Magyarország – Montenegró 8:9 (vége)
Magyarország – Montenegró

8:9

(1:4, 1:1, 4:2, 2:2)

vasárnap 27.07.2014, 10:30 • Újszegedi Sportuszoda, Szeged • Tiszavirág Nemzetközi Vízilabda Kupa

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (11:34:24)

A torna legjobb játékosává a magyar válogatott Manhercz Krisztiánt választották, a legjobb kapus a montenegrói Milos Konatar, a gólkirály pedig testvére, a 13 gólos Marko Konatar lett.

Szörnyű körülmények közt, hatalmas viharban küzdött egymással a döntőben Magyarország és Montenegró. Az elején nagyon elengedtük ellenfelünket, s bár 1:5-ről a feljavult támadójátékunknak köszönhetően sikerült kiegyenlíteni, Marko Konatar 8 másodperccel a vége előtt lőtt góljára már nem lehetett válaszunk. Egyszer sem vezettünk a meccsen, így maximum a szintén tornagyőzelmet jelentő döntetlenben reménykedhettünk, de végül azt sem sikerült kiharcolnunk.

Megnyerte egygólos sikerével a szegedi II. Tiszavirág Kupa nemzetközi utánpótlás férfi vízilabdatornát a százszázalékos Montenegró. Magyarország U18-as válogatottja végzett a második helyen, Brazília lett a harmadik, Ausztrália a negyedik, Kanada pedig az ötödik.