Tatabánya – Kőnig-Trade-Balmazújvárosi KK 28:21 (vége) | PICK – Mezőkövesdi KC 33:21 (vége)
OTP Bank - PICK Szeged
33:21 (16:10)
Mezőkövesdi KC
szombat 13.09.2014, 18:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Férfi kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A férfi kézilabda-bajnokság 3. fordulójában a szezont remekül kezdő, két győztes meccsel (Cegléd otthon, Komló idegenben) nyitó MOL-Pick Szeged a harmadik siker szinte biztos tudatában fogadja a csapatuk egykori legendás trénere, Skaliczki László irányította mezőkövesdi gárdát. A meccs egyértelmű esélyese a szegedi alakulat, de ez nem jelenti azt, hogy a hazaiaknak ne kellene majd odafigyelniük Skala mester nyáron alaposan átalakított, főleg délszláv légiósok által fémjelzett csapatára.

A jelenleg 83 bajnoki találatnál járó, azaz a kövesdiek ellen szinte biztosan "centenáriumot" ünneplő szegedieknél két légiós játékára nem lehet majd számítani: a svéd balszélső, Källman a bokájával, a spanyol irányító, Mindegía a térdével bajlódik. A 9. helyen álló Mezőkövesd két vereséggel kezdte a szezont, azaz lassan mindenképpen időszerű lenne már a pontszerzés, de ehhez komoly bravúrra lenne szükségük az Újszegedi Sportcsarnokban.

MOL-Pick Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 7 Vadkerti, 9 Robledo, 10 Stojanov, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 20 Szabó, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Mezőkövesdi KC: 1 Volarevic, 32 Liszkai – 3 Vasic, 5 Szepesi, 7 Cuzic, 9 Terenyi, 10 Lókodi, 15 Radnic, 16 Grünfelder, 21 Pálos, 23 Molnár, 24 Pavlovic, 25 Trivkovic, 39 Nakhayenka, 71 Pourghasemi, 77 Dzono. Edző: Skaliczki László

Játékvezetők: Bócz László, Wiedemann Viktor.

A szegediek tiszta kék szerelésben játszanak majd, a Mezőkövesd pirosban, csak a mezük ujja fehér.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

A szegedi születésű volt válogatott labdarúgó, Sándor Károly emlékére egyperces gyászszünet a meccs előtt.

A szegediek kezdik a mérkőzést.

1

1
    Ilyés bejátszása után Zubai harcol ki szabaddobást beállóban. (0:0) (0:0)

1
    Parrondo passza után Zubai immár hetest harcol ki. (0:0) (0:0)

1
    Radnic sárga lapot is kapott. (1:0) (1:0)

2
    BALOGH ZSOLT a léc alá vágja a büntetőt. (1:0) (1:0)

2
    Dzono lövését védi Wyszomirski, de a hazaiak a lerohanás végén technikai hibát vétenek. (1:0) (1:0)

3
    Radnic eladott labdája után Bombac indítja a beinduló PARRONDO-t, aki a léc alá lövi a ziccerét. (2:0) (2:0)

4
    Lókodi harcol ki bal kettőből középre indulva szabaddobást. (2:0) (2:0)

4
    RADNIC egy nagy csel után jobb kettőből lő szép gólt betörve. (2:1) (2:1)

4
    Pavlovicot küldik ki a bírók két percre. (2:1) (2:1)

5
    ILYÉS előtt teljesen szabad a terület, ki is használja, s a kapu közepébe lő. (3:1) (3:1)

5
    Technikai hiba a vendégeknél, támadhat a Szeged. (3:1) (3:1)

6
    Bombac bejátszása után azonban a bírók Zubai ellen fújnak, jöhet a Kövesd. (3:1) (3:1)

6
    Radnic labdáját DZONO lövi a jobb alsó sarokba. (3:2) (3:2)

7
    Szegedi labdavesztés után RADNIC bal kettőből lerohanva lő a jobb sarokba. (3:3) (3:3)

7
    Rossz labda balra Vadkerti felé, a vendégek indulhatnak. (3:3) (3:3)

8
    LÓKODI balról betörve lő a jobb felső sarokba. (3:4) (3:4)

8
    Bombac passzát Balogh lövi a jobb sarok mellé. (3:4) (3:4)

9
    Dzono bejátszása nem jó beállóba Vasic felé, a szegediek indulhatnak. (3:4) (3:4)

9
    Bombac elcsúszott és labdát veszített, a leindításból VASIC lövi a ziccert a kapu közepén a léc alá. (3:5) (3:5)

10
    Balogh lövését védte Liszkai, a leindításból pedig megint VASIC lövi a ziccert a jobb felső sarokba. (3:6) (3:6)

10
    Hazai időkérés. (3:6) (3:6)

10
    A közönség már ébresztőt kiabál, nem csoda a hazai időkérés, hiszen javarészt könnyű gólokkal 1:3-ról fordított 6:3-ra a Mezőkövesd. (3:6) (3:6)

