Kozármisleny – Dunaharaszti MTK 0:0 (vége) | REAC – Orosháza FC 3:2 (vége)
Rákospalotai EAC
3:2 (0:1)
Orosháza FC
szombat 30.08.2014, 19:00 • Budai II. László Stadion, Budapest • NBIII - Közép csoport

Egy fordulatos és jó hangulatú mérkőzés végén végül a hazaiak örülhetnek, a REAC szerezte meg a három pontot.
    Az első félidő hosszabbításában az Orosháza szerzett vezetést, majd a fordulást követően az 52. percben Végh egy szépségdíjas góllal növelte a vendégek előnyét. Ekkor már bizonyára sokan temették a rákospalotaiakat, de a REAC játékosai nem így gondolták. Felpaprikázva egymásután vezették a támadásokat, az 59. percben először büntetőből, majd a 74. percben egy szép támadás végén jött az egyenlítés, végül Kollár a 88. percben állította be a végeredményt.
    A REAC többet tett a győzelemért, megérdemelten tartotta hazai pályán a három pontot, három forduló után százszázalékosak a fővárosiak.
    Köszönöm a figyelmet! (20:59:12)

90+3

90+3
    A jobbról elvégzett vendégszöglet veszélytelen, középen kivágták a labdát a REAC védői.

90+2
    Az Orosháza ívelhetett be szabadrúgást balról, Bordás kapus végezte el a szabadot, a középre belőtt labdájára érkezett is egy fejes, Changeliya bravúrral mentett szögletre.

90+1
    Pfister jött be a lecserélt Csete helyett.

90
    Három perc lesz a ráadás.

89
    A hazaiak megfordították a mérkőzést, a közönség több füstbombát is gyújtott. Ritkán látni ilyet NB III-as meccsen.

88
    A REAC gólt szerzett!
    KOLLÁR ZSOLT végezhette el a hazaiak szabadrúgását, balról mintegy 22 méterről a bal sarokba lőtte a labdát.

87
    Az Orosháza teljesen beszorul saját térfelére, a REAC mindent megtesz a győzelemért.

86
    Bózsóki most jött be, belépőért rögtön kapott egy sárga lapot.

85
    Kollár Zsolt végezte el a hazaiak szabadrúgását mintegy 24 méterről, lövése a felső lécen csattant. Ezt megúszták a vendégek.

84
    Bozsóki jött be a lecserélt Juhász helyett.

83
    Nem kímélik egymást a játékosok, most épen egy hazai játékos a szenvedő fél.

82
    A hazaiak rúghattak szabadrúgást, az Orosháza kapujához beívelt labda csemege Bordás kapusnak.

81
    Ferenczi rúgta el a labdát sípszó után, sárga lapot kapott érte.

80
    A vendégek most meg tudták tartani a labdát, veszélyes területre viszont már nem tudták bejátszani.

79
    Hazai bedobás után a fővárosiak elveszítették a labdát, építkezhetnek az orosháziak.

78
    Az Orosháza is feljebb tolta valamivel a játékát, igyekszik már a pálya közepén megszűrni a hazai támadásokat.

77
    Juhász adta be balról a labdát, középen a hazai védők tisztáztak, építkezhet a REAC.

76
    Kétgólos hátrányból felállt a REAC, a hazaiak most már a győzelemért játszhatnak.

74
    Látványos hazai támadás végén gyönyörű góllal egyenlítenek a rákospalotaiak. Kollár Benjámin kapott kitűnő labdát a jobb oldalon, pontosan centerezett, középen HERBÁLY TAMÁS egy csel után mintegy tíz méterről kilőtte a bal felső sarkot.

