MTK-Budapest – Békéscsaba 25:32 (vége) | CSM Cetate Devatrans Deva – Debrecen 21:28 (vége) | CSM Cetate Devatrans Deva – MTK-Budapest 28:19 (vége)
Békéscsaba – Debrecen 30:28 (vége)
CSM Cetate Devatrans Deva
28:19 (15:9)
MTK-Budapest
péntek 15.08.2014, 16:00GLOBAL SAFE Kupa

Végig vezetve, megérdemelten nyert a Déva, ezzel a győzelemmel pedig megszerezte a torna harmadik helyét. Igazából egyszer a mérkőzésen került lőtávolon belülre az MTK-Budapest, de egy dévai időkérés hamar lecsillapította a pislákoló fővárosi reményeket.
    Az MTK-Budapestnél egyedül Barna hozta az elvárható formát, na és a kapuban Kuruczot kell dicsérnünk, sok nagy védést mutatott be.
    A vendégeknél SIMION fogott ki nagy napot, kis túlzással minden lövése a kapuban kötött ki. Mellette Malac és Krnic is hozzátette a magáét.
    Köszönöm a figyelmet! (17:33:56)

60
    Mérkőzés vége. (28:19)

60
    Az utolsó percben már nem esett gól, jellemzően azért az MTK-Budapest még eladta a labdát. (28:19) (28:19)

59
    TÓTH jött be támadásba, középről könnyedén pattintotta be. (28:19) (28:20)

58
    Szádvári kapta a labdát szélen, hiába lőtt a kapuba, a lába már leért. (27:20)

57
    BARNA játszik talán egyedül lelkesen, átlövésből ragasztott nagy gólt. (27:19) (27:19)

56
    SINGU dobhatott hétméterest, Kurucnak nem volt ellenszere. (27:18) (27:18)

56
    Balog lövését a szélről védte Miskovic, a Déva támadhat. (26:18) (26:18)

55
    NICU könnyedén fordult le védőjéről, ziccerét ezúttal Kókai sem tudta védeni. (26:18) (26:18)

54
    Kurucz megint védett, viszont indítani már nem érkezett. Felállt fal ellen támad az MTK-Budapest. (25:18) (25:18)

53
    Szép akció végén TÖRÖK talált szélről a kapuba. Miskovic fölött átejtette a labdát. (25:18) (25:18)

52
    MALAC is jól játszik, középen találta meg a rést a falon, átlövését Kurucz sem védhette. (25:17) (25:17)

52
    Simion trükközött, ezt Kókai fogta, majd indította elől WOLF-ot, aki ziccerben bevágta. (24:17) (24:17)

51
    SIMION újra! Na és megint lerohanásból. Az MTK-Budapestnek azért a végét bírni kellene, legalább csúnya nem legyen. (24:16) (24:16)

50
    Lélekben már talán feladta az MTK-Budapest, SIMION meg sorra lövi a gólokat. Ezúttal lerohanás végén talált a kapuba. (23:16) (23:16)

49
    MALAC engedte el középről, góljával ismét hat gól a különbség a két csapat között. (22:16) (22:16)

48
    BARNA lő szerencsés gólt, átlövése becsorgott Miskovic lábai között. (21:16) (21:16)

47
    Zsinórban három gólt vágott a Déva! Az MTK-Budapest lökete lejött a blokkról, ebből azonnal megindult SIMION, ziccerben nem hibázott. (21:15) (21:15)

46
    Wolf fölé lőtte, KRNIC viszont nem hibázott beállóban. (20:15) (20:15)

46
    SIMION dobhatott büntetőt, Kókainak esélye sem volt. (19:15) (19:15)

45
    Kezd magára találni az MTK-Budapest, na és főleg BARNA. Betörésből csökkentette a fővárosiak hátrányát. (18:15) (18:15)

