Shakhter Karagandy – FK Atlantas Klapéda 3:0 (vége) | Hapoel Be’er Sheva FC – RNK Split 0:0 (vége) | Myllykosken Pallo 47 – Dinamo Minszk 0:0 (vége)
Omonia – FK Budućnost Podgorica 0:0 (vége) | Keşla FK – Elfsborg 0:1 (3:4 bűnt. vége) | FK Krasznodar – JK Sillamäe Kalev 5:0 (vége)
FK Haugesund – FK Sarajevo 1:3 (vége) | Esbjerg FB – FK Kairat Almaty 1:0 (vége) | Liberec – MFK Kosice 3:0 (vége)
FC Vaduz – KS Ruch Chorzów 0:0 (vége) | Lech Poznań – Kalju 3:0 (vége) | KS Flamurtari Vlorë – Petrolul 1:3 (vége)
FC Zimbru Chişinău – PFC CSKA Sofia 0:0 (vége) | Göteborg – Győr 0:1 (vége) | Tromsö – Víkingur 1:2 (vége)
FC Chikhura Sachkhere – Bursaspor 1:0 (4:1 bűnt. vége) | Soligorsk – Derry City 5:1 (vége) | AIK Fotboll – Linfield 2:0 (vége)
Hapoel Tel Aviv – Astana 1:0 (vége) | FC Zorya Luhansk – KF Laçi 2:1 (vége) | Asteras – Rovaniemi 4:2 (vége)
Sligo – Rosenborg BK 1:3 (vége) | WKS Zawisza Bydgoszcz – Zulte Waregem 1:3 (vége) | Hajduk – Dundalk FC 1:2 (vége)
FC Koper – Neftchi 0:2 (vége) | Široki Brijeg – FK Mladá Boleslav 0:4 (vége) | Jagodina – CFR Cluj 0:1 (vége)
Diósgyőri VTK – PFK Litex Lovech 1:2 (vége) | ND Gorica – Molde 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Rijeka 1:2 (vége)
Crusaders F.C. – IF Brommapojkarna 1:1 (vége) | St. Johnstone – FC Luzern 0:0 (vége) | SKN Sankt Pölten – Botev 2:0 (vége)
FH Hafnarfjördur – Neman Grodno 2:0 (vége) | UMF Stjarnan – Motherwell 3:2 (hosszabbítás vége)
FK Jagodina
0:1 (0:0)
CFR Cluj
csütörtök 24.07.2014, 20:30 • Gradski, Jagodina • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:30 - kor kezdődik.

Az Európa Liga selejtezőjének 2. fordulójában csütörtök este a szerb Jagodina csapata a román bajnokságból érkező kolozsvári CFR együttesét látja vendégül. Az első meccsen egy hete Kolozsvárott nem kis meglepetésre 0:0-ás döntetlent ért csak el a nem túl neves szerb gárda ellen Vasile Miriuta legénysége, ezzel most némileg a Jagodinának tűnnek jobbnak a továbbjutási esélyei, de cseppet sem lesz könnyű dolguk a CFR-t ismerve...

A két csapat korábban még nem csapott össze a nemzetközi porondon, ráadásul mindketten csak most kapcsolódtak be az Európa Liga selejtezőjébe. Az idény eleji forma meg is látszott az első meccsükön, azonban csütörtök este már mindenképpen döntésre kell vinni a dolgot, így kifejezetten izgalmas mérkőzésre van kilátás.

FK Jagodina: Djuricic – Milinkovic, Simac, Gasic, Filipovic – Cvetkovic, Djuric, Mitosevic – Arsenijevic, Susnjar, Jakimovski. Edző: Mladen Dodic
    Cserék: Peric (k), Mijatovic, Ilic, Martinovic, Lepovic, Ivanovic, Stoicev

CFR Cluj: Mário Felgueíras – Susic, Laríe, Rada, Camora – Sulley, Monroy – Deac, Negrut, Costea – Tadé. Edző: Vasile Miriuta
    Cserék: Amadío (k), Ene, Tiago Lopes, Veres, Christian, Guíma, Jakolis

Játékvezetők: Dankert – Schiffner, Seidel – Stegemann (GER).

