Debrecen – Ipress Center-Vác 18:19 (vége) | Mosonmagyaróvári KCSE – Dunaújvárosi KKA 21:22 (vége) | MTK-Budapest – Győr 22:31 (vége)
DVSC - TVP AQUATICUM
18:19 (6:11)
Ipress Center-Vác
vasárnap 07.09.2014, 18:00 • Hódos Imre Rendezvénycsarnok • Női kézilabda NB1

Hihetetlen végjátéknak lehetett szemtanúja a kilátogató mintegy 800 néző. A mérkőzés nagy részében dominált a vendég váci gárda, de az utolsó 5 percben hatalmas szívvel küzdöttek a hazaiak, így jelentős hátrányuk végül minimális különbségre csökkent. A döntetlent azonban már nem sikerült kiharcolni. A hazaiak számára tanulságos lehet a három kihagyott 7 méteres, de a technikai hibák száma is több volt a kelleténél.

A vendég váciak összességében elégedetten távozhatnak a 2 ponttal, de támadásban nekik is javulniuk kell. Farkas, Sterjova és a kapus Bíró Blanka teljesítménye ma elég volt, de az idény eleji forma még itt is jellemző volt. Az 5-8. helyekért nagy csata lesz az egész bajnokságban, biztos, hogy komoly meglepetések, körbeverések is várhatók, érdemes lesz követni a női kézilabda NB1-et akár oldalunkon is. Köszönjük mai, megtisztelő figyelmüket! (19:37:20)

60
    Mérkőzés vége. (18:19)

60
    A fiatal Vörös Bettina eladja a labdát, a váci ziccer kimarad, de az idő lejár. (18:19) (18:19)

60
    22 másodperc van hátra. (18:19) (18:19)

Hazai időkérés. (18:19) (18:19)

59
    Hazai labdaszerzés, egy gól közte! (18:19) (18:19)

59
    Hihetetlen! Egy gólra zárkózik a Loki. (18:19) (18:19)

59
    Dakos Noémi áll ki. (17:19) (17:19)

59
    Elképesztő végjáték lehet: újra labdát szerez a DVSC. (17:19) (17:19)

59
    KUDOR csapatkapitányhoz méltón veszi hátára a csapatot. (17:19) (17:19)

58
    Eladott labda a vendégeknél. (16:19) (16:19)

58
    KUDOR KITTI szépít. (16:19) (16:19)

57
    Horváth-Pásztor fantasztikus: védi a hetest, és az ismétlést is. (15:19) (15:19)

57
    Karnik kap kisbüntetést, hetes is. (15:19) (15:19)

56
    Rossz bejátszás az egyik, rossz keresztpassz a másik oldalon. (15:19) (15:19)

56
    Újabb védés, ezúttal viszont nincs szabálytalanság. (15:19) (15:19)

55
    Bíró védi a levegőben meglökött Karnik lövését. Marad a labda a Debrecennél. (15:19) (15:19)

55
    DAKOS NOÉMI válaszol. (15:19) (15:19)

54
    KARNIK ma is a legeredményesebb debreceni lesz, újabb átlövésgól. (15:18) (15:18)

54
    Szélről Szondi Zsófia pattint mellé. (14:18) (14:18)

54
    Blokkolt lövés a másik oldalon. Eldőlni látszik a meccs. (14:18) (14:18)

53
    VIRÁG NOÉMI lövésébe csak beleérni tud a debreceni kapus. (14:18) (14:18)

52
    KARNIK SZABINA lövi át ismét a váci falat. (14:17) (14:17)

52
    Horváth-Pásztor véd ismét. (13:17) (13:17)

51
    Karnik és Klikovac után Sopronyi is Bíróba lövi a hetest. (13:17) (13:17)

51
    Most már több, mint kemény a váci védekezés, Sterjova megy ki. (13:17) (13:17)

50
    Véleményes ítélet, de Sterjova eredményes 7 méteresből. (13:17) (13:17)

50
    KELEMEN Éva eredményes ismét. (13:16) (13:16)

49
    A hetest Horváth-Pásztor védi, de a kipattanó FARKAS Veronikához kerül, aki ezúttal átejti a kapust. (12:15) (12:15)

