Fehérvár – Újpest FC 2:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Puskás Akadémia FC 2:1 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
2:1 (2:0)
Puskás Akadémia FC
vasárnap 14.09.2014, 18:30 • Groupama Aréna, Budapest • OTP Bank Liga

Összességében a Puskás Akadémia szépítő góljáig a Fradi uralta a mérkőzést. Több gólhelyzetet is kialakított a rendkívül veszélyesen játszó Böde Dániel és Benjamin Lauth. Sallai Roland gólja után azonban már csak a mérkőzés végét várták a hazaiak. De a lényeg a három pont és a helyenként tetszetős játék. (20:33:23)

90+2

90+1
    A hazaiak már nagyon várják a mérkőzés végét.

90
    Nalepa passza után Ugrai puskázott el egy lövést 11 méterről, kiszorított helyzetből.

90
    Két perc lesz a ráadás.

88
    Becsülettel megy előre a Puskás Akadémia az egyenlítő gólért.

87
    A sárgalapos Csukics váltja az első hazai találat szerzőjét, Benjamin Lauthot.

86
    Egy lecsorgó labdát Tamás lőtt el 29 méterről, méterekkel a kapu fölé.

85
    A vendégek járatják a labdát a Fradi térfelén.

83
    A csereként melegítő Csukics kap sárgalapot.

82
    Vérszemet kaptak a vendégeket, Fabio került a védők mögé, beadását azonban Mateos vágta ki a rövid oldalon.

81
    Egy kapu előtti kavarodás után Pavlovic 7 méteres lövését Vaszicsku blokkolta.

79
    A Puskás Akadémia gólt szerzett!

Megbosszulta magát a sok ferencvárosi kihagyott helyzet. Lencse tálalt remekül a csereként beálló SALLAI ROLAND elé, a fiatal támadó pedig 13 méterről a kimozduló Dibusz mellett a kapuba passzolt.

78
    Csere a hazaiaknál is. A sokáig sérült, a mai mérkőzésen jól játszó Somalia helyén Ugrai Roland.

78
    A vendégek csapatkapitányát Papp Máté váltja.

77
    Szemre is tetszetős hazai támadás után Somalia 20 méteres lövését fogta Danilovic.

75
    Dilaver passzolt remek ütemben Somalia elé, akinek beadásába Tamás lépett bele.

74
    A szöglet után Böde fejelte le a labdát és Gyömbér Gábor ugyan a kapuba talált, de mindezt lesről tette, így nincs meg a harmadik hazai gól.

73
    Böde 17 méteres lövését Danilovic éppen hogy szögletre tudta ütni.

72
    Böde centerezését Szélesi vágta ki bedobásra.

71
    Az utóbbi pár percben sok a pontatlan passz, a bosszantó hiba.

69
    Czvitkovics helyén Sallai Roland az utolsó kicsivel több mint 20 percre.

68
    A hazaiak hátul járatják a labdát, ami nem tetszik a szurkolóknak.

67
    Nalepa szerelte könnyedén a bal szélen megiramodó Fabiot.

65
    Kukuruzovic passzolt Bödéhez a bal oldalra, a támadó azonban nem tudta megjátszani a középen érkező társakat.

64
    Kukuruzovic ívelt Böde elé, a csatár a vizes, csúszós talajon hosszan tette maga elé a labdát, amit így Danilovic fogott meg.

62
    Czvitkovicsról pattant a Dibusz kezébe a labda, a hazaiak kapusának talán ez volt az első labdaérintése a félidőben.

61
    A Ferencváros kapuja elé szögezi a vendégeket, érik a harmadik hazai találat.

59
    Böde beadását Latuh vette le a kapunak háttal, két csel után lövését Vaszicsku blokkolta.

58
    Kukuruzovic szerzett labdát a vendégek térfelén, majd Böde elé tálalt, aki 14 méterről az oldalhálóba lőtt.

57
    Böde szép csellel ment el Vaszicsku mellett, az alapvonalról középre gurította, a középen érkező Lauth 7 méterről a védő szorításában nem tudott a kapuba találni.

