Fehérvár AV19 – EHC Liwest Black Wings Linz 3:1 (vége) | Miskolci Jegesmedvék – EC Klagenfurt AC 1:5 (vége)
Fehérvár AV19
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
EHC Liwest Black Wings Linz
szombat 06.09.2014, 12:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Erste Bank Juniors League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 - kor kezdődik..

A junior korosztály is megkezdi a szezont Székesfehérváron! A Fehérvár AV19 korosztályos játékosai a tavalyi nagyszerű szereplés megismétlésében bíznak, és tekintve hogy a szakmai munka Fehérváron évek óta javuló tendenciát mutat, kijelenthető hogy okkal bizakodóak a játékosok. A mai ellenfél a Black Wings Linz csapata lesz, akik ellen meglehetősen jól ment a tavalyi szezonban, három meccsből hármat húzott be a Volán. Ma 12:30-tól kiderül hogy tudja-e folytatni ezt a remek sorozatot a fehérvári alakulat, tartsanak velünk!

Fehérvár AV19: Plesz (Bors) – Szabó, Antal, Szita, Imre, Török – Takács, Szabó, Tóth, Erdei, Kiss – Baranyai, Erdély, Kovács, Horváth, Toldy – Járossy, Jancsó, Negyesi, Rajz

EHC Liwest Black Wings Linz: Simair (Divis) – Rosenthaler, Kragl, Sagi, Kukla, Gaspar – Wolfshoffer, Schwarzbauer, Schwab, Werenka, Ahonen – Roth, Egger, Maurer, Moidl, Waismayer.

00:01

00:55
    A Voláné az első kapuralövés.

01:48
    Nem tudja kihozni saját harmadából a korongot a Linz.

02:30
    Sajnos egyértelmű kiállítás hazai oldalon, Kovács Olivér gáncsolta látványosan ellenfelét.

02:56
    Pontatlan volt a kapu mögül visszaadott korong, így nem került veszélybe Plesz kapuja.

03:41
    Inkább messzebbről lődözgetnek a linziek, nem tudnak igazán felállni a harmadunkban.

04:30
    Letelt Kovács büntetése.

04:39
    Egy kapu előtti kavarodás után Jancsó próbálta meg betuszkolni a korongot az ellenfél kapujába, sikertelenül.

05:39
    Agresszívan védekeznek most a linziek, nem tudjuk bevinni a korngot.

06:09
    Takács lövése suhan el a bal kapuvas mellett.

07:46
    Újabb hazai kiállítás, és sajnos ezen sincs mit vitatkozni. Antal akadályozta ellenfelét, és ül ki két percre.

08:02
    Kragl kék vonali lövését kellett Plesznek hárítania!

Imre Patrik támadta le ellenfelét agresszívan, és akadályozott meg egy támadást.

09:46
    A Fehérvár kiegészült.

10:19
    Jancsó kék vonali lövése pattant meg egy védő botján, Simair azonban védeni tudott!

11:39
    Most mintha felpezsdült volna a mérkőzés, lövések itt is-ott is.

12:41
    Hatalmas helyzet maradt ki a linzi kapunál, Simair védte Török Patrik lövését!

13:20
    A Volán gólt szerzett!
    Nagyon érett már ez a találat, Kovács Olivér passzát az eddig is nagyszerűen játszó JANCSÓ DÁVID váltotta gólra! Csak így tovább fiúk!

14:36
    Teljesen beszorult most a Linz, láthatóan megzavarta őket a bekapott gól.

15:29
    Hosszú percek után láthattunk vendég kapura lövést.

15:50
    Tóth lövése pattant ki a nézőtérre.

16:02
    Plesznek kellett most figyelnie, Sagi lőtt kapásból.

16:36
    Szita Donát próbálta meg behúzni a rövidbe a kapu mögül, de Simairon nem tudott kifogni.

17:33
    Baranyai kínálta meg egy lövéssel Simairt a kék vonalról.

18:06
    Horváth passzolt Jancsóhoz, aki kapásból lőtt, a vendég hálóőr azonban lehúzta a próbálkozást a lepkéssel.

19:34
    Szita húzta el már a kapus mellett, de nem tudta eléggé felemelni a korongot!

19:43
    Kragl büntetése kettő perc bottal akasztásért

20:00

Kissé nehezen indult a meccs, akadozott a gépezet az elején. A harmad második felében azonban felébredt a Volán, helyzeteket alakított ki, és végül a vezető találatot is megszerezte Jancsó Dávid révén. Remélhetőleg a második harmad még több izgalmat, és hazai gólt tartogat a számunkra!

20:01

20:57
    Hatalmas elánnal indult meg Török Patrik, a támadást azonban most nem koronázta siker.

21:34
    Újabb kapu előtti kavarodás, de a korong most se landolt a linzi kapuban.

21:43
    A Linz kiegészült.

22:57
    Most a Linz próbál egy fokozattal feljebb kapcsolni, így viszont hátul sebezhetőbbek.

23:35
    Egy kissé kaotikusra sikerült ez a sorcsere, Horváth Richárd üli le a csapatbüntetést miután túl sok ember volt a jégen fehérvári oldalon.

24:43
    Emberhátrányban(!) áll fel a Volán az ellenfél harmadában!

24:49
    És ki is harcol egy kiállítást a Volán, Kragl büntetése kettő perc bottal lökésért.

25:19
    Négy a négy ellen is a Fehérvár dominál.

25:35
    A fehérvári kiállítás letelt.

25:55
    Még 54 másodpercig emberelőnyben a Volán.

