Fehérvár AV19 – HDD Olimpija Ljubljana 2:5 (vége)
Fehérvár AV19
2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
HDD Olimpija Ljubljana
vasárnap 07.09.2014, 18:00 • Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna

A 2014-es Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna győztese az Olimpija Ljubljana csapata, miután a döntőben 5-2-re legyőzte a házigazda Fehérvár AV19-et. Nagyszerű mérkőzés zárta le ezt a remek tornát, tényleg minden játékos kitett magáért. Hazai szempintból a döntő alakulhatott volna szerencsésebben is, azt viszont el kell ismerni hogy élesebben játszott ma a Ljubljana, több komolyabb helyzetük volt, és a kritikus helyzetekben jobban tudtak koncentrálni. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, köszönöm hogy velünk tartottak, a viszontlátásra! (20:24:09)

60:00

59:29
    Banham lövését rúgta ki Chiodo a bal alsóból.

58:31
    Bartalis emelt még rá egy korongot, Chiodonak nem okozott gondot.

57:24
    A Ljubljana gólt szerzett!
    Kereken egy perc alatt használta ki előnyét a Ljubljana, az előző aszisztos ROK LEBER lőtte be az ötödik, mindent eldöntő vendég gólt.

56:24
    Hetényi Pétert küldik ki két percre, ez végképp eldöntheti a mérkőzés sorsát.

56:04
    Buli a fehérvári harmadban miután a nézőtérre pattant a korong.

54:28
    Hatalmas szerencsével növeli újra két gólosra előnyét a Ljubéjana, HUNTER BISHOP lövésébe hallhatóan beleért Robinson, a korong azonban becsúszott a kapuba.

53:58
    Egy újabb lövés süvít el nem sokkal a vendég kapu mellett!

53:42
    Simán feláll a Volán az ellenfél apuja előtt.

53:20
    Tilosra ütik a korongot a vendégek.

52:30
    Kovács és Marino éppen hogy csak lemaradt egy átadásról, nagyon érik most a fehérvári gól.

51:28
    Németh botjában maradt az egyenlítő gól, centikkel a kapu mellé lőtt.

50:25
    Most nagyon felpörgött a Fehérvár, Erdély Csanád osztott ki egy szép ütközést..

49:26
    A Ljubljana kiegészült.

49:18
    Banham is eleresztett egy csukló lövést.

48:56
    Marino lőtt a kék vonalról, Chiodo a lepkéssel fogta.

48:15
    Több mint egy percig előnyben még a Volán!

47:58
    A Volán gólt szerzett!
    Így kell ezt, az első előnyt már kihasználta Volán! BARTALIS ISTVÁN elé pattant a korong, aki közvetlen közelről a kapuba emelte azt!

47:26
    És még kiállítás, Kyle Medvecet a játék késleltetésért küldik ki. Hatalmas esély.

47:09
    Planke-t küldik ki fogásért, ebből most nagyon fontos volna gólt szerezni.

46:49
    Sikorcin nem tudta behelyezni a cselsorozat végén a kapuba a korongot!

45:48
    Ziga Pesut átadása után GAL KOREN talált be a kapunkba, két gólosra növelve a két csapat közti különbséget.

45:23
    Komolyabb vendég helyzet után cserélnek a csapatok.

44:38
    Robinsonnak is be kellett egy védést mutatnia.

44:08
    Sikorcin passza után Németh lőhetett kapura közvetlen közelről, Chiodo állt a lövés útjába.

43:49
    Sarauer emelte kapura, egy bulit ki tudott harcolni ezzel.

42:49
    Bartalis és Tokaji próbálta meg benn tartani a korongot, sikertelenül.

41:49
    Az egész csarnok egyszerre hördült fel, elmaradt egy jogosnak mondható kiállítás a vendégeknél.

41:11
    Magosi éles szögből érkező lövését magabiztosan húzta le Chiodo.

40:46
    Les miatt szakad meg a harmad első vendég támadása.