56
    Bödét állította meg lesen a játékvezető.

55
    Kukuruzovic beadása sem Bödének, sem pedig Lauthnak nem volt pontos.

54
    A mai mérkőzést 7082 néző követte.

53
    Ezúttal Fabio késett egy ütemet, villant is a sárgalap.

52
    Kukuruzovic sarokrúgása után Mateos fejelt kifacsart helyzetben 4 méterről a kapu fölé.

51
    Böniget buktatta csúnyán Szakály, elmarad a sárga.

50
    A hazai védők járatják a labdát.

49
    Czvitkovics csinált meg két szép cselt a szögletzászlónál, beadása azonban pontatlan volt.

47
    Dilaver beadását Danilov öklözte akrobatikus mozdulattal.

46
    Thomas Doll cserélt a szünetben: Busait Nalepa váltotta.

46
    A második játékrészt a vendégek kezdték.

46

A Ferencváros egy perc alatt két szerzett Lauth és Böde révén a félidő közepén. Utána alább hagyott a hazaiak lendülete és visszahúzódtak a saját térfelükre.A félidő végén a Puskás Akadémia megszerezhette volna a szépítő találatot, de egy ízben sem sikerült eltalálni Dibusz Dénes kapuját.

45

44
    Somalia lövését blokkolta Fabio az utolsó pillanatban.

43
    Czvitkovics sarokrúgását Szakály nem tudta fejjel a kapu irányába továbbítani.

42
    Szélesi beadását Polonkai csúsztatta Lencse elé, a csatár azonban ezúttal sem talált kaput 7 méterről.

41
    A Ferencváros a térfelére visszahúzódva várja a vendég "rohamokat".

40
    Czvitkovics beadását Tischler nem tudta rendesen megfejelni, ami így nem is jelentett veszélyt a kapura.

39
    A Puskás Akadémia járatja a labdát, de Dibusz kapuja nem forog veszélyben.

37
    Lauth szabálytalankodott Szélesivel, a játékvezető némi gondolkodás után a sípjába is fújt.

36
    A meginduló Somaliát csak három vendég játékos tudta szerelni, de így is csak szabálytalanul.

35
    Böde lőtt rá egy szabadrúgást a kaputól 30 méterre, Danilovicak nem kellett mozdulnia.

34
    Tischler passzolt középre az üresen érkező Lencse elé, de a csatár 14 méterről csúnyán fölé lőtt.

33
    Szakály futtatta Fabio a bal szélen, a csereként beállt játékos beadása azonban pontatlan volt.

31
    Gohér Gergő helyén Fabio a pályán a folytatásban.

30
    Kukuruzovic beadását Böde 7 méterről nem tudta a kapuba továbbítani.

29
    Lencse László buktatta a megiramodó Somaliát, sárgalap a "jutalma".

28
    Gyömbér 20 méteres lövése nem jelentett veszélyt a kapura.

27
    A gyorsan szerzett két gól ellenére továbbra is a kapuja elé szegezi a Fradi a vendége együttest.

25
    A Fradi gólt szerzett!

Kukuruzovic indítását Lauth passzolta középre, ahol BÖDE DÁNIEL érkezett és 5 méterről Danilovic mellett a kapuba passzolt.

24

Bönig bal oldali beadását BENJAMIN LAUTH fejelte a kapuba 7 méterről Gohér szorításában.

23
    Az utóbbi percekben alábbhagyott a hazaiak lendülete, a pálya közepén zajlik a játék.

21
    Szakály ugratta ki Tischlert, a kapujából kimozduló Dibusz csak másodszorra tudta megkaparintani a játékszert.

20
    A szöglet után Mateos fejesét fogta Danilovic.

19
    Bödé lövése Tamásról pattant szögletre.

19
    A Ferencváros rendre eljut a vendégek 16-osáig, de ott az utolsó passzok rendre pontatlanok.

18
    Pavlovic és Tischler harcolt meg férfiasan egy labdáért, a játékvezető a vendég csatárt látta szabálytalannak.

17
    Bödét ismételten csak szabálytalanul tudják megállítani a vendégek.

16
    Lencse indítását Dibusz szedte fel Tischler elől.

15
    Kukuruzovic passzolt a védők közül kiugró Bödéhez, de a partjelző lesen állította meg a támadót.

14
    Somalia 15 méteres lövését könnyedén fogta Danilovic.

13
    szakály beadását Tischler nem tudta átvenni a 16-oson belül.