26:14
    Azonnal fel tudnak állni a linzi harmadban.

26:49
    A Linz is kiegészült.

27:40
    Sok most a játékmegszakítás, nem tud folyamatos játék kialakulni.

29:11
    Tóth Renátó ugratta ki Kovács Richárdot, a rávezetést azonban Simair hárítani tudta.

29:34
    Török Patrikot küldik ki most két percre.

30:14
    Gaspar csuklólövését védte Plesz.

30:54
    És még egy védést feljegyezhetünk a hazai kapusnak, ebben a fél percben nagy szükség volt rá.

31:34
    Török büntetése letelt.

32:21
    Megduplázta előnyét a Fehérvár, TÓTH RENÁTÓ volt roppant szemfüles, és miután elkorcsolyázott az ellenfél kapuja mögött, rögtön tüzelt, a meglepett kapus pedig nem tudott hárítani!

34:28
    Tilos felszabadítás után buli a fehérvári harmadban.

35:04
    Sagi kapott ajándék korongot a védelemtől, a linzi támadó azonban kaput sem talált mikor már csak a kapussal állt szemben!

35:38
    Szabó Bence ütközte le kőkeményen ellenfelét.

36:16
    Szabó most Simair reflexeit tesztelte, a kapus pedig állta a próbát.

36:52
    Kapuvas! Itt lehetett volna a harmadik fehérvári gól, az égiek azonban most a vendégekkel voltak.

37:55
    Plesznek kellett most állnia a sarat, nem engedte hogy betuszkolják mellette-alatta a korongot.

39:39
    Beszorítja ellenfelét a Volán.

39:49
    Tilosra voltak kénytelenek ütni a vendégek.

39:58
    Még egy védés Simair neve mellett.

40:00

Még ha nem is kápráztatta el a nézőket folyamatosan a játék szépsége, azt el kell mondani hogy keményen hajtott a fehérvári csapat ebben a harmadban, és ennek eredményeképpen sikerült az előnyt növelni. A linzieknek néha van egy-egy jó támadásuk, de konstans nyomást nem tudnak kifejteni ellenfelükre. Jó esélye van a Volánnak hogy győzelemmel kezdje a szezont, ne menjenek sehova, hamarosan kezdődik a záró harmad!

41:53
    Tóth Renátó tört be az ellenfél harmadába, majd Kiss passzát ERDEI ZOLTÁN váltotta gólra! Ez a gól végképp eldöntött minden lényegi kérdést a meccs kimenetelével kapcsolatban.

44:15
    Plesz véd most egy vendég lövést.

44:39
    Wolfshoffer büntetése kettő perc akadályozásért.

45:10
    Baranyai Balázs lőtt a kapu előtti embertömeg mögül, ám Simair a lepkéssel hárítani tudott.

45:48
    Török és Szita kavarta most meg a linzi védelmet, mindketten jól játszanak a mai meccsen.

46:39
    Wolfshoffer visszatérhet. Mindeközben Plesznek kellett védenie.

47:10
    Kiss Patrik vette el a korongot a bizonytalankodó védőtől, lövését azonban védte Simair.

47:57
    Kiss Patrik adott nagyszerű passzt Erdeinek, ám a középről érkező lövést védte Simair.

48:23
    Tóth Renátót küldik ki kettő percre bottal akasztásért.

49:14
    A Linz gólt szerzett!
    Megszerezte a becsületgólt a Linz, THOMAS KUKLA szerezte a mérkőzés első emberelőnyös találatát. A góllal a Volán kiegészült.

50:33
    Tóth Renátó lőtt kapura ismét.

51:33
    Megy az egyenlítés esélyéért a Linz, Plesznek kell figyelnie.

52:03
    Most viszont már Simairnak kellett lehúznia egy fehérvári próbálkozást.

52:48
    Úgy adogatnak a fehérváriak a linzi harmadban mintha emberelőnyben lennének.

53:49
    Nem tudja most magánál tartani a korongot a Linz.

54:49
    Roth passza után Gaspar lőtt kapura, a fehérvári háló azonban nem rezzent, hála Plesz Bendegúznak.

55:57
    Kettő percig emberhátrányban Linz, túl sok ember volt tőlük a jégen.

56:49
    Szita passza után Takács lőhetett kapura.

57:57
    Lejárt a linzi hátrány, csak helyzetekig jutott két perc alatt a Volán.

58:20
    Plesz védése után áll meg az óra, ezt kihasználva a Linz kér időt.

58:20
    Hat mezőnyjátékossal, kapus nélkül tér vissza a Linz a jégre.

58:45
    Sagi védte testével a kapuját, Szita Donát nem tudta belőni a kapus nélküli kapuba!

59:56
    Egy félpályán túli próbálkozás száll mellé, így tilos, buli a Volán harmadában.

60:00

Hozta tehát az első meccsét az idényben a Fehérvár AV19 U-18-as csapata! Teljesen megérdemelt a hazai győzelem, a Linz csak elvétve tudott nyomást gyakorolni a Volánra. Némi finomhangolásra talán még szükség van, a szakmai stábnak azonban rengeteg ideje van még a hibák kijavítására, és meglátásom szerint ez egy bivalyerős gárda lesz, amely nagy eséllyel indul a bajnoki címért! Köszönöm figyelmüket, remélem legközelebb is velünk tartanak! Addig is, a viszontlátásra! (14:34:36)

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 14. Jancsó (Kovács), 33. Tóth, 42. Erdei (Kiss, Tóth) – 50. Kukla (Gaspar)