Ermis FC Aradippou – BSC Young Boys 0:2 (vége) | Liberec – AFC Astra Giurgiu 2:3 (vége) | Esbjerg FB – KS Ruch Chorzów 2:2 (vége)
Molde – FC Zorya Luhansk 1:2 (vége) | Odessa – RNK Split 0:0 (vége) | FK Krasznodar – Diósgyőri VTK 3:0 (vége)
AIK Fotboll – Astana 0:3 (vége) | FC Chikhura Sachkhere – Neftchi 2:3 (vége) | Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC – Dinamo Moszkva 1:2 (vége)
Rosenborg BK – Kardemir DÇ Karabükspor 1:1 (vége) | SKN Sankt Pölten – PSV Eindhoven 2:3 (vége) | Soligorsk – Zulte Waregem 2:2 (vége)
Lech Poznań – UMF Stjarnan 0:0 (vége) | Hajduk – Shakhter Karagandy 3:0 (vége) | CFR Cluj – Dinamo Minszk 0:2 (vége)
FC Spartak Trnava – St. Johnstone 1:1 (vége) | FC Viktoria Plzen – Petrolul 1:4 (vége) | PAE APS Atromitos Athens – FK Sarajevo 1:3 (hosszabbítás vége)
Brøndby IF – Club Brugge KV 0:2 (vége) | Asteras – 1. FSV Mainz 05 3:1 (vége) | FH Hafnarfjördur – Elfsborg 2:1 (vége)
Olympique Lyon – FK Mladá Boleslav 2:1 (vége) | Hull City – Trenčín 2:1 (vége) | Torino FC – IF Brommapojkarna 4:0 (vége)
Met. Skopje – Omonia 0:1 (vége) | Aberdeen FC – Real Sociedad 2:3 (vége) | Rio Ave FC – Göteborg 0:0 (vége)
FC Zimbru Chişinău – SV Gröding 0:1 (vége) | Rijeka – Víkingur 4:0 (vége)
FC Zimbru Chişinău
0:1 (0:0)
SV Gröding
csütörtök 07.08.2014, 21:05 • Stadionul Zimbru, Chişinău • Európa liga

Mindenesetre a továbbjutó a Chisinau-i együttes, ugyanis, akkor amikor kellett jól játszottak, míg a Gröding nem volt képes támadólag fellépni 180 perc alatt.
    Idegenben lőtt több góllal jut az EL play-off körébe a vendéglátó együttes, ahol majd valószínűleg egy elég kemény ellenféllel nézhet majd szembe a főtáblára kerülésért.
    Én köszönöm a figyelmet, jó éjszakát kívánok, a végeredménnyel búcsúzom:
    FC Zimbru Chişinău – SV Gröding 0:1 (2:2) (23:03:05)

Correa pirosat is kap, teljesen megérdemelten. Második sárgáját kapott, nem a mérkőzés után kellett volna megőrülnie, hanem a közben mindent kiadni magából.

Ám a mérkőzés után továbbra is zajlanak az események, Correanak szállt le a fekete köd és ront neki három moldovai játékosnak.

90+5
    Nem tudnak lövőhelyzetet kialakítani az osztrákok.

90+4
    Ívelgetnek a vendégek, de rendre kifejelik a labdát a moldovaiak.

90+3
    A Zimbru vagdalkozik, ami labda eljut hozzájuk, csak fel- vagy kivágják!

90+2
    Strobl buktatta a kontrára igyekvő Dedov-ot, sárgát kap érte az osztrák játékos, aki nem érte egyet az ítélettel.

90+1
    Öt perc lesz a hosszabbítás! Van tehát még ideje a Grödingnek begyötörni még egy gólt!

90
    Huspek a tizenhatos jobb oldalán játszotta meg Wallnert, aki éles szögből lőtt, de az oldalhálót se találja el.

89
    Mindent megtesz a Zimbru, hogy pörgesse az órát. Nem akarnak Ők már futballozni ma!

88
    Djuric kapott volna középen egy pazar labdát, de elhozta előle egy védő. remek ütemben lépett közbe.

87
    Reyna hátulról akasztotta össze Spătaru bokáját. Ez is lap!

85
    Correa kap sárga lapot kezezésért.
    Sandro DJURIC - 0:1

84
    A Gröding gólt szerzett!

GÓÓÓL!
    Egy gólra jön fel ezzel a Gröding, ugyanis SANDRO DJURIC a kapuba talán hat perccel a lefújás előtt. Jobb oldalt az ötösnél kapott labdát, és a rövidbe vágta azt laposan!
    0:1

83
    Újabb kapura lövési kísérlet, ezúttal Brauer vállalkozott rá, de ez se találja el a kaput.

