Ausztria – Szlovákia 5:3 (vége) | Magyarország – Lengyelország 3:1 (vége)
Magyarország
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Lengyelország
csütörtök 21.08.2014, 20:10 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Olimpiai Reménységek Versenye

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:10 - kor kezdődik..

Csütörtökön kezdődik a Káposztásmegyeri Jégpalotában az ifjúsági jégkorongozók számára kiírt Olimpiai Reménységek Versenye. Már a viadal nevében is benne van, hogy ezúttal olyan fiatal hokisok lépnek jégre a magyar fővárosban, akik a reménybeli jövőben téli olimpián képviselhetik hazájukat. A mostani háromnapos tornán a magyar, a lengyel és az osztrák U18-as, valamint a szlovák U17-es, korosztályos válogatott méri össze tudását. Az, hogy U18-as persze nem jelenti azt, hogy minden játékos közvetlenül a nagykorúsága előtt áll, hiszen például a házigazda magyar válogatottban már az 1996-os korosztály nem szerepel, a keret 1997-98-ban született játékosokból áll.

A torna első játéknapjának másik meccsén tehát a komoly vérfrissítésen átesett magyar együttes játszik a két vb osztállyal lejjebb szereplő lengyelekkel.
    Volt idő – nem is rövid – amikor a lengyel jégkorong jóval a magyar előtt járt, ma már egy kicsit más a helyzet! Ifi szinten például két osztálynyi különbség van a javunkra, lengyel barátaink U18-as együttese is vendégünk volt tavasszal a fehérvári divízió1/B. világbajnokságon és nem voltunk valami szívélyesek velük szemben, 11-0-ra elpáholtuk Őket, így Ők ott és akkor ki is estek, a márciusi, észtországi div2-es vb-re gyúrnak!
    Most a kicsit fiatalabb két együttes összecsapásán talán nem várunk ekkora különbségű magyar győzelmet, de azér Glen Williamson egyik gárdája nyilván szeretné győzelemmel kezdeni az új szezont!
    Azért írjuk egyébként, hogy egyik gárdája, mert ezúttal a bő keretet két részre osztotta a szakvezetés, a Pesten most nem szereplők Ostravába utaztak és ott vesznek részt egy szintén rangos nemzetközi tornán!
    A találkozót, ahogy a körmérkőzéses, majd helyosztós torna mindegyik mérkőzését a szokott módon a helyszínről közvetítjük az Önök számára!
    Jó szórakozást kívánunk!

A mieink ezen, az ORV tornán a következő kerettel szerepelnek:
    Kapusok: Dobos Kristóf, Gadácsi János, Plesz Bendegúz
    Védők: Antal Arnold, Szabó Bence, Baranyai Balázs, Garát Zsombor, Stipsicz Bence, Laczkó Ákos, Tóth Gergely, Bukor Rajmund
    Csatárok: Kiss Zsombor, Szalóki Nándor, Török Viktor, Szita Donát, Vizi Dániel, Nagy Zoltán, Gyurgyev Miklós, Kiss Patrik, Szűcs István, Szabad Kevin, Sági Martin, Gáspár Máté

Hamarosan kezdődik az ORV torna második meccse, a magyar-lengyel találkozó. Tartsanak velünk!

00:01

Magyarország: Plesz (Gadácsi) – Bukor, Garát, Kiss Zs., Gyurgyev, Nagy Z. – Stipsicz, Antal A., Szűcs I, Szabad, Szita – Baranyai, Laczkó, Szalóki, Török V., Kiss P. – Szabó B., Tóth G., Sági, Gáspár M. Szüvetségi edző: Glen Williamson

Lengyelország: Studzinski (Lewartowski) – Skokan, Goscinski, Skrodziuk, Rajski, Musiol – Michalowski, Choraziczewski, Jarosz, Gorzicki, Jeziorski – Krok, Gozdiewicz, Podlipni, Nowak, Dvzy – Zyviolek, Zieliinski, Szoltysz, Krezolek. Szövetségi edző: Jaroslaw Morawiecki.

Játékvezetők: Kincses Gergely (Soltész Áron, Bedő Péter).

