Magyarország – Ausztrália 11:4 (vége)
Magyarország – Ausztrália

11:4

(1:0, 3:4, 4:0, 3:0)

szombat 26.07.2014, 18:30 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • Tiszavirág Nemzetközi Vízilabda Kupa

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:37:54)

Hatottak az intelmek a nagyszünetben, mert az akkor még döntetlenre álló magyar válogatott a második félidőben gólt sem kapva győzte le végül hét góllal az ausztrál válogatottat. Eleinte nagyon akadozott a magyar gépezet, de a végére összekapták magukat a fiúk, Vogel Simont választották meg a meccs legjobbjának. Holnap délelőtt fél 11-kor így Magyarország és Montenegró egyaránt százszázalékos csapata döntőt vív egymással a tornán.

32
    Nagy Ádám passzát SZATMÁRI KRISTÓF lövi a bal szélről a rövid sarokba: 11:4.

32
    Kiss kiállítása után Smith lövése levágódik a blokkról, miénk a labda.

31
    Tóth Kristófot szerelik a védők centerben Vadovics bejátszása után.

31
    Lejár a hosszú ausztrál támadóidő, Mulcahy eldobja a labdát.

30
    Szatmári bejátszása a falba, VOGEL SIMON pedig centerből behúzza a labdát a bal sarokba: 10:4.

29
    Mulcahy kiállítása után azonnal időt kér a magyar kapitány, 3:16 van még a meccsből.

29
    Pavillard távoli lövése a blokkon lelassulva Molnár kapus kezében landol.

29
    Hosszú bejátszás centerbe Csacsovszky felé, fordulhatnak az ausztrálok.

28
    Holden passza hosszú balra, a mieink indulhatnak.

28
    4:32-vel a vége előtt időt kér a másfél negyed óta gólképtelen ausztrálok edzője.

28
    A megúszás végén PELLEI FRANK talál a jobb sarokba: 9:4.

28
    Lambie azonban kissé jobbról a bal sarok mellé lő.

28
    Kontra centerben Pellei ellen is, az ausztrálok támadhatnak.

27
    Manhercz lő távolról a jobb sarok mellé, de utána azonnal kontrát fújnak az ausztrálok ellen.

27
    Rossz bejátszás centerbe Lambie felé, miénk a labda.

27
    Pellei bejátszása a falba Lovas felé, akinek kapura húzott labdáját védi Zekulic.

26
    Mulcahy lövését azonban Lovas remekül blokkolja.

26
    Vadovics bejátszása nem jó jobbról centerbe, indulhatnak az ausztrálok.

25
    Perrott távoli bombája suhan el a jobb sarok mellett.

25
    Nagy Ádám távoli lövését könnyedén fogja a kapus.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a magyarok hozták el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Perrott azonban a jobb szélről eladja a labdát.

24
    Kontra centerben Nagy Ádám ellen, támadhatnak az ausztrálok.

24
    29 másodperccel a negyed vége előtt időt kér a magyar kapitány.

24
    Pethick rossz bejátszása a falba, Kiss Kristóf szerez labdát.

23
    Szatmári bejátszása sem jó centerbe, Zekulic szerzi meg a labdát.

23
    Pethick bejátszása azonban magas a falba, Molnáré a labda.

23
    Kontra a bal szélen Szatmári ellen, az ausztrálok támadhatnak.

22
    Csacsovszky kiállítása után Perrott lő a jobb alsó sarok mellé.

22
    Pethick bejátszása centerbe Reeves felé, de a ziccert védi Molnár, az ausztráloké marad a labda.

21
    Pavillard kiállítása után Csacsovszky lövése kijön a bal kapufáról, s megszerzik a labdát a védők.

21
    Pavillard távoli lövése sem jelent gondot Molnár kapusnak.

20
    Kontra azonban centerben Tóth Kristóf ellen is...

20
    Kontra centerben Reeves ellen, támadhatunk.

20
    Időt is kér az ausztrál kapitány, 4:33 van még a harmadik negyedből.

20
    Csacsovszky passzát MANHERCZ KRISZTIÁN lövi szépen a jobb sarokba: 8:4.

20
    Reeves lövését is védi Molnár, miénk a labda.

19
    Keenan Marsden kiállítása után Manhercz passzából VADOVICS VIKTOR lő a jobb szélről a rövid sarokba: 7:4.

19
    Smith csavarását védi Molnár, támadhatunk.

18
    Mulcahy lő a jobb szélről, Molnár üti fölé a labdát.

18
    SZATMÁRI KRISTÓF a jobb sarokba lövi a büntetőt: 6:4.

18
    Hornyák harcol ki ötméterest.

18
    Mulcahy-t szereljük a jobb oldalon, támadhat a magyar válogatott.

17
    Mulcahy kiállítása után SZATMÁRI KRISTÓF lő szépen a jobb sarokba: 5:4.

17
    Kapuscsere a mieinknél, Molnár a kapuban.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a magyarok hozták el a labdát.

A vártnál sokkal szorosabb mérkőzést hoz eddig a magyar és az ausztrál válogatott mérkőzése. Közel 8 percen át gólt sem láttunk, aztán hiába húzott el kétszer is két góllal Horkai György együttese, az ausztrálok visszaküzdötték magukat. A mieink keveset vállalkoznak távolról, s kissé álmos, statikus a játékuk, sok hibával. Az ausztrálok egyszerű vízilabdát játszanak, de azt pontosan, első három góljuk például egytől-egyig falba bejátszott labda behúzásából született. A magyaroktól komoly formajavulás kell a folytatásban a meglepetés elkerüléséhez.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    LUKE PAVILLARD tört előre középen, majd messziről nagy gólt lőtt a jobb alsó sarokba: 4:4.

