Shakhter Karagandy – Hajduk 4:2 (vége) | Astana – AIK Fotboll 1:1 (vége) | Neftchi – FC Chikhura Sachkhere 0:0 (vége)
Omonia – Met. Skopje 3:0 (vége) | AFC Astra Giurgiu – Liberec 3:0 (vége) | KS Ruch Chorzów – Esbjerg FB 0:0 (vége)
Dinamo Moszkva – Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC 1:1 (vége) | Elfsborg – FH Hafnarfjördur 4:1 (vége) | Göteborg – Rio Ave FC 0:1 (vége)
Kardemir DÇ Karabükspor – Rosenborg BK 0:0 (vége) | FK Mladá Boleslav – Olympique Lyon 1:4 (vége) | Trenčín – Hull City 0:0 (vége)
IF Brommapojkarna – Torino FC 0:3 (vége) | Dinamo Minszk – CFR Cluj 1:0 (vége) | FC Zorya Luhansk – Molde 1:1 (vége)
BSC Young Boys – Ermis FC Aradippou 1:0 (vége) | Víkingur – Rijeka 1:5 (vége) | RNK Split – Odessa 2:0 (vége)
Zulte Waregem – Soligorsk 2:5 (vége) | Petrolul – FC Viktoria Plzen 1:1 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Asteras 1:0 (vége)
Diósgyőri VTK – FK Krasznodar 1:5 (vége) | FK Sarajevo – PAE APS Atromitos Athens 1:2 (vége) | Real Sociedad – Aberdeen FC 2:0 (vége)
Club Brugge KV – Brøndby IF 3:0 (vége) | St. Johnstone – FC Spartak Trnava 1:2 (vége) | SV Gröding – FC Zimbru Chişinău 1:2 (vége)
SV Gröding
1:2 (0:1)
FC Zimbru Chişinău
csütörtök 31.07.2014, 21:05 • Untersberg-Arena, Grödig • Európa liga

Meglepetésre a Zimbru nyerni tudott Ausztriában, így igen kedvező pozícióból várhatja a jövőheti visszavágót.
    A mérkőzés nagy részében egyébként a Gröding volt aktívabb, de a befejezéssel nem volt szerencséje az osztrák csapatnak. A második félidőt egygólos hátránnyal kezdték a hazaiak, majd egy banális öngól miatt már kettővel mentek a moldovaiak. Ezt követően a Zimbru már leginkább az idővel játszott, és többnyire csak védekezett. A Gröding a mérkőzés 89. percében szépített, majd a hosszabbításban könnyedén az egyenlítés is összejöhetett volna. Ez elmaradt, de így sem lefutott még a párharc, lesz még izgalom a visszavágón.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (23:06:50)

90+4

90+4
    Reyna ívelte be a hazaiak sarokrúgását, ez nem jelentett veszélyt a Zimbru kapujára.

90+3
    A hosszabbításban is összejöhetett volna az egyenlítés a hazaiaknak, azonban Schütz sokat vacakolt a labdával, körülményeskedése miatt oda lett a kedvező lövőhelyzet, végül szöglettel vigasztalódhatnak az osztrákok.

90+2
    Egy mélységi indításra Tomi Correa csapott volna le, de már lesen volt. Szabadrúgás kifelé a vendégek javára.

90+1
    Rusu időhúzásért kapott sárga lapot.

90
    Két percen belül második gólját szerezhette volna a Gröding, azonban a jobbról érkező beadást Huspek az ötösről nem fejelte meg kell erővel, így Rusu megfoghatta a labdát.

90
    Négy perc lesz a ráadás.

89
    A Gröding gólt szerzett!
    Megvan az áhított gól a hazaiaknak! TOMÁS ESTEBAN CORREA MIRANDA (Tomi) kapott jó labdát, zilált védelemre vezethette rá, majd a tizenhatos vonaláról szépen tekerte be a jobb sarokba.

87
    A Gröding megy becsülettel előre a szépítésért, a visszazárt vendégvédelmet azonban nem tudja átjátszani.

86
    Az osztrákok játszották be a labdát a vendégek tizenhatosára, Huspek szabálytalansága miatt már a Zimbru jöhet kifelé szabaddal.

85
    Huspek esett el gyanús körülmények között, de a játékvezető nem ítélt büntetőt. Határeset!

84
    A hazaiak járatják a labdát a Zimbru tizenhatosa előtt, keresik a rést a védelmen.

82
    Huspek felé ment egy mélységi indítás, de már lesen volt a hazaiak játékosa.

81
    A hazaiak játékából hiányzik a képzelőerő, a fantázia. Hiába birtokolják a labdát, a felállt védelemmel szemben teljes tanácstalanságban vannak.

80
    Bal oldalon futott a vendégek támadása, a centerezést követően Alexeev védője szorításában már nem tudta rendesen kapura tenni. Kirúgással jöhetnek az osztrákok.

79
    Paşcenco helyére Amani érkezett.

78
    Karner végzi el a középpályáról az osztrákok szabadrúgását, hamar elveszítették a labdát.