1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Fehérvár AV19
kedd 19.08.2014, 17:00Felkészülési mérkőzés

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Gőzerővel folyik a Fehérvár AV19 csapatának EBEL-szezonra való felkészülése. Rob Pallin együttese eddig legyőzte az Érsekújvár, a Brassó és a szlovák Extraligás Zólyom gárdáját is, vereséget csak a GKS Tychy csapatától szenvedett.
    A következő ellenfél a szintén szlovák Extraligában játszó HK Nitra legénysége lesz.
    Igazán rangos ellenfér vár a székesfehérváriakra, hiszen a Nitra tavaly ezüstérmet szerzett a legerősebb szlovák pontvadászatban!

HK Nitra: Cibuľa (Kusý) – Novák, Garay, Beck, Klotz, Milo, Guoth, Ordzovenský, Nádašdi – Ručkay, Novák, Kováčik, Slovák, Štefanka, Ručkay, Konig, Bajtek, Piačka, Pupák, Chrenko, Tománek.

Fehérvár AV19: Rajna (Robinson) – Tokaji, Reiter, Kovács, Erdély, Vinze, Ejdepalm, Szaller, Kóger, Bartalis, Banham, Orbán, Register, LoVecchio, Sarauer, Marino, Kiss, Hetényi, Németh, Nemes, Magosi.

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

00:01

00:10
    Az első bulit a nyitraiak hozzák el.

00:30
    Rajná védett szépen a lepkéssel, buli következik a jobb oldalán.

01:00
    Ismét Rajna véd egy gyors nyitrai támadás után a mamuttal.

02:38
    Magosi kap két percet gáncsolásért.

03:00
    Kivágja a fehérvári csapat a korongot, Nemes tartja jól a pakkot a nyitrai harmadban,

03:30
    Rajna véd ismét a lepkéssel egy lövést a kék vonalról.

03:50
    Kováčik piszkált bele Rajna előtt a korongba, amely a védőhálóra pattant.

04:40
    Kiegészült a fehérvári gárda, Magosi újra játékban.

05:40
    Register bedobott korongja a hazai harmadba Bajtekról pattan a nézőtérre.

06:35
    A második hazai emberelőny következik, Hetényi kap két percet bottal akasztásért.

07:30
    Jobban játszik a nyitrai csapat ebben az előnyben, sőt a kapuvasat találják el e pillanatban.

08:40
    Kiegészült a Fehérvár.

08:41
    A Nitra gólt szerzett!
    LUKÁŠ NOVÁK kapja tiszta helyzetbe a korongot, és közelről az üres kapuba helyezi a korongot. Gólpasszok: Jakub Ručkay, Miroslav Kováčik.

09:20
    A gól után ismét Rajnát dolgoztatják meg a nyitraiak.

10:26
    Tománek mutatott be egy szép cselsorozatot, egészen a fehérvári kapuig vitte be a pakkot, de az utolsó pillanatban lecsorgott a korong a botjáról Rajna előtt.

11:50
    LoVecchio kapott két percet durva játékért, Ordovenský szorul ápolásra LoVecchio belemenése után.

12:45
    Jól védekezik a fehérvári gárda eddig, sikerül kihozni a pakkot a harmadból.

13:50
    LoVecchio ismét játékban, megúszta gól nélkül a büntetést a fehérvári csapat.

14:25
    A kanadai Beck ereszt el egy kemény lövést a kék vonalról, a lepattanót Štefanka fonákkal Rajna kapusba lövi, akiről kipattan, majd a kék vonalról ismételnek a hazaiak, és kapuvasról pattan oldalra a korong.

14:30
    A hazai csapatból Štefanka kap két percet.

15:15
    Piačka indul meg Rajna kapujára emberhátrányban, kimarad a ziccer.

16:30
    Koger ütközik keményen kétszer is rövid időn belül Novákkal.

16:55
    Kiegészült a hazai csapat.

17:36
    Cibuľa véd szépen egy váratlanul leadott fehérvári lövést a sarokból

18:22
    Register és Slovák néznek farkasszemet a buli előtt.