44
    Malac eladta a labdát, de az MTK-Budapest se tudott gyorsan indítani. (18:14) (18:14)

44
    A Déva időt kért. (18:14) (18:14)

43
    A Déva eladta a labdát, Szádvári volt önzetlen, BARNA magabiztosan értékesítette a ziccert. (18:14) (18:14)

42
    Malac lövése a felső kapufán csattant, de Schmidt is hibázott beállóban. (18:13) (18:13)

41
    Szép játék! Barna szerzett labdát, pontosan játszotta meg PETROVSZKIT, ő pedig nagy lendülettel érkezve nagyon bevarrta. (18:13) (18:13)

40
    Kókai jól véd, csak éppen a csapattársak nem muzsikálnak támadásban. (18:12) (18:12)

40
    Leindított a Déva, SIMION ziccerben nem hibázott. (18:12) (18:12)

39
    Barna is kimegy két percre. (17:12) (17:12)

39
    SIMION kapta beállóban a labdát, szépen lefordult védőjéről. (17:12) (17:12)

38
    Malac kapott két percet ütésért, egy rövid időre kettős emberhátrányban a Déva. (16:12) (16:12)

38
    BARNA fejezte be góllal a lerohanást, négy gólra zárkóznak a fővárosiak. (16:12) (16:12)

37
    Horváth ezt a büntetőt is kihagyta, viszont a Déva sem tudta góllal befejezni az akciót. (16:11) (16:11)

37
    Petrovszkit terítették le, Petrinja az elkövető. Két perc a büntetése. (16:11) (16:11)

36
    Kapkodnak a fővárosiak, Csuka adott rossz labdát Szádvárinak. (16:11) (16:11)

36
    Horváth is lőhetett egy büntetőt, ő viszont csak kapufáig jutott. (16:11) (16:11)

35
    CARTAS dobhatott hétméterest, nem hibázott, higgadtan helyezett a bal sarokba. (16:11) (16:11)

35
    SZÁDVÁRI kapta szélen a labdát, az MTK-Budapest szőkesége nem hibázott, szépen előtte Miskovic mellett. (15:11) (15:11)

34
    SIMION kapott két percet, emberelőnyben a fővárosiak. (15:10) (15:10)

34
    Kurucz megint védett, az MTK-Budapest támadhat. (15:10) (15:10)

33
    HORVÁTH ott folytatja, ahol abbahagyta az első játékrészben, jobb kettőből ragasztott nagy gólt Miskovic kapujába. (15:10) (15:10)

32
    Kurucz két védéssel kezdett, majd az MTK-Budapest ellépte. A Déva meg rosszul indított. (15:9) (15:9)

31
    Kurucz védett egy gyenge kísérletet, de a másik oldalon Szádvári is hibázott szélről. (15:9) (15:9)

31
    Déva kezdte a második félidőt. (15:9) (15:9)

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:9)

Nem ilyen első félidőről álmodozott az MTK-Budapest, játékukról sok mindent elmond, hogy először a 11. percben találtak a kapuba.
    Kapkodás, sok eladott labda jellemezte a fővárosiakat, a Déva pedig lerohanásokból rendre eredményes tudott lenni. A magyar csapatban egyelőre hiányzik a kreativitás, a vállalkozókedv, egyedül Horváthot dicsérhetjük. A másik oldalon Cartas és Simion kifejezetten jól játszik, játékuk is hasznos, na meg sorra lövik a gólokat.
    Ha az MTK-Budapest akar még valamit alkotni, akkor fel kell kötni rendesen azt a bizonyos fehérneműt.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (15:9)

30
    HORVÁTH vállalta el a fővárosiak büntetőjét, higgadtan lőtt a bal sarokba. (15:9) (15:9)

30
    Malac kapott még a legvégén két percet, az MTK-Budapest pedig büntetőt dobhat. (15:8) (15:8)

30
    Kínai! Gyönyörű játék, ezt még a semleges szurkolók is megtapsolták. Simion jobbról tette középre PETRINJA nem hibázott. Na ezek a gólok járnak demoralizáló hatással. (15:8) (15:8)

30
    A Déva időt kért. (14:8) (14:8)

29
    Krnic kapott két percet, emberhátrányban fejezi be a félidőt a Déva. (14:8) (14:8)

29
    CARTAS megtalálta a rést a falon, bal kettőből engedte el, lökete Kókai lábai között a kapuba csapódott. (14:8) (14:8)