1:00
    Rögtön az elején egy magyar leshelyzet.

2:32
    Szalóki elől vitték el a korongot a lengyelek.

3:28
    Újabb magyar les, egyelőre nincs igazán folyamatos játék a jégen.

3:36
    Kiss Zsombor elől ütötték ki a korongot a lengyelek.

3:54
    Plesz bendegúz védett egy szépet.

4:15
    Laczkó lövése jött ki a lengyel kapusról.

4:55
    Szabad Kevin lövését hárította Studzinski.

5:29
    Magyarország gólt szerzett!!
    Gólszerző SZŰCS I.. Assziszt: Tóth G.. Szita tette a korongot Tóth Gergőnek, aki SZŰCS ISTVÁNHOZ játszott és Ő belőtte a mieink vezető gólját! 1-0

7:10
    Nem volt megjátszható a korong a palánknál, bedobás a lengyel harmad előtt.

7:37
    Nagy Zoltán és Garát Zsombor akciója most nem vezetett eredményre.

8:29
    Krezolek közeli lövését védte Plesz, a magyar kapus.

8:45
    A túloldalon Szita lövésénél jól zárta a szöget a lengyel kapus.

9:09
    Szabad Kevin szabálytalanul használta a testét, 2 percet kapott. Emberelőnyben a lengyelek.

9:46
    Támadásban bottal akasztott a lengyelektől Goscinski, oda a lengyelek emberelőnye!

10:29
    Kiss Zsombor korongját hatástalanította Studzinski.

11:09
    Kiegészültek a mieink, most egy picit mi vagyunk emberelőnyben.

11:46
    Mindkét gárda teljes létszámban most már a jégen.

12:07
    Garát lövését védte a lengyel kapus.

12:48
    Antal Arnold távoli kísérleténél volt a helyén Studzinski!

13:44
    Lengyel tilos felszabadítás.

14:07
    Most csak bekkelnek a lengyelek, újabb tilost ütöttek!

14:37
    Jeziorski csel után lőtt, Plesz mamutjával hárított!

15:19
    Lengyel leshelyzet.

15:37
    Szűcs István parádés szóló végén lőtt, de Studzinski a helyén volt!

16:54
    Nowak nagy helyzetben elcsúsztatta a korongot a magyar kapu előtt!

18:08
    Gáspár kék vonalról leadott lövését mentett mamuttal a lengyel kapus.

19:00
    Egy perc az első húszból.

19:14
    Kiss Zsombor szenzációsan szlalomozott előre a koronggal, de közeli lövését végül Studzinski hárítani tudta!

19:49
    Még a harmad végén is akad munkája a lengyelek kapusának.

19:49
    Az iménti szituáció végén Szabó Bence testre ütésért kapott 2 percet!

20:00

Egy Szűcs István góllal tehát egyelőre vezet a magyar ifi jégkorong válogatott és eddig uralja is a meccset. Viszont a végén Szabó Bence kapott egy kiállítást, így a második 20 percet emberhátrányban kezdik a mieink!
    Reméljük, sikerül ezt majd kihúzni, ha Önök is szorítanak ezért, tartsanak velünk a szünet után is!

Glen Williamson döntése értelmében – mivel ez felkészülési torna – a mai, lengyelek elleni meccset, ha csak valami rendkívüli esemény nem történik, Plesz Bendegúz védi majd végig, a holnap reggeli, a szlovák U17-es válogatott elleni meccsen Gadácsi János, az esti Ausztria elleni találkozón Dobos Kristóf kap lehetőséget!

A szokottnál egy kicsit hosszabb ez a harmadszünet, de most már mindjárt folytatódik a mérkőzés! Ne feledjük; egyelőre emberhátrányban a mieink!

20:01

20:26
    Musiol lövése után ment el a korong a magyar kapu mellett!

21:14
    Tilost ütöttek emberelőnyben a lengyelek.

21:49
    Kiegészültek a mieink!

22:17
    Jeziorskinak hagyta ott a korongot a magyar védelem, de Plesz jól zárta a szöget és menteni tudott!