73
    Egy apró szabálytalanság után a REAC végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

72
    Az Orosháza ügyesen tördeli a játékot, megpróbálja lassítani a mérkőzést.

71
    Sok a kisebb-nagyobb szabálytalanság a pályán, folyamatos játékról nem igazán beszélhetünk.

70
    Juhász maradt a gyepen kis időre, gyógyulása után folytatódhat a játék.

69
    Birtalan húzta meg a bal oldalon, éles szögből mintegy nyolc méterről az oldalhálót találta el.

68
    Az Orosháza ívelt be szabadrúgást a hazaiak kapujához, a rövid felszabadítás után érkezett is egy lövés kapura, de csúnyán fölé ment.

67
    Csiszár helyett Herbály a pályán.

66
    Egy belépő után az Orosháza végezhet el szabadrúgást saját térfeléről.

65
    A hazaiak ívelhettek be szögletet balról, a védők tisztáztak középen, de támadásban maradt a REAC.

64
    A REAC birtokolja a labdát, a hazaiak mindent megtesznek az egyenlítésért.

63
    A rákospalotaiak sarokrúgása balról veszélytelen, a vendégvédők kivágták a labdát.

62
    Kollár Benjámin gyújtotta be a rakétákat, hosszan szöktette magát a bal oldalon, de egy szögletet kiharcolt.

61
    Az Orosháza rúghatott szabadrúgást jobbról, középen a védők kivágták a labdát, majd ebből azonnal megindult a REAC.

59
    KISS TAMÁS vállalta el a hazaiak büntetőjét, higgadtan helyezett a jobb sarokba.

58
    Csiszár lábát húzták el teljesen veszélytelen helyzetben, viszont a büntetőterületen belül, a játékvezető azonnal a tizenegyes pontra mutatott.

57
    Kollár Benjámin jött be a lecserélt Lucz helyett.

56
    A jobbról beívelt hazai sarokrúgás után középen már szabálytalankodtak, szabaddal jöhet kifelé az Orosháza.

55
    A hazaiak íveltek be balról egy szabadrúgást, Bordás kapuja előtt megpattant a labda, a vendégek kapusa ujjheggyel tolta szögletre.

55
    Juhász kapott sárga lapot buktatásért.

54
    A hazaiak próbálták az Orosháza védelme mögé bejátszani a labdát, elérhetetlen volt a REAC játékosának.

52
    Az Orosháza gólt szerzett!
    Hosszas előkészület után VÉGH ARIEL végezte el a vendégek szabadrúgását, 22 méterről szépen tekerte el s sorfal fölött, Changeliya csak beleérni tudott a bal felsőbe tartó labdába.

51
    Szabálytalanság után a vendégek ívelhettek be szabadrúgást balról, középen a védők röviden szabadítottak fel, majd egy újabb belépő után kecsegtető helyzetből rúghat szabadot az Orosháza.

50
    Lászka vágta fel ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

49
    A rákospalotaiak újabb szöglete veszélytelen, a megszerzett labdával az Orosháza igyekezett meglódulni.

48
    Jobbról ívelhettek be szögletet a hazaiak, középen ide-oda pattogott a labda, végül Lászka 18 méterről szúrta kapura, lövését Bordás bravúrral védte.

47
    A REAC tartja a labdát a vendégek térfelén, egyelőre nem sikerül középre játszani.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

A sok szabálytalansággal tarkított első félidőben a REAC volt jóval aktívabb, vezetett több támadást. Kihagyott ziccert és lesgólt láthatott a hazai közönség, de a vezetést csak nem sikerült megszerezni a rákospalotaiaknak.
    A hosszabbítás utolsó percében viszont egy lecsorgó labdára Huszár csapott le, találatával az Orosháza megszerezte a vezetést.
    Maradjanak velünk!

45+4

45+4
    Az első félidő legutolsó momentumából gólt szereztek a vendégek! Nagy bedobás után Changeliya rossz helyre ütötte a labdát, HUSZÁR GERGŐ pedig közelről a léc alá vágta a labdát.

45+3
    A vendégek rúghattak szögletet jobb oldalról, középen kifejelték a labdát a hazai védők.