40:01

Egyértelműen jobb volt a Ljubljana ebben a játékrészben, megérdemelten szerezték meg a vezetést. A fehérvári játékosok mintha fejben egy kicsit nem lettek volna itt 100%-osan, remélem a záró harmadra megérkeznek a srácok. Ne menjenek sehova, a 2014-es Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna utolsó harmada hamarosan következik!

40:00

39:48
    Ennek ellenére egy kivágott korong után majdnem ők szereztek újabb gólt...

39:21
    Na végre egy kicsit feléledt a Volán játéka, most a vendég harmadban tudjuk tartani a korongot.

38:56
    Kóger lövését kellett Chiodonak védenie.

38:08
    Logar lövése pattan vissza a palánkról, Robinson pedig a biztonságkedvéért rátenyerel a korongra.

37:32
    Hatalmas helyzet maradt ki a vendég kapunál, miközben egy ljubljanai a földön feküdt.

37:16
    A játéktéren kívülre pattant a korong, buli a félpályánál.

36:45
    Sarauer térhet vissza.

36:25
    Gal Korel lőtt mellé, pedig Robinson már verve volt!

35:44
    Hiába örülnek a vendégek, kis les miatt nem adja meg a bíró a találatot. De ez egy újabb figyelmeztető jel.

35:25
    Egymás után dolgozza ki a helyzeteket a vendég csapat.

34:45
    Sarauert küldik ki két percre, aki a kapu előtti kavarodáskor ütött testre.

34:45
    Egy oldalhálót eltaláló lövésre tenyerel rá végül Robinson.

33:49
    Sijan lövése szállt el a kapunk mellett.

33:31
    Végre kiegészült a Fehérvár, ezt most megúsztuk.

32:52
    És még egy védés! A fehérvári védelem kissé megroggyant most.

32:19
    Jól megizzad most Robinson, Leber lövését védte.

31:47
    Gregor Koblar vezethette rá Robinsonra, a cselsorozat után azonban nem tudta eléggé megemelni korongot, így kimaradt a ziccer!

31:31
    Most lép életbe Kiss Dániel büntetése, kettő perc bottal lökésért.

30:29
    És még mindig.

30:04
    Késleltetett kiállítás a Volánnál.

28:45
    Alighogy kiegészült, a vezetést is megszerezte a Ljubljana, Music passzát ANZE ROPRET váltotta gólra!

28:17
    Chiodonak kellett védenie Bartalis lövését.

27:25
    Hosszasan adogatott a Volán az ellenfél kapuja előtt eredménytelenül, a védők végül kiütötték korongot.

26:37
    Ales Musicot küldik ki két percre bottal akasztásért.

26:34
    Egy újabb hatalmas ütközés fehérvári részről!

26:18
    Chiodo öleli magához a korongot egy Volán lövést követően.

25:33
    Egy szép passz után Degon lőtt kapura, ő mondható a legaktívabb vendégjátékosnak.

24:26
    Teljesen beszorítjuk most a Ljubljanát, a Bartalis féle sor jól pörög ma este.

23:22
    Némi védelmi kihagyás után Robinsonnak kellett biztosítania.

21:44

21:02
    Egy besült lövés után tudnak felszabadítani a vendég védők

20:37
    Emberelőnyben tehát a Volán, de még nem sikerült felállni.

20:01

Szívós Márton világbajnok vízilabdázónk végezte el a harmad előtti ünnepélyes korongbedobást.

Az elején jött gyorsan két gól, azok után csak helyzetekig jutottak a csapatok – köztük két vendég kapuvas. Az iramra nem lehet panasz, kemény ütközések is tarkítják a mérkőzést. Döntőhöz illő eddig a meccs képe, reméljük a folytatásban is így marad.

20:00

19:44
    Itt egy újabb fehérvári előny, Matt White büntetése két perc akadályozásért.

19:36
    Bartalis húzogatott a kapu előtt, Chiodonak kellett kiszúrnia.

18:07
    Marino lőtt mellé.

