Szlovákia – Magyarország 5:3 (vége) | Lengyelország – Ausztria 2:5 (vége) | Szlovákia – Lengyelország 4:3 (vége)
Magyarország – Ausztria 3:1 (vége)
Szlovákia
4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Lengyelország
péntek 22.08.2014, 17:10 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Olimpiai Reménységek Versenye

Végül megnyerte a meccset a fiatalabb szlovák csapat, így hat pontja van!
    A lengyelek már biztosan a 3. helyért játszanak az, hogy kivel, az esti magyar-osztrák meccsen dől el!
    Tartsanak velünk akkor is! (19:19:08)

59:06
    Lengyel időkérés, megbeszélik, mit lehet még csinálni egygólos hátrányban!

58:45
    Musiol lövését a bárddal védte a szlovákok kapusa!

58:01
    Belül az utolsó kettő percen!

56:52
    Manák kínálta meg egy távoli koronggal Lewartowskit, de a lengyel kapus a helyén volt.

55:01
    Roman lépett ki, de szólója végén a lengyel kapu fölé emelt.

53:45
    Sisolák lépett ki, de nem tudta átcsúsztatni a korongot a lengyel kapus mamutja alatt!

53:19
    Hrehorcák lövése Lewartowski fejvédőjét találta el.

52:23
    A másik oldalon Rajski lövését Vican hárította!

47:23
    Krivosik közeli lövését nagy reflexszel védte a lengyel kapus.

45:50
    Vican védett egyet, majd ebből lett a szlovák kapunál egy kis dulakodás!

45:03
    Szlovákia gólt szerzett!
    Gólszerző ELIAS. Assziszt: Karaffa. Karaffa Román lőtt rá egy korongot, amely kijött a kapusról és PETER ELIAS közelről bevágta! 4-3

43:18
    Kupec bombáját védte szépen Lewartowski.

42:47
    Iglovsky lövését védte a botossal a lengyel kapus.

41:31
    Most Krivosik elől mentett a lengyel kapus.

40:46
    Korencik lövését védte a lepkéssel Lewartowski.

Vican véd most már a szlovákoknál Ovecka helyett!

A második harmadban nagyot küzdöttek a lengyelek, jók voltak az emberhátrányos védekezésben és eggyel több gólt lőttek mint a szlovákok! Így egyelőre eldöntetlen az állás!
    Maradjanak velünk a harmadik játékrészre is!

39:33
    Hrehorcák közeli lövését hárította Lewartowski!

39:01
    Egy percen belül vagyunk a második harmadban, egyelőre döntetlenre áll a csata!

35:40
    Lengyelország gólt szerzett!
    Gólszerző GOZDZIEWICZ. Assziszt: Nowak. Felálltak a lengyelek emberelőnyben és Nowak pontos passzából PAWEL GOZDZIEWICZ felemelte a korongot a felső sarokba! 3-3

35:15
    Megint egy kis keménykedés, Korencik ül le 2 percre egy kicsit lehiggadni! Lengyel emberelőny!

34:52
    Köver bombája vágódott le egy lengyel botról.

34:33
    Gorzicki nagy helyzetben a szlovékok kapuja fölé lőtt!

34:02
    Karaffa elől mentett a korongra vetődéssel Lewartowski.

33:05
    Gólszerző KRIVOSIK. Assziszt: Ruzicka. 5 az 5 elleni szituációban Ruzicka átadását FILIP KRIVOSIK lőtte a kapuba! 3-2 a szlovákok javára!

32:59
    Lewartowski védett egyet.

32:12
    Megint kihúztak a lengyelek egy emberhátrányt, kiegészültek!

31:37
    Kelemen Milos nem tudta becsapni a rövid saroknál a szöget kó záró lengyel kapust!

31:14
    Manák középre tartó lövését szépen védte Lewartowski!

30:12
    Ebből előbb-utóbb bajuk lesz a lengyeleknek! Ezúttal Musiol kapott egy 2 perces büntetést!

29:59
    Ezt is kihúzták a lengyelek, kiegészültek.

28:50
    Hrehorcák bombája elzúgott a lengyel kapu mellett!

27:59
    Újabb lengyel emberhátrány, Jarosz kapta a büntetést mert odaütött ellenfelének!

27:38
    Kiegészült a lengyel válogatott!

27:23
    Skrodziuk emberhátrányban is ki tudott ugrani, de balról az oldalhálóba ütötte a korongot.

26:01
    Ruzicka nagy lövését kellett védenie a lengyel kapusnak.

25:38
    Gorzicki volt túlzottan kemény, 2 percig szlovák emberelőny jön!

25:30
    Mindkét csapat teljes létszámban a jégen!

24:57
    Krivosik emberhátrányban is megcélozta a lengyel kaput, Lewartowskinak bizony védenie kellett a lövést!

23:34
    A lengyelek kiegészültek, így most már Ők vannak emberelőnyben!

23:30
    Újabb kiállítás, most a szlovák Gregor megy ki 2 percre, hamarosan emberelőnyben lesznek a lengyelek.

23:03
    Gregor bombája zúgott el a lengyel kapu mellett!

22:37
    Lewartowskinak megint Stefánik elől kellett mentenie!

22:18
    Stefánik lövését most hárította a lengyel kapus.

21:34
    Skokan bottal aksztott a palánk mögött, ki is megy 2 percre a kettes számú lengyel. Emberelőnyben a szlovákok!