18:55
    Nagy fehérvári lehetőség ketten voltak tiszta helyzetben Cibula előtt, végül a kapu mellett ment el lövés.

19:23
    Banham kap két percet a fehérvári csapatból.

20:00

Az első harmadban jó tempóban játszottak a csapatok, a nyitraiak többet birtokolták a korongot, kétszer a kapuvasat is eltalálták. A kilencedik percben nem sokkal Hetényi visszatérése után a büntetőpadról Novák talált a hálóba, és megszerezte a hazai csapat vezető gólját. A harmad végén a fehérváriak egyenlíthettek volna de elrontották a lehetőséget Cibuľa előtt. Maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk a középső játékrésszel.

20:01

20:30
    Nem tud a nyitrai csapat helyzetet kidolgozni Banham kiállítása alatt, jól védekeznek a fehérváriak.

21:30
    Kiegészültek a fehérváriak, Banham már bekapcsolódott a játékba.

22:00
    Michal Novák kap keményen a testére.

23:05
    Páros kiállítás, a hazai csapatból König, a vendégektől Magosi kap két percet.

23:36
    Piačka ereszt el jobb oldalról egy kemény lövést, a fehérvári kapus kisebb nehézségek után kiüti a korongot.

24:31
    Cibuľa szép védése egy kemény jobb oldali fehérvári lövés után.

24:57
    Koger kap két percet durva játékért, újabb hazai előny.

25:22
    Michal Novák ismét kap egyet, a jégen fekszik, a játékvezető most nem ítél semmit.

26:57
    Koger újra játékban, marad az egygólos hazai előny.

27:06
    Nem sokáig játszottak a fehérváriak öten, Most Kovács megy le két percre.

28:30
    Nem tud a Nyitra ismét mit kezdeni az előnnyel.

29:11
    Kovács visszatért a büntetőpadról.

29:16
    Register sportszerűtlen magatartásért kapott 10 percet.

29:35
    Michal Novák kap két percet a hazai csapatból, bottal ütésért.

29:44
    A Volán gólt szerzett!
    MARINO BRANDON jobboldali lövésére Cibuľa már nem tud időben reagálni. Kiegyenlít a fehérvári gárda, a gól pillanatában, mindkét oldalon négy mezőnyjátékos volt a jégen. Gólpassz nélkül a találat.

31:40
    Kiegészültek a csapatok.

32:36
    Slovák a sarokból vitte be szépen egész a fehérvári kapu elé a pakkot, majd a lövése a jobb kapuvas mellett suhant el.

33:40
    Tománek kapott szép korongot, egy az egyben korcsolyázott a kapu felé, de a fehérvári hátvéd időben szerelni tudta.

34:50
    Enyhe hazai mezőny fölényt láthat a hazai közönség, de a fehérváriak remekül tartják magukat.

36:26
    Megszerzi a fehérvári gárda a vezetést!! NEMES BENJAMIN a vezető gól szerzője. Gólpassz Magosi.

36:48
    Ketten az egy ellen szöknek meg a fehérváriak, húsz másodperccel a vezető góljuk után, és FRANK BANHAM már kettőre növeli a fehérváriak előnyét!!! Gólpassz: Bartalis.

37:30
    Kiválóan helytállnak eddig a fehérvári fiúk a szlovák Extraliga ezüstérmese ellen. Csak így tovább.

38:50
    Miroslav Kováčik kap két percet durva játékért a nyitrai gárdából.

39:30
    Bajtek és LoVecchio kakaskodnak az utolsó percben, kapnak is érte két percet.

40:00

A harmad első felében enyhe mezőnyfölényben játszott a hazai csapat, de igazán nagy helyzetekig nem tudtak eljutni, jól letámadtak a fehérváriak, és kivártak a lehetőségükre, amelyek a harmad második felében meg is jöttek. Három remekbeszabott góllal alaposan meglepték a nyitrai csapatot és a közönséget. Eddig remek teljesítményeket nyújt Szlovákián a fehérvári gárda, de még hátra van a záró harmad, reméljük sikerül kiharcolni a győzelmet a fiúknak.