1

1
    A vendégek harcolnak ki szögletet, de Costea beívelése veszélytelen.

2
    Milinkovic szabálytalan Costeával szemben, a CFR jöhet.

4
    Arsenijevic is odalépett Costeának, újabb szabadrúgás.

5
    Tadé szabálytalan támadásban Milinkoviccsal szemben, szabadrúgás kifelé.

6
    Rengeteg szabálytalansággal indul a meccs, helyzet egyelőre még nem volt.

7
    Djuric ível középre egy újabb szabadrúgást, de ment a vendégvédelem.

9
    Simac lépett oda Tadénak, a vendégek jöhetnek.

10
    Negrut távoli lövése kerüli el Djuricic kapuját.

12
    Szögletet harcol ki a vendégcsapat.

13
    Costea szöglete után Tadé lövése vágódik szögletre a védőkről.

14
    Costea újabb szöglete után Tadé lövése mellé száll.

15
    Monroy harcol ki szabadrúgást Susnjarral szemben.

17
    Monroy most Mitosevicnek lépett oda, a hazaiak jöhetnek.

18
    Rengeteg szabálytalanság, kevés veszély, az is inkább a vendégektől eddig.

20
    Costea vállalkozik lövésre, de blokkolják a kísérletét.

21
    Mitosevic szabálytalan Monroyjal szemben, szabadrúgás.

22
    A szabadrúgás veszélytelen, ment a hazai védelem.

24
    Cvetkovic lépett oda Sulleynak, ez már sárga lap.

25
    Tadé visszaadta Cvetkovicnak, ez is sárga lap.

27
    A bírónak eddig rengeteg dolga van, szinte csak egymással foglalkoznak a játékosok.

28
    Djuric szabálytalan Negrutcal szemben, ez is szabadrúgás.

29
    Monroy lépett oda Cvetkovicnak, sárga lap.

30
    Djuric szabadrúgása veszélytelen, ment a vendégvédelem.

31
    Costea lövését védi Djuricic, szöglet.

32
    Costea szöglete azonban veszélytelen, felszabadítanak a hazaiak.

33
    Szabadrúgás után szögletet harcol ki ezúttal a Jagodina.

34
    Cvetkovic szöglete azonban veszélytelen, mentenek a vendégvédők.

36
    Camora szabálytalan Arsenijeviccsel szemben, hazai szabadrúgás.

37
    Jakimovski szabadrúgása után Mitosevic szabálytalan Sulleyval szemben, jöhet a CFR.

38
    Djuric szabálytalankodik a mezőnyben, szabadrúgás a vendégeknek.

40
    Jakimovski lövését védi magabiztosan Mário Felgueíras.

40
    Jakimovski szögletét újabb korner követheti.

41
    Jakimovski második sarokrúgása már veszélytelen, mentenek a vendégvédők.

42
    Susnjar lépett oda Susicnak, a vendégek jöhetnek szabadrúgással.

44
    A félidő végéhez közeledve még mindig inkább a szabálytalanságokat számolgathatjuk, mint a helyzeteket.

45
    Két perc lesz a hosszabbítás.

45+1
    Monroy lépett oda Susnjarnak, hazai szabadrúgás.

45+2
    Djuric beívelése után Jakimovski fejese alig valamivel kerüli el a vendégek kapuját!

45+2

Továbbra sincs gól ebben a párharcban, a roppant feszült hangulatú mérkőzésen a felek jobbára egymás aprításával vannak eddig elfoglalva. Az elején a CFR volt némileg veszélyesebb, de a félidő végére feljött, s helyzeteket is kialakított a Jagodina. Nem elképzelhetetlen, hogy ezen a meccsen nem lesz döntés a rendes játékidőben.

46

47
    A jelek szerint nem volt csere a szünetben egyik oldalon sem.

49
    Djuric szabálytalan a jobb szélen felfutó Susiccsal szemben, szabadrúgás a vendégek javára.

50
    Az első öt percben nem sok minden történt, a mezőnyben küzdenek egymással a felek.

52
    Érthetően óvatos mindkét csapat, egy hiba végzetes lehet ebben a párharcban.

