Magyarország – Szlovénia 0:1 (vége) | Nové Zámky – HK Nitra 4:8 (vége) | DVTK Jegesmedvék – HDD Olimpija Ljubljana 1:4 (vége)
Fehérvár AV19 – HC 07 Detva 5:1 (vége)
Fehérvár AV19
5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
HC 07 Detva
csütörtök 28.08.2014, 19:00 • Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Felkészülési mérkőzés

Az utolsó másodpercben meg lehetett volna a hatodik fehérvári gól, azonban így se lehet panaszunk a mérkőzést illetően. Szórakoztató mérkőzés volt, a második harmad beli kihagyást leszámítva a játék képével se volt baj. Hasznos találkozó volt, sok problémára rávilágított, amit a szezonkezdésig még kijavíthat a Volán edzői stábja. A vendégeknél egyértelműen a kapus volt a meccs embere, nélküle komolyabb verésbe is futhatott volna csapata. Én ezzel megköszönöm megtisztelő figyelmüket, remélem legközelebb is velünk tartanak. Addig is, a viszontlátásra! (21:13:04)

60:00

59:17
    Majdnem egy percig késleltetett kiállítás volt, most viszont már kiül a vendég játékos.

58:00
    Bartalis lövése súrolta a kapuvasat!

57:19
    Nagyon szépen tartja a korongot a Fehérvár az ellenfél harmadában.

56:30
    Mindkét csapat kiegészült.

54:30
    Mindkét csapatból egy-egy ember megy ki egy kisebb bunyó után.

54:26
    A Volán gólt szerzett!
    Harminchárom másodperc kellett a Fehérvár AV19-nek az előny kihasználásához, sakk-matt helyzetben ANDREW SARAUER lőtte be az ötödik fehérvári gólt!

53:53
    Banham lövése után lép életbe egy késleltetett kiállítás, Mahdalik ül ki gáncsolásért.

53:17
    Marino lövését védte Orcik

52:36
    Újabb fehérvári lövés után buli a vendég harmadban.

52:19
    Sárpátki tört be a harmadba agresszívan, lövését védte a kapus.

51:09
    Németh csodálatos szólója után középre passzolt, az érkező lövés azonban telibe találta a vendég kapust!

50:29
    Sarauer lövését védte Orcik. Mindeközben a Volán kiegészült.

50:00
    Les szakítja félbe a vendég támadást.

48:26
    Vendég emberelőny, Bartalis büntetése kettő perc gáncsolásért.

47:28
    Négy a négy ellenben sokkal veszélyesebb volt a Volán, az i-re pedig BRANDON MARINO tette fel a pontot, gyönyörűen lőtte ki a rövid fölsőt!

45:56
    Nem sokáig tartott az előny, Magosit is kiküldik a bírók.

45:48
    Bottal akasztásért küldenek ki a vendégektől egy játékost.

45:04
    A vendég kapu előtt alakult ki kavarodás, a korongot azonban nem sikerült bepasszírozni.

43:24
    A jobb szélen futott az akció, Reiter passzát pedig MAGOSI BÁLINT váltotta gólra! Gyönyörű támadás volt, ilyenből sokat szeretnénk látni majd az EBEL-ben is!

42:51
    Eladott korong után kellett Rajnának bravúrral védenie!

42:11
    Rajnának kellett résen lennie.

41:47
    Saját harmadában adogat a Volán.

40:50
    Kovács Csabán pattan meg egy lövés, kis híján ott volt a harmadik hazai gól.

40:23
    Rajna Miklós nevéhez fűződik a záró harmad első védése.

40:01

Igencsak felpörögtek az események itt a második harmadba, három gólt is láthatott a publikum. Ebből viszont csak kettőnek örülhetett, a vendég szépítő gól megmutatta, hogy még szükség van némi finomhangolásra a sorokat illetően. A záró harmadban remélhetőleg egy jobban koncentráló, elszántabb Volánt fogunk látni, amely mindent meg fog tenni a közönség szórakoztatása érdekében!

40:00

39:34
    Rajna kapuja mellett süvített el egy vendég próbálkozás.

38:31
    A fekvő kapus alatt áll meg egy fehérvári lövés, most közel álltak a hazaiak a két gólos előny visszaállításához.

37:59
    Egyenlő létszámnál tud felállni a Volán az ellenfél harmadában.

37:27
    Ígéretes támadást szórakozott el a Volán, ideje lenne összeszedni magukat egy kicsit.

35:33
    A Detva gólt szerzett!
    Egy kipattanót tett kapura NICK METCALFIE, Rajna semmit sem tehetett.

34:19
    Villámgyorsan használta ki a FehérvárAV 19 az emberelőnyt, MATT REGISTER nevéhez fűződik a második Volán találat!

34:15
    David Grahamet küldik ki a vendégektől kettő perce botfogásért.

33:36
    Rajna védett egy életerős kapáslövést.

33:10
    Véglegessel küldik le az egyik detvai játékost a bírók!

31:58
    És megint, egy pattogó korongnak kellett megálljt parancsolni a magyar hálóőrnek.

31:50
    Rajna védett egy vendég lövést.

30:43
    Egy kapu előtti kavarodás után tenyerel rá a korongra a vendég kapus.

30:08
    A Detva kiegészült.

29:53
    Szirányi lőtt kapásból, a kapus védett.

