Cracovia Kraków – Kallinge Ronneby IF 2:4 (vége) | Dab.Docler – Les Rapaces de Gap 2:5 (vége)
Dab.Docler
2:5 (0:0, 0:0,2:5)
Les Rapaces de Gap
péntek 22.08.2014, 19:15 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • Docler Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik..

Újra rangos nemzetközi tornával készül a Dab.Docler csapata a következő szezon kihívásaira – második alkalommal rendezi ugyanis meg az Acélbikák gárdája a tavaly nagy sikert aratott Docler Cup elnevezésű megmérettetést. Idén augusztusban egy svéd, egy lengyel és egy francia alakulattal méri majd össze az erejét a dunaújvárosi hoki klub.

Tavaly hagyományteremtő céllal első ízben rendezte meg a Dab.Docler csapata a Docler Cup névre keresztelt nemzetközi tornát augusztusban, amelyre akkor a szlovák Extraliga egyik meghatározó klubja, az SHK 37 Piestany mellett a lengyel bajnok Cracovia Kraków és a későbbi torna győztes, a német másodosztály aranyérmese, a Bietigheim Steelers érkezett ellenfélként.

A szervezés már korán megkezdődött, ennek a gyümölcse, hogy majdnem négy hónappal a torna kezdete előtt össze is állt a mezőny. Elsőként a Franciaországban ténykedő sikeredző, Luciano Basile által átvett Les Rapaces de Gap csapata mondott igent a megkeresésre. A kanadai-olasz szakember megkeresésünkre annyit mondott: a tavalyi Brianconnal elért sikert akarják megismételni idén új csapatával, így erős, versenyképes, hajtós gárdával érkeznek majd az augusztus 22-től 24-ig tartó Docler Cup 2014-re.

Már a tavalyi torna után jelezte a Cracovia Kraków csapata, hogy egy esetleges idei megmérettetésre is nagy szeretettel érkeznének – a 2014-es Lengyel Kupa győztese, akiket a Kontinentális Kupa második, hazai fordulójában nagy csatával győztünk le a továbbjutásért, tehát újra Dunaújvárosba látogat.

A Docler Cup 2014 negyedik résztvevője pedig egy svéd csapat lesz: a Kallinge Ronneby IF Stephan Lundh ajánlásával és a közbenjárásával került a képbe. A Bikák vezetőedzője szerint a szinte kizárólag svéd fiatalokból álló alakulatot hajtós, technikás, energikus hoki jellemzi – biztosak lehetünk benne, hogy mindenki megizzad majd ellenük!

A francia Gap nem tartozik a Ligue Magnus élcsapatai közé. A klub vezetése azonban tavasszal leigazolta a bajnokcsapat Briancon vezetőedzőjét, Luciano Basilét, azzal a határozott szándékkal, hogy új korszakot nyissanak a negyvenezres alpesi kisváros csapatának történetében. Basile tíz évet húzott le Brianconban, és kitartó munkájának, valamint olykor elképesztő igazolásainak köszönhetően a megszűnés veszélyétől az első bajnoki aranyig vezette a csapatát, amely ma a Bajnokok Ligájában is bemutatkozik. Gapban nem titkolják, hogy ugyanezt várják Basilétől, vagyis hogy rakja fel a klubot az európai hoki térképére.

A szakvezető nem tétlenkedett, a bajnoki aranyat nyerő előző csapatából magával vitte az alapszakaszban meccsenként átlagosan 1,19 gólt kapó és 95,5%-os hatékonysággal védő kapust, Aurélien Bertrand-t, a védő Teddy Trabichet-t és az ifjú titán Loic Chapelier-t, a csatársort pedig nem kevesebb, mint három friss francia bajnokot hozott, köztük a szlovén válogatottal idén olimpiát is megjárt Bostjan Golicicet. Emellett a tengerentúlról szerződtette a 24 éves kanadai centert, Gabriel Levesque-et, akire – ismerve Basile eddigi igazolásait – mindenképpen érdemes lesz odafigyelni. Levesque tavaly Nagy Gergő csapattársa volt a CHL-es Quad City Mallardsnál, 20 gólt lőttek mindketten, csak az asszisztok számában maradt el jelentősen Nagytól. Az idei Gap tehát egészen más csapat, mint a tavalyi volt, talán nem túlzás kijelenteni, hogy esélyesek lesznek a négy közé kerülni a Ligue Magnusben.

Dab.Docler: Sevela (Kalnins) – Martine, Hüffner, Kiss Á., Galanisz, Azari – Mestyán, Pozsgai, Peterdi, Somogyi, Szappanos – Hruby, Nagy R., Gröschl, Pavuk, Papp – Erdélyi, Dörök, Magosi, Léránt, Hardi R.

Les Rapaces de Gap: Westblom (Savoye) – Bartman, Wahl, Valchar, Vondracek, Golicic – Langlais, Ruikka, Carter, Levesque, Pard – Cornaire, Trabichet, Perez, DaCosta, Arrossamena – Baridon, Chiappino, Schmitt, Rohat, Frecon

Játékvezetők: Babic Vladimir, Németh Márton, Soós Dániel, Vas Mátyás.

09:30
    Peterdi kap egy ajándékkorongot, egyedül törhet kapura, de lövését Westblom hárítja

14:53
    Ruikka kékvonalas lövésébe teszi bele a botját Levesque, Sevela hárítja a próbálkozást

15:14
    Pard iramodik meg egy koronggal, bal oldalról leadott lövését Sevela bravúrral védi

17:02
    Hruby lő takarásból a kékvonalról, a kapu előtt még Peterdi ér a korongba, de elmegy a kapu mellett

19:57
    Pozsgai kékvonalas lövésébe Somogyi teszi bele az ütőjét, de a korong ismét elakad Westblomban

20:00

Az első percektől kezdve támadólag lépett fel a hazai csapat. Majd a harmad felétől a franciák is rákapcsolt, és Sevela ebben az időben több bravúrt is bemutatott. A harmad végéhez közeledve ismét a hazai csapat kezdeményezett többet, de gólt nem sikerült lőniük. Így gólnélküli döntetlennel vonulhatnak a csapatok az öltözőbe.

30:36
    Hardi keresztpasszába Somogyi ért bele, ami épphogy megállt a kapuvonalon. Nincs gól

31:35
    Bartman passzolt Valcharnak, akinek a lövésébe még egy védő beleért, így a védőhálóban landolt