Izrael – Magyarország 1:2 (vége) | Ausztria – Portugália 1:2 (vége) | Németország – Ukrajna 2:0 (vége)
Szerbia – Bulgária 1:0 (vége)
Németország
2:0 (1:0)
Ukrajna
péntek 25.07.2014, 20:15 • ETO Park Stadion, Győr • U19 EB

A németek könnyű győzelmet arattak, az első félidőben még az ukránoknak is voltak helyzeteik, sőt kapufájuk is, de talán túlságosan is bíztak abban, hogy Szerbia nem nyer a másik mérkőzésen, ám nem így lett. Győztek a szerbek, Így ők játszanak a portugálokkal, míg Németország-Ausztria összecsapás lesz a másik elődöntőben. (22:09:53)

90+3

90+3
    Selke felé még egy labda, nem fér hozzá a védője mellett, a kapusé lesz így.

90+2
    Német támadást szerelnek oldalra a bal szélen, bedobás.

90+1
    Bilonog lépne ki középen, túljut a kapuson is, de szerelik.

90
    Szerbia megszerezte a vezetést a másik mérkőzésen, így Ukrajna kiesik, ha így maradnak az eredmények.

89
    Stendera kap vissza lövésre egy labdát az alapvonalról, közbelépnek a védők.

88
    Kovalenko szabadrúgása nem hoz veszélyt a német kapura.

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Stark (Németország), Kovalenkót buktatta.

87
    Lohkemper viszi fel a labdát a bal szélen, befelé cselez, de 20 méterről fölé lő!

87
    Kovalenko szöglete veszélytelen,

86
    Kovalenkót szerelik szögletre a bal szélen.

85
    Holthaus megy fel a bal szélen, a beadása a kapusé.

83
    Ez a meccs eldőlt, ha a bolgár-szerb összecsapáson nem esik gól, akkor Ukrajna továbbjut így is, a szerbek pedig még világbajnoki résztvevők.

82
    Bilonog éles, a bal sarokra tartó beadását védi Schnitzler.

82
    Banasevich jön le, Bilonog a pályán.

81
    Brandt lejön, Lohkemper a helyén.

81
    Kovalenko indítása hosszú a bal szélre Chumaknak.

80
    Német fölény továbbra is, mindenben jobbak ellenfelüknél, a pálya minden szegeltében.

79
    Balról betett labdát kapásból vág fölé csúnyán Kovalenko, 16 méterről.

78
    Mukhtar vállalja el a szabadrúgást, de jócskán fölé lő 25 méterről.

78
    Akpoguma helyén Itter játszik a folytatásban.

77
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Burda (Ukrajna), Stenderát rúgta meg.

76
    Tkachuk rúgja meg Stenderát a kaputól 30 méterre.

75
    Biesiedin le, Yaremchuk be.

74
    Továbbra sem változik a játék képe, folyamatosan Németországnál a labda.

72
    Kimmich helyén Trümner a németeknél.

71
    Tankovskiy helyére Tkachuk érkezik.

70
    Elvétve kerülnek a német kapu elé az ukránok, de helyzetig nem jutnak a második félidőben.

68
    Kovalenko futott lesre.

67
    Ezzel az ukránok sorsa a szerbek kezébe kerül, ha győznek a másik mérkőzésen, akkor ők a továbbjutók.
    Davie SELKE - 2 : 0

66
    Németország gólt szerzett!
    Öztunali ad remek labdát a középen helyezkedő DAVIE SELKÉNEK, aki becsapja egy testcsellel Markovichot, és ballal, 7 méterről a kapu bal oldalába helyez! 2:0

65
    Holthaus beadását a védők csúsztatják ki oldalra.

64
    Kempf nem érti meg magát a kapussal, de szerencséjükre Biesiedin nem figyel eléggé, nem csap le a labdára a németek 16-osának előterében.

62
    Mukhtar, Stendera, Selke a labda útja, a center már ziccerben, 8 méterről emel a kapu fölé!

60
    Stendera venne le egy beemelt labdát a védők mögött, nem sikerül, a kapus jön érte.

59
    Selke lövését védi a kapus, a kipattanót Kimmich lőné rá, ezt a védők blokkolják.

58
    A németek birtokolják a labdát folyamatosan, komoly helyzetek nincsenek a második félidőben.

57
    Öztunalit szerelik a jobb szélen, bedobás jön.

