MTK Budapest FC – Dunaújváros 2:3 (vége) | Újpest FC – 2:1 (vége) | Paksi FC – Ferencvárosi Torna Club 1:1 (vége)
MTK Budapest FC
2:3 (1:2)
Dunaújváros PASE
szerda 03.09.2014, 14:00 • Salgótarjáni úti edzőpálya, Budapest • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik..

A mai napon elkezdi szereplését a második számú kupa sorozatban az MTK és a Dunaújváros is.
    A helyszín az MTK egyik edzőpályája a Hidegkúti stadion építése miatt. Tavalyi szezonban mindkét csapat a csoportkör után esett ki, általában a csapatok itt második soraikkal szoktak kiállni, így esélyt kapnak ők is, hogy bizonyítsanak edzőiknek.
    A hétvégén a bajnokságban mindkét csapat nagyot küzdött, az MTK az ősi rivális FTC-t verte meg egy góllal, még a Dunaújváros a tavalyi ezüst érmestől kapott ki egy góllal.
    Tartsanak velünk a mérkőzés alatt!

MTK Budapest FC: Groppioni – Nagy T., Kálnoki Kis, Deutsch, Hajdú – Vass Á., Halmai, Kanta, Iyane – Horváth Zs., Csiki.
    Cserék: Abu – Pölöskei, Vukmir, Cseke, Sági, Széles, Sinanovic.

Dunaújváros PASE: Dániel – Hangya, Sárközi, Farkas, Szalai – Petneházi, Lázár, Jakab, Ukwuoma – Pascua, Sóron.
    Cserék: Milinte – Villám, Józsi, Csehi, RIbeiro, Orosz, Szekeres.

Játékvezetők: Takács János – Takács Gábor, Mohos Milán.

A csapatok már a pályán a mérkőzés hamarosan kezdődik.

1

1
    Az MTK kezdte a mérkőzést.

1
    Sóron elől viszi el a labdát Deutsch, mielőtt a vendég támadó kilépett volna.

2
    A Dunaújváros már az ellenfél térfelén letámad, így az MTK nehezen jön ki onnan.

3
    Ukwouma feje fölött megy el egy indítás, így ebből sincs kapura lövés.

4
    Kanta beívelés után Iyane esik el gyanús körülmények között a tizenhatoson belül , de a bíró nem fújt a sípjába.

5
    Csikit buktatják a középpályánál.

6
    Horváth beívelést Dániel másodszorra fogta meg.

7
    Pascua buktatja az MTK kapuja előtt Vass Ádámot, így kifele szabadrúgás.

8
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    Ukwoamát buktatják a térfél közepén, majd egy szép indítás JAKAB DÁVID felé akik a védők mögül kilépve Groppioni mellett passzolt a kapuba.

9
    Csiki próbált középre adni, de Dániel lefülelte a beívelést.

11
    Sóront buktatják a 35 méterre a kaputól a szabadrúgást viszont csúnyán kapu fölé lőtték.

12
    Hosszú indítás Sóron felé, így Groppioni rúgja ki a labdát a mezőnybe.

14
    Deutschot buktatták a térfél közepén, kis szabadrúgás után a beívelést Farkas rúgta a levegőbe.

14
    Szép kontra támadás után PASCUA LOPEZ DON BRUNO veri meg ellenfelét és a kijövő Groppioni fölött a kapuba emelt.

16
    Lázár lőtt kapura 20 méterről, de a lövése a hosszú sarok mellé ment.

17
    Iyane próbálta kiugratni Kantát, de a védők figyeltek és felszabadítottak.

19
    Pascua beívelését Kálnoki Kis lőtte ki a mezőnybe.

20
    Ukwouma a tizenhatoson belül kézzel vette le a labdát, így kifele szabadrúgás.

22
    Horváth Zsolt vezette ki a labdát két csel után.

22
    Petneházi szabadrúgása mély volt mindenkinek, így jöhet Groppioni kirúgása.

24
    A Dunaújváros adogat az MTK térfelén.

25
    Hangya beívelését Kálnoki Kis fejeli haza.

26
    Az MTK próbál támadást építeni, de az előreívelést a végén Dániel szedi fel.

27
    Kálnoki Kis beívelése megy el Kanta előtt.

28
    Újabb hazai beadás, de most Csiki maradt le a labdáról.

29
    Egy mély beívelést szed le a levegőből Groppioni.

30
    Lázár lőtt 18 méterről középről, de a labda középre ment, így Groppioni könnyen fogta.

31
    Az MTK gólt szerzett!
    Egy szép passz után CSIKI NORBERT ment be szélről középre, majd elhúzta Dániel mellett a labdát és az üres kapu közepébe passzolt.

34
    Hangya középről lőtt nagyon kapu fölé.

35
    Csiki passza után Hajdú adott be középre, de az csak Hangyának volt jó.

37
    Messziről egy szabadrúgás, amit Jakab fejelt le Sóron felé, de Groppioni ellentmondást nem tűrően jött ki kapujából és megszerezte a labdát.