45+2
    Changeliya kirúgása után a hazaiak építkezhetnek. A hazaiak birtokolják a labdát az Orosháza térfelén, egyelőre nem sikerül bejátszani a labdát.

45+1
    Az Orosháza végezhetett el szabadrúgást bal oldalról, a középre ívelt labdát Changeliya végül összeszedi.

45
    Három perc lesz a hosszabbítás.

45
    A balról beívelt sarokrúgás veszélytelen, középen kivágták a labdát a védők, de támadásban maradt a REAC.

44
    Kollár balról beívelt szabadrúgását középen szögletre fejelte a vendégvédelem.

43
    Kiss lábát húzták el, balról ívelhet be szabadrúgást a REAC.

42
    Az Orosháza három szögletet is rúghatott egymásután, egyik sem jelentett reális veszélyt a hazaiak kapujára.

41
    Tóth húzta meg a jobb oldalon, beadását középen szögletre mentették a hazaiak védők.

40
    A rákospalotaiak balról beívelt labdáját Bordás húzta le, majd rúgta azonnal mezőnybe.

39
    Fülöp kapott sárga lapot belépőért.

38
    Kollár balról ívelt be szabadrúgást a vendégek tizenhatosára, középen a védők kivágták a labdát.

37
    Végh meggyógyult, hazai támadással folytatódhat a találkozó.

35
    Végh maradt lent, ápolásra szorul, ismét áll a játék!

34
    Aktívabbak a hazaiak, az Orosháza viszont fegyelmezetten védekezik.

33
    Az Orosháza indítása a jobb oldalra pontatlan, támadással fordulhat a REAC.

32
    A hazaiak ívelték középre a labdát, Bordás kapus magabiztosa húzta le.

31
    Styecz nem tudja folytatni, helyette Lovas érkezett.

30
    Birtalan balról ívelte középre a labdát, beadása lecsúszott, de majdnem így lett gól, a felső lécről jött le a labda.

29
    Kollár próbálkozott egy mélységi indítással, a vendégvédők könnyedén tisztáztak középen.

28
    Úgy tűnik tudják folytatni a játékot az Orosháza játékosai. A hazaiak támadhatnak.

26
    Két vendégjátékos ütközött, ápolásra szorulnak. Áll a játék.

25
    Az Orosháza ívelhetett be szabadrúgást balról, Changeliya kapus szépen húzta le a levegőből.

24
    Csiszár felé ment egy mélységi indítás, a labdára nagy versenyfutás indult, Bordás kapus egy hajszállal hamarabb ért oda, és lábbal mentett.

23
    A REAC rúghatott szabadrúgást a középpályáról, Kollár labdája érintés nélkül elhagyta a játékteret.

22
    A rákospalotaiak ívelhettek középre szögletet, a hosszún Kiss kezelte le, majd 12 méterről fölé durrantott.

21
    Rossz bejátszási kísérlet a vendégek tizenhatosára, a védelem kivágja a labdát.

20
    A vendégek passzolgattak a REAC térfelén, majd egy rossz labdakezelési hiba után bedobással jöhetnek a hazaiak.

19
    Az Orosháza birtokolta most a labdát, végül Huszár fejezte be lövéssel az akciót. Mintegy húsz méterről rúgta kapura, Changeliya magabiztosan védte.

18
    Nagy lopta a távolságot, majd mintegy 22 méterről eresztett meg egy löketet, próbálkozása mellé ment.

17
    Changeliya kirúgása után a hazaiak adogatnak, keresik a rést a vendégek védelmén.

16
    Jó az iram eddig, helyzetet is láttunk már. Főleg a hazaiak játszanak nagy kedvvel.

15
    Lucz éles szögből szépen kilőtte a hosszút, de a partjelző már emelte a zászlaját. Lucz lesen vette át a labdát.

13
    Balról érkezett a vendégek beadása, Changeliya szépen összeszedte, majd dobta azonnal mezőnybe.

12
    Hatalmas helyzet maradt ki hazai oldalon! A rákospalotaiak mélységi indítására Lucz csapott le, szépen kibújt a védők között, majd ziccerben szemben Bordás kapussal 12 méterről fölé lőtte.