56
    Akpoguma beadása túl mély jobbról, kirúgás jön.

55
    Talpon az ukrán játékos, folytatódik a játék.

54
    Banasevich a földön marad egy összecsapás után, ápolják.

53
    Lesen állítják meg a jobb szélen Biesiedint.

52
    Brandt indulna a védők között, de a sarkára pattan a labda...

51
    Öztunali indulna a bal szélen, de pontatlan labdát kap.

50
    Mukhtart ápolják az eset után, de folytatja a játékot.

49
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Markovich (Ukrajna), Mukhtart rúgja fel csúnyán a bal szélen.

48
    Kovalenko szöglete veszélytelen, a túloldalról ismételhet, amely után Chumak lő jócskán fölé 20 méterről.

47
    Kovalenko beívelését Akpoguma csúsztatja szögletre.

47
    Stark két csel után lő 20 méterről, de ez gyenge kísérlet, talán nem ez az ő műfaja.

46
    A németek máris birtokolják a labdát, a középpályán adogatnak.

46

Egy gól és más semmi, mondhatnánk, de volt még egy-egy kapufa itt is, ott is, a németek támadnak többet, de míg az ukránoknak nem sürgős egyenlíteni (tudniillik a szerb-bolgár mérkőzésen még nem esett gól), addig nem biztos, hogy összetörik magukat ezért.

45

45
    Öztunali elé emelnek be egy labdát, mentenek előle a védők.

44
    Selkét látják szabálytalannak az ukránok tizenhatosánál.

43
    Banasevichet állítják meg lesen.

43
    Chumak ad be élesen balról, egy védőn megpattan belül a labda, így nm veszélyes.

42
    Öztunali jobbról, 28 méterről lő, a jobb kapufáról jön ki a labda!

41
    Stendera indítja hosszan Brandot a jobbösszekötő helyén.

40
    Brandt kap jó labdát a jobb szélen, hosszan tolja meg a védő mellett, kirúgás.

39
    Kovalenko indul a jobb szélen, Kempf szereli becsúszva nagyon jó ütemben, kirúgás jön ráadásul.

38
    Akpoguma indul a jobb szélen, de hosszan szökteti magát.

37
    Stendera íveli be a szabadrúgást jobbról, mély a labda, kirúgás jön.

36
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Sobol (Ukrajna) Öztunalit rúgja fel a jobb szélen.

35
    Stendera lőhet 18 méterről, blokkolják a védők.

34
    Stendera rossz passza a 16-os előterében.

33
    Mukhtar indulna jó cselekkel a bal szélen, szerelik átmenetileg.

32
    Chumak rúgja meg Kimmichet a jobb szélen.

31
    Az első fél óra egy gólt hozott, és nem túl érdekes játékot, az ukránok egy kapufával jelezték, hogy a meccsben vannak még.

30
    Kimmich lő 25 méterről, éppen csak a kapu fölé.

29
    Kovalenko rúgja megy csúnyán Kempfet a német térfélen, de elmarad a sárga.

28
    Tankovskiy lő 25 méterről, ez a védőkben akad el.

27
    Mukhtar lő 30 méterről, a társában akad el a labdája.

26
    Brandt beadását Stendera veszi le a 16-oson belül, 8 méterről, éles szögből lő a jobb sarok mellé kevéssel!

24
    Akpoguma jól teker középre, Sarnavskiy repül ki a kapujából, kiöklözi a támadók elől.

22
    Chumak támadja meg a német kapust egy hazaadásnál, nem jön zavarba Schnitzler.

21
    Selke a 16-os előterében fordulna kapura, elveszíti a labdát.

20
    A német csapat járatja a labdát a pálya közepén, egy-egy indításon kívül különösebbre nem futja nekik sem, az ukránok védekeznek ezekben a percekben.