10
    Ancsin bejátszását ZUBAI lövi beállóból a kapu közepén a léc alá. (4:6) (4:6)

11
    DZONO jobbról betörve lő a jobb alsó sarokba. (4:7) (4:7)

11
    A válasz azonban villámgyors, a leindításból BOMBAC lő ziccergólt középről. (5:7) (5:7)

12
    Dzono ellépte, a hazaiak támadhatnak. (5:7) (5:7)

12
    A gyors indítás meg is találja középen ZUBAI-t, aki belövi a ziccert. (6:7) (6:7)

13
    Lókodi lövését védte Wyszomirski, a hazaiaké a labda, majd Radnicot még ki is küldik két percre a vendégektől. (6:7) (6:7)

13
    Bombac passzát ILYÉS vágja elemi erővel, balátlövőből a hosszú felső sarokba. (7:7) (7:7)

14
    Szepesi ellépte, de a kontra végén Ilyés passza sem jó a jobb szélre, megszerzik a labdát a vendégek. (7:7) (7:7)

14
    Vonalra lépnek támadásban a kövesdiek, a hazaiak indulhatnak. (7:7) (7:7)

15
    ANCSIN átlövését még védi Liszkai, de Vadkerti középre tett labdája után az átlövő ismétlését már nem. (8:7) (8:7)

16
    Vendég időkérés. (8:7) (8:7)

16
    Öt perc alatt nagyot fordult a világ, a Pick a mínusz háromból plusz egyet csinált, s támadásban most néha tanácstalannak tűnnek a vendégek. Így van mit megbeszélniük az időkérés alatt. (8:7) (8:7)

16
    LÓKODI felugrásból lő hatalmas átlövésgólt balról a hosszú felső sarokba. (8:8) (8:8)

16
    A túloldalon Parrondo lövését a jobb szélről védi Liszkai, a vendégek támadhatnak. (8:8) (8:8)

17
    Cuzic lövését azonban sáncolják a szegediek. (8:8) (8:8)

17
    A gyors hazai támadás végén VADKERTI a bal szélről lövi be a ziccert. (9:8) (9:8)

18
    Ancsin kap sárga lapot a falban védekezve. (9:8) (9:8)

18
    Lókodi rossz bejátszása beállóba, majd két leindítás végén is ziccer marad ki, az egyik oldalon Robledo, a másikon Vasic révén. (9:8) (9:8)

18
    A hibasorozatot végül a balról betörő VADKERTI újabb találata zárja le. (10:8) (10:8)

19
    Radnic ellépte, a szegediek támadhatnak, s végül Vranjes harcol ki hetest. (10:8) (10:8)

20
    PRODANOVIC a bal sarokba vágja a büntetőt. (11:8) (11:8)

21
    Az egyik oldalon Grünfelder, a másikon Ancsin hibázott ziccert, a vendégeké a labda. (11:8) (11:8)

22
    Lókodi lövése a sáncról mellé pattan, a sarokdobás után Cuzic harcol ki hetest. (11:8) (11:8)

22
    Lókodi nagyerejű büntetőjét kivédte Wyszomirski! (11:8) (11:8)

23
    Robledo lövése bal kettőből a hosszú sarok mellé száll. (11:8) (11:8)

23
    Belemenés Dzonónál, majd a túloldalon Robledónál is. (11:8) (11:8)

24
    Cuzic lövését jobb kettőből védi Wyszomirski, de a vendégeké marad a labda nagy harc végén. (11:8) (11:8)

25
    Dzono átlövését védi Wyszomirski,a kipattanót pedig Vasic fölé lövi. (11:8) (11:8)

25
    Bombac passzát a balról betörő ROBLEDO lövi a hosszú sarokba. (12:8) (12:8)

26
    Pourghasemi átlövését is kiszedi Wyszomirski! (12:8) (12:8)

26
    A leindítás végén PRODANOVIC a jobb szélről lő a hosszú sarokba. (13:8) (13:8)

27
    Radnic passzát NAKHAYENKA lövi be beállóból. (13:9) (13:9)

27
    A középkezdésből megint gyors indítás, melynek végén BOMBAC lövi be a ziccert. (14:9) (14:9)

28
    Belemenés Szepesinél a bal szélen, támadhat a Pick. (14:9) (14:9)

28
    Bombac passzát Ancsin vágja a jobb felső sarok fölé. (14:9) (14:9)

29
    Passzív kövesdi játék után Robledo lövését védi Liszkai, de VRANJES ismétlése középről becsorog a bal alsó sarokba. (15:9) (15:9)

