Taksony SE – Szolnok 1:3 (vége) | Tatai AC – Salgótarjáni BTC-Puebla 3:9 (vége)
3:9 (1:2)
Salgótarjáni BTC-Puebla
vasárnap 10.08.2014, 17:00 • Tatai AC Sporttelep, Tata • Magyar Kupa

Köszönjük a figyelmet! (18:58:50)

Szeretnénk köszönetet mondani Orosz Istvánnak, akinek hála el tudtunk utazni erre a mérkőzésre. Nélküle biztosan nem jött volna létre a közvetítés. Köszönjük szépen!

Olvasóink kiválóan tippeltek, hiszen mind a Nőtincs, mind a Salgótarján továbbjutott.

Hosszú idő után elmondhatjuk, hogy mindkét nógrádi kupacsapat sikerrel vette az akadályt.

Az új igazolás Horváth Richárd nagyon jól mutatkozott be az SBTC-nél, mellette a négy találatig jutó Popovics Bertoldot tudjuk kiemelni.

90+2

90+1
    A Tata gólt szerzett!

Kozma egy ártalatlan szituációban TÓTH LÁSZLÓHOZ passzolt aki köszönte szépen és az üres kapuba helyezett.

90
    Az SBTC gólt szerzett!

BANAI BALÁZS 18 méterről a kapu bal oldalába bombázott. 2-9

Már mindkét csapat nagyon várja a lefújást.

86

TORICSKA RAJMOND kiszorított pozícióból vette be Boldizsár kapuját. 2-8

A szombati nőtincsi fieszta után az SBTC is lehengerlő játékkal jut tovább.

82

Horváth ugatta ki remek ütemben LENKÓ CSABÁT, aki először kicselezte a kapust, majd az üres kapuba passzolt.

A középpályán zajlik a játék ezekben a percekben.

76
    Csere a Salgótarjáni BTC-Puebla-nél/nál: lemegy Kiss, bejön Bata.

74

A csereként beálló TÓTH JÁNOS 15 méterről lőtt a kapuba.

71

LENKÓ CSABA egy 17 méteres szabadrúgást helyezett a bal alsóba. 1-6

70
    Csere a Tatai AC-nél/nál: lemegy Purgel, bejön Tóth János

69
    Mezei Antal kapott sárga lapot buktatásért.

67

HORVÁTH RICHÁRD 18 méteres lövése a kapufáról pattant a hálóba. 1-5

66
    Cserélt a Tata, Tóth helyett Szennai a pályán.

A mérkőzés képen nem látszik, hogy a látogatók kevesebben lennénak, abszolút fölényben vannak.

A hazai gárda elvesztette a hitét, teljesen összeestek.

Popovics Bertold a mérkőzés hőse, érdemes lesz megnézni a videós összefoglalót.

59
    A négy gólt jegyző Popovics helyett Lenkó folytatja.

58

Itt a negyedik vendég gól! POPOVICS BERTOLD lépett ki ziccerben és higgadtan a kapus mellett a jobb alsóba helyezett.

A tatai szurkolók nagyon elégedetlenek a csapattal.

52
    Csere a Tatai AC-nél/nál: lemegy Bujdosó, bejön Járfás.

Unalomba fulladt a meccs, de a stécé irányít.

49
    Kerényi kapott sárgát buktatásért.

48
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Minárcsik (Tatai AC).

47

POPOVICS BERTOLD belőtte a tizenegyest! A kapu bal oldalába helyezett a támadó.

Büntetőhöz jutott a Stécé miután Horváthot buktatták 15 méterre a kaputól!

46

Az utazásunkat biztosító Orosz István véleménye a félidőről: "Egy gyenge pontja van a stécének: a védekezésben vannak olyan hibák, amelynél már a focisuliban leorditják a gyerek fejét, de összeségében nagyon jó és motivált csapat benyomását keltik. Annak ellenére, hogy szoros a mérkőzes, a Salgótarján klasszisokkal jobb csapat. Jó érzés ma Tatán nógrádinak lenni. Kár, hogy kevés nógrádi van a csapatban."

Az emberhátrányban futballozó vendég együttes temérdek lehetőséget puskázott el az első 45 percben. A vendéglátók a tizenegyes gólon kívül nem sokszor tudtak veszélyeztetni, így jogosnak mondható a tarjáni vezetés.

45
    Véget ért az 1. félidő.

Hosszabítás nélkül ér véget az első játékrész.

A hazai szimpatizánsok finoman szólva sem elégedettek a 2-es számú aszisztens és csapatuk teljesítményével.

45

Hatalmas gól! POPOVICS BERTOLD kipókhálózta a jobb felső sarkot!

45
    Felélénkült a meccs, az utolsó percben ígéretes helyről a látogatók lőhetnek szabadrúgást.

44
    Privigyei ordító helyzetben nem találta el a kaput, marad az 1-1.

42
    Itt a harmadik kozma kontakt! Egy szöglet után védett bravúrral.

Kozma másodszor ért labdába, egy hazaadást kezelt le lábbal.

