Ermis FC Aradippou – BSC Young Boys 0:2 (vége) | Liberec – AFC Astra Giurgiu 2:3 (vége) | Esbjerg FB – KS Ruch Chorzów 2:2 (vége)
Molde – FC Zorya Luhansk 1:2 (vége) | Odessa – RNK Split 0:0 (vége) | FK Krasznodar – Diósgyőri VTK 3:0 (vége)
AIK Fotboll – Astana 0:3 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Neftchi 2:3 (vége) | Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC – Dinamo Moszkva 1:2 (vége)
Rosenborg BK – Kardemir DÇ Karabükspor 1:1 (vége) | SKN Sankt Pölten – PSV Eindhoven 2:3 (vége) | Soligorsk – Zulte Waregem 2:2 (vége)
Lech Poznań – UMF Stjarnan 0:0 (vége) | Hajduk – Shakhter Karagandy 3:0 (vége) | CFR Cluj – Dinamo Minszk 0:2 (vége)
FC Spartak Trnava – St. Johnstone 1:1 (vége) | FC Viktoria Plzen – Petrolul 1:4 (vége) | PAE APS Atromitos Athens – FK Sarajevo 1:3 (hosszabbítás vége)
Brøndby IF – Club Brugge KV 0:2 (vége) | Asteras – 1. FSV Mainz 05 3:1 (vége) | FH Hafnarfjördur – Elfsborg 2:1 (vége)
Olympique Lyon – FK Mladá Boleslav 2:1 (vége) | Hull City – Trenčín 2:1 (vége) | Torino FC – IF Brommapojkarna 4:0 (vége)
Met. Skopje – Omonia 0:1 (vége) | Aberdeen FC – Real Sociedad 2:3 (vége) | Rio Ave FC – Göteborg 0:0 (vége)
FC Zimbru Chişinău – SV Gröding 0:1 (vége) | Rijeka – Víkingur 4:0 (vége)
Molde FK
1:2 (1:1)
FC Zorya Luhansk
csütörtök 07.08.2014, 18:00 • Aker stadion • Európa liga

És vége! Shevchenko kapus földöntúli bravúrjaival zárul le a találkozó, amelyet Forren és ő döntöttek el végül, hiszen hosszabbításra álltak a felek, amikor Forren a 87. percben kihagyott egy büntetőt (Shevchenko védte), majd két percre rá öngólt lőtt, hogy aztán a 94. percben a kapus teljesen feleslegesen összehozzon egy tizenegyest, majd kivédje azt!
    Shevchenko egyébként is emberfeletti dolgokat védett, ő a meccs hőse!
    Dicsérni lehet még Karavayevet, de a norvégoknál a csereként beállt Elyonoussi, Höiland és a nagyon aktív Chima is jó volt!
    Köszönjük a figyelmet, újabb fantasztikus meccset láthattunk! (19:50:43)

90+4
    Elyonoussi fut most neki, ugyanoda lövi, ugyanúgy, mint pár perce Forren, de ezt is kiszedi Shevchenko! Hát ez egészen elképesztő! Nagyon ritkán látni ilyet! Hatalmas dráma!

90+4
    Büntető! Höiland robban rá egy labdára, Shevchenko teljesen feleslegesen kirohan, Höiland kirúgja, de rávetődik a kapus, tizenegyes újra!

90+3
    Forren tehát a 87. percben kihagyta a mindent eldöntő tizenegyest, majd két perccel később öngólt szerzett! Elképesztő!

90+2
    Elyonoussi félollóból lő Linnes beadása után, fölé.

90+2
    Ljubenovic lassan jön le, sárga.

90+2
    3 perc a ráadás.

A Zorya gólt szerzett!

Dráma!!! Dráma!!! Ljubenovic tekert egy távoli szabadrúgást balról, az ötösre megy, ahol Forrenről a saját kapujába pattan a labda! Öngól! Elképesztő! Továbbjut a Zorya! Két gól kéne a Moldétől!

87
    Forren áll oda és Shevchenkoooooooooo! Miket véd ez a fiú! Nem volt rossz tizenegyes, de a jobbalsóból kiszedi az ukrán kapus! Hihetetlen meccse van! Marad az 1-1!!!

86
    Moström tör be a tizenhatosra, az alapvonalnál visszatenné, de Biliy teljesen feleslegesen alávág, jogos és egyértelmű tizenegyes, sárga a védőnek! Eldőlhet!

85
    Höiland megy el – újfent a jobbszélen és ugyanúgy középre gurít, ahogy az imént Linnes, most fölévágja az érkező!

84
    Linnes a jobbszélen az alapvonalra megy le, onnan tökéletesen teszi Elyonoussinak, aki remekül veszi át, megveri Vernidubot, majd lő, Shevchenko ezt is ki tudja szedni! Elképesztő ez a kapus!

83
    Singh emelt középre Hüilandnak, aki Biliy és Vernidub között befordult, végül Shevchenko lábbal tisztázott dobásra 7 méterről!

81
    Linnes indítja hosszú labdával Chimát, de amíg Vernidub lassítja a támadót, Shevchenko kivágja 20 méterre a kapujától.