Szentlőrinc SE – MTK Budapest FC 0:2 (vége) | Tarr Sprint Andráshida SC – Puskás Akadémia FC 1:3 (vége) | Fortress Felsőtárkány SC – Paksi FC 2:1 (vége)
Szentlőrinc SE
0:2 (0:0)
MTK Budapest FC
kedd 12.08.2014, 17:00 • Sportpálya, Szentlőrinc • Magyar Kupa

A Szentlőrinc végül két góllal múlta felül az MTK. A második félidőben mégsem rontott neki a hazaiaknak a fővárosi csapat, inkább kivártak, majd meg is lett az eredménye ennek. A Szentlőrinc kezdett elfáradni, így a 69 percben Fernandez megszerezte a vezetést, majd Kanta tizenegyes gólja eldöntötte a továbbjutás sorsát.
    Az MTK Budapest ezzel a 64 közé jutott a Magyar Kupában. (18:53:49)

90+1

90+1
    Kanta jobb oldali szögletét Frank lőtte kapura 16 méterről, de védett Németh.

90
    Fernandez jobb oldali beadását szögletre rúgta Vadas.

90
    Deutsch bal oldali beadását Hidvégi nyolc méterről a hazai kapus kezébe rúgta.

89
    A hazaiak hajtanak még a becsületgólért, lapos passzokkal haladnak előre.

88
    Fernandezt szépen szerelte Turi, a hazaiak hozhatják fel a labdát.

87
    A harmadik csere a MTK Budapest FC-nél: lemegy Horváth, bejön Deutsch.

86
    Hidvégi 22 méteres lövése jócskán mellé ment.

85
    Lóth 16 méteres lövése kicsivel fölé ment.

84
    Hrepka jobb oldali beadását fogta Németh.

83
    Az MTK gólt szerzett!
    KANTA JÓZSEF a bal alsóba lőtte a labdát a tizenegyesből.

83
    Frank esett el a tizenhatoson belül Vadas mellett, szerintünk feldobta magát, de tizenegyest ítél a játékvezető!

82
    Szöglet a vendégeknek, Kanta beadását megcsúsztatta Horváth, de keresztbe ment a kapu mellett.

81
    Berdó jobb oldali beadását elnézte Groppioni, de kis kavarodás utána hosszú saroknál Schneider két védő mellet a kapu mellé pöckölte a labdát! Egyenlíthetett volna a Szentlőrinc!
    Hidvégi talán kézzel is hozzáért a labdához, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