28
    HORVÁTH vállalkozott ismét, átlövésből nagyon bevarrta. (13:8) (13:8)

28
    KRNIC könnyedén vitte be, góljával ismét hat gól a különbség. (13:7) (13:7)

27
    HORVÁTH megunta csapata vergődését, átlövésébe minden dühét beleadta. (12:7) (12:7)

27
    Petrovszki eladta a labdát, ebből megindult SIMION, ziccerben nem hibázott. (12:6) (12:6)

26
    Nagy a rohanás a pályán, majd Khouildi egyszerűen kidobja a labdát. Kókai védése után ismét az MTK-Budapest támadhat. (11:6) (11:6)

25
    Teljesen létszámban védekezhet a Déva, az MTK-Budapest emberelőnyben kapott két gólt. (11:6) (11:6)

24
    Az MTK-Budapest eladta a labdát, SIMION köszönte szépen, ziccerben nem hibázott. Ezzel öt közte. (11:6) (11:6)

24
    CARTAS-ra nem léptek ki, emberhátrányban talál be átlövésből. (10:6) (10:6)

23
    Emberhátrányban támad a Déva, próbálják húzni az időt. (9:6) (9:6)

23
    Kovács terítette le Sovart, a Déva játékosa fájdalmas arccal maradt a parketten. A pályán ápolták, majd lesántikál. Reméljük nincs komolyabb baja. (9:6) (9:6)

22
    Török fejezte be jobbról a fővárosiak támadását, Poenaru nagyot védett. (9:6) (9:6)

22
    Krnic ment ki két percre, emberelőnyben zárkózhat az MTK-Budapest. (9:6) (9:6)

21
    PETROVSZKI a két középső között betört, a befejezéssel sem akadt problémája. (9:6) (9:6)

21
    CARTAS szinte azonnal válaszolt, nem léptek ki rá, átlövésből bevarrta. (9:5) (9:5)

21
    SZÁDVÁRI szerzett labdát, egyedül végigvitte. Zárkózik az MTK-Budapest. (8:5) (8:5)

20
    SZÁDVÁRI kapta szélen a labdát, pontosan lőtte ki a hosszút. (8:4) (8:4)

20
    SIMION iramodott meg elől, lerohanásból könnyedén bevágta. (8:3) (8:3)

19
    Sovar dobhatott hétméterest, Kókai ezt is védte. (7:3) (7:3)

19
    Kókai megint fogott egy labdát, utána viszont rosszul indított. Ismét a Déva támadhat. (7:3) (7:3)

18
    PETROVSZKI vállalkozott lövésre, jobb kettőből lőtte ki a jobb alsót. (7:3) (7:3)

18
    Nem és nem megy támadásban az MTK-Budapestnek, viszont a másik oldalon Kókai védett egy átlövést. (7:2) (7:2)

17
    Petrovszki rossz bejátszása után leindított a Déva, SIMION találatával már öttel mennek a románok. (7:2) (7:2)

16
    AZ MTK-Budapest időt kért. (6:2) (6:2)

16
    NICU volt szemfüles, középen szedett össze egy kóbor labdát, onnen pedig már nem hibázott. (6:2) (6:2)

15
    Petrinja vállalta el a Déva büntetőjét, a felső lécet majd ketté törte, a kipattanót a románok szerezték meg. (5:2) (5:2)

15
    Török lövése szélről kimaradt, majd Horváth szabálytalankodott gólhelyzetben. A Déva büntetőt dobhat. (5:2) (5:2)

14
    Poenaru megint védett, a Déva nem tudott gyorsan indítani, felállt fal ellen végül elveszítette a labdát. (5:2) (5:2)