11
    Lászka felé ment egy mélységi indítás, a hazai játékos szépen megtartotta a labdát, de csak hátrafelé tudott passzolni.

10
    Kiss ívelte be balról a labdát, csapattársa nem érhette el, kirúgás kifelé az Orosháza javára.

9
    Fülöp húzta meg a jobb oldalon, beadásig már nem jutott, elválasztották a labdától.

8
    Kollár ívelte be a hazaiak szabadrúgását a vendégek kapujához, a védők könnyedén tisztáztak.

7
    Szabálytalanság után a rákospalotaiak ívelhetnek be szabadrúgást az Orosháza tizenhatosára.

6
    Changeliya meggyógyult, hazai kirúgással folytatódik a mérkőzés.

4
    Veszélyes beadás a vendégektől bal oldalról, középen Juhász próbált lecsapni a labdára, de Changeliyát találta el. A hazaiak kapusát kell ápolni.

3
    A hazaiak vezettek támadást, a jobbról érkezett beadás viszont bűnrossz, kirúgással jöhet az Orosháza.

2
    Bordás hosszú kirúgása előtt Füredi lesen volt, szabadrúgás kifelé a REAC javára.

1
    A hazaiak labdát szereztek, de bal oldalon Luczot már kibillentették az egyensúlyából, beadni nem sikerült a labdát.

1
    Az Orosháza kezdte a találkozót.

1

Rákospalotai EAC: Changeliya – Balázs, Labát, Kollár Zs., Birtalan – Lászka, Nagy, Kiss, Csete – Lucz, Csiszár

Cserék: Kőhalmi – Olay, Pfister, Fézler, Dinka, Herbály, Kollár B.

Orosháza FC: Bordás – Fülöp, Tóth, Makra, Szabó – Huszár, Ferenczi, Végh, Juhász – Füredi, Styecz

Cserék: Könyves – Libor, Sajti, Bozsóki, Lovas

Játékvezetők: Kátai – Márkus, Török.

A hétvégén folytatódik a küzdelem az NB III-ban is, a harmadik fordulóban többek között REAC – Orosháza mérkőzésre kerül sor.

A rákospalotaiak két forduló után százszázalékosak, előbb a Monort, majd múlt héten idegenben a Maglódót lépték le. Az Orosháza is jól kezdte a szezont, de az idegenbeli győzelem után hazai pályán kikapott a Kozármislenytől.
    A fővárosiak szekere az elmúlt szezonban igen csak döcögött, a tabella hátsó felében végeztek. Az Orosháza ezzel szemben egy stabil középcsapat képét mutatta. A hazaiaknál talán a legnagyobb változás, hogy az új idényben már nem Mátyus János irányítja a REAC-ot, a korábbi válogatott játékos a Lombard FC Pápa vezetőedzőjeként dolgozik.

A hazai pálya előnye miatt a rákospalotaiakat esélyesebbnek gondoljuk, de igazából bármilyen eredmény könnyen előfordulhat.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Gólok: 59. Kiss (bünt.), 74. Herbály, 88. Kollár – 45+4. Huszár, 52. Végh

Lapok:   50. Lászka (REAC) – 39. Fülöp (OFC), 55. Juhász (OFC), 81. Ferenczi (OFC), 86. Bozsóki (OFC)

Rákospalotai EAC: Changeliya – Balázs, Labát, Kollár Zs., Birtalan – Lászka, Nagy, Kiss, Csete (90. Pfister) – Lucz (57. Kollár Benjámin), Csiszár (67. Herbály)

Orosháza FC: Bordás – Fülöp, Tóth, Makra, Szabó – Huszár, Ferenczi, Végh, Juhász (84. Bozsóki) – Füredi, Styecz (31. Lovas)

Játékvezetők: Kátai – Márkus, Török