Izrael – Magyarország 1:2 (vége) | Ausztria – Portugália 1:2 (vége) | Németország – Ukrajna 2:0 (vége)
Szerbia – Bulgária 1:0 (vége)
Németország
2:0 (1:0)
Ukrajna
péntek 25.07.2014, 20:15 • ETO Park Stadion, Győr • U19 EB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

A Magyarországon rendezett U19-es EB utolsó csoportmérkőzéseit rendezik ma este a B jelű kvartettben.

A csoport állása:

1. Németország 4 pont 5:2 gk
    2. Ukrajna 4 pont 2:1 gk
    3. Szerbia 2 pont 3:3 gk
    4. Bulgária 0 pont 0:4 gk

Az első két csapat jut tovább az elődöntőkbe, erre egyértelműen ennek a mérkőzésnek a résztvevőinek van esélyük, ha Szerbia nem győzi le Bulgáriát, akkor mindketten továbbjutnak, függetlenül a végeredménytől.

Amennyiben itt döntetlen születik és Szerbia nyer akkor a jobb gólkülönbség, vagy a több rúgott gól dönt a három 5 pontos csapat között.

Ha Szerbia nyer, és itt nem döntetlen az eredmény, akkor a vesztes búcsúzik a további küzdelmektől.

Fontos tudni, hogy a harmadik helyezett bár kiesik a további küzdelmekből, de a következő világbajnokságra kvalifikálja magát.

Németország simán verte Bulgáriát, és az utolsó percekben mentett pontot a szerbek ellen, akikkel Ukrajna döntetlent játszott, míg ők Bulgáriát a 88. percben szerzett góllal verték, így teremtve komoly esélyt az elődöntőre.

Ebben a korosztályban csak barátságos mérkőzéseket játszottak egymással a csapatok, mindkettőt a németek nyerték, és az itt mutatott játék alapján ma is ők az esélyesek.

20h 05: A hőség kezd alábbhagyni Győrött, 27 fokot mérnek a stadionban, a szél nem fúj, ideális labdarúgóidő van.

A himnuszok szólnak már, nagyjából 300 néző gyűlt össze a találkozóra.

1

1
    Mukhtar veszíti el a labdát a bal szélen.

2
    Stendera nem tud átvenni egy labdát a 16-os előterében.

3
    Németország gólt szerzett!
    Stendera ugratja ki a 16-os vonalánál DAVIE SELKÉT, aki két védő között csinál egy cselt, így kerül gólhelyzetbe, és ballal 13 méterről a kapu közepébe lő! 1:0
    Davie SELKE - 1 : 0

5
    Szabadrúgáshoz jutnak az ukránok 30 méterre a kaputól.

6
    Kovalenko íveli a kapu elé a labdát, szögletre mentenek a védők, ami veszélytelen.

7
    Bal oldali ukrán támadást akasztanak meg a védők.

8
    Samavskiy lép ki a kapujából, lábbal szabadít fel Selke elől.

9
    Stendera ível Mukhtar elé a jobb szélre, megelőzik a védők.

10
    Kovalenko megy el a jobb szélen, a beadását szögletre mentik.

11
    Kovalenko két szögletet is beívelhet jobbról, egyik sem veszélyes.

12
    Lesen állítják meg a felfutó Banasevichet a jobb szélen.

13
    Stendera vezet támadást a jobb szélen, közbelépnek a védők.

14
    Brandt indítása pontatlan Akpoguma felé a jobb szélre.

15
    Kharatin kellemetlen lövését üggyel-bajjal tolja szögletre Schnitzler

15
    Kovalenko szöglete után Burda 5 méterről fejel a felső lécre.

16
    Egyenlítési lehetőség volt, Burda itt Győrben az első percben fejelt gólt a szerbek ellen.

17
    Chumak buktatja Akpogumát a jobb szélen.

20
    A német csapat járatja a labdát a pálya közepén, egy-egy indításon kívül különösebbre nem futja nekik sem, az ukránok védekeznek ezekben a percekben.