16:46
    Kiegészült a Fehérvár, és a Ljubljana megint kapuvasat lőtt.

16:14
    Csak most tudta kiütni a Fehérvár a harmadából a korongot.

15:44
    Degon lövése után a kapuvason csattant a korong!

14:46
    Most Hetényi Pétert ültetik a büntető padra gáncsolásért.

14:37
    Kiegészülnek a vendégek, azt kell mondjam hogy szerencsével úszták meg kapott gól nélkül.

13:53
    Három komolyabb gólszerzési lehetősége is volt a Fehérvárnak.

13:25
    Nagyon nyom most a Volán.

12:37
    Ki is állítanak egy ljubljanait, Medvec kap két percet testre ütésért.

12:37
    Kisebb csetepaté alakult ki a vendég kapu előtt Wehrs lövését követően.

11:50
    Egy villámgyors kontra után Németh lőhetett kapura.

11:19
    Újabb védés az amerikai kapustól.

11:10
    Azonban a vendég kontrák is komoly veszélyt jelentenek, Robinsonnak résen kell lennie.

10:42
    A Vincze-Erdély-Nemes fiatal trió igencsak meg tudja zavarni a ljubljanai védelmet.

10:01
    Sijan lőtt a kék vonalról, Robinson védett.

09:12
    Banham lövését kellett Chiodonak védenie!

08:50
    Bartalis indult volna meg, két védő állt az útjába.

07:47
    Sarauer szerzett kis híján korongot az elbambuló kapustól.

07:10
    Sikorcin passza után Magosi lőtt kapura.

06:25
    Erdély centerezéséről Nemes maradt le pár centivel.

05:50
    A túl oldalon pedig már Robonsonnak kellett közbeavatkoznia.

05:38
    Banham húzta rá éles szögből.

04:43
    Gyors gólváltás az első öt percben, eddig nagyon jó a meccs.

04:12
    Egy rosszul sikerült passz után MIHA LOGAR indulhatott meg Robinson ellen, és nem is hagyta ki a ziccert.

03:37
    Az erős fehérvári nyomás hatására kénytelenek voltak tilosra ütni a korongot.

02:38
    Első emberelőnyét tizenháom másodperc alatt használta ki a Volán, Kovács keresztpassza után KEVIN WEHRS lőtt a kapuba!

02:07
    Hocevar lőhetett üresen, Robinson azonban védte a próbálkozást.

01:40
    A ljubljanai kapus kapta le a levegőből a korongot.

00:47
    Sikorcin és Magosi küzdött bent a korongért, és egy lövésig el is jutott a fehérvári alakulat.

00:01

Egy kis technikai hibát kellett elhárítaniuk az illetékeseknek, de most már tényleg csak másodpercek vannak a kezdésig.

Ötödik alkalommal tarthatja itthon a Fehérvár AV19 az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna győztesének járó trófeát, ha ma legyőzi a döntőben az Olimpija Ljubljana csapatát. Eddig egyedül a 2012-es tornán diadalmaskodott más csapat, mint a Volán, akkor a rendes játékidő után büntetőkkel nyert a Pat Cortina vezette Red Bull München. Az Olimpija csapata 4-1 re győzte le a Graz 99ers csapatát, és jutott kényelmesen a döntőbe. Meglátjuk, hogy Tokajiék ismét Fehérváron tudják-e tartani azt a bizonyos serleget – kívánom hogy így legyen. A mérkőzéshez jó szórakozást kívánok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 3. Wehrs (Kovács, Sarauer), 48. Bartalis – 5. Logar, 29. Ropret (Music, Hocevar), 46. Koren (Pesut), 55. Bishop (Leber), 58. Leber (Degon)

Fehérvár AV19: Robinson (Rajna) – Ejdepalm, Wehrs, Marino, Sarauer (A), Szaller – Szirányi, Macias, Bartalis, Banhm, Kóger – Tokaji (C), Orbán, Kovács (A), Sikorcin, Magosi – Kiss, Németh, Vincze, Erdély, Nemes