29:01
    Rajna hagyta el kissé felelőtlenül kapuját, szerencsére nem lett belőle baj.

28:08
    Palánkra lökésért küldik ki Mackovic-ot kettő percre a vendégektől.

27:57
    Tóth Gergő került helyzetbe, azonban kimaradt.

27:14
    A Detva ütötte tilosra a korongot.

25:55
    Kissé a semmiből érkezett a vezető találat, de a lényeg hogy Sarauer passza után KOVÁCS CSABA belőtte az első fehérvári találatot!

24:54
    Eladott korong után kétszer is próbálkozhattak a vendégek, és bizony két komoly Rakna-védésre volt szükség!

23:41
    A fehérvári kapu előtt alakult ki kavarodás, a védők fejben kicsit az öltözőben ragadtak.

22:43
    Orcik ott folytatja ahol abbahagyta, nagy védés.

22:30
    Tokaji állított meg egy kiugrani szándékozó vendég csatárt.

21:29
    És megint Rajnának kellett figyelnie, közelről jövő lövést tudott hárítani.

20:38
    Bozik lövését kellett Rajnának védenie.

20:09
    A Detva hozta el a bulit

20:01

A gól. Csak ennyi hiányzik a Volán játékából, így húsz perc játék után. Számtalan helyzetet dolgoztak ki a fehérvári játékosok, a vendégek kapusa azonban ihletett formában véd eddig. A hazai csapatból LoVecchio és Banham a legaktívabb, bár utóbbi a helyzetek kihagyásában is jeleskedett sajnos. Reméljük a második harmadban beérik az a várva-várt Volán gól, maradjanak velünk!

20:00

19:31
    Marino közeli lövését is hárítja Orcik.

19:00
    Egy perc van hátra, mindkét csapat sort cserél.

18:02
    Bartalis keresztpassza után Banham lőhetett kapura, Orcik azonban elképesztő gyorsasággal átért a hosszú oldalra, és lekapta a korongot a levegőből! Hatalmas védés!

16:52
    Orbán tesztelte Orcikot a kék vonalról, a kapus azonban állja a sarat.

16:33
    Rajnának kellett biztosítani egy nem túl jó lövést.

16:04
    Banham lövése után buli a detvai harmadban.

15:49

15:15
    Nagyon érik az első fehérvári gól.

14:48
    Egyből felállt a Volán.

13:49
    Itt az első Volán előny,durva játékért ül ki két percre a detvai játékos.

13:31
    Belepiszkáltak az utolsó passzba a vendég védők, ez a támadás sikertelennek bizonyult.

11:59
    Szép korongkihozatal után Sofron Ádám tett kapura egy korongot, ám ez is kimaradt.

10:59
    Kettő a kettő ellen indulhatott a Detva, a Volán védők azonban megoldották a helyzetet.

09:52
    Orbán lőtte ki az egyik védő bokáját.

09:00
    A Banham-LoVecchio duó rendesen megzavarja az ellenfél védőit.

08:32
    Banham "szöktette" magát, a kapus kivetődve szerezte meg a korongot.

08:08
    Sofron Ádám lövése után buli a detvai harmadban.

07:26
    Orbán eresztett meg egy bombát a kék vonalról.

06:48
    A Volán kiegészült.

06:38
    Sarauer próbálkozhatott, lövését blokkolták.

05:45
    A saját harmadában adogat a Detva

04:48
    Szépen indult meg volna egy vendég csatár, Kovács Csaba szabálytalanul nyúlt utána, kettő percre kiküldik bottal akasztásért.

04:05
    Egy kósza vendég lövés suhant el a hazai kapu előtt.

03:38
    Tóth lövése után a kapuvasról kifele pattant a korong!

03:19
    Les miatt szakadt félbe a detvai támadás.

02:42
    LoVecchio ért bele egy lőtt passzba, életveszélyesen megpattant, ám a vendég kapus hárított!

02:05
    Újabb védést kellett bemutatnia a szlovák kapusnak.

01:43
    Most tudja felszabadítani harmadát a Detva

01:16
    Kovács passza után Marino lövését védte bravúrral Orcik!

00:06
    A Volán vezetheti az első támadást.

00:01

Pár percen belül elkezdődik a mérkőzés, reméljük izgalmas találkozó elé nézünk!

Folytatódik a felkészülési időszak a Fehérvár AV19 számára, ezúttal egy szlovák másodosztályú csapat lesz az ellenfél. A HC Detva elleni lesz a hetedik összecsapása a fehérvári alakulatnak augusztusban. Eddig négy győzelem, egy döntetlen, és egy vereség a Volán mérlege, ezen a statisztikán szépíthetnek a koronázó város játékosai csütörtök este.

A Detva a tavalyi szezonban negyedikként zárta az alapszakaszt, playoff történetük viszont hamar véget ért, az első körben búcsúztak, öt meccs jutott nekik.

Csütörtök 19:00-tól tartsanak velünk, ha nem szeretnének lemaradni a Fehérvári Ördögök egyetlen megmozdulásáról sem!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 26. Kovács (Sarauer, Register), 35. Register (Marino), 44. Magosi (Reiter, Nemes), 48. Marino (Ejdepalm), 55. Sarauer (Marino, Ejdepalm) – 36. Metcalfie (Kanaet)