21
    Selke a 16-os előterében fordulna kapura, elveszíti a labdát.

22
    Chumak támadja meg a német kapust egy hazaadásnál, nem jön zavarba Schnitzler.

24
    Akpoguma jól teker középre, Sarnavskiy repül ki a kapujából, kiöklözi a támadók elől.

26
    Brandt beadását Stendera veszi le a 16-oson belül, 8 méterről, éles szögből lő a jobb sarok mellé kevéssel!

27
    Mukhtar lő 30 méterről, a társában akad el a labdája.

28
    Tankovskiy lő 25 méterről, ez a védőkben akad el.

29
    Kovalenko rúgja megy csúnyán Kempfet a német térfélen, de elmarad a sárga.

30
    Kimmich lő 25 méterről, éppen csak a kapu fölé.

31
    Az első fél óra egy gólt hozott, és nem túl érdekes játékot, az ukránok egy kapufával jelezték, hogy a meccsben vannak még.

32
    Chumak rúgja meg Kimmichet a jobb szélen.

33
    Mukhtar indulna jó cselekkel a bal szélen, szerelik átmenetileg.

34
    Stendera rossz passza a 16-os előterében.

35
    Stendera lőhet 18 méterről, blokkolják a védők.

36
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Sobol (Ukrajna) Öztunalit rúgja fel a jobb szélen.

37
    Stendera íveli be a szabadrúgást jobbról, mély a labda, kirúgás jön.

38
    Akpoguma indul a jobb szélen, de hosszan szökteti magát.

39
    Kovalenko indul a jobb szélen, Kempf szereli becsúszva nagyon jó ütemben, kirúgás jön ráadásul.

40
    Brandt kap jó labdát a jobb szélen, hosszan tolja meg a védő mellett, kirúgás.

41
    Stendera indítja hosszan Brandot a jobbösszekötő helyén.

42
    Öztunali jobbról, 28 méterről lő, a jobb kapufáról jön ki a labda!

43
    Chumak ad be élesen balról, egy védőn megpattan belül a labda, így nm veszélyes.

43
    Banasevichet állítják meg lesen.

44
    Selkét látják szabálytalannak az ukránok tizenhatosánál.

45
    Öztunali elé emelnek be egy labdát, mentenek előle a védők.

45

Egy gól és más semmi, mondhatnánk, de volt még egy-egy kapufa itt is, ott is, a németek támadnak többet, de míg az ukránoknak nem sürgős egyenlíteni (tudniillik a szerb-bolgár mérkőzésen még nem esett gól), addig nem biztos, hogy összetörik magukat ezért.

46

46
    A németek máris birtokolják a labdát, a középpályán adogatnak.

47
    Stark két csel után lő 20 méterről, de ez gyenge kísérlet, talán nem ez az ő műfaja.

47
    Kovalenko beívelését Akpoguma csúsztatja szögletre.

48
    Kovalenko szöglete veszélytelen, a túloldalról ismételhet, amely után Chumak lő jócskán fölé 20 méterről.

49
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Markovich (Ukrajna), Mukhtart rúgja fel csúnyán a bal szélen.

50
    Mukhtart ápolják az eset után, de folytatja a játékot.

51
    Öztunali indulna a bal szélen, de pontatlan labdát kap.

52
    Brandt indulna a védők között, de a sarkára pattan a labda...

53
    Lesen állítják meg a jobb szélen Biesiedint.

54
    Banasevich a földön marad egy összecsapás után, ápolják.

55
    Talpon az ukrán játékos, folytatódik a játék.

56
    Akpoguma beadása túl mély jobbról, kirúgás jön.

57
    Öztunalit szerelik a jobb szélen, bedobás jön.

58
    A németek birtokolják a labdát folyamatosan, komoly helyzetek nincsenek a második félidőben.

59
    Selke lövését védi a kapus, a kipattanót Kimmich lőné rá, ezt a védők blokkolják.

60
    Stendera venne le egy beemelt labdát a védők mögött, nem sikerül, a kapus jön érte.

62
    Mukhtar, Stendera, Selke a labda útja, a center már ziccerben, 8 méterről emel a kapu fölé!

64
    Kempf nem érti meg magát a kapussal, de szerencséjükre Biesiedin nem figyel eléggé, nem csap le a labdára a németek 16-osának előterében.