23:50
    Kicsit nyomnak most a lengyelek, de komoly góészerzési lehetőségig egyelőre nem jutottak.

24:38
    Tóth Gergelyt állították ki palánkra lökésért, 2 percig megint magyar emberhátrány jön!

25:15
    Sikerült kiütniük a korongot a mieinknek.

25:26
    Megint egy emberelőnyös lengyel tilos!

26:35
    Egy végletekig kijátszott lengyel támadás végén Jeziorski szerencsénkre nem tudta begyömöszölni a pakkot a kapunkba!

26:38
    Kiegészült a magyar csapat!

28:17
    Baranyai Balázs gáncsolásért kapta a harmadik magyar kisbüntetést! Megint lehet gyakorolni az emberhátrányos védekezést!

29:14
    Skokan bombája zúgott el a magyar kapu felett!

29:40
    Megint Plesz volt munkában!

29:54
    Ezúttal Jeziorski lövését hatástalanította a magyar kapus!

30:06
    Végre kikerült egy kicsit a harmadunkból a korong.

30:17
    Sikerült ezt is kihúzni, kiegészültek a mieink!

31:04
    Gorzicki piszkált bele egy korongba a kapunk előtt, de Pleszt Ő sem tudta becsapni!

32:01
    Krok közeli bombáját is védte a mieink kapusa!

33:25
    Szabó Bence belőtt korongja most senkinek sem volt jó!

34:01
    Goscinskit szerelte parádésan Baranyai a magyar védőharmadban!

35:00
    Öt perc van még az eddig góltalan középső harmadból!

35:13
    Tilost ütöttek a lengyelek!

35:32
    Gólszerző KISS P.. De csak eddig tartott a második harmad gólnélküliságe! Szabad Kevin passzából KISS PATRIK talált be közelről! 2-0

35:42
    Szabó Bence most gáncsolásért kapott kisbüntetést, újabb, immár a negyedik lengyel emberelőny!

36:39
    Eddig tartott a lengyelek újabb fórja, most szabálytalan testjátékért Szoltysz kapott 2 percet! Egyelőre tehát 4 a 4 elleni a játék!

37:42
    Szabó visszaállhatott, most mi vagyunk emberelőnyben!

38:39
    Kiegészült a lengyel csapat is!

39:01
    Egy percen belül a második harmadban!

39:29
    Csapatbüntetést kaptunk, túl sok magyar játékos volt a jégen, Nagy Zoltán üli le a 2 percet!

40:00

Ebben a harmadban is sikerült egyszer betalálnia a házigazda magyar válogatottnak, így megduplázták a srácok az első harmadban szerzett előnyt! Az látszik, hogy ez mindkét oldalon más korosztály, ezért a tavaszi vb 11-0-s eredménye nem valószínű, hogy megismétlődik! Azért eddig biztosan kézben van a meccs, de az újabb emberhátrányt mindenképpen valahogy ki kellene húzni és utána már nem kellene újabb kettő perceket összeszedni!
    Tartsanak velünk a harmadik harmadban is!

Pár pillanat és kezdődik a magyar-lengyel ifjúsági hokimeccs, az Olimpiai Reménységek Versenyének nyitónapjánn itt, a Káposztásmegyeri Jégpalotában!
    Maradjanak velünk és szurkoljanak a srácoknak, aki kétgólos előnyben, de de még 1 perc és 29 másodpercig emberhátrányban vannak!

40:01

40:30
    Egyelőre hátulról próbál építkezni emberfórban a lengyel válogatott! Jól védekeznek a mieink!

41:29
    Ezt is sikerült könnyedén kihúzni, teljes létszámban a jégen a mieink!

42:23
    Podlipni kapunk irányába tett korongja nem volt veszélyes.

43:32
    Egy kicsit mintha átengednénk most a kezdeményezés lehetőségét a lengyeleknek.

44:14
    Szabad Kevin kapott egy keményet, ápolni is kell Őt, de nincs kiállítás!

44:57
    Sági elől tenyerelt rá a korongra a lengyelek kapusa!

