Újbuda – III. kerület 3:1 (vége) | BKV Előre SC – Tököl VSK 4:2 (vége)
BKV Előre SC
4:2 (2:1)
Tököl VSK
vasárnap 17.08.2014, 17:30 • Sport utcai stadion, Budapest • NBIII - Nyugati csoport

A második félidő 2:1-es hazai vezetéssel kezdődött, a fordulást követően a BKV azonnal magához ragadta a kezdeményezést, és az 54, illetve az 57. percben is betalált. Ezt követően nem sok érdemleges történt a pályán, majd a 81. percben megfogyatkoztak a tököliek. Ennek ellenére a vendégeknek sikerült emberhátrányban is gólt szerezni, de ez már csak szépségtapasznak volt jó.
    Összességében a közlekedésiek megérdemelten nyerték meg a találkozót.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:24:07)

90+3

90+3
    Egy kontrából a végén még megindult a BKV, de végül nem jutott el a vendégek tizenhatosáig.

90+2
    A balról beívelt vendég szabadrúgásra Kara mozdult ki jól a kapujából, szépen húzta le a labdát.

90+2
    Major kapott sárga lapot buktatásért.

90+1
    A vendégek vezettek támadást a bal oldalon, szabálytalanság után szabaddal jöhetnek.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

89
    Mezőnyben folyik a játék, majd egy buktatás után Juhász maradt lent. Gyógyulása után folytatódhat a találkozó.

88
    Boda húzta meg a jobb oldalon, beadásig nem jutott, a tököliek elválasztották a labdától.

87
    Egy hosszú mélységi indítással próbálkoztak a vendégek, les miatt azonban már a BKV jöhet kifelé.

86
    A jobbról beívelt hazai sarokrúgás veszélytelen, középen könnyedén felszabadítottak a tököliek.

85
    A hazaiak vezettek támadást, a tököli kapuhoz beívelt labdát a védők szögletre mentették.

84
    Elszürkült mérkőzés, a középpályán megy az adok-kapok.

82
    A Tököl gólt szerzett!
    Egy mélységi indításra csapott le GYŐRI ZOLTÁN, a kapujából kifutó Kara kapus mellett 15 méterről a kapuba lőtte a labdát.

81
    Elek egy buktatásért sárga lapot kapott, majd némi fáziskéséssel a játékvezető rájön, hogy már volt egy lapja, így idő előtt mehetett zuhanyozni.

80
    Joszkin helyére Terbócs állt be.

79
    Jobbról érkezett egy jó vendégbeadás, középen mintegy nyolc méterről Paluska nagyon gyengén tette kapura. Ez könnyű zsákmány Kara kapusnak.

78
    Hazaiak végeztek el szabadrúgást, hamar elveszítették a labdát.

77
    A hazaiak teljesen megnyugodtak, aktívabban játszik a Tököl.

76
    A Tököl végezhetett el szabadrúgást jobb oldalról, a középre beívelt labdát a hosszúról Győri fejelte az oldalhálóba. Szépítési lehetőség volt!

74
    Továbbra is sok a kisebb-nagyobb szabálytalanság a pályán, alig van folyamatos játék.

73
    Mayer jött be a lecserélt Papp helyére.

72
    Kara kirúgása után a labdát a vendégek kapcsolták le, majd elpasszolták magukat. Bedobás a BKV javára.

72
    Csikó kapott sárgát buktatásért.

71
    A tököliek most elidőztek a hazaiak térfelén, támadásukat Kovács fejezte be lövéssel, 12 méterről nem sokkal lőtte fölé.

70
    Szabálytalanság után a vendégek mintegy 22 méterről rúghattak szabadrúgást, Riedl lökete a sorfalban akadt el.

69
    A jobbról beívelt vendég sarokrúgás veszélytelen, középen felszabadítottak a védők, ugyanakkor támadásban maradt a Tököl.

68
    Egy vendégkontra végén Németh lőtt kapura 19 méterről, Kara szépen mentett szögletre.

67
    Boda kapott jó labdát a vendégek tizenhatosa előtt, 19 méterről rúgta volna kapura, lökete elakadt a blokkban.

66
    A hazaiak végezhettek el szabadrúgást mintegy 24 méterről, Major kapura lőtte ugyan, de Juhász ezt könnyedén fogta.