38
    Remek indítás Csiki felé, aki előtte a labdát Dániel mellet, de a kapufát találta el.

40
    Horváth Zsolt adott be középre, de Csiki nem tudta a kapuba juttatni a labdát, a szögletet a védők fejelték ki.

42
    Pascua lőtt középről mellé.

44
    Ukwouma passza után Lázár lőtt középről nagyon kapu mellé.

45
    Hajdú beadását szedi föl Dániel.

45

A mérkőzést elejét egyértelműen a Dunaújváros uralta és 15 perc után már két gólos előnyük volt. Ez után az MTK kezdett feléledni és Csiki révén a 31. percben szépítettek. Ezek után Csikinek még két nagy helyzete volt, de ezek kimaradtak, így maradt félidőre az egy gólos vendég előny.

46
    A félidőben hármat cserélt az MTK. Iyane, Kanta és Csiki jött le. Pölöskei, Cseke, Sinan jöttek be.

46

47
    Horváth ó helyzetben kapásból eltörte a labdát öt méterre a kaputól.

48
    Jakabot szerelik a tizenhatos előtt.

49
    Pölöskei lőtt messziről a kapu közepébe Dániel kezébe.

50
    HORVÁTH ZSOLT ugrott ki a védők mögül és lőtt a kapus és a kapufa között a kapuba.

52
    Első csere a vendégeknél, Pascua helyén Thiago.

54
    Horváth ugrott ki üresen középen és nagy ziccerben Dánielbe lőtte a labdát.

55
    Ukwouma beívelését fejelik ki könnyen a védők.

57
    Lázár beívelését fejelik megint a védők.

58
    Dunaújváros kettőt cserélt, Orosz és Józsi jött be, Sóron és Jakab helyére.

61
    Mezőnyjáték folyik most a pályán, nem tud a kapu közelébe jutni egyik csapat sem.

62
    Ukwouma fordult le 6 méterről a kaputól, de lövésébe bele blokkolnak, így kapu mellé ment a labda.

64
    Deutschot szerelik a tizenhatos előterében.

64
    Horváth ugrott ki a védők mögül, de lesen volt, így nincs kapura lövés.

65
    Thiago elől szabadítanak fel a hazaiak.

66
    Cseke volt lesen a tizenhatoson belül.

67
    Deutsch beadása után Cseke rúgott luftot.

68
    Pölöskeit két csel után szerelik a tizenhatos előtt.

70
    Józsi indítása mély Ukwouma felé, aki egyébként lesen is volt.

71
    Pölöskei szabadrúgása után Kálnoki Kis fejesét húzza le Dániel.

74
    Józsi beadása volt mély mindenkinek.

75
    Lázár beadását Groppioni könnyen leszedi.

75
    Utolsó két cseréje az MTK-nak. Vass Ádám és Nagy Tibor helyén Sági Milán és Széles Imre.

77
    Horváth vett át egy labdát szépen, de lesen volt.

79
    Sinan adott be túl mélyen Pölöskei felé.

80
    Negyedik vendég csere, Petneházi helyén Villám.

81
    Hajdú beadása volt túl mély mindenkinek.

83
    Sinan beadása pattan meg egy védő fején, majd Cseke lőhetett, de Dániel nagyot védett.

85
    Deutsch lépett ki nagy helyzetben, de a lövése az oldalhálót találta el.

86
    Hosszú indítás Hajdú felé a jobb szélen.

87
    Pölöskei passza után Cseke volt lesen.

88
    Sárközi beadása után szabadítanak fel a védők.

88
    UKWOUMA lépett ki szépen a védők mellet és Groppioni mellett a kapu hosszú sarkába gurított.

90
    Utolsó csere a mérkőzésen. Sárközi helyén Csehi.

90+1
    2 perc a ráadás.

90+2
    Cseke elől fejelik haza a labdát.

90+2

A második félidő elején az MTK egyenlített és ezután jobban domináltak ellenfelüknél, de a vezetést nem tudták megszerezni. A mérkőzés vége előtt Ukwouma nagy helyzetben megszerezte a vendégeknek a győztes találatot és a három pontot.
    Köszönöm a figyelmet! (15:42:57)

Pap Csaba

Gólok: 31. Csiki, 50. Horváth – 8. Jakab, 14. Pascua, 88. Ukwouma

MTK Budapest FC: Groppioni – Nagy T. (Széles – 75.), Kálnoki Kis, Deutsch, Hajdú – Vass Á. (Sági – 75.), Halmai, Kanta (Cseke – a szünetben), Iyane (Pölöskei – a szünetben) – Horváth Zs., Csiki (Sinan – a szünetben).
    Cserék: Abu – Pölöskei, Vukmir, Cseke, Sági, Széles, Sinan

Dunaújváros PASE: Dániel – Hangya, Sárközi (Csehi – 90.), Farkas, Szalai – Petneházi (Villám – 80.), Lázár, Jakab (Józsi – 58.), Ukwuoma – Pascua (Thiago – 52.), Sóron (Orosz – 58.).
    Cserék: Milinte – Villám, Józsi, Csehi, Thiago, Orosz, Szekeres.