79
    Hrepka rúgta meg Vadast, sárga lapot kapott érte.

78
    Hidvégi bal oldali beadását Fernandez hat méterről a kapu fölé csúsztatta.

76
    Most a vendégek tartják megint a labdát, lapos passzokkal próbálnak építkezni.

75
    Hrapka előre lőtt labdája kigurult, kirúgása hazaiaknak.

74
    Az MTK most engedi játszani a hazaiakat, őrzik az előnyüket.

73
    Kanta lökte el Schneidet, szabadrúgás a hazaiaknak a jobb szélen, a félpályától.

72
    Kanta robog el a bal szélen, de a beadását kirúgja középről Vadas.

71
    Az MTK hátul adogat, a hazaiak a térfelükön várnak.

70
    Egy kis frissítés után vághat neki a Szentlőrinc az egyenlítésnek.

69
    A játékvezető ivószünetet rendel el.

69
    A jobbról középre lőtt labdát FERNANDEZ TAMAYO SEGIO három méterről passzolta a kapuba.

68
    Kanta jobb oldali szögletét kirúgják a kapu elől a hazaiak.

68
    A harmadik csere a Szentlőrinc SE-nél: lemegy Kalmár, bejön Leipold.

67
    A vendégek jobb oldali szabadrúgása szögletre vágódik.

67
    A második csere a MTK Budapest FC-nél: lemegy Bese, bejön Frank.

67
    Kalmár sárga lapot kapott az előző buktatásért.

66
    Kalmár buktatta Besét, szabadrúgás a tizenhatos jobb szélétől a vendégeknek.

65
    Lóth 25 méteres lövése középre ment, könnyedén fogta így Groppioni.

64
    A második csere a Szentlőrinc SE-nél: lemegy Bartal, bejön Bodor.

63
    Vadast taláta el egy fejesnél könyökkel Horvát, szabadrúgás a hazaiaknak.

62
    Zámbó kapott sárgát Poór buktatásáért.

60
    Hidvégi jobb oldali beadását Bese a hosszú saroknál mellé csúsztatta, kirúgás a hazaiaknak.

59
    Berdó találta el egy fejesnél könyökkel Vukmirt, szabadrúgás a vendégeknek a térfelük közepéről.

58
    Szépen, lapos passzokkal játszik most a Szentlőrinc, de csak a félpályáig tudnak jutni így is.

57
    Hrepka megint lesen volt, jöhet a Szentlőrinc.

56
    Az első csere a MTK Budapest FC-nél: lemegy Hajdú, bejön Fernández.

55
    Bese jobb oldali, 16 méteres lövését szépen védte Németh.

53
    Hrepka lesen kapta az indítást, jöhetnek a hazaiak.

52
    Berdó felé is hosszú az előreívelés, fogta Groppioni.

51
    Most Horváthnak lett hosszú a labda,de a bal szélen, Németh jöhet kirúgással.

51
    Hrepka talpalta le Vadast, szabadrúgás a hazaiaknak a félpályától.

49
    Besének lett hosszú a labda a jobb szélen, kirúgás a hazaiaknak.

48
    Tóth lövése a tizenhatos bal sarkától elakadt a védőkben, a vendégeknél a labda.

47
    Gyors labdaszerzés után Lóth 28 méteres lövése kicsivel kerülte el a bal felső sarkot.

46
    Az MTK indította útjára a labdát a második félidőben.

46

46
    A félidőben cserélt a Szentlőrinc, Benke helyett Schneider jött be.

Jól kezdte az MTK az első félidőt, de hamar rájöttek, nem lesz olyan egyszerű játszani ebben a melegben. A Szentlőrincnek jobbára csak a védekezés a feladata, a támadásokra már nem marad erejük.
    A félidő hajrájában két lehetősége is akadt a vendégcsapatnak, de nem tudták kihasználni, így maradt a gól nélküli döntetlen. A második félidőben várhatólag erősen kezd az MTK, hogy mihamarabb eldöntse a csatát.

45+1

45+1
    Bese jobb oldali beadását még le akarta venni Horváth, de messzire pattant tőle a labda a kapu előtt, majd felszabadítottak a védők.

45
    Hrepka jobb oldali beadását Kanta négy méterről fölé vágta!

44
    Letámadnak az MTK-sok, de szépen hozza ki a labdát a Szentlőrinc.

43
    Hrepka felé rossz az előreívelés, ismét Némethnél a labda.

42
    Horváth lőtte be a tizenhatosra a labdát, de ez csak Némethnek lett jó.

41
    Lóth szabadrúgása rövidre sikerült, kirúgták a rövid saroknál a vendégvédők a labdát a mezőnybe.

40
    Horváth buktatta Tóthot, szabadrúgás 35 méterről, jobbról, a hazaiaknak.

39
    Besének lett hosszú a labda, bedobás a hazaiaknak a bal szélen, a térfelük közepe magasságából.

38
    Bese kézzel is a labdához ért, szabadrúgás kifelé a tizenhatosuk elől a hazaiaknak.

37
    Hidvégi mellett hosszan tolta meg a labdát Kalmár a jobb szélen, bedobás a vendégeknek.

36
    Bese kicsit hosszan vette át a tizenhatoson belül az indítás, Németh vetődve fogta előle a labdát.

35
    Bartal Bence 22 méterről vállalkozott lövésre, de kicsivel a kapu mellé ment a labda.

33
    Az MTK az első tíz perc után visszavett az iramból, azóta nem akadt komoly helyzete.

32
    Kelemen beadását Kanta pörgette a kapu felé, de Németh vetődve fogta.

31
    A hazaiak adogatnak hátul, az MTK a térfelén vár a kontralehetőségre.

30
    Németh kapus rúgta előre a labdát, de bedobás lett belőle a vendégeknek a bal szélen.

29
    A játékvezető ivószünetet tart a játékosoknak.

29
    Horváth Zsolt volt lesen, a hazaiaké a labda.

28
    Benke jobb oldali beadását Groppioni húzta le a levegőből.

27
    Lóth előreívelése csak Groppioninak lett jó.

26
    Tóth jól indult meg befelé balról, de Berdónak centikkel hosszú lett a labdája, Kelemen elrúgta előle.

25
    Itt az első hazai szöglet, Lóth beadása rövid lesz, Horváth kivágja a labdát.

24
    Vadas aludt el, Bese el is csente előle a labdát, de nem tudott kit indítani.

23
    Németh alászaladt a labdának, de Bese már csak a kapu fölé tudta rúgni a labdát négy méterről.

21
    Hajdú emelte középre balról a labdát, de Hrapka fejese lecsorgott, majd Bartal tisztázott a hazai kapu elől.

20
    Vadas Zalán közel a félpályáról próbálkozott kapura emeléssel, de nem tudta becsapni Groppionit és fölé is ment végül a labda.