65
    Juhász felé ment egy hosszú indítás a jobb oldalon, ez befuthatatlan. A Tököl építkezhet.

64
    A jobbról beívelt vendég szabadrúgás veszélytelen, középen tisztáztak a védők.

63
    Kisebb kakaskodás a pályán, majd a kedélyek lecsillapodása után a Tököl végezhet el szabadrúgást a jobb oldalról.

62
    Szécsi helyére Gyurcsik állt be.

61
    Varga helyett Juhász érkezett.

60
    A középpályán folyik a játék, nem sok izgalom van most a pályán.

59
    Varga kap sárga lapot belépőért.

58
    A három pont sorsa már minden bizonnyal eldőlt, ennek ellenére a hazaiak továbbra sem álltak le.

57
    A BKV Előre gólt szerzett!
    Újabb BKV gólnak örülhetnek a hazai szurkolók. A fővárosiak szinte lemásolták az előbbi gólt, ugyanúgy egy bejátszás követően, SCHMIDT ZSOLT mintegy hét méterről erőből bevágta a kapuba a labdát.

56
    Most teljesen beszorul a Tököl, a hazaiaknak nagyon megjött a játékkedve.

54
    Az első félidőben csereként beállt BODA JÓZSEF góljával a hazaiak növelni tudják előnyüket. Egy jó bejátszás után Boda szépen átemelte a kapujából kifutó Juhász kapus fölött a labdát.

53
    Most a Tököl ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak kapuja elé, Kara jött a kapuból és szépen lehúzta.

53
    Papp kap sárga lapot buktatásért.

52
    A hazaiak túlkombinálták a szabadrúgást, egy figurával próbálkoztak, amiből végül semmi nem lett.

52
    Elek buktatásért kapott sárga lapot.

51
    Elek szabálytalankodott, a BKV végezhet el kecsegtető helyről szabadrúgást.

50
    Schmidt kapott nagy labdát, ziccerben vezethette kapura, Juhász kapusba rúgta a labdát.

49
    Juhász hosszú kirúgását a hazaiak kapcsolták le, építkezhet a BKV.

48
    Varga kapott labdát a vendégek tizenhatosán belül, mintegy 13 méterről szúrta kapura, jócskán fölé ment.

47
    A hazaiak játszották be a Tököl kapujához a labdát, semmilyen veszélyt nem jelentett, a védők kivágták a labdát.

46
    Haciglu helyére Paluska érkezett.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Ellentmondásos első félidőn vagyunk túl, egy közepes színvonalú mérkőzésen gyönyörű gólokat láthattunk.
    Egy szép hazai támadás végén a BKV szerzett vezetést, amit egy távoli bombával hamar kiegyenlített a Tököl. Ezt követően a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, majd a 38. percben egy védelmi hibát kihasználva ismét a közlekedésiek szerezték meg a vezetést. A tököliek a félidő utolsó percében még próbálkoztak, de újabb gól egyelőre nem esett.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

45

45
    Az utolsó percben a Tököl tartotta a labdát, a hazaiak tizenhatosára sikerült bejátszaniuk, felszabadítás után a játékvezető lefújta az első félidőt.

44
    Bedobás után a vendégek passzolgatnak, keresik a lehetőséget a BKV térfelén.

43
    A vendégek próbálkoztak egy mélységi indítással, Csikortás bedobásra fejelte ki a labdát.

42
    A Tököl most ügyesen tartja a labdát a hazaiak térfelén, bátran játszanak, lelki traumát nem okozott nekik a nemrég bekapott gól.

40
    Szögletet rúghattak a vendégek, középen mindenki fölött elszállt a labda.

39
    Szécsi felé ment egy mélységi indítás, nem sok híján sikerült kiugrania ziccerben, Major azonban jól keresztezett.

38
    Ismét megszerezték a vezetést a közlekedésiek! Egy balról laposan beadott labdát középen Babos tett kapura, ezt még Juhász védte, de a kipattanóra érkezett VARGA BENCE, és mindegy három méterről a kapuba pofozta a labdát.

37
    Most beszorulnak a vendégek, a BKV igyekszik megnyomni a félidő hajráját.

36
    Szabadrúgást ívelhettek be jobbról a hazaiak, középen a tököli védők röviden szabadítottak fel, támadásban maradt a BKV.

35
    Bedobás után a BKV adogat a középpályán, a mérkőzésnek ebben a szakaszában megint a hazaiak uralják a pályát.

34
    Boda szerzett labdát a vendégek térfelén, zilált védelemre vezethette rá, azonban elpasszolta magát.

33
    Megszerzett labda után kontrából megindultak a hazaiak, Babos iramodott meg nagy léptekkel, azonban az indítás felé már hosszú.