29
    Vendég időkérés. (15:9) (15:9)

29
    A kövesdiek némi joggal reklamáltak, hogy Vranjes labdája benn volt-e, de a bírók megadták. (15:9) (15:9)

30
    Radnic labdáját NAKHAYENKA húzza beállóból bravúrosan, kissé balról a rövid alsó sarokba. (15:10) (15:10)

30
    BOMBAC közbelövése Liszkai kezéről pattan a jobb sarokba a legvégén. (16:10) (16:10)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:10)

Furcsa félidőn vagyunk túl, összességében immár magabiztos szegedi előnnyel. Az első 10 perc azonban nem a hazaiak szája íze szerint alakult, hiszen jó kezdés után (3:1) a kövesdiek zsinórban öt gólt szerezve fordítani tudtak, így Pastor mester már a 10. percben időt is kért. Utána védekezésben nagyon összekapta magát a szegedi gárda, hiszen a következő negyedórában Skaliczki csapata csak 2 gólt tudott szerezni. A végén akadt egy-két furcsa gól is, de a hektikus találkozón immár megnyugtatónak tűnik a szegediek előnye. Alábecsülni azonban ezt a Mezőkövesdet semmiképpen sem szabad.

A Mezőkövesd kezdi majd a második játékrészt.

Sierra a második félidőben a hazai kapuban.

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:10)

31
    Dzono átlövése a sáncról pattan a bal sarok mellé. (16:10) (16:10)

32
    Radnic újabb lövését lábbal, bravúrral védi Sierra, a hazaiaké a labda. (16:10) (16:10)

32
    Ilyés bejátszása után Zubai harcol ki hetest. (16:10) (16:10)

32
    PRODANOVIC a jobb alsó sarokba lövi a büntetőt. (17:10) (17:10)

33
    Pavlovic átlövését, majd közeli ismétlését is védi Sierra. (17:10) (17:10)

33
    A leindításból a középen betörő BOMBAC eredményes. (18:10) (18:10)

34
    Passzívnál Pavlovic átlövése levágódik a sáncról, a vendégeké marad a labda. (18:10) (18:10)

34
    Végül Dzonótól csak elvették a labdát, a hazaiak támadhatnak, de Vadkerti passza balról kínaira nem jó, majd Prodanovic lövését a jobb szélről védi Liszkai. (18:10) (18:10)

35
    Szabaddobást harcolnak ki a vendégek, miközben kipurcan a labda, le kell cserélni. (18:10) (18:10)

36
    RADNIC már az új labdát vágja középről, átlövésből Sierra kapujába. (18:11) (18:11)

36
    Labdavesztés Bombacnál, s a pályán végigkígyózó RADNIC lő középről a bal alsó sarokba. (18:12) (18:12)

37
    Ilyés remek passzát a balról befutó VADKERTI lövi szépen a rövid felső sarokba. (19:12) (19:12)

37
    Dzono átlövését lábbal védi Sierra. (19:12) (19:12)

38
    ANCSIN középről, felugrásból lő nagy gólt a léc alá. (20:12) (20:12)

38
    Lókodi nagy bejátszását beállóból NAKHAYENKA passzolja a jobb alsó sarokba. (20:13) (20:13)

39
    Ancsin átlövését középre üti ki Liszkai, ZUBAI ismétlése pedig a jobb sarokban landol. (21:13) (21:13)

39
    LÓKODI középről lő szép átlövésgólt a kapu bal sarkába. (21:14) (21:14)

40
    ANCSIN átlövése a sáncról vágódik a jobb alsó sarokba. (22:14) (22:14)

40
    Radnic eladott labdájával VADKERTI rohant végig a pályán, s be is lőtte a ziccert. (23:14) (23:14)

41
    Radnic ziccerét Sierra lábbal, nagy bravúrral védi. (23:14) (23:14)

41
    Kínai figura végén ANCSIN lövi be Vadkerti balról érkező passzát: közte tíz. (24:14) (24:14)

42
    Lókodi nagy bejátszását NAKHAYENKA lövi beállóból a bal sarokba. (24:15) (24:15)

43
    ANCSIN a jobb szélről bekanyarodva lő a hosszú sarokba. (25:15) (25:15)

44
    Cuzicot szerelték a védők, Sierra indítását pedig PRODANOVIC jobbról, ziccerből lőtte a hosszú sarokba. (26:15) (26:15)