49
    Karnik rántja le ellenfelét. (12:15) (12:15)

48
    SOPRONYI második góljával él még mindig a remény a Debrecen számára. (12:15) (12:15)

47
    Kellemes gond a hazaiaknál, hogy mindkét kapus remek. Ezúttal Horváth-Pásztor védett. (11:15) (11:15)

46
    Karnik passzol rosszul, a lelátón a labda. (11:15) (11:15)

46
    Pelczéder Orsolya volt szabálytalan, a labda a közelben nem volt. (11:15) (11:15)

46
    Hazai időkérés. (11:15) (11:15)

45
    Klikovac megy ki a gólnál elkövetett szabálytalanságért. (11:15) (11:15)

45
    FARKAS VERONIKA tör be szépen, hátán viszi csapatát. (11:15) (11:15)

45
    Sopronyi Anett lő fölé emberhátrányban. (11:14) (11:14)

44
    Kőkemény most a Loki, emberelőnyben válik passzívvá a Vác, Kudort pedig arcán találja el a lövés. Noha a labda marad a vendégeknél, a hazai közönség is érzi, ez most fordulópont lehet. (11:14) (11:14)

43
    Sopronyi volt határozott, de hiába szerez labdát a DVSC, a leindulás után pontatlan a befejezés. (11:14) (11:14)

43
    Siska Pálma nem hagyta elvégezni a szabaddobást. (11:14) (11:14)

42
    Hosszú váci támadás néhány vitatott lépéshiba gyanús esettel.. (11:14) (11:14)

42
    Technikai hiba a debrecenieknél is: rossz bejátszás után jöhet a váci támadás. (11:14) (11:14)

41
    Lépéshiba a vendégeknél. (11:14) (11:14)

41
    Horváth-Pásztor védése után VARSÁNYI NÓRA rohanja le a váciakat, két gyors gól megint feléleszti a hazai reményeket. (11:14) (11:14)

40
    KELEMEN Éván nem látszik a sérülése, megint ő eredményes szélről. (10:14) (10:14)

39
    STERJOVA ismét, megint 5 közte. (9:14) (9:14)

38
    A szabályosság határán védekezik a DVSC, de kockáztatnia kell Varga Józseféknek. (9:13) (9:13)

37
    MARIA STERJOVA ellentmondást nem tűrően megy föl és lő nagy átlövésgólt. (9:13) (9:13)

37
    Vendég időkérés. (9:12) (9:12)

37
    A debreceni gól után Hámorit küldték ki. (9:13) (9:13)

37
    Parádés gól megint. KUDOR ugrásból kapja el a labdát, majd estében kapura teszi azt, ami átcsúszik Bíró kezei között. Mintha kínai figura lett volna a 9-esről. (9:12) (9:12)

37
    Gyenge váci átlövés száll fölé. (8:12) (8:12)

36
    SOPRONYI ANETT lövése éppen csak becsúszik, de ez is gól. Éledezik a házigazda. (8:12) (8:12)

36
    Passzív játék miatt elveszik a labdát a Váctól a bírók. (7:12) (7:12)

35
    KELEMEN ÉVA szépít a másik oldalon. A 23 percnyi játékidő után újra debreceni gól... (7:12) (7:12)

35
    Elképesztő gól! DAKOS NOÉMI beállóból háttal a kapunak eredményes. (6:12) (6:12)

34
    Az újabb szabálytalanul megállított betörés után már jár a hetes, de Gorilska kezéből kicsúszik a labda, ami így magasan fölé pattan. (6:11) (6:11)

34
    Pályán a fiatalok is a Debrecenben: Vörös Bettina törne be, de szabálytalanul megállítják. (6:11) (6:11)

33
    Kemény a debreceni védekezés, Horváth-Pásztor könnyen védi Farkas lövését. (6:11) (6:11)

32
    A váci táborban a "Blanka, Blanka!" rigmus hangzik fel. Megint a vendégek kapusa hárít. (6:11) (6:11)

32
    Karnikot támasztják meg csúnyán, ezért még nem, de a szabaddobás elvégzésének akadályozásáért kiállítás a Vácnál. Fülöp Andrea megy ki. (6:11) (6:11)

31
    Lajtos helyett Horváth-Pásztor a debreceni kapuban, 15 másodperc alatt véd egyet szélről. Hansághy volt pontatlan. (6:11) (6:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (6:11)

Bárány Krisztina kiállítása miatt még 1:12-ig emberhátrányban a Loki.

A fehér mezesek kezdik a második játékrészt.