65
    Holthaus beadását a védők csúsztatják ki oldalra.

66
    Öztunali ad remek labdát a középen helyezkedő DAVIE SELKÉNEK, aki becsapja egy testcsellel Markovichot, és ballal, 7 méterről a kapu bal oldalába helyez! 2:0
    Davie SELKE - 2 : 0

67
    Ezzel az ukránok sorsa a szerbek kezébe kerül, ha győznek a másik mérkőzésen, akkor ők a továbbjutók.

68
    Kovalenko futott lesre.

70
    Elvétve kerülnek a német kapu elé az ukránok, de helyzetig nem jutnak a második félidőben.

71
    Tankovskiy helyére Tkachuk érkezik.

72
    Kimmich helyén Trümner a németeknél.

74
    Továbbra sem változik a játék képe, folyamatosan Németországnál a labda.

75
    Biesiedin le, Yaremchuk be.

76
    Tkachuk rúgja meg Stenderát a kaputól 30 méterre.

77
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Burda (Ukrajna), Stenderát rúgta meg.

78
    Akpoguma helyén Itter játszik a folytatásban.

78
    Mukhtar vállalja el a szabadrúgást, de jócskán fölé lő 25 méterről.

79
    Balról betett labdát kapásból vág fölé csúnyán Kovalenko, 16 méterről.

80
    Német fölény továbbra is, mindenben jobbak ellenfelüknél, a pálya minden szegeltében.

81
    Kovalenko indítása hosszú a bal szélre Chumaknak.

81
    Brandt lejön, Lohkemper a helyén.

82
    Banasevich jön le, Bilonog a pályán.

82
    Bilonog éles, a bal sarokra tartó beadását védi Schnitzler.

83
    Ez a meccs eldőlt, ha a bolgár-szerb összecsapáson nem esik gól, akkor Ukrajna továbbjut így is, a szerbek pedig még világbajnoki résztvevők.

85
    Holthaus megy fel a bal szélen, a beadása a kapusé.

86
    Kovalenkót szerelik szögletre a bal szélen.

87
    Kovalenko szöglete veszélytelen,

87
    Lohkemper viszi fel a labdát a bal szélen, befelé cselez, de 20 méterről fölé lő!

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Stark (Németország), Kovalenkót buktatta.

88
    Kovalenko szabadrúgása nem hoz veszélyt a német kapura.

89
    Stendera kap vissza lövésre egy labdát az alapvonalról, közbelépnek a védők.

90
    Szerbia megszerezte a vezetést a másik mérkőzésen, így Ukrajna kiesik, ha így maradnak az eredmények.

90+1
    Bilonog lépne ki középen, túljut a kapuson is, de szerelik.

90+2
    Német támadást szerelnek oldalra a bal szélen, bedobás.

90+3
    Selke felé még egy labda, nem fér hozzá a védője mellett, a kapusé lesz így.

90+3

A németek könnyű győzelmet arattak, az első félidőben még az ukránoknak is voltak helyzeteik, sőt kapufájuk is, de talán túlságosan is bíztak abban, hogy Szerbia nem nyer a másik mérkőzésen, ám nem így lett. Győztek a szerbek, Így ők játszanak a portugálokkal, míg Németország-Ausztria összecsapás lesz a másik elődöntőben. (22:09:53)

Gólok: 3. Selke, 66. Selke

Lapok:   88. Stark (GER) – 36. Sobol (UKR), 49. Markovich (UKR), 77. Burda (UKR)

Németország: Schnitzler – Akpoguma, Holthaus, Stark, Kempf – Mukhtar, Öztunali, Kimmich (72' Trümner), Brandt – Stendera – Selke

Cserék: Gersbeck – Itter, Syhre, Friedrich, Trümner, Stolze, Lohkemper

Szöv. kapitány: Marcus Sorg

Ukrajna: Sarnavskiy – Kacharaba, Burda, Markovich, Sobol – Banasevich, Kharatin, Tankovskiy (71' Tkachuk), Chumak – Kovalenko – Biesiedin (75' Yaremchuk)

Cserék: Pidkivka – Lukyanchuk, Tkachuk, Adamenko, Radchenko, Yaremchuk, Bilonog

Szöv. kapitány: Oleksandr Petrakov

Játékvezetők: Hansen (NOR) – Conotte (BEL), Belski (KAZ) – Bognár (HUN)