32
    A fővárosiak gyakran mélységi indításokkal próbálkoznak, ezek legtöbbször teljesen veszélytelenek.

31
    Sok a pontatlanság, az eladott labda a pályán mindkét csapa részéről.

30
    Felbátorodtak a vendégek, a BKV térfelén keresik a rést a hazaiak védelmén.

28
    Balról érkezett a vendégek sarokrúgása, a labda elment keresztbe.

27
    A hazaiak tizenhatosára beívelt labdát szögletre mentették a védők.

26
    A BKV vezetett támadást, hamar elveszítette a labdát, a vendégek építkezhetnek.

25
    Hosszan előreívelték a tököliek a labdát, les miatt már a fővárosiak jöhetnek kifelé szabaddal.

24
    Jobb oldalról érkezett a hazaiaktól egy veszélyes beadás, Varga hat méterről eltörte a labdát, így Juhász könnyedén védhette.

23
    Nem sok minden történik most a pályán, a középpályán gyűrik egymást a csapatok.

22
    Varga húzta meg a bal oldalon, veszélyesen centerezett, a labda elment keresztbe.

20
    A vendégek végezhettek el szabadrúgást, a jobbról beívelt labdát a hazai védők kivágták.

19
    Mezőnyben folyik a játék, egyelőre nem sok érdekes történik a pályán.

17
    Hamar sikerült az egyenlítés a Tökölnek! NÉMETH GÁBOR lopta a távolságot a hazaiak tizenhatosa előtt, majd 22 méterről hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe. Kara repült a labdáért, de nem érhette el.

16
    A hazaiak rúgták hosszan előre a labdát, a tököliek lekapcsolták az indítást. Építkezhet a Tököl.

15
    A hazai mezőnyfölény tehát megtette a magáét, most már nem elég a sündisznóállás a vendégektől.

13
    Szép hazai akció végén a közlekedésiek megszerezték a vezetést. Varga játszotta be a tököli védelem mögé a labdát, BABOS BARNABÁS szépen ugrott ki, majd 13 méterről ellőtte Juhász kapus mellett.

12
    A hazaiak végezhettek el szabadrúgást jobb oldalról, a tököli kapu elé beívelt labdát kivágták a védők.

11
    A mérkőzés első tíz perce után enyhe hazai fölény a pályán, ugyanakkor kapura tartó lövést vagy helyzetet nem láthattunk.

9
    A vendégek teljesen visszazárnak saját térfelükre. Egy rossz hazai keresztlabda után bedobással jöhet a Tököl.

8
    Most Vejmola kapott nagyot a lábára, egyelőre a játékvezető még nem kezdte el a sárga lapokat osztogatni.

7
    Juhász kapott sárga lapot belépőért

7
    Schmidt kapott jó labdát bal oldalon, félmagasan centerezett, Juhász ezt is megfogta.

7
    Huller nem tudja folytatni, helyére Boda állt be.

6
    Ismét szabadrúgással jöhetett a BKV, Babos balról lőtte be középre a labdát, Juhász szépen húzta le.

5
    Babos balra passzolta ki a szabadrúgást, majd a centerezést már kivágták a vendégvédők.

4
    Hullert vágták fel a középpályán, a közlekedésiek végezhetnek el szabadrúgást.

3
    Némethet buktatták, a kezdőkörből jöhet szabaddal a Tököl.

2
    A hazaiak szereztek labdát a középpályán, de rossz bejátszás miatt már kirúgással jöhetnek a tököliek.

1
    A Tököl kezdte a mérkőzést.

1

BKV Előre SC: Kara – Csikortás, Major, Kálmán, Babos – Schmidt, Csikós, Varga, Huller – Juhász, Papp

Cserék: Szűcs – Nyárasdi, Boda, Mayer, Marczinka, Merczel, Juhász,

Tököl VSK: Juhász – Joszkin, Schleinig, Elek, Kovács – Győri, Vejmola, Németh, Riedl – Haciglu, Szécsi

Cserék: Muhari – Paluska, Herczog, Terbócs, Vető, Gyurcsik, Nagy

Játékvezetők: Gaál – Németh, Szabó.

Hazánkban ezen a hétvégén a másod- és a harmadosztályban is elindul a bajnokság. Az NB III-ban a tavalyi évhez hasonlóan a csapatok idén is három csoportban küzdenek, a BKV és a Tököl a Nyugati csoportban kezdik a pontvadászatot.

Az elmúlt szezonban a BKV egészen a bajnokság hajrájáig harcban állt a feljutásért, végül a harmadik helyen zártak a közlekedésiek. A fővárosiak az új szezonban már játszottak egy tétmérkőzést, a Magyar Kupa első fordulójában idegenben győzték le a Pétervására csapatát.

A vendég Tököl utolsó előtti helyen végzett a bajnokságban, így teljesítménye alapján nem lehetne az NB III-ban. Ugyanakkor sok csapat nem vállalta a harmadosztályban való szereplést, így végül a tököliek ismét ebben az osztályban próbálhatnak szerencsét.

Hazai pályán a BKV-t gondoljuk a győzelemre esélyesebbnek, de ma este majd minden kiderül.