Az tisztán látszik, hogy két hasonló képességű csapat feszült egymásnak, de a félidő második felében ritkán látható lefagyást produkált a két csapat támadásban, amiből a váciak ocsúdtak fel hamarabb, így jelen pillanatban jelentős lélektani-, és ami fontosabb, gólelőnyt birtokolnak Konkoly Csaba lányai. Bíró Blanka egészen elképesztő teljesítményt nyújt a váci kapuban, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy naggyá teszik őt a debreceni lövők. Benne lehet a játékban a fordulatos második játékrész, de ahhoz elsősorban a debrecenieknek el kell kezdeni értékesíteni a szépen kialakított helyzeteket. A 13. perc óta nem lőtt gólt a DVSC, ami egészen hihetetlen. Valószínűleg a váciaktól is több kell majd a második játékrészben, de ők vannak kényelmesebb helyzetben. A félidőben DVSC-TVP-Aquaticum – Ipress Center-Vác 6:11

30
    Befejeződött az 1. félidő. (6:11)

30
    Kudor utolsó másodpercben leadott lövését Bíró védi. (6:11) (6:11)

30
    Bárány Krisztát a gól után még ki is küldik. (6:11) (6:11)

30
    VIRÁG NOÉMI is feliratkozik az eredményjelzőre. (6:11) (6:11)

29
    Sopronyi Anett a pályán, rossz passza után jöhet a Vác.. (6:10) (6:10)

28
    Gyönyörű testcsel után FARKAS VERONIKA növeli a vendég előnyt. (6:10) (6:10)

27
    STERJOVA nagy lendülettel megy fel, és lő gólt. (6:9) (6:9)

27
    Könnyű védés ezúttal, hiába maradt a Debrecennél a labda. (6:8) (6:8)

27
    Kelemen fut be szélről, ziccerét Bíró védi. (6:8) (6:8)

26
    FARKAS VERONIKA töri meg a jeget. (6:8) (6:8)

26
    10 perce nincs gól, be is rozsdásodott kicsit az eredményjelző, emiatt áll a játék. (6:7) (6:7)

26
    Vendég időkérés. (6:7) (6:7)

26
    Kudor hiába szerez labdát, szabálytalanságot fújnak ellene, de a nagy ijedtségre inkább időt kér Konkoly Csaba. (6:7) (6:7)

25
    Elképesztő! Hetesből sem megy: Karnik Szabina rontott. (6:7) (6:7)

25
    Bohus-Karnik Mercédesz is a pályán, beállóból 7 méterest harcol ki. (6:7) (6:7)

24
    Rossz passz után kapja vissza a labdát a piros mezes csapat. (6:7) (6:7)

24
    Karnik Szabina találja el a kapufát, a kipattanó Kelemen Éva lábához ér, jöhet a Vác. (6:7) (6:7)

23
    Láb miatt kapja vissza a labdát a cívisvárosi csapat. (6:7) (6:7)

23
    Bárány Krisztina lő csúnyán fölé. (6:7) (6:7)

23
    Tökéletesen végigjátszott váci támadás után Lajtos véd nagyot a hazai kapuban. (6:7) (6:7)

22
    Hosszú gólcsend sok hibával és kemény védekezéssel. (6:7) (6:7)

21
    Szilágyi Ági gyönyörű labdaszerzés után csúnyán ront ziccert: Bíróba lövi a labdát a debreceni szélső. (6:7) (6:7)

21
    Hiába véd Lajtos, szabálytalanság miatt marad a labda a Vácnál. (6:7) (6:7)

20
    Varsányi szélről a kapufát találja el. (6:7) (6:7)

20
    Egy (hosszú) debreceni és egy váci támadás fért bele a 2 percbe. (6:7) (6:7)

19
    Bíró véd hatalmasat egy átlövés után. (6:7) (6:7)

18
    A félidő felének eltelte óta nagyon sok a hiba: az emberelőnyben játszó DVSC 10 mp alatt eladta, majd visszaszerezte a labdát. (6:7) (6:7)

17
    Az időkérés után debreceni emberelőny jön. Szondi Zsófia megy ki 2 percre. (6:7) (6:7)

17
    Hazai időkérés. (6:7) (6:7)

17
    Kicsit hektikus a játék, egy-egy eladott labda itt is, ott is. (6:7) (6:7)

15
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kudor (DVSC - TVP). (6:7)

16
    Eladott labda után ERTL REBEKA már a vezetést szerzi meg a vendégeknek. (6:7) (6:7)

15
    Egyenlítenek is a vendégek. (6:6) (6:6)

15
    Rossz debreceni bejátszás, egyenlíthet a Vác. (6:5) (6:5)

14
    Stefanovic betörése után FARKAS értékesíti a meccs első hetesét. (6:5) (6:5)

13
    BOBANA KLIKOVAC szerzi pályafutása első debreceni gólját. (6:4) (6:4)

12
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Sterjova (Ipress Center-Vác). (5:4)

MARIJA STEFANOVIC szép gólt szerez. (5:4) (5:4) (5:4)

12
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Karnik (DVSC - TVP). (5:3)

11
    Kicsit egysíkú a váci támadójáték: megint Sterjova lőtt, ezúttal a kapufára, de visszakerült a labda a váciakhoz. (5:3) (5:3)

