szerda 20.08.2014, 17:45 • Messzi István Sportcsarnok, Kecskemét • EB Selejtező

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:45 - kor kezdődik..

előszó
    Folytatódik férfi felnőtt kosárlabda-válogatottunk számára az EB-selejtezős szereplés!

A magyar fiúk Portugáliában bő 20 ponttal kezdték a versengést, majd egy egy pontos hazai győzelem következett a két NBA-s játékost felvonultató grúzok ellen.
    Ezt követően Csehországban folytattuk a selejtezőtornát, ahol a találkozó ismét végig szoros volt, de a végén a hazaiak akarata érvényesült jobban, így szűk három egységgel szenvedte el első vereségét az EB-selejtezőkön a magyar válogatott.
    Jelen pillanatban három gárda áll 2 győzelemmel és 1 vereséggel, utolsó Portugália (0 győzelem 3 vereség).
    Előreláthatólag a sereghajtó portugálok ellen lesz a legkönnyebb dolgunk, de ez csak papíron van így, tehát oda kell figyelni szerda este 17 óra 45 perctől a Messzi István Sportcsarnokban.
    Le kell tudni a kötelezőt, aztán majd kiderül, mit hoz számunkra az idegenbeli grúz, illetve a hazai cseh találkozó.

Tartsanak velünk, felállások hamarosan...

Magyarország: Dénes, Keller, Wittmann, Vojvoda, Supola, Tóth N., Csorvási, Tóth Á., Thomas, Ferencz, Ruják, Eilingsfeld

Portugália: Silva, Soares, Barbosa, Ferreirinho, Fernandes, Lima, Queiroz, Guerreiro, Balseiro, Pinto, Fonseca, Hallman

Játékvezetők: Dragojevic, Cici, Rodsand.

00:01

00:30
    A magyar válogatott hozta el a labdát, az első támadás Wittmann pontatlan triplájával ért véget. (0:0) (0:0)

00:45
    FERNANDES triplája esik be, megvan a mérkőzés első kosara. (0:3) (0:3)

01:30
    Fonseca vagy négyszer teszi vissza a palánk alatt, ám mindegyik pontatlan. (0:3) (0:3)

01:45
    FONSECA a palánk alól eredményes. (0:5) (0:5)

02:05
    KELLER duplája jó, a kiharcolt büntető már nem. (2:5) (2:5)

02:40
    KELLER kiválóan sarkaz be a festékbe, majd fejezi be az akciót. (4:5) (4:5)

03:10
    TÓTH NORBI teszi vissza Wittmann kihagyott ziccerét, nálunk az előny. (6:5) (6:5)

03:39
    Vojvoda csak az egyik büntetőjét váltja kosárra. (7:5) (7:5)

04:45
    Kellert támasztják meg egy alley-oop közben, ám néma marad a síp. (7:5) (7:5)

05:20
    Kellert most kinézték maguknak a bírók, szabálytalan elzárást fújnak ellene. (7:5) (7:5)

05:40
    Hallman a palánk alól egalizál. (7:7) (7:7)

06:20
    Guerreiro kosarával már portugál előny. (7:9) (7:9)

06:58
    Újabb támadó Kellernél, az egy kosáron kívüli vezetésért támadnak a luzitánok. (7:9) (7:9)

07:34
    WITTMANN 2+1-es akcióval operál egy passzcsel után. (10:9) (10:9)

08:01
    Wittmann lépi el a sarkazás közben. (10:9) (10:9)

08:10
    Guerreiro első büntetője a helyén, a második kijön. (10:10) (10:10)

08:30
    THOMAS gyalogol be szépen. (12:10) (12:10)

08:45
    GUERREIRO egyenlít. (12:12) (12:12)

08:55
    WITTMANN gyorsan válaszol. (14:12) (14:12)

09:30
    PINTO emel be egy hármast. (14:15) (14:15)

09:45
    CSORVÁSI a palánk alól oldja meg. (16:15) (16:15)

10:00
    Befejeződött az 1. negyed. (16:15)

10:01
    Elkezdődött a második negyed. (16:15)

10:01
    A portugálok kezdik a második negyedet. (16:15) (16:15)

10:30
    Előbb Pinto majd Tóth Norbi hibázik egy triplát. (16:15) (16:15)

10:50
    HALLMAN marad üresen, be is vágja a trojkát. (16:18) (16:18)

11:05
    TÓTH NORBERT egyenlít. (18:18) (18:18)

12:55
    HALLMAN töri meg hármassal a bő másfél perce tartó kosárcsendet. (18:21) (18:21)

13:39
    Vojvoda trojkája lejön, de nálunk marad. (18:21) (18:21)

13:47
    KELLER a levegőből teszi be a gyűrűhöz közel. (20:21) (20:21)

14:15
    VOJVODA egy lerohanást követően eredményes. (22:21) (22:21)

14:45
    BALSEIRO estében dob egy duplát. (22:23) (22:23)

15:50
    BALSEIRO kettese növeli a luzitánok előnyét. (22:25) (22:25)

16:10
    VOJVODA duplájával zárkózunk egy betörés után. (24:25) (24:25)

16:40
    THOMAS triplájával ismét magyar vezetés, ez volt az első hazai hármas. (27:25) (27:25)

17:20
    FERNANDES brusztolja be az egyenlítést érő kettest. (27:27) (27:27)

18:38
    Csorvási blokkol remekül, ám továbbra is portugál labdabirtoklás. (27:27) (27:27)

18:42
    Soares triplája a helyén, de már előtte volt egy támadóhiba, így a kosár érvénytelen. (27:27) (27:27)

18:52
    THOMAS csak az első büntetőjét tudja bedobni. (28:27) (28:27)

19:10
    FONSECA faulttal együtt eredményes, magyar időkérés. (28:29) (28:29)

19:10
    FONSECA 2+1-es akciója sikeres. (28:30) (28:30)

19:27
    CSORVÁSI büntetőzik kiválóan. (30:30) (30:30)

19:32
    Csorvási védekezésben is kiváló, nagyszerű blokk. (30:30) (30:30)

19:57
    PINTO büntetői a helyükön. (30:32) (30:32)

20:00
    Vége a második negyednek. (30:32)

félidő
    Az első félidőben kicsit ötlettelen, langyos játékot mutatott a magyar férfi kosárlabda-válogatott. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidő végén két ponttal tudtak elhúzni a találkozó előtt esélytelenebbnek nyilvánított portugálok.

