Olaszország-Montenegró 11:9 (vége) | Magyarország-Szerbia 7:12 (vége)
Olaszország-Montenegró

11:9

(1:3, 5:3, 2:2, 3:1)

vasárnap 27.07.2014, 18:30 • Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, Budapest • Férfi Vízilabda EB

Olaszország nyert, bronzéremmel távozhatnak Budapestről, míg Montenegró a két évvel ezelőtti ezüst után ezúttal negyedik lett az Európa-bajnokságon.
    A mérkőzést Montenegró kezdte jobban, rögtön az elején kétgólos előnyre tettek szert. Az olaszok álmosan, nehézkesen kezdtek, aztán lassan, de biztosan beindult az a bizonyos gépezet. Egészen a harmadik negyed végéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd az utolsó játékrészben Olaszország a maga javára tudta fordítani a mérkőzést, montenegróiakban a végén már kifogyott a lendület, az erő.
    Hamarosan kezdődik az Európa-bajnokság döntője, tartsanak akkor is velünk.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:52:29)

Vége a mérkőzésnek.

32
    A délszlávok a legvégén már érezték hogy számukra ez a hajó elúszott, kedveszegetten támadtak.

32
    Az utolsó percben az olaszok már az idővel is játszottak, nem kapkodták el a támadást.

31
    Olaszország időt kért.

31
    Újra az olasz kapus! Tempesti! Védésénél egyemberként ugrott fel az egész olasz csapat a medence szélénél.

30
    Montenegró időt kért.

30
    FIGARI-t szórták ki a játékvezető, kipontozódott, ma már nem is jöhet vissza.

29
    GIORGETTI vállalta el az ötméterest, nem remegett meg a keze, kegyetlenül bevarrta a jobb felsőbe.

29
    PASKOVIC szabálytalankodott, ötméterest dobhat Olaszország.

29
    GIACOPPO-t szórták ki a játékvezetők, Montenegró nem tudott élni az emberelőnnyel.

28
    AICARDI fejezte be lövéssel az olasz akciót, emberelőnyben szerzett vezetést Olaszországnak.

28
    BRGULJAN harmadik személyi hibája, kipontozódik.

27
    RADIC védett a montenegrói kapuban, de TEMPESTI se hiába állt a kapuban. Olaszország támadhat.

27
    BRGULJAN-t szórták ki, Olaszország támadhat emberelőnyben a vezetésért.

26
    JANOVIC távolról egalizált, addig-addig lóbálta a labdát, míg megtalálta a rést.