Shakhter Karagandy – Hajduk 4:2 (vége) | Astana – AIK Fotboll 1:1 (vége) | Neftchi – FC Chikhura Sachkhere 0:0 (vége)
Omonia – Met. Skopje 3:0 (vége) | AFC Astra Giurgiu – Liberec 3:0 (vége) | KS Ruch Chorzów – Esbjerg FB 0:0 (vége)
Dinamo Moszkva – Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC 1:1 (vége) | Elfsborg – FH Hafnarfjördur 4:1 (vége) | Göteborg – Rio Ave FC 0:1 (vége)
Kardemir DÇ Karabükspor – Rosenborg BK 0:0 (vége) | FK Mladá Boleslav – Olympique Lyon 1:4 (vége) | Trenčín – Hull City 0:0 (vége)
IF Brommapojkarna – Torino FC 0:3 (vége) | Dinamo Minszk – CFR Cluj 1:0 (vége) | FC Zorya Luhansk – Molde 1:1 (vége)
BSC Young Boys – Ermis FC Aradippou 1:0 (vége) | Víkingur – Rijeka 1:5 (vége) | RNK Split – Odessa 2:0 (vége)
Zulte Waregem – Soligorsk 2:5 (vége) | Petrolul – FC Viktoria Plzen 1:1 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Asteras 1:0 (vége)
Diósgyőri VTK – FK Krasznodar 1:5 (vége) | FK Sarajevo – PAE APS Atromitos Athens 1:2 (vége) | Real Sociedad – Aberdeen FC 2:0 (vége)
Club Brugge KV – Brøndby IF 3:0 (vége) | St. Johnstone – FC Spartak Trnava 1:2 (vége) | SV Gröding – FC Zimbru Chişinău 1:2 (vége)
SV Gröding
1:2 (0:1)
FC Zimbru Chişinău
csütörtök 31.07.2014, 21:05 • Untersberg-Arena, Grödig • Európa liga

Meglepetésre a Zimbru nyerni tudott Ausztriában, így igen kedvező pozícióból várhatja a jövőheti visszavágót.
    A mérkőzés nagy részében egyébként a Gröding volt aktívabb, de a befejezéssel nem volt szerencséje az osztrák csapatnak. A második félidőt egygólos hátránnyal kezdték a hazaiak, majd egy banális öngól miatt már kettővel mentek a moldovaiak. Ezt követően a Zimbru már leginkább az idővel játszott, és többnyire csak védekezett. A Gröding a mérkőzés 89. percében szépített, majd a hosszabbításban könnyedén az egyenlítés is összejöhetett volna. Ez elmaradt, de így sem lefutott még a párharc, lesz még izgalom a visszavágón.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (23:06:50)

90+4

90+4
    Reyna ívelte be a hazaiak sarokrúgását, ez nem jelentett veszélyt a Zimbru kapujára.

90+3
    A hosszabbításban is összejöhetett volna az egyenlítés a hazaiaknak, azonban Schütz sokat vacakolt a labdával, körülményeskedése miatt oda lett a kedvező lövőhelyzet, végül szöglettel vigasztalódhatnak az osztrákok.

90+2
    Egy mélységi indításra Tomi Correa csapott volna le, de már lesen volt. Szabadrúgás kifelé a vendégek javára.

90+1
    Rusu időhúzásért kapott sárga lapot.

90
    Két percen belül második gólját szerezhette volna a Gröding, azonban a jobbról érkező beadást Huspek az ötösről nem fejelte meg kell erővel, így Rusu megfoghatta a labdát.

90
    Négy perc lesz a ráadás.

89
    A Gröding gólt szerzett!
    Megvan az áhított gól a hazaiaknak! TOMÁS ESTEBAN CORREA MIRANDA (Tomi) kapott jó labdát, zilált védelemre vezethette rá, majd a tizenhatos vonaláról szépen tekerte be a jobb sarokba.

