nem volt csere a szünetben egyik oldalon sem.

46

Továbbra sincs gól ebben a párharcban, a roppant feszült hangulatú mérkőzésen a felek jobbára egymás aprításával vannak eddig elfoglalva. Az elején a CFR volt némileg veszélyesebb, de a félidő végére feljött, s helyzeteket is kialakított a Jagodina. Nem elképzelhetetlen, hogy ezen a meccsen nem lesz döntés a rendes játékidőben.

45+2

45+2
    Djuric beívelése után Jakimovski fejese alig valamivel kerüli el a vendégek kapuját!

45+1
    Monroy lépett oda Susnjarnak, hazai szabadrúgás.

45
    Két perc lesz a hosszabbítás.

44
    A félidő végéhez közeledve még mindig inkább a szabálytalanságokat számolgathatjuk, mint a helyzeteket.

42
    Susnjar lépett oda Susicnak, a vendégek jöhetnek szabadrúgással.

41
    Jakimovski második sarokrúgása már veszélytelen, mentenek a vendégvédők.

40
    Jakimovski szögletét újabb korner követheti.

40
    Jakimovski lövését védi magabiztosan Mário Felgueíras.

38
    Djuric szabálytalankodik a mezőnyben, szabadrúgás a vendégeknek.

37
    Jakimovski szabadrúgása után Mitosevic szabálytalan Sulleyval szemben, jöhet a CFR.

36
    Camora szabálytalan Arsenijeviccsel szemben, hazai szabadrúgás.

34
    Cvetkovic szöglete azonban veszélytelen, mentenek a vendégvédők.

33
    Szabadrúgás után szögletet harcol ki ezúttal a Jagodina.

32
    Costea szöglete azonban veszélytelen, felszabadítanak a hazaiak.

31
    Costea lövését védi Djuricic, szöglet.

30
    Djuric szabadrúgása veszélytelen, ment a vendégvédelem.

29
    Monroy lépett oda Cvetkovicnak, sárga lap.

28
    Djuric szabálytalan Negrutcal szemben, ez is szabadrúgás.

27
    A bírónak eddig rengeteg dolga van, szinte csak egymással foglalkoznak a játékosok.

25
    Tadé visszaadta Cvetkovicnak, ez is sárga lap.

24
    Cvetkovic lépett oda Sulleynak, ez már sárga lap.

22
    A szabadrúgás veszélytelen, ment a hazai védelem.

21
    Mitosevic szabálytalan Monroyjal szemben, szabadrúgás.

20
    Costea vállalkozik lövésre, de blokkolják a kísérletét.

18
    Rengeteg szabálytalanság, kevés veszély, az is inkább a vendégektől eddig.

17
    Monroy most Mitosevicnek lépett oda, a hazaiak jöhetnek.

15
    Monroy harcol ki szabadrúgást Susnjarral szemben.

14
    Costea újabb szöglete után Tadé lövése mellé száll.

13
    Costea szöglete után Tadé lövése vágódik szögletre a védőkről.

12
    Szögletet harcol ki a vendégcsapat.

10
    Negrut távoli lövése kerüli el Djuricic kapuját.

9
    Simac lépett oda Tadénak, a vendégek jöhetnek.

7
    Djuric ível középre egy újabb szabadrúgást, de ment a vendégvédelem.

6
    Rengeteg szabálytalansággal indul a meccs, helyzet egyelőre még nem volt.

5
    Tadé szabálytalan támadásban Milinkoviccsal szemben, szabadrúgás kifelé.

4
    Arsenijevic is odalépett Costeának, újabb szabadrúgás.

2
    Milinkovic szabálytalan Costeával szemben, a CFR jöhet.

1
    A vendégek harcolnak ki szögletet, de Costea beívelése veszélytelen.

1

FK Jagodina: Djuricic – Milinkovic, Simac, Gasic, Filipovic – Cvetkovic, Djuric, Mitosevic – Arsenijevic, Susnjar, Jakimovski. Edző: Mladen Dodic
    Cserék: Peric (k), Mijatovic, Ilic, Martinovic, Lepovic, Ivanovic, Stoicev

CFR Cluj: Mário Felgueíras – Susic, Laríe, Rada, Camora – Sulley, Monroy – Deac, Negrut, Costea – Tadé. Edző: Vasile Miriuta
    Cserék: Amadío (k), Ene, Tiago Lopes, Veres, Christian, Guíma, Jakolis

Játékvezetők: Dankert – Schiffner, Seidel – Stegemann (GER).

A két csapat korábban még nem csapott össze a nemzetközi porondon, ráadásul mindketten csak most kapcsolódtak be az Európa Liga selejtezőjébe. Az idény eleji forma meg is látszott az első meccsükön, azonban csütörtök este már mindenképpen döntésre kell vinni a dolgot, így kifejezetten izgalmas mérkőzésre van kilátás.

Az Európa Liga selejtezőjének 2. fordulójában csütörtök este a szerb Jagodina csapata a román bajnokságból érkező kolozsvári CFR együttesét látja vendégül. Az első meccsen egy hete Kolozsvárott nem kis meglepetésre 0:0-ás döntetlent ért csak el a nem túl neves szerb gárda ellen Vasile Miriuta legénysége, ezzel most némileg a Jagodinának tűnnek jobbnak a továbbjutási esélyei, de cseppet sem lesz könnyű dolguk a CFR-t ismerve...

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:30 - kor kezdődik.