53
    Simac szabálytalankodott Negrutcal szemben, sárga lap.

54
    Gyűlnek a sárga lapok, csak nehogy hamarosan a piros is előkerüljön, mert az döntő jelentőségű lehet.

55
    Helyzetek továbbra sincsenek, a mezőnyben küzdenek egymással a csapatok, váltakozó sikerrel.

56
    A hazaiak próbálkoznak most inkább, de biztosan áll eddig a CFR védelme.

58
    Szögletet harcol ki a Jagodina.

59
    Cvetkovic sarokrúgása után azonban menteni tud a vendégvédelem.

60
    Monroy lépett oda Djuricnak, hazai szabadrúgás.

62
    Csere a hazaiaknál, Lepovic érkezik Jakimovski helyére.

64
    Cvetkovic vállalkozik egy távoli lövésre, de a labdája elkerüli a vendégek kapuját.

65
    Továbbra sincs gól, s a játék képét elnézve egyre valószínűbb a hosszabbítás lehetősége.

67
    A mezőnyben zajlik a játék, jelenleg helyzet közelébe sem kerülnek a csapatok.

69
    Csere a vendégeknél, Guíma érkezik Costea helyére.

70
    Deac szabálytalankodik Djuriccsal szemben, hazai szabadrúgás.

71
    Deac most Arsenijevicet vitte földre, de nincs sárga lap.

72
    Cvetkovic távoli lövése suhan el Mário Felgueíras kapuja mellett.

74
    Szögletet harcolnak ki a vendégek, Deac sarokrúgását újabb korner követheti.

75
    Deac második szöglete veszélytelen, a kontra végén azonban Djuric lövése elkerüli a vendégek kapuját.

77
    Mezőnyjáték továbbra is, helyzetek nélkül...

78
    Az edzők nem is nagyon cserélnek, a jelek szerint a hosszabbításra tartalékolják az erőket.

80
    Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt továbbra sincs gól ebben a párharcban, egyre valószínűbb a hosszabbítás.

81
    A CFR gólt szerzett!
    Meg ahogy azt mi elképzeltük! Betalál a CFR a csereként beküldött BRUNO GUIMARAES PINHO AZEVEDO, azaz GUÍMA révén. A brazil támadó egyéni akció végén mattolta Djuricicot, roppant fontos pillanatban szerezve gólt csapatának.

82
    Most feladták a leckét a Jagodinának, hiszen a hajrában két gólt kellene lőniük...

84
    Támadnának is a hazaiak, azonban biztosan zár a CFR védelme.

85
    Negrut helyére Christian érkezik a vendégcsapatba.

85
    A hazaiaknál Martinovic váltja Djuricot.

85
    Stoicev pedig Susnjar helyére érkezik a Jagodinában.

86
    Mitosevic lépett oda Monroynak, szabadrúgás a CFR javára.

87
    Szögletet harcolnak ki a vendégek, s Deac sarokrúgását újabb korner követheti.

88
    A második szöglet már veszélytelen, kontrázhatnak a hazaiak, s ők is kiharcolnak egy szögletet.

89
    Cvetkovic szöglete veszélytelen, mentenek a vendégvédők.

89
    Arsenijevic rúgta fel Camorát, sárga lap.

90
    Négy perc a hosszabbítás.

90+1
    Guíma lépett oda támadásban Filipovicnak, szabadrúgás kifelé.

90+2
    Csere a vendégcsapatban, Deac helyére Jakolis érkezik.

90+3
    Szögletet harcol még ki a CFR.

90+4
    Jakolis sarokrúgása veszélytelen, mentenek a hazai védők.

90+4

Hatalmas csatát hozott a 180 perc a Jagodina és a CFR között, amit a meccs hajrájában a csereként beküldött Guíma gólja döntött el. Szinte végig keményen aprították egymást a csapatok, helyzetet sokáig alig jegyezhettünk fel. Bár veszélyesebb volt a CFR, a találatuk mégis a meglepetés erejével hatott, s a talán túlságosan is a hosszabbításra berendezkedő hazaiak már nem tudtak újítani a hátralévő rövid időben.

Továbbjutott 1:0-ás összesítéssel a kolozsvári CFR.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (22:27:36)