20:12
    Gólszerző HREHORCÁK. Assziszt: Roman. Megint egy villámgyors akció,most a szlovákok részéről, Roman passzát PATRIK HREHORCÁK a kapus mamutjai között lőtte a lengyel kapuba! 2-2

Jönnek vissza a jégre a csapatok,rögtön folytatódik a mérkőzés!

Gyors gólváltást követően az idősebb játékosokból álló lengyelek kaptak hamarabb lábra és egy gyors emberelőnykihasználásnak köszönhetően egyelőre jobban állnak, minden nyílt tehát még a helyosztókért folyó küzdelemben!
    Tartsanak velünk a szünet után is!

19:46
    Köver lövését kellett még mentenie a lengyel kapusnak.

19:01
    Egy percen belül vagyunk az első harmadban!

18:44
    Valásek lövése kerülte el a lengyel kaput.

18:00
    Skrodziuk lövése után pattant fel a korong a hátsó védőhálóba!

16:44
    Páros kiállítás, Verbicky és Zyviolek dulakodásért. 4 a 4 elleni a játék.

14:31
    Gólszerző CHORAZICZEWSKI. Assziszt: Michalowski. Ez gyorsan ment a lengyeleknek! Michalowski átadásából KORDIAN CHORAZICZEWSKI használta ki az emberelőnyt egy közeli lövéssel. 2-1 a lengyelek javára!

14:19
    Ziakot állították ki a bírók, emberelőnyben a lengyelek.

14:03
    Köver lövését spárgázta ki a lengyelek kapusa nagyon szépen!

12:37
    Valásek nagy lövése ment el a lengyel kapu mellett.

11:03
    Skrodziuk lövését védte Ovecka a másik oldalon.

9:09
    Megint a szlovákok kapusa volt munkában.

8:59
    Dvzy elől Ovecka tenyerelt rá a korongra!

8:28
    Duzek lőtt, Lewartowski magabiztosan hárított!

6:40
    Krezolek most jobbról az oldalhálót találta el.

5:24
    Gregor távoli bombáját is védte a lengyel kapus!

4:39
    Ruzicka korcsolyázta körbe a lengyel kaput, lövését azonban Lewartowski hárította!

3:31
    Gólszerző KÖVER. A szlovák gólzsák, JAKUB KÖVER szlalomozott a lengyel védők között,majd kilőtte a jobb alsó sarkot! 1-1

2:57
    Podlipni lövését fogta mellre Ovecka!

1:26
    Gólszerző JEZIORSKI. Assziszt: Gorzicki. Gorzicki adta a korongot BARTKOMEJ JEZIORSKI-nak, aki gyors lengyel vezető gólt szerzett Ovecka mellett, közelről lőtte a kapuba a pakkot! 1-0 a lengyelek javára!

1:01
    Jeziorski lövését mamuttal hárította Ovecka.

Jönnek a csapatok, kék mezben a szlovákok, fehérben a lengyelek!

Hamarosan kezdődik az Olimpiai Reménységek Versenye nemzetközi ifjúsági jégkorongtorna csoportkörének utolsó fordulója, a szlovák és a lengyel fiatalok összecsapásával.
    A csarnok környékén lehetett találkozni a melegíteni induló játékosokkal, mi tagadás; igencsak gyermekeknek látszanak, de a jégen ez nem látszik rajtuk, keményen odateszik magukat már ebben a korban is!
    Egyelőre a jégen meklegít a szlovák U17-es és a lengyel U18-as válogatott!
    A pillanatnyilag pont nélkül álló lengyeleknek egy esetleges győzelem – körbeverés esetén – akár még döntőt is érhet, míg a szlovákoknak biztosan még egy győzelem sem jelenti ezt!
    Érdekes meccsekre van tehát kilátás, hamarosan a sorösszetételeket is olvashatják.
    Tartsanak velünk!

A szlovák U17-es és a lengyel U18-as együttes mérkőzése lesz az ORV torna pénteki napjának harmadik mérkőzése!
    A lengyelek a mieinktől és az osztrákoktól is kikaptak, így egyelőre nincs pontjuk, de körbeveréssel még bejuthatnak a döntőbe!
    A szlovákok sem lazíthatnak, ha döntözni akarnak szombaton, érdekes meccs vár tehát ránk a két szomszéd ország csapatai között!
    Várjuk Önöket sok szeretettel!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 4. Köver, 21. Hrehorcák (Roman), 34. Krivosik (Ruzicka), 46. Elias (Karaffa) – 2. Jeziorski (Gorzicki), 15. Choraziczewski (Michalowski), 36. Gozdziewicz (Nowak)

Szlovákia: Ovecka (Vican 40.01-től) – Iglovsky, Manák, Hrehorcák, Roman, Eliás – Duzek, Gregor, Ilko, Karaffa, Kelemen – Korencik, Stefánik, Köver, Krivosík, Valásek – Kupec, Ziak, Verbicky, Ruzicka, Sisolák. Szövetségi edző: Tomás Kochan
    Lengyelország: Lewartowski(Studzinski) – Skokan, Goscinski, Skrodziuk, Rajski, Musiol – Michalowski, Choraziczewski, Jarosz, Gorzicki, Jeziorski – Krok, Gozdziewicz, Podlipni, Nowak, Dvzy – Zyviolek, Zieliinski, Szoltysz, Krezolek. Szövetségi edző: Jaroslaw Morawiecki.

Játékvezetők: Juhász Gábor (Berger Ákos, Berkesi Balázs)