17
    Chumak buktatja Akpogumát a jobb szélen.

16
    Egyenlítési lehetőség volt, Burda itt Győrben az első percben fejelt gólt a szerbek ellen.

15
    Kovalenko szöglete után Burda 5 méterről fejel a felső lécre.

15
    Kharatin kellemetlen lövését üggyel-bajjal tolja szögletre Schnitzler

14
    Brandt indítása pontatlan Akpoguma felé a jobb szélre.

13
    Stendera vezet támadást a jobb szélen, közbelépnek a védők.

12
    Lesen állítják meg a felfutó Banasevichet a jobb szélen.

11
    Kovalenko két szögletet is beívelhet jobbról, egyik sem veszélyes.

10
    Kovalenko megy el a jobb szélen, a beadását szögletre mentik.

9
    Stendera ível Mukhtar elé a jobb szélre, megelőzik a védők.

8
    Samavskiy lép ki a kapujából, lábbal szabadít fel Selke elől.

7
    Bal oldali ukrán támadást akasztanak meg a védők.

6
    Kovalenko íveli a kapu elé a labdát, szögletre mentenek a védők, ami veszélytelen.

5
    Szabadrúgáshoz jutnak az ukránok 30 méterre a kaputól.
    Davie SELKE - 1 : 0

3
    Stendera ugratja ki a 16-os vonalánál DAVIE SELKÉT, aki két védő között csinál egy cselt, így kerül gólhelyzetbe, és ballal 13 méterről a kapu közepébe lő! 1:0

2
    Stendera nem tud átvenni egy labdát a 16-os előterében.

1
    Mukhtar veszíti el a labdát a bal szélen.

1

A himnuszok szólnak már, nagyjából 300 néző gyűlt össze a találkozóra.

20h 05: A hőség kezd alábbhagyni Győrött, 27 fokot mérnek a stadionban, a szél nem fúj, ideális labdarúgóidő van.

A Magyarországon rendezett U19-es EB utolsó csoportmérkőzéseit rendezik ma este a B jelű kvartettben.

A csoport állása:

1. Németország 4 pont 5:2 gk
    2. Ukrajna 4 pont 2:1 gk
    3. Szerbia 2 pont 3:3 gk
    4. Bulgária 0 pont 0:4 gk

Az első két csapat jut tovább az elődöntőkbe, erre egyértelműen ennek a mérkőzésnek a résztvevőinek van esélyük, ha Szerbia nem győzi le Bulgáriát, akkor mindketten továbbjutnak, függetlenül a végeredménytől.

Amennyiben itt döntetlen születik és Szerbia nyer akkor a jobb gólkülönbség, vagy a több rúgott gól dönt a három 5 pontos csapat között.

Ha Szerbia nyer, és itt nem döntetlen az eredmény, akkor a vesztes búcsúzik a további küzdelmektől.

Fontos tudni, hogy a harmadik helyezett bár kiesik a további küzdelmekből, de a következő világbajnokságra kvalifikálja magát.

Németország simán verte Bulgáriát, és az utolsó percekben mentett pontot a szerbek ellen, akikkel Ukrajna döntetlent játszott, míg ők Bulgáriát a 88. percben szerzett góllal verték, így teremtve komoly esélyt az elődöntőre.

Ebben a korosztályban csak barátságos mérkőzéseket játszottak egymással a csapatok, mindkettőt a németek nyerték, és az itt mutatott játék alapján ma is ők az esélyesek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Gólok: 3. Selke, 66. Selke

Lapok:   88. Stark (GER) – 36. Sobol (UKR), 49. Markovich (UKR), 77. Burda (UKR)

Németország: Schnitzler – Akpoguma, Holthaus, Stark, Kempf – Mukhtar, Öztunali, Kimmich (72' Trümner), Brandt – Stendera – Selke

Cserék: Gersbeck – Itter, Syhre, Friedrich, Trümner, Stolze, Lohkemper

Szöv. kapitány: Marcus Sorg

Ukrajna: Sarnavskiy – Kacharaba, Burda, Markovich, Sobol – Banasevich, Kharatin, Tankovskiy (71' Tkachuk), Chumak – Kovalenko – Biesiedin (75' Yaremchuk)

Cserék: Pidkivka – Lukyanchuk, Tkachuk, Adamenko, Radchenko, Yaremchuk, Bilonog