45:10
    Lengyelország gólt szerzett!
    Gólszerző GORZICKI. Assziszt: Jeziorski. Váratlan és gyors lengyel támadás végán, WOJCIECH GORZICKI ütötte be a kapunkba Bartkomiej Jeziorski korongját! 2-1

45:36
    Szita gáncsolásért kapott 2 percet, megint emberhátrányban a magyar válogatott!

47:00
    Plesz kétszer is védett gyors egymásutánban!

47:36
    Megint kiegészült a magyar csapat! Ezt is kihúztuk!

47:53
    A lengyelektől Jeziorski dirvaságért kapott 2 percet és még 10 perc fegyelmit is! Most mi vagyunk emberelőnyben!

48:14
    Gyurgyev közeli lövését hárította a lengyelek kapusa!

49:22
    Baranyai is durvult egy kicsit, Őt is kiállították, egyenlő létszámban a jégen a felek!

49:53
    Kiegészültek a lengyelek, most Ők vannak emberelőnyben.

50:45
    Musiol majd Skokan lövését is blokkolni tudták a mieink védői!

51:22
    Mindkét csapat teljes létszámban a jégen.

52:18
    Lengyel tilos felszabadítás!

53:14
    Kicsit egyoldalú most a meccs; újabb lengyel tilos!

53:40
    Sági Martin nem bírt a lengyel védőkkel, így nem jutott lövéshez.

54:15
    Les miatt szabadult fel a lengyel kapu!

55:04
    Skrodziuk két csellel tisztára játszotta magát, de lövésénél Plesz nagyot spárgázva védett! Utána egy kis csetepaté is kialakult a magyar kapunál!

55:04
    Az iménti durváskodásért Rajski és Szabad Kevin jutott a kiállítás sorsára!

55:58
    Újabb dulakodás egy lengyel helyzetet követően, 3 a 3 ellen folytatják a felek!

56:03
    Kiss Patrik közeli lövését mentette Studzinski.

56:23
    Musiolt is kiszórták a bírók, 4 a 3 ellen támadhat a magyar együttes.

57:04
    Kiegészültünk, de egy lengyel játékos is visszajöhetett, 5 a 4 ellenei a játék!

57:24
    Rengeteg a kiállítás; most palánkra lökésért Baranyai kapott 2 percet, egyelőre 4 a 4 elleni a játék!

58:00
    2 perc a rendes játékidőből!

58:04
    Megint Plesz védett nagy baravúrral egy lengyel próbálkozást!

58:10
    Lesen akadt el a lengyel akció!

58:23
    Kiegészültek a lengyelek, most Ők vannak emberelőnyben!

58:28
    Időt kért a lengyel szakvezetés!

58:28
    Levitték a kapust a lengyelek, hogy 6 a 4 ellen támadhassanak!

58:49
    Gólszerző SZABAD. Egy előrevágott korongra ami a palánkról visszapattant SZABAD KEVIN csapott le és mivel emberhátrányban nincs tilos, élhetett a lehetőséggel és az üresen maradt kapuba kotorta azt! 3-1

60:00

A vártnál ugyan nagyobb csatában, de sikerült megnyerni a magyar fiataloknak a meccset, az ebben a korosztályban két osztállyal lejjeb tanyázó lengyelek ellen. Sok volt a meccsen a kiállítás, volt dulakodás, a végén kapuslehozatal, de ezekből a mieink jöttek ki jobban és megérdemelten nyertek.
    Az emberhátrányos védekezés mindenképpen kiemelendő, ezt jól csinálta ma a csapat!
    Azért az furcsa egy kicsit, hogy osztrák himnusz volt ma a győztes csapat tiszteletére, a magyar viszont így este elmaradt!
    Na mindegy...
    Ne feledjék, holnap reggel már 9 óra 10 perckor folytatódik a torna itt, Káposztásmegyeren, a magyar-szlovák mérkőzéssel!
    Tartsanak velünk akkor is! (22:20:19)

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 6. Szűcs I. (Tóth G.), 36. Kiss P. (Szabad), 59. Szabad – 46. Gorzicki (Jeziorski)

Játékvezetők: Kincses Gergely (Soltész Áron, Bedő Péter)