Fehérvár – Újpest FC 2:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Puskás Akadémia FC 2:1 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
2:1 (2:0)
Puskás Akadémia FC
vasárnap 14.09.2014, 18:30 • Groupama Aréna, Budapest • OTP Bank Liga

Összességében a Puskás Akadémia szépítő góljáig a Fradi uralta a mérkőzést. Több gólhelyzetet is kialakított a rendkívül veszélyesen játszó Böde Dániel és Benjamin Lauth. Sallai Roland gólja után azonban már csak a mérkőzés végét várták a hazaiak. De a lényeg a három pont és a helyenként tetszetős játék. (20:33:23)

90+2

90+1
    A hazaiak már nagyon várják a mérkőzés végét.

90
    Nalepa passza után Ugrai puskázott el egy lövést 11 méterről, kiszorított helyzetből.

90
    Két perc lesz a ráadás.

88
    Becsülettel megy előre a Puskás Akadémia az egyenlítő gólért.

87
    A sárgalapos Csukics váltja az első hazai találat szerzőjét, Benjamin Lauthot.

86
    Egy lecsorgó labdát Tamás lőtt el 29 méterről, méterekkel a kapu fölé.

85
    A vendégek járatják a labdát a Fradi térfelén.

83
    A csereként melegítő Csukics kap sárgalapot.

82
    Vérszemet kaptak a vendégeket, Fabio került a védők mögé, beadását azonban Mateos vágta ki a rövid oldalon.

81
    Egy kapu előtti kavarodás után Pavlovic 7 méteres lövését Vaszicsku blokkolta.

79
    A Puskás Akadémia gólt szerzett!

Megbosszulta magát a sok ferencvárosi kihagyott helyzet. Lencse tálalt remekül a csereként beálló SALLAI ROLAND elé, a fiatal támadó pedig 13 méterről a kimozduló Dibusz mellett a kapuba passzolt.

78
    Csere a hazaiaknál is. A sokáig sérült, a mai mérkőzésen jól játszó Somalia helyén Ugrai Roland.

78
    A vendégek csapatkapitányát Papp Máté váltja.

77
    Szemre is tetszetős hazai támadás után Somalia 20 méteres lövését fogta Danilovic.

75
    Dilaver passzolt remek ütemben Somalia elé, akinek beadásába Tamás lépett bele.

74
    A szöglet után Böde fejelte le a labdát és Gyömbér Gábor ugyan a kapuba talált, de mindezt lesről tette, így nincs meg a harmadik hazai gól.

Sándor Gergő

Gólok: 24. Benjamin Lauth, 25. Böde Dániel – 79. Sallai Roland

Lapok:   83. Csukics (FTC) – 3. Vaszicsku (PAFC), 29. Lencse (PAFC), 53. Fabio (PAFC)

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Mateos, Pavlovic, Bönig – Gyömbér, Kukuruzovic – Somalia (78. Ugrai), Busai (Nalepa, a szünetben), Lauth (87. Csukics)– Böde

Cserék: Jova (k), Csukics, Batik, Nalepa, Csilus, Nagy Dominik, Ugrai

Vezetőedző: Thomas Doll

Puskás Akadémia FC: Danilovic – Szélesi, Vaszicsku, Tamás, Gohér (31. Fabio) – Polonkai (78. Papp M.), Tóth B., Czvitkovics (69. Sallai), Szakály D. – Tischler, Lencse

Cserék: Hajduch (k), Lorentz, Tar, Fabio, Papp, Tóth L., Sallai

Vezetőedző: Benczés Miklós

Játékvezetők: Szabó Zsolt – Kelemen Attila, Georgiou Theodoros