Magyarország – Portugália a félidőben: 30-32 (16:15, 14:17)

Pontszerzők:

Magyarország: Keller 6, Wittmann 5, Vojvoda 5, Tóth N. 4, Csorvási 4, Thomas 6/3

Portugália: Fernandes 5/3, Guerreiro 5, Balseiro 4, Pinto 5/3, Fonseca 5, Hallman 8/6

20:01
    Elkezdődött a 3. negyed. (30:32)

20:15
    WITTMANN szerzi meg a második félidő első kosarát. (32:32) (32:32)

20:31
    Vojvoda technikai hibát kap. (32:32) (32:32)

20:31
    PINTO nem hibázik a vonalról. (32:34) (32:34)

21:03
    Kijön a gyűrűről a portugál dobás, az ellentámadásból Thomas kilép. (32:34) (32:34)

21:40
    WITTMANN veri meg jól emberét, majd helyez a gyűrűbe. (34:34) (34:34)

22:16
    KELLER kap nagyszerű ütemben labdát Tóth Norbitól, be is fejezi a center a palánk alatt faulttal együtt. A büntető már pontatlan. (36:34) (36:34)

22:40
    HALLMAN kellemetlen triplát emel a gyűrűbe. (36:37) (36:37)

22:53
    SUPOLA duplája jó, plusz egy technikai a portugálok ellen. (38:37) (38:37)

22:53
    Wittmann mindkét büntetője kimarad. (38:37) (38:37)

24:00
    BALSEIRO gyalogol be. (38:39) (38:39)

24:15
    THOMAS duplájával újra magyar előny. Továbbra sem tud egyik csapat sem meglépni. (40:39) (40:39)

24:45
    THOMAS pillanatai ezek, egy elzárás után dob be egy középtávolit. (42:39) (42:39)

25:55
    TÓTH ÁDÁM addig cselez, amíg faulttal együtt nem dob a gyűrűbe. Remek egyéni teljesítmény. (44:39) (44:39)

25:55
    És még a büntető is jó TÓTH ÁDÁMTÓL. (45:39) (45:39)

26:40
    EILINGSFELD marad üresen a triplavonalnál, be is vágja a hármast! 9 pontra ellépünk, portugál időkérés. (48:39) (48:39)

27:20
    SOARES hármasa a helyén, aztán két rossz támadás után ismét magyar labdabirtoklás. (48:42) (48:42)

28:44
    VOJVODA a sarokból, a támadóidő lejárta pillanatában emel be egy messzi duplát! (50:42) (50:42)

29:52
    WITTMANN hármasával ér véget a negyed! Talpon az egész csarnok, szól a Ria-Ria-Hungária! (53:42) (53:42)

30:00
    Befejeződött a 3. negyed. (53:42)

30:01
    Elkezdődött a 4. negyed. (53:42)

30:01
    A portugálok kezdték a negyedet. (53:42) (53:42)

30:45
    THOMAS kiváló helyzetfelismerése pontokat ér. (55:42) (55:42)

31:21
    Wittmann ellen hármas közben szabálytalankodnak, a dobás kiesik, de így is jöhet háromszor az új szolnoki igazolás a vonalról. (55:42) (55:42)

31:21
    Két büntetőt értékesít WITTMANN a háromból. (57:42) (57:42)

31:50
    KELLER a magyar csapat 59., saját maga 10. pontját szerzi. (59:42) (59:42)

32:20
    WITTMANN floatere a helyén! (61:42) (61:42)

33:12
    KELLER zsákjával már több mint hússzal vezetünk! (63:42) (63:42)

33:35
    FERNANDES táncoltatja meg védőjét, majd dob egy duplát. (63:44) (63:44)

35:00
    HALLMAN két büntetővel operál. (63:46) (63:46)

36:37
    LIMA büntetőből szerzi meg első pontjait a meccsen. (63:48) (63:47)

37:00
    KELLER alley-oop! (65:48) (65:48)

37:33
    Ferencz lépi el egy sarkazást követően. (65:48) (65:48)

37:45
    BALSEIRO értékesíti a büntetőket. (65:50) (65:49)

38:40
    FONSECA emel be még egy duplát. (65:52) (65:52)

40:00
    Mérkőzés vége. (65:52)

Az első negyedben még döcögősen ment a játék, aztán már egy fokozattal feljebb kapcsolva, egyszer húsz pont fölötti előnyt is kiharcolva hoztuk a kötelezőt a továbbra is nyeretlen portugálok ellen.

Magyarország – Portugália 65:52 (16:15, 14:17, 23:10, 12:10)

Magyarország: Wittmann 16/3, Thomas 12/3, Vojvoda 7, Tóth N. 4, Keller 14. Csere: Tóth Á. 3, Eilingsfeld 3/3, Csorvási 4, Supola 2.

Portugália: Fernandes 9/3, Lima 2, Hallman 15/9, Fonseca 7. Csere: Guerreiro 5, Balseiro 4, Pinto 5/3, Soares 3/3, Queiroz 2 (19:25:43)