87
    A Gröding megy becsülettel előre a szépítésért, a visszazárt vendégvédelmet azonban nem tudja átjátszani.

86
    Az osztrákok játszották be a labdát a vendégek tizenhatosára, Huspek szabálytalansága miatt már a Zimbru jöhet kifelé szabaddal.

85
    Huspek esett el gyanús körülmények között, de a játékvezető nem ítélt büntetőt. Határeset!

84
    A hazaiak járatják a labdát a Zimbru tizenhatosa előtt, keresik a rést a védelmen.

82
    Huspek felé ment egy mélységi indítás, de már lesen volt a hazaiak játékosa.

81
    A hazaiak játékából hiányzik a képzelőerő, a fantázia. Hiába birtokolják a labdát, a felállt védelemmel szemben teljes tanácstalanságban vannak.

80
    Bal oldalon futott a vendégek támadása, a centerezést követően Alexeev védője szorításában már nem tudta rendesen kapura tenni. Kirúgással jöhetnek az osztrákok.

79
    Paşcenco helyére Amani érkezett.

78
    Karner végzi el a középpályáról az osztrákok szabadrúgását, hamar elveszítették a labdát.

77
    Alexeev buktatott, érkezett is a sárga lap érte,

76
    Becsülettel és rendületlenül megy előre a Gröding, igaz ellenfele tizenhatosára érve elfogy a tudomány.

75
    Djuric ívelte be a hazaiak szögletét, középen tisztáztak a védők.

74
    Nutz helyére Djurić érkezett.

72
    Rusu hosszú kirúgása után Alexeev volt lesen elől, szabadrúgás kifelé a hazaiak javára.

71
    A Zimbru már az idővel is játszik, tördelik a játékot.

70
    Schütz fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, 20 méterről megeresztett lökete nem sokkal ment mellé.

68
    Reyna akadályozta Rusu kapust a kirúgásban, illetve még buktatta is. Sárga lapot kapott érte.

67
    Huspek kapott jó labdát bal oldalon, befelé cselezése után 17 méterről kapura lőtte, Stankovic magabiztosan védte.

66
    A hazaiak birtokolják a labdát, a teljesen visszazárt védelemmel azonban nem tudnak mit kezdeni.

64
    Dedov helyére Grossu érkezett a vendégeknél.

63
    Boller helyére Schütz érkezett.

63
    Strobl helyére Martschinko érkezett.

62
    A mérkőzés képe semmit sem változott, a hazaiak próbálkoznak ugyan, de valahogy az átütő erő hiányzik a játékukból.

61
    Boller ívelte be a hazaiak sarokrúgását, semmilyen veszélyt nem jelentett a Zimbru kapujára.

59
    A Chişinău gólt szerzett!
    Szegény embert az ág is húzza! Nem elég hogy támadásban semmi nem jön össze a hazaiaknak, még öngólt is vétenek. A Gröding tizenhatosára belőtt labdát SIMON HANDLE mintegy 12 méterről akarta hazafejelni, a kapujából kifutó Stankovic-on viszont átfejelte a labdát.

58
    A hazaiak tizenhatosára beívelt szabadrúgást könnyedén kivágták a védők.

57
    Jardan buktatása után a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

56
    A vendégek jobb oldalon vezettek támadást, a szélen sikerült a védőt alaposan befűzni, majd a centerezés után Spătaru hét méterről kapásból rúgta kapura a labdát, kísérlete centikkel ment fölé.

55
    Reyna a vendégek tizenhatosán belül, mintegy tíz méterről lágyan próbálta beemelni a labdát a kapuba, kísérlete fölé ment.

54
    Cheptine helyére Spătaru érkezett.

52
    Próbálkozik becsülettel a Gröding, de igazából nem tud kialakítani komoly helyzeteket.

51
    Tomi ívelte be balról a labdát, magas is, hosszú is. Kirúgással jöhetnek a vendégek.

49
    Stankovic hosszú kirúgása után a hazaiak építkezhetnek. Majd nagyot dobtak a Zimbru tizenhatosára, ott viszont már tisztáztak a védők.