12
    Busai esett el Szélesi mellett a büntetőterületen belül, de a játékvezető sípja néma maradt.

11
    Az utóbbi percekben a vendégek másodpercekig sem tudják megtartani a labdát.

11
    Busai centerezését Vaszicsku fejelte ki.

10
    Vaszicsku rántotta le Bödét, de Szabó Zsolt nem mutatja fel a második sárga lapot a védőnek.

9
    Kukuruzovic ugratta volna ki Bödét, de a csatár lesen tartózkodott.

8
    Szakály adott középre a jobb szélről, Mateos és Pavlovic együttes erővel szabadított fel.

7
    Gyömbér buktatta Lencsét, a játékvezető egyenlőre csak szóban figyelmezteti a hazaiak csapatkapitányát.

6
    Mateos hosszú indítását Gohér fülelte le.

5
    Danilovic indítása Tischlert találta lesen.

4
    Kukuruzovic sarokrúgása közben Busai szabálytalan középen, szabadrúgás kifelé.

3
    Mateos 22 méteres szabadrúgását Danilovic ütötte szögletre.

3
    Busai lódult meg a vendég térfélen, Vaszicsku csak szabálytalanul tudta szerelni. Villan is a sárgalap.

2
    Bönig beadása volt pontatlan a hosszú oldalon érkező Somaliának.

1
    A hazai csapat kezdte a mérkőzést.

1

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Mateos, Pavlovic, Bönig – Gyömbér, Kukuruzovic – Somalia, Busai, Lauth – Böde

Cserék: Jova (k), Csukics, Batik, Nalepa, Csilus, Nagy Dominik, Ugrai

Vezetőedző: Thomas Doll

Puskás Akadémia FC: Danilovic – Szélesi, Vaszicsku, Tamás, Gohér – Polonkai, Tóth B., Czvitkovics, Szakály D. – Tischler, Lencse

Cserék: Hajduch (k), Lorentz, Tar, Fabio, Papp, Tóth, Sallai

Vezetőedző: Benczés Miklós

Játékvezetők: Szabó Zsolt – Kelemen Attila, Georgiou Theodoros.

A 7. fordulóban a Ferencváros együttese a Puskás Ferenc Akadémiát fogadja a Groupama Arénában. A hazai csapat egyelőre veretlen új stadionjában, a Dunaújváros (2:0) és a Nyíregyháza (3:1) is pont nélkül volt kénytelen távozni a fővárosból. Benczés Miklós csapata viszont eddig nyeretlen a most futó bajnokságban (2 döntetlen, 4 vereség). Hét közben mindkét csapata magabiztosan jutott tovább a Magyar Kupában.
    Nagy kérdés a mérkőzéssel kapcsolatban, hogy pályára léphet-e a Fradi közönség kedvence, az idén nyáron hazatért Gera Zoltán. Mint ismert, a középpályás a válogatott edzőtáborában, a comb hajlító izmát fájlalta Gerzson. Ha pályára lép Gera Zoltán, ha nem akkor sem lehet más eredmény elfogadható a Ferencváros számára, mint a győzelem.
    Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik..

Sándor Gergő

Gólok: 24. Benjamin Lauth, 25. Böde Dániel – 79. Sallai Roland

Lapok:   83. Csukics (FTC) – 3. Vaszicsku (PAFC), 29. Lencse (PAFC), 53. Fabio (PAFC)

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Mateos, Pavlovic, Bönig – Gyömbér, Kukuruzovic – Somalia (78. Ugrai), Busai (Nalepa, a szünetben), Lauth (87. Csukics)– Böde

Puskás Akadémia FC: Danilovic – Szélesi, Vaszicsku, Tamás, Gohér (31. Fabio) – Polonkai (78. Papp M.), Tóth B., Czvitkovics (69. Sallai), Szakály D. – Tischler, Lencse

Cserék: Hajduch (k), Lorentz, Tar, Fabio, Papp, Tóth L., Sallai

Játékvezetők: Szabó Zsolt – Kelemen Attila, Georgiou Theodoros