14
    CARTAS ment be, könnyű gólt szerzett betörésből. (5:2) (5:2)

13
    Fekete ment fel, lövése elkerülte a Déva kapuját. Támadhat a román csapat. (4:2) (4:2)

12
    A dévaiak azonnal válaszoltak, SIMION szélről ellőtte Kókai kapus mellett. (4:2) (4:2)

12
    SZÁDVÁRI kapta bal szélen a labdát, szépen ejtette át Poenaru kapuson. (3:2) (3:2)

11
    Több mint tíz perc kellett a fővárosiaknak az első gólhoz, SCHMIDT volt eredményes beállóból. (3:1) (3:1)

10
    Lassan tíz perc telt el a mérkőzésből, és az MTK-Budapest még nem szerzett gólt. Poenaru egyelőre jól véd. (3:0) (3:0)

9
    Krnic kapott sárga lapos figyelmeztetést. (3:0) (3:0)

9
    Petrinja engedte el jobb kettőből, Kókai szépen védett. A magyar csapat támadhat. (3:0) (3:0)

8
    Cartas dobta a Déva hétméteresét, Kókai védett, majd a kipattanónál már leért a román lány lába. (3:0) (3:0)

8
    Poenaru védett, a román csapat támadhat. (3:0) (3:0)

7
    Din védekezett túlságosan keményen, érkezett is a sárga lap. (3:0) (3:0)

7
    CARTAS vállalta el a Déva büntetőjét, magabiztosan lőtt Kókai kapujába. (3:0) (3:0)

6
    Horváth kapott sárga lapot, a Déva büntetővel jöhet. (2:0) (2:0)

6
    Labdaszerzés után lerohanásból KRNIC eredményes. (2:0) (2:0)

5
    Közel öt percet kellett várni az első gólhoz, SIMION szélről lőtte ki a hosszút. (1:0) (1:0)

4
    Wolf lövése elakadt a blokkban, a visszaszerzett labdát utána már eladta az MTK-Budapest játékosa. (0:0) (0:0)

3
    Sikerült a leindítás a Dévának, ziccerben viszont Kókai nagyot védett. Az MTK-Budapest támadhat. (0:0) (0:0)

2
    Krnic állítja meg a fővárosiak támadását, majd Barna lövése jócskán fölé ment. (0:0) (0:0)

2
    Cartas lövése jött le a blokkról, majd az ismétlést Kókai fogja. (0:0) (0:0)

1
    Rossz bejátszás után a Déva fordulhat támadással. (0:0) (0:0)

1
    Az MTK-Budapest kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1

A tornán eddig a két nyeretlen csapat találkozik, a tét a harmadik hely megszerzése.

CSM Cetate Devatrans Deva: Miskovic, Poenaru (kapusok) – Tóth M., Stingu, Sovar, Simion, Krnic, Petrinja, Cartas, Din, Rusu, Nicu, Malac

MTK-Budapest: Blazek, Kurucz, Kókai (kapusok) – Csuka, Urfi, Török, Valovics, Balog, Schmidt, Fekete, Wolf, Horváth, Szádvári, Petrovszki, Barna, Kovács, Khouildi

Játékvezetők: Bozó, Szabó.

Augusztus 14-én és 15-én Békéscsabán kerül megrendezésre a GLOBAL SAFE Kupa Nemzetközi Női Kézilabda Torna. A tornán a házigazda Békéscsabai Előre NKSE mellett egy román elsőosztályú csapat, a CSM Cetate Deva vesz részt, illetve még a DVSC-TVP-Aquaticum és az MTK-Budapest SE csapatai lesznek jelen. A csapatok körmérkőzéses rendszerben küzdenek meg egymással, a legtöbb pontot gyűjtő lesz az esemény győztese.

Az első nap két mérkőzést rendeztek, majd a torna második napján négy találkozó következik. A nap harmadik meccsén a román bajnokság tavalyi szezonjában a kilencedik helyen zárt Déva találkozik az MTK-Budapesttel.
    A románok tegnap egy rendkívül feszült mérkőzésen (barátságos találkozóhoz mérten mindenképp az volt) sima vereséget szenvedtek a házigazda Békéscsabától, míg a fővárosiak két góllal maradtak alul a Debrecennel szemben. A két csapat játékerejét összemérve az MTK-Budapest képvisel komolyabb szintet, ugyanakkor azt már tegnap is láttuk, hogy a Déva nagy küzdő. Parázs kis meccsnek ígérkezik....