48
    Bedobás után ügyesen tartja a labdát a Zimbru ellenfele térfelén.

47
    Cheptine szabálytalansága után jobbról ívelhettek be szabadrúgást a hazaiak, a vendégvédők könnyedén kivágták a labdát.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Az első félidőben mezőnyben többnyire kiegyenlített volt a játék, néha a hazaiak játszottak enyhe fölényben. A Zimbru egy egyéni hibát kihasználva szerzett vezetést, sőt a hosszabbításban könnyen növelhette volna is ezt az előnyt.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45+1

Paşcenco kapott jó labdát a leshatáron, majd védője mellett mintegy nyolc méterről rúgta kapura, Stankovic nagyot védett, majd a kipattanót szintén jobbról Dedov szúrta rá, nem sokkal ment el a hosszú mellett. Nagy helyzet vol!

45+1
    A vendégek tartják a labdát, nehezen fejlődik fel a támadásuk.

45
    Két perc lesz a ráadás.

44
    Dedov ívelte be a Zimbru szögletét, nem jelentett veszélyt középen.

43
    Strobl volt szabálytalan, a vendégek végezhetnek el szabadrúgást a középpályáról.

42
    Reyna kapott jó labdát a Zimbru tizenhatosán belül, szépen fordult le védőjéről, végül kiszorított helyzetből mintegy nyolc méterre a kaputól szúrta rá, Rusu magabiztosan védett.

41
    A hazaiak birtokolják a labdát, helyzeteket viszont nem igazán tudnak kidolgozni.

39
    Alexeev volt elől szabálytalan, a Gröding jöhet kifelé szabadrúgással.

38
    Nutz próbálkozott meg egy lövéssel 20 méterről, kísérlete a blokkban elhalt.

37
    Hiába inkább a hazaiak voltak aktívabbak, vezettek több támadást, egy védelmi bakit kihasználva a Zimbru jutott vezetéshez.

35
    Egy egyéni hibát kihasználva megszerezte a vezetést a Zimbru! Jobbról lőtték be a labdát a hazaiak ötösére, az egyik védő mellel szabályosan lövésre készítette le a labdát, SERGHEI ALEXEEV pedig köszönte szépen, hat méterről a kapu jobb sarkába lőtt.

34
    Boller volt szabálytalan, a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

32
    Alexeev fejezte be lövéssel a Zimbru támadását, kísérlete mellé ment.

31
    Bedobás után a hazaiak építkezhettek, Boller viszont már visszahúzta ellenfelét.

30
    Jobbról lőtték be élesen a labdát a hazaiak a Zimbru kapujához, nem jelentett veszélyt, elment keresztbe.

29
    Ezekben a percekben a Gröding aktívabb, a vendégek most védekezésre kényszerülnek.

28
    Nutz ívelte be a hazaiak sarokrúgását, ez nem jelentett veszélyt a vendégek kapujára.

27
    A Gröding vezetett támadást a jobb oldalon, pontos centerezés után középen Strobl teljesen szabadon lőhetett 11 méterről, löketét Rusu ujjheggyel szögletre tolta. Nagy helyzet volt!