36
    Nyom az NBIII-as Salgótarján, újabb szöglet. A beadást a gólvonalról fejelték ki a hazai védök.

34
    Horváth Richárd fejelt a kapu fölé.

A tataiak az emberelőnyük ellenére is a biztos védekezésre koncentrálnak.

32
    Tóth Ádám kapta az összecsapás első sárga lapját buktatásért.

31
    Minárcsik kísérletezett 20 méterről, megpattanó lövése centikkel kerülte el a nógrádi kaput.

29
    Kun lőtt 18 méterről, de Kozma nagy bravúrral hárított.

26

Horváth passzolt a gólszerző POPOVICS BERTOLD-hoz, akinek nem túl erős lövését bevédte az eddig hibátlanul teljesítményt nyújtó kapus. 1-1

23
    Maicon lett az újdonsült középhátvéd a vendégeknél.

20
    Hatalmas helyzet! A kapu torkában pattogó labdát nem találta el Kiss.

19
    Toricska lőtt 18 méterről, de a kapus látványos mozdulattal hárított

A játékvezető egyébként aszisztense jelzésére mutatott a büntető pontra

17

A megítélt büntetőt MINÁRCSIK DÁNIEL a kapu bal oldalába a helyezte. A csereként beálló Kozma csak beleütni tudott a labdába.

16
    A balhátvéd Csornij helyett a cserekapus Kozma Tamás lép pályára.

16
    Piros lapot kap Vadon (Salgótarjáni BTC-Puebla).

16
    Lesgyanús szituációban lépett ki a tatai támadó akit Vadon csak szabálytalanul tudott szerelni, tizenegyes és piros lap.

11
    Ezek Boldizsár Ferenc percei: Toricska ugrott ki, de ziccerét bravúrral fogta a tatai portás.

11
    A szöglet után Banai fejelt Boldizsár kezébe.

10
    A nagyon aktív Horváth 10 méteres lövését bravúrral védte a hazai hálóőr.

Az első tatai akciót láthattuk, veszély nélkül

6
    Kerényi passza után Horváth próbálkozása nem sokkal kerülte el bal oldali kapufát.

5
    Kiss Károly vállalkozott lövésre 20 méterről, de a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.

A beívelés nem okozott veszélyt

4
    Horváth beadását tisztázták szögletre a védők.

Agresszív letámadást alkalmaz a nógrádi gárda

2
    Horváth 16 méterről eleresztett lövését ütötte ki Boldizsár.

1

A vendégek kezdik majd a játékot.

Bevonultak a csapatok, 120 néző van jelen a találkozón.

Több volt újpesti fiatallal a kezdőben veszi fel a küzdelmet az SBTC.

Gyűlnek a nézők, egyelőre 60-an vagyunk.

A Tamási-Szlezák edzőpáros már a bemelegítés alatt fontos utasításokkal látja el csapatát.

Tata egy 23 720, míg Salgótarján egy 37 200 lelket számláló város.

Egy kis érdekesség: Salgótarjánt és Tatát 207 km választja el egymástól.

Végül a játékvezetői hármas tagjai is megkezdték a melegítést

Majd a fehérben játszó tarjániak is megérkeztek a pályára

Ezután nem sokkal a fekete mezben pályára lépő tataik is megkezdték a melegítést

Elsőként Vadon és Kozma a vendégek két kapusa érkezett ki melegíteni

Tatai AC: Boldizsár – Kun, Mezei, Csizmadia, Bujdosó – Minárcsik, Kisék, Kuzma, Tóth Á. – Purgel, Tóth L.
    Cserék: Öreg, Járfás, Ferkó, Szennal, Janetka, Tóth J.

Salgótarjáni BTC-Puebla: Vadon – Csornij, Privigyei, Banai, Kerényi – Kiss, Üveges, Maicon, Toricska – Popovics, Horváth
    Cserék: Kozma, Nagy, Lenkó, Bakos, Szlezák, Bata, Liszka

Játékvezetők: Jakab Árpád (Baghy Csaba, Németh Imre).

Komoly csatára van kilátás Tatán. A Komárom Megyei I. osztályba frissen feljutó alakulat és az nógrádi bajnok, NB3-ra készülő SBTC között. A hazaiak mintegy 2 éve veretlen saját környezetükben, éppen ezért az újpesti fiatalokkal megerősített salgótarjániak sem mehetnek biztosra. A vendéglátó gárdát Chmelovics Attila, míg a látogatókat a volt újpesti kedvenc Tamási Zoltán irányítja. Mindkét gárda célja az, hogy régi fényében csillogjon, és ahhoz, hogy sikerüljön, vasárnap délután is tehetnek egy lépést. Megéri velünk tartani!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

András Kiss

Gólok: 17. Minárcsik (bünt.), 74. Tóth, 90+1. Tóth – 26. Popovics, 45. Popovics, 47. Popovics (bünt.), 58. Popovics, 67. Horváth, 71. Lenkó, 82. Lenkó, 86. Toricska, 90. Banai

Lapok:   32. Tóth (TAC), 48. Minárcsik (TAC), 69. Mezei (TAC) – 49. Kerényi (SBTC)   16. Vadon (SBTC)

Játékvezetők: Jakab Árpád (Baghy Csaba, Németh Imre)