40:01

40:30
    A záró harmadban Kusý véd a nyitrai kapuban.

40:50
    Ejdepalm rögtön ki is próbálja Kusý figyelmét a kék vonaltól.

41:00
    Kiegészült a HK Nitra.

41:14
    Folytatódnak a kiállítások, ezúttal Register kap két percet bottal ütésért.

42:30
    A nyitraiak nem tudnak mit kezdeni az előnnyel, remek fehérvári védekezés.

43:20
    Kiegészült a fehérvár, Register újra játékban.

44:01
    Marino kap két percet bottal ütésért, sokáig nem voltak öten a fehérváriak.

44:30
    Megkapja tehát a Nyitra az újabb lehetőséget, de a fehérvári védelem ismét jól zár.

45:15
    Nagyon gyenge a nyitrai előny, lövés nélkül az eddig eltelt egy perc után.

46:02
    Marino ismét játékban, ez már a sokadik kimaradt hazai előny.

46:52
    A változatosság kedvéért most a hazaiak játszanak majd hátrányban. Beck kap két percet gáncsolásért.

47:40
    Bartalis kemény lövése lepattan, és a védőhálón köt ki. A kék vonalnál lesz a buli.

48:38
    Slovák ereszt el a körök közül egy kemény löketet, Rajna a lepkéssel véd.

48:55
    Pont amikor Beck visszatért, a fehérváriak a kapuvasat találják telibe!

49:30
    Novák kap két percet bottal akasztásért, újabb fehérvári lehetőség.

49:50
    Bartalis remek lövését védi biztos kézzel Kusý, szép jelenet volt.

50:32
    Kóger egyből bombázik, Kusý a botossal üti ki a pakkot.

51:35
    Kimarad a fehérvári előny, Novák újra jégen.

51:40
    Tománek korcsolyázott egyedül a fehérvári kapura, kimaradt a ziccer.

52:30
    Valamivel több mint hét perc van hátra, a fehérváriak közel állnak a sikerhez.

53:03
    Magosi kap két percet bottal akasztásért.

53:38
    Rengeteg a kiállítás, most Kováčikot ültetik le két percre. Mindkét oldalon négy mezőnyjátékos.

54:45
    Ordzovenský találja fejen a fehérvári kapust. Rajna rendben van, folytatódik a játék.

55:28
    Németh kotor bele a korongba, amelyet a kapuvas állít meg.

55:40

56:42
    Most már elmondhatjuk, hogy ez a meccs megvan! Először az oldalhálóba vágódik a korong, majd BRANDON MARINO elé kerül, aki belövi a negyediket. Gólpasszok: Kovács, Sarauer.

57:43
    Ismét a kapuvas segít Kusý kapusnak, most Orbán találja el.

58:17
    Páros kiállítás a meccs utolsó két percében, Banham és Štefanka ülnek le két percre.

59:10
    A mérkőzés utolsó percében járunk, a fehérváriak hozzák fel a korongot.

59:21
    Még egy hazai kiállítás a meccs végére, Novák kapja.

60:00

Az első harmadban jó tempóban kezdtek hokizni a csapatok, a hazaiak támadtak bátrabban, meg is szerezték a vezetést, és lehet, hogy ez nagyon is megnyugtatta őket. A fehérváriak a meccs közepétől átvették az irányítás, és végig kontrolálták a meccset. Meglepték a kissé túl magabiztos nyitrai csapatott, és teljesen megérdemelten 4-1-re nyertek. Egy újabb szép sikert könyvelt el a fehérvári gárda Szlovákián. Pénteken Érsekújvárra látogat a fehérvári gárda, ahol este 18:00 órától lépnek jégre a MOL Liga bajnoka ellen, egy visszavágó felkészülési meccsre. Az elsőt Fehérváron a hazaiak nyerték 7-4-re. (19:16:16)

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 9. Novák (Ručkay, Kováćik) – 30. Marino, 37. Nemes (Magosi), 37. Banham (Bartalis), 57. Marino (Kovács, Sarauer)

Nézőszám: 1500.