16
    Manhercz távoli lövése a bal kapufáról vágódik ki, s nem a miénk a labda.

16
    28,2 másodperccel a nagyszünet előtt időt kér a magyar kapitány.

16
    Hornyák kiállítása után Perrott játszik be a falba, ahonnan JAMES SMITH húzza a labdát a kapu közepébe: 4:3.

15
    Mulcahy lövését fölé üti a magyar kapus, sarokdobás.

15
    MANHERCZ KRISZTIÁN a bal felső sarokba lövi a büntetőt: 4:2.

15
    Manhercz passza után Tóth Kristóf harcol ki ötméterest.

15
    Bogunovich bejátszása után Smith-t szereljük centerben.

14
    Reeves kiállítása után Manhercz passzát VADOVICS VIKTOR lövi a rövid sarokba a jobb szélről: 3:2.

13
    Keenan Marsden újabb nagy bejátszása a falba balról, ezt TIMOTHY REEVES húzza be a bal alsó sarokba: 2:2.

13
    Bogunovich kiállítása után Szatmári bejátszását Vogel Simon húzza kapura, de véd a kapus.

12
    Keenan Marsden nagy bejátszása a falba, ANGUS LAMBIE pedig a kapuba húzza a labdát: 2:1.

12
    4:41 van még a nagyszünetig, amikor időt kér az egyelőre gólképtelen ausztrálok kapitánya.

12
    Szatmári bejátszása centerbe, de Pellei nem tudja megjátszani a labdát, amit az ausztrál kapus gyűjt be.

11
    Kiss lövését is védi a kapus, de a miénk marad a labda.

11
    Szatmári kiállítása után Pethick lövését védi Vogel Soma.

10
    Csacsovszky remek bejátszását centerből húzza a kapuba VOGEL SIMON: 2:0.

10
    Lambie-t szereljük centerben, magyar támadás indul.

9
    A megúszás végén Csacsovszky lövését védi a kapus.

9
    Kontra Smith ellen, a miénk a labda.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál az ausztrálok hozták el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Pavillard csavar még messziről a bal sarok mellé.

8
    Megtörik a gólcsend, Bogunovich kiállítását követően LOVAS PÉTER lő kissé balról a hosszú felső sarokba: 1:0.

8
    Pavillard kiálítása után Manhercz bal felső sarokba tartó lövését üti fölé a kapus.

7
    Smith lövését védi biztosan Vogel Soma.

7
    Időt kér az ausztrál mester, 1:32 van még a negyedből.

7
    Sajnos a magyar támadás is eladott labdával fejeződik be.

7
    Holden bejátszása nem jó centerbe, támadhatunk.

6
    Reeves csavar centerből, Vogel Soma fölé üti, sarokdobás.

6
    Hornyák lövése a felső kapufáról a kapus kezében landol.

5
    Időt kér a magyar kapitány Lambie kiállítását követően, 3:09 van még a negyedből.

5
    Perrott lövését Hornyák blokkolja remekül.

5
    Pellei bejátszása centerbe, de Vogel Simont szerelik a védők.

4
    Manhercz kiállítása után Perrott lő a jobb sarok mellé.

4
    Pethick kiálítása után Manhercz balról feladja a labdát az ausztrál kapusnak.

3
    Perrott távoli ejtése száll fölé.

3
    Kontrát fújnak centerben Vogel Simon ellen, az ausztrálok támadhatnak.

3
    Lambie lő a falból, de a magyar kapus védeni tud.

2
    Rossz bejátszás centerbe, Vogel Somáé a labda, de a magyar támadás végén Vadovics a jobb kapufát találja telibe.

1
    Manhercz megúszása végén nem tud jól lőni, véd a kapus.

1
    Pellei bejátszása nem jó centerbe, megszerzik a labdát az ausztrálok, de gyorsan kontrát fújnak ellenük.

1
    Elkezdődött a mérkőzés, az első ráúszásnál a magyarok hozták el a labdát.

Ausztrália kerete: 1 Joshua Zekulic, 2 Timothy Reeves, 3 Kieran Mulcahy, 4 Christopher Perrott, 5 Luke Pavillard, 6 James Smith, 7 Angus Lambie, 8 Rhys Holden, 9 Alex Bogunovich, 10 Lachlan Pethick, 11 Mitchell Marsden, 12 Keenan Marsden, 13 Jack Bell. Edző: Andrew Yanitsas

Magyarország kerete: 1 Vogel Soma, 2 Vadovics Viktor, 3 Kiss Kristóf, 4 Szatmári Kristóf, 5 Pellei Frank, 6 Hornyák Olivér, 7 Nagy Ádám, 8 Csacsovszky Erik, 9 Manhercz Krisztián, 10 Vogel Simon, 11 Tóth Kristóf, 12 Lovas Péter, 13 Molnár Benedek. Edző: Horkai György

Ausztráliára szombat délelőtt is vár majd egy mérkőzés, fél 10-kor Kanada ellen játszanak, ami egy nyerhető meccsnek tűnik nekik. Nem úgy az esti, a délelőtt folyamán pihenő magyarok elleni találkozó, amelynek egyértelmű esélyese Horkai György csapata.

A szegedi II. Tiszavirág Kupa nemzetközi utánpótlás férfi vízilabdatorna első napján, pénteken Magyarország fölényes győzelmekkel kezdett. Délelőtt 14:5-re győztük le Brazília, délután pedig 25:2-re Kanada csapatát. Szombat kora esti ellenfelünk, Ausztrália ezzel szemben délelőtt 13:5-re kikapott Montenegrótól, délután pedig 10:10-es döntetlent játszott az általunk kiütött Brazíliával.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:30 - kor kezdődik.