82
    Későn hajráznak az osztrákok, Wallner lövése ráadásul egy védőben elakad, így Rusunak nem kell közbeavatkoznia.

80
    Reyna próbálkozott meg egy kapura lövéssel, de eltévesztette az irányt és méterekkel lőtt mellé.

79
    Nutz ível be egy sarokrúgást, amit Correa csúsztat centikkel a kapu mellé! Hatalmas lehetőség volt!

78
    Shütz hagyja el a játékteret, Djuric érkezik a vendégeknél.

76
    Csere a hazaiaknál, Potirniche érkezik Klimovich helyére.

76
    Huspek most faultol, Erhan ment el mellette, amit nem hagyott.

75
    Beindult a mérkőzés a mérkőzés vége fele, Huspek lövését Rusu tudta hárítani!

74
    Dedov csúsztat egy beadás után kapu mellé, nem volt rossz lehetőség, de egy kis hiba csúszott a kivitelezésbe.

73
    A második is Reyna nevéhez fűződik, Karner ugrik magasra, de a fejese a kapu mellé száll.

73
    Reyna végzi el a szögletet, amit újabb követhet, a védők fejelték ki a labdát.

71
    Correa lőtt a tizenhatoson kívülről, Rusu ér bele ujjheggyel és szögletre ment!

70
    Strobl és Dedov is a földre került, az osztrák játékos volt a szabálytalan.

70
    Lövőhelyzet beadás után Vremea előtt, de a próbálkozásával nem tudja eltalálni a kaput.

69
    Pavlyuchek kerül a földre Reyna mellett, szabadrúgás következik a vendéglátóknak.

68
    Dedov ér kézzel a labdába, sárgát kap érte. Felesleges hiba volt a hazai játékostól.

68
    Alexeev Nutz ellen követ el szabálytalanságot.

66
    hazai csere következik, Paşcenco érkezik Amani helyére.

64
    Schütz próbál kapura lőni a kipattanó után, de a betömörült védők között nem talált rést.

63
    Reyna tekeri be a labdát, Nutz fejes egy védőn pattan meg.

62
    Szögelthez jutnak a vendégek, talán egy pontrúgásból született találat meghozná a lendületüket.

60
    Vremea beadás után tudott fejelni középen a tizenhatoson belülről, de fölé megy a próbálkozása.

60
    Vált a hazaiak szakvezetője is, Cheptine helyén Spătaru folytatja.

58
    Megpróbál cserével lendíteni a játékán a Gröding, Wallner érkezik Maak helyett.

56
    Schütz most a szenvedő fél, Amani buktatta.

55
    Les! Schütz-t indult hamarabb, minthogy jött volna felé a labda.

54
    Pavlyuchek lövését tudja nagyszerű mozdulattal védeni Stankovic. A Grödingnek kellene támadnia, de a moldovaiak veszélyeztetnek.

53
    Brauer nem kíméli Amani-t. Sok a szabálytalanság továbbra is, nem tudja a kezében tartani a mérkőzést a finn játékvezető.

52
    Újabb fault, Dedov vét most a szabályok ellen, Strobl volt a szenvedő fél.

52
    Correa teríti le Cheptine, szabadrúgással jöhetnek a hazaiak.

51
    Az iram továbbra se változott, nem képesek a csapatok felpörögni.

49
    Dedov lőtt szélről, a rövidet célozta, de mellé ment a próbálkozása.

47
    Klimovich próbálkozott meg egy lövéssel, Stankovic fogta meg magabiztosan. Nem volt eléggé helyezve a löket.

46
    Schütz kerül a földre Jardan mellett, az utóbbi játékos volt szabálytalan.

46
    Nem történt csere a félidőben, változatlanok a keretek a pályán!

46

Egy gyenge első félidőt zár le a játékvezetői síp. Sok mindent nem lehet elmondani az eddig látottakról csak azt, hogy gyengén játszanak a csapatok. Az öltözőben talál nagyobb kockázatra hívja fiait Baur mester és akkor Zimbru előtt is több terület lesz.
    Hamarosan jövünk vissza!

45
    Klimovich buktatja Nutz-t. Szabadrúgás a Gröding-nek.

43
    Percek vannak csak az első félidőből, reméljük a második játékrészre összeszedik magukat a csapatok.

41
    Huspek íveli be a sarokrúgást, de kivágja a hazai védelem a labdát.

41
    Huspek szánja el magát egy távoli lövésre, de egy védőt talál el, majd a labda kimegy az alapvonalon. Szöglet következik.

39
    Lassú az iram, a két tizenhatos között folyik a játékot, messze a kapuktól.

37
    Nem jó a mérkőzés, az osztrákok nem tudnak veszélyeztetni, míg a Zimbru játékosai nem akarnak.

34
    Reyna indult rossz ütemben, így a labda amit neki szántak lesen találta.

33
    Amani került lövőhelyzetbe, amikor kapott egy pazar labdát, de a kaput nem volt képes eltalálni.

31
    Brauer kerül a földre, Amani által. Szabadrúgás a Grödingnek.

29
    Alacsony iramú eddig a találkozó, nem akarják a játékosok elkapkodni.

27
    Reyna szép támadás végén próbálkozott kapura lövéssel, Rusu bele tud érni, azonban pont Reyna elé pattan a játékszer, de kiszorított helyzetből csak az oldalhálót találja el!