11
    Előbb Sterjova, majd a hazaiaktól Gorilska céloz pontatlanul. (5:3) (5:3)

9
    Ismét a debreceni csapatkapitány, KUDOR eredményes. (5:3) (5:3)

8
    Na, belelendültek a lövők, KUDOR KITTI szerzi a negyedik debreceni gólt. (4:3) (3:3) (3:3)

8
    FARKAS VERONIKA egyenlít. (3:3). (3:3) (3:3)

8
    Eladott labda a Debrecennél. (3:2) (3:2)

8
    Sterjova lő megint, a kapufáról kifelé pattan a labda. (3:2) (3:2)

KARNIK visszaveszi a vezetést Sterjovával való gólpárbajában. (3:2) (3:2)

7
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Siska (DVSC - TVP). (2:2)

7
    STERJOVA ismét. (2:2) (2:2) (2:2)

6
    Karnik ezúttal betör, de kaput sem talál. (2:1) (2:1)

6
    Sterjova próbálkozik átlövéssel, de fölé lő. (2:1) (2:1)

5
    Egyelőre a kapusok meccse ez: Bíró is sokadik alkalommal hárít. (2:1) (2:1)

5
    Előbb Siska Pálma lövése megy fölé, majd az ellentámadásból Lajtos Nóra véd. (2:1) (2:1)

4
    MARIJA STERJOVA szépít a másik oldalon szintén átlövésből. (2:1) (2:1)

4
    KARNIK SZABINA eredményes ismét átlövésből. (2:0) (2:0) (2:0)

3
    Eladott labda után Klikovac nem tud beállóból túljárni Bíró eszén, majd két blokkolt lövés következik. (1:0) (1:0)

2
    A másik oldalon Szilágyi szélső próbálkozását védi Bíró. (1:0) (1:0)

2
    Lajtos üt ki egy egymás után két lövést is. (1:0) (1:0)

1
    KARNIK SZABINA ott folytatja, ahol szerdán abbahagyta. (1:0) (0:0) (0:0)

1
    Siska lövését védi Bíró Blanka, de a labda visszakerül a hazaiakhoz. (0:0) (0:0)

1

A DVSC kezdi majd a meccset.

Hangpróbát tart a két szurkolótábor, mintegy 800 néző foglal egyébként helyet a Hódos Imre Sportcsarnokban.

Perceken belül kezdődik a találkozó, fehér-fekete szerelésben játszik majd a vendég Ipress Center-Vác, míg tiszta pirosban lép pályára a házigazda DVSC-TVP-Aquaticum.

Kelemen Éva is bevethető a hazaiaknál.

Ahogyan azt már lehetett sejteni, a sérült Hornyák Dóra nincs a nevezettek között, így a váciak egyik legjobbjuk nélkül kénytelenek ma pályára lépni. A hazaiaknál az alapozás során keresztszalag-szakadást szenvedő Sirián Szederke nem bevethető, illetve Kelemen Éva bajlódik kisebb sérüléssel, az ő pályára lépéséről közvetlenül a mérkőzés előtt dönt a debreceni szakmai stáb.

Az első körben mindkét csapat vereséggel kezdett, ám amíg a Debrecen az első négybe vágyó Fehérvár otthonában kapott ki tisztességes különbséggel (23-20), addig a Vác otthon szenvedett meglepő vereséget a nyáron azért alaposan megerősödött Mosonmagyaróvártól. Valamelyik csapat kiköszörülheti a csorbát a vasárnap 18 órakor kezdődő mérkőzésen, melyet figyelemmel követhetnek oldalunkon.

Szerdán megkezdődtek a női kézilabda NB1 küzdelmei, a hétvégén pedig már a 2. forduló mérkőzéseit rendezik. Vélhetően remek hangulatú mérkőzésre van kilátás, hiszen a DVSC tavaly messze a mezőny "legérdekesebb" csapata volt: a legmagasabb átlagnézőszámot a cívisvárosban regisztrálták az előző szezonban. Kiegyenlített mérkőzésre van kilátás, hiszen mindkét gárda az 5-8. helyek valamelyikének megszerzését tűzte ki célul.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Zoltán Horváth

DVSC - TVP AQUATICUM: Horváth-Pásztor, Lajtos – Bohus-Karnik M., Szilágyi, Varsányi, Vörös B., Bárány, Sopronyi, Slakta, Kelemen, Gorilska, Siska, Som I., Klikovac, Karnik Sz., Kudor
    Ipress Center-Vác: Balog J., Bíró B. – Hansághy, Hámori, Farkas, Helembai, Szondi, Sterjova, Bató, Ertl, Fülöp, Stefanovic, Katona, Dakos, Pelczéder, Virág

Játékvezetők: Heim Attila, Kiss Olivér