26
    A balról elvégzett vendég sarokrúgás nem jelentett veszélyt, könnyedén tisztáztak a védők.

25
    A hazaiak tizenhatosára belőtt szabadrúgást az egyik védő szögletre fejelte.

24
    Brauer húzta vissza ellenfelét, a középpályáról ívelhet be szabadrúgást a Zimbru.

23
    Rusu rúgta hosszan előre a labdát, a hazaiak kapcsolták le, de nem tudták sokáig megtartani.

21
    Boller vállalta el a hazaiak szabadrúgását, 24 méterről kapura lőtte, Rusu öklözéssel mentett.

20
    Dedov buktatásért kapott sárga lapot.

19
    Dedov ívelt be szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára, az osztrák védők kivágták a labdát.

18
    Kiegyenlített a küzdelem a pályán, egyelőre egyik csapat sem tudja akaratát a másikra ráerőltetni.

17
    Dedov ívelte be a vendégek sarokrúgását, középen könnyedén felszabadítottak a védők.

16
    Cheptine fordult szépen kapura, majd 18 méterről nem sokkal lőtt mellé.

15
    Huspek futott lesre, a Zimbru jöhet kifelé szabaddal.

14
    Dedov fejezte be lövéssel a vendégek támadását, 19 méterről szúrta kapura, Stankovic szépen fogta.

12
    A mérkőzés első veszélyesebb támadását a Gröding vezette. A hazaiak ügyesen kipasszolták a vendégvédelmet, végül nyolc méterről Nutz nem sokkal rúgta mellé.

11
    Balról ívelték középre a labdát a hazaiak, bent senkinek sem volt jó.

10
    Az osztrákok végezhettek el szabadrúgást a középpályáról.

9
    Tomi Correa vállalta el a hazaiak szabadrúgását, a kapu fölé rúgta.

8
    Pavlyuchek szabálytalankodott, 23 méterről végezhet el szabadrúgást a hazai csapat.

7
    A Gröding tartja a labdát a középpályán, türelmesen passzolgatnak.

5
    Paşcenco próbálkozott meg egy lövéssel 18 méterről, kísérlete elakad a blokkban.

4
    Reyna volt lesen, szabaddal jöhet kifelé a vendégcsapat.

3
    A Zimbru dobhatott, utána viszont már hamar elveszítették a labdát, a hazaiak építkezhetnek.

2
    Egyelőre ismerkedéssel telik a mérkőzés eleje, óvatosan járatják a labdát.

1
    A vendégek kezdték a találkozót.

1

SV Gröding: Stankovic – Handle, Maak, Karner, Strobl – Huspek, Nutz, Tomi, Brauer, Boller – Reyna

Cserék: Adilovic – Völkl, Wallner, Djurić, Schütz, Martschinko, Strauss.

FC Zimbru Chişinău: Rusu – Jardan, Burghiu, Pavljuček, Erhan– Dedov, Potîrniche, Paşcenco, Vremea, Cheptine – Alexeev

Cserék: Chirinciuc – Anton, Klimovič, Amani, Grosu, Graur, Spătaru.

Játékvezetők: Evans – Roberts, G. Jones.

Az Európa-liga selejtezőkörének harmadik fordulójához érkeztünk, és többek között Gröding (osztrák)–Zimbru Chisinau (moldovai) összecsapást követhetünk figyelemmel.

A Gröding a második fordulóban kapcsolódott be a küzdelmekbe, és meggyőző fölénnyel egy szerb csapatot búcsúztatott a sorozattól. A Zimbru már az első körben is pályára lépett, ekkor egy macedón csapatot, majd a második fordulóban idegenben rúgott góllal a CSZKA Szófiát ütötte el a továbbjutástól.

Nemzetközi tapasztalattal alig-alig rendelkezik a két csapat, ugyanakkor a Gröding erejéről sokat elmond, hogy az osztrák bajnokságban a harmadik helyen végzett.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 89. Tomi Correa – 35. Alexeev, 59. Handle (öngól)

Lapok:   68. Reyna (SVG) – 20. Dedov (CHIS), 77. Alexeev (CHIS), 90+1. Rusu (CHIS)

SV Gröding: Stankovic – Handle, Maak, Karner, Strobl (63. Martschinko) – Huspek, Nutz (74. Djurić), Tomi, Brauer, Boller (63. Schütz) – Reyna

FC Zimbru Chişinău: Rusu – Jardan, Burghiu, Pavljuček, Erhan– Dedov (64. Grossu), Potîrniche, Paşcenco (79. Amani), Vremea, Cheptine (55. Spătaru) – Alexeev

Játékvezetők: Evans – Roberts, G. Jones