25
    Handle kiugratás után tudott tüzelni, de Rusu szépen állja a sarat és megfogja a próbálkozást.

24
    Szöglethez jut a Zimbru, Dedov tekeri középre, de Stankovic könnyedén húzza le a labdát.

22
    Nyugodtan játszanak a csapatok, nem sietnek el semmit. A moldovaiaknak nem is kell sietniük.

20
    Nutz áll a labda mögé és végzi el a szabadrúgást, de a sorfalat lövi telibe!

19
    Vremea akasztja Reynát. Sok a szabálytalanság továbbra is, reméljük Munukka játékvezető kézben tudja tartani a mérkőzést.

17
    A labdát Amani szerzi meg utána, de csak szabálytalanul sikerül neki.

17
    Lövés, de belelépnek a nyugati szomszédaink! Dedov próbálkozott lövéssel.

17
    Strobl középen szabálytalan a sarokrúgást követően, szabadrúgás kifeleé

16
    Szöglet a Gröding javára. Hutz fogja beívelni, a védők is előre merészkednek.

14
    Helyzet a túloldalon is, Cheptine próbálkozása kerülte el az osztrák kaput.

13
    Correa végzi el a szabadrúgást, a sorfalat lövi telibe, a lepattanót Brauer gyűjti be és lőtte kapura, de mellé megy a próbálkozása.

12
    Burghiu taglózza le Huspek-et, máris sárga lap!

10
    Nutz íveli be sarokrúgást, középen viszont Schütz kezéhez ér a labda. Szabadrúgás kifele.

9
    Szögelttel jöhetnek az osztrákok.

6
    Lassú iramban kezdődik az összecsapás, nem ugranak egymásnak a felek!

5
    Alexeev kapott jó beadást, de a fejese a kapu mögött landol.

3
    Brauer Alexeev ellen követ el szabálytalanságot.

3
    Nutz máris kapura próbál, Rusu tudja kitenyerelni a játékszert. A védelem utána felszabadít.

1
    A házigazdák sárga mezben kezdték az összecsapást, míg a vendégek pirosban.

1

FC Zimbru Chişinău: Rusu – Jardan, Burghiu, Pavlyuchek, Erhan – Dedov, Vremea, Klimovich, Cheptine – Amani, Alexeev. Cserék: Chirinciuc, Potirniche, Anton, Pascenco, Spataru, Grossu, Damascan.

Vezetőedző: Oleg Kubarev.

SV Gröding: Stankovic – Handle, Maak, Karner, Strobl – Nutz, Brauer, Correa – Schütz, Reyna, Huspek. Cserék: Strasser, Strauss, Völkl, Martschinko, Djuric, Goiginger, Wallner.

Vezetőedző: Michael Baur.

Játékvezetők: Antti Munukka, Matti Heininen, Jukka Honkanen. (FIN).

Mint minden visszavágó ez is szorosnak ígérkezik, de a Grödingnek kockázatot kell vállalnia, hogy legyen esélyük a továbbjutásra, aminek következménye egy jó mérkőzés lehet, ugyanis egy kinyíló védelem ellen mindig könnyebb kontrázni!

Tartsanak velünk!

Az osztrákok hazájuk bajnokságában a negyedik helyen állnak négy ponttal három fordulót követően. A hétvégi összecsapáson azonban vereséget szenvedtek hazai környezetben a Wolfsberger AC ellen, 2:0-s zakóba futottak bele, nem sikerült túl fényesre a főpróba. Nem megy mostanában a Grödingnek otthon, ugyanis az elmúlt négy összecsapásukból csak egyet voltak képesek megnyerni, a többin elbuktak.

A Zimbru egy fordulót lejátszva az ötödik, de eggyel le vannak maradva, a Costuleni elleni összecsapást halasztották el. A hétvégén az Academia csapatát múlták felül idegen környezetben 2:0-ra.

Hasonló erők találkoztak össze az osztrák Salzburgban és ez a mérkőzésre is kihatott. Ugyanolyan veszélyesen játszottak a felek, de a az első félidő hajrája előtt Alexeev megszerezte a vezetést a vendégeknek. A második játékrészben Handle szerencsétlen mozdulata okozott gólt a Grödingnek, ezzel már 2:0 volt a Zimbrunak. A 89. percben Correa mentette a menthető és szépített, így van még izgulni valója a moldovaiaknak is a visszavágóra!

Az Európa Liga harmadik selejtező körében a Grödig az utolsó pillanatban tudta megmenteni esélyét a továbbjutásra, ugyanis a 89. percben alakították 2:1-re hazai pályán a végeredményt. A Chisinau szépet játszott, de a végén nem figyeltek, cserébe a 2:1-es sikerük után még hazai pályán is nagyon koncentrálniuk kell.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.