45
    LÓKODI középről egy csel után lő nagy gólt a jobb sarokba. (26:16) (26:16)

45
    Lókodi a földön is maradt az akció közben, de kisebb ápolás után tudja folytatni. (26:16) (26:16)

45
    Ilyés átlövését sáncolják, majd Zubai harcol ki középen szabaddobást. (26:16) (26:16)

46
    Ilyés labdavesztése után Vasic jobb szélről küldött lövését védi Sierra. (26:16) (26:16)

47
    Ápolás miatt áll ismét a játék, de immár Pavlovic is talpon. (26:16) (26:16)

47
    Bombac passza után Parrondo harcol ki hetest a jobb szélen. (26:16) (26:16)

47
    BALOGH ZSOLT a jobb alsó sarokba lövi a büntetőt. (27:16) (27:16)

48
    Lókodi átlövését védte Sierra, a leindításból VRANJES lövi be a ziccert. (28:16) (28:16)

48
    Cuzic alulról küldött lövése suhan el a jobb alsó sarok mellett. (28:16) (28:16)

49
    A gyors hazai akció végén Robledo passzát VRANJES lövi be beállóból. (29:16) (29:16)

49
    Eladott vendéglabda után a lerohanás végén BLAZEVIC lő a bal felső sarokba. (30:16) (30:16)

50
    POURGHASEMI jobb kettőből, alulról lő irgalmatlan nagy gólt a hosszú felső sarokba. (30:17) (30:17)

51
    Balogh eladott labdája után a kövesdiek támadhatnak. (30:17) (30:17)

52
    Pourghasemi sáncolt lövése után Trivkovic találja el a bal kapufát. (30:17) (30:17)

52
    A gyors hazai akció végén ismét VRANJES eredményes középről. (31:17) (31:17)

53
    A középen betörő RADNIC lövi a ziccert a bal sarokba. (31:18) (31:18)

53
    Nakhayenkát küldik ki két percre, Baloghgal szemben szabálytalankodott. (31:18) (31:18)

53
    Parrondo lő a jobb szélről, de Volarevic most szépen véd. (31:18) (31:18)

54
    Pourghasemi megint megpróbálta alulról, de ezt Sierra védte. (31:18) (31:18)

54
    A gyors hazai támadás végén PARRONDO lövi jobbról a léc alá Balogh átadását. (32:18) (32:18)

55
    Dzono átlövését is védi Sierra. (32:18) (32:18)

55
    Eladott hazai labda után leindítás, s VASIC kissé balról lövi be a ziccert. (32:19) (32:19)

56
    Robledo lövése száll fölé, a vendégek támadhatnak. (32:19) (32:19)

57
    Vranjest küldik ki két percre, Radniccsal szemben volt szabálytalan. (32:19) (32:19)

57
    Pourghasemi sáncolt átlövése után Robledo ront ziccert a túloldalon. (32:19) (32:19)

57
    Hazai időkérés. (32:19) (32:19)

58
    Radnic passzát PÁLOS lövi a bal szélről a hosszú sarokba. (32:20) (32:20)

58
    BALOGH ZSOLT középről, átlövésből válaszol gyorsan. (33:20) (33:20)

59
    PÁLOS ezúttal középről, bekanyarodva talál a kapu közepébe. (33:21) (33:21)

59
    Vranjes a vonalra lépett, a vendégeké a labda. (33:21) (33:21)

60
    Pourghasemi lövését Sierra, Stojanovét a túloldalon Volarevic, végül a leindítás végén Vasic ziccerét újra csak Sierra védi. (33:21) (33:21)

60
    Mérkőzés vége. (33:21)

Nehezebb kezdés után végül fölényesen nyerte meg harmadik bajnoki mérkőzését is a szegedi gárda. A Mezőkövesd 10 perc után 6:3-ra vezetett, de a gyors hazai időkérés és a védekezés rendbetétele meghozta a gyümölcsét, s a szünetben már hat góllal vezetett a Pick. A második játékrészben fokozatosan nőtt a szegedi előny, s a végén már csak a győzelem különbsége volt a kérdéses a szívósan küzdő, de támadásban gyakran tanácstalannak tűnő mezőkövesdiekkel szemben.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:34:14)

Attila Varsányi

Kommentátort keresünk a Mezőkövesdi KC csapatának meccseihez. További információk.

OTP Bank - PICK Szeged: 1 Sierra, 16 Wyszomirski – 7 Vadkerti, 9 Robledo, 10 Stojanov, 15 Fekete, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 20 Szabó, 21 Blazevic, 22 Prodanovic, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Bócz László, Wiedemann Viktor