19
    Hrepka elől fejelte ki oldalra az indítást Kalmár, elmúlt a veszély.

18
    Berdó jó labdát kapott, de hosszan tolta meg a tizenhatos jobb szélénél, kirúgás az MTK-nak.

17
    A hazaiak hátul adogatnak, igyekeznek megbecsülni a labdát.

16
    Vadas szépe indult a középpályán, de az indítása rossz lett Tóth felé, Groppioninál a labda.

15
    Kalmár gyönyörűen szerelte Besét a tizenhatos előtt, a hazaiaké a labda.

14
    Poór bal oldali beadása túl mély lesz,kirúgás a hazaiaknak.

13
    Kanta jobb oldali szögletét kifejelik a hazaiak, nincs belőle veszély.

12
    Horváth lövése lepattan Bartalról, majd Hajnal kifejeli szögletre.

11
    Az első perc, hogy teljesen a térfelére húzódik az MTK, de Vadas előreívelését kifejeli Vukmir .

10
    Vadas jól lőtte be a labdát, de kicsit hosszú lett a tizenhatosnál Tóthnak, Groppioninál ismét a játékszer.

9
    Horváthot találta bordán egy labdával a saját csapattársa, Kanta, ápolni kell a játékost.

8
    Bese a tizenhatos jobb sarkától lőtt kapura, de könnyedén védett Németh.

7
    Berdó felé egy előrevágott labda, de Grippioni fogta előle.

5
    Nagy Tibor elől tisztáz Bartal, bedobás a vendégeknek a jobb szélen.

4
    Szöglet a vendégeknek a jobb oldalról, de a beadást Poór mellé csúsztatja hat méterről.

3
    Horváth Zsolt volt lesen a vendégektől, jöhet a Szentlőrinc.

2
    AZ MTK ragadja magához a kezdeményezést, hátul adogatnak.

1
    A Szentlőrinc SE kezdete a mérkőzést.

1

A mérkőzés előtt Garami Józsefet köszöntötték 75. születésnapja alkalmából:

A két csapat játékosai melegítenek a mérkőzésre, a szentlőrinci pálya mini-lelátója pedig már megtelt nézőkkel:

Szentlőrinc SE: Németh – Hajnal, Turi, Lóth, Benke – Berdó, Tóth, Zámbó, Kalmár – Bartal, Vadas
    Cserék: Homolya, Leipold, Martin, Bodor, Schneider
    Vezetőedző: Nagy Tamás

MTK Budapest FC: Groppioni – Nagy T., Vukmir, Kelemen, Hidvégi – Poór, Hajdu, Kanta, Bese, Hrepka, Horváth Zs.
    Cserék: Hegedűs, Gera D.,Fernanedez, Thiam, Deutsch, Frank, Rodenbücher
    Vezetőedző: Garami József

Játékvezetők: Kiss Norbert – Kulman Tamás, Kulcsár Dániel.

Közel két éve, 2012. október 31-én volt egy Szentlőrinc – Debrecen Magyar kupa mérkőzés. Akkor a Szentlőrinc meglepte első osztályú ellenfelét,a félidőben 1:0-ra vezettek ellenük. Akkor a Debrecennek sikerült megfordítania a mérkőzést, a vége 1:3 lett.
    Az MTK talán nem is sejti hova érkezik ma, nem lazsálhatnak, mert nem adják ingyen a továbbjutást!

Az MTK Budapest várható kezdője a mérkőzésen:

Groppioni – Nagy T., Vukmir, Kelemen, Hidvégi, Thiam, Hajdu, Kanta, Bese, Hrepka, Horváth Zs.

A labdarúgó Magyar Kupa küzdelmei megkezdődnek a 2014-2015-ös szezonban a Szentlőrinc SE és az MTK Budapest részére is!
    A Szentlőrinc az előző szezonban megnyerte a Baranya megyei első osztályt, az NB III-nak pedig az új vezetőedzővel, Nagy Tamással vágnak neki.
    Az MTK már három fordulón van túl az NB I-ben, eddig két győzelem és egy vereség van a nevük mellett.
    A kupában az MTK-nak az NB III-as ellenfél talán nem számít kemény ellenfélnek, de tartogathatnak még meglepetést a szentlőrinciek!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..