Miskolci Jegesmedvék – EC VSV 3:1 (vége)
Miskolci Jegesmedvék
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
EC VSV
vasárnap 14.09.2014, 14:00 • Miskolci Jégcsarnok • Erste Bank Juniors League

A Miskolci Jegesmedvék – úgy tűnik – rendszert csinálnak a szombati vereség, vasárnapi győzelem hétvégi menetrendből, hiszen ma is sikerült a tegnapi szoros vereség után győzelemmel javítani. A sárga-feketék magabiztosan játszva, megérdemelten nyertek, újabb skalpot begyűjtve az EBJL idei szezonjában! Köszönöm a figyelmet, jövő héten már MOL Liga mérkőzésekkel várjuk Önöket Miskolcról, tartsanak akkor is velünk! (16:14:02)

60:00

59:48
    Pusnik és Deák a bunyó után pihenhetnek a padon.

59:48
    Hatalmas kavarodás és bunyó a miskolci kapu előtt, de gól nincs.

59:34
    Jennes próbálkozik még közelről, Kiss véd. Avsenik lejön, újra öten mezőnyben a vendégek. Nem értik meg egymást a játékosok és a szakvezetés, de végül összeáll a pályán lévő sor.

58:40
    Karda tüzel öt méterről, Avsenik nagyot véd.

58:23
    Karda passzát nem érte el Horváth, mégpedig azért nem, mert Karitnig akadályozta. Kettő perc, ezzel a vendégek pontszerzési reményei végképp szertefoszlani látszanak.

57:50
    Rauter tüzel hét méterről, mellé. Nem tud fölényt kialakítani a VSV.

56:49
    A Villach időt kért, bő három percük van még, hogy kiegyenlítsék két gólos hátrányukat.

56:20
    Karitnig lövésébe ér bele Wohlfahrt, de így is elkerüli a kaput a kísérlet.

55:20
    Öhler lő balról, Kiss tornázza ki.

54:50
    Karda két méteres lövésébe vetődnek bele többen is, megakadályozva a gólt.

54:30
    Ki is egészül a Villach.

54:15
    Pálfi lőne a kék vonalról, tiszta helyzetből, de lecsúszik a botjáról a korong, a vendégek pedig felszabadítanak.

53:45
    A Miskolc kiegészül, 43 másodpercig emberelőnyben lesz így.

53:20
    Kucher távoli lövése nem okoz gondot Kissnek.

52:24
    Kiegyenlítődik a létszám, Jennes palánkra lökésért ül ki.

52:02
    Távoli löket Wassermanntól, Kiss lábbal véd nagyot.

51:37
    Szűcs István Gábor büntetése kettő perc, testre ütésért.

51:20
    Szokatlanul jó az iram, kettészakad a pálya, mindkét kapu előtt folyamatos a veszély.

50:55
    Szűcs tüzel három méterről, megpattan a korong, Avsenik lábbal, óriási bravúrral hárít!

50:35
    Sokadszor is Jennes helyzetben, három méteres lövését fogta Kiss.

50:10
    Kiegészül a Miskolc, Karda lő Avsenikbe messziről.

49:50
    Jennes lőtte el a kapu előtt életveszélyesen a korongot, de nem tudtak beleérni.

49:10
    A vendégek adogatásába Horváth nyúlt bele, aki ki is tudta vágni a korongot a kapu elől.

48:40
    Wohlfahrt hét méteres löketét védte szépen lábbal Kiss.

48:10
    Deák Csaba kap kettő percet ezúttal, testre ütés volt a vétke.

47:50
    Kiegészül a Villach.

47:31
    Laczkó tüzel a kék vonalról, Avsenik lábbal véd, a korong kipattan a játéktérről.

46:45
    Hiába birtokolja most a korongot többet a Miskolc, a passzokba pontatlanságok csúsznak kritikus helyzetben.

45:55
    Avsenik vágja a lelátóra a korongot, kettő perc játékkésleltetésért. Bobnar ül ki a padra.

45:48
    Rauter löketébe vetődött bele önfeláldozóan Szopos, nagy blokk volt.

44:50
    Deák kínálta meg egy remek kapáslövéssel Avseniket a jobb szélről, de a kapus hárította.

43:50
    Öhler indítaná Jennest, kicsit azonban hosszú lett az átadása.

42:43
    Wohlfahrt lő nyolc méterről, Kiss véd.

42:23
    Fazakas tüzelt balról, éles szögből, de ezúttal Avsenik résen volt a rövid saroknál.

41:55
    Jennes próbálta becselezni magát a miskolci kapu elé – sikertelenül.

41:20
    Kiegészült a Villach.

41:07
    Szűcs és Pálfi próbálták begyötörni közelről a pakkot a kapuba, de Avsenik nem hagyta magát.

40:35
    Szűcs lövését Kucher blokkolta.

40:01

A csapatok a jégen, jöhet a harmadik felvonás! Bő egy perc van még a hazai emberelőnyből.

Vége a második harmadnak. A hazaiak Szűcs góljával növelni tudták előnyüket az újabb kiegyenlített játékrész során. Korántsem beszélhetünk még eldöntött meccsről, tartsanak velünk a negyedóra múlva kezdődő harmadik harmadban is!

40:00

39:45
    Kucher passzol a kapu mögül Wohlfahrt elé, aki kapásból fél méterrel mellé lő.

39:17
    Robert Karitnig büntetése kettő perc, bottal akasztásért.

38:30
    Pálfi pontos keresztpasszát nem tudta lekezelni Szűcs.

37:15
    Karda szeretett volna önzetlen lenni, de ígéretes passza a közbenyúló Krauter botja miatt nem jutott el Szoposig.

36:39
    Lövei tüzelt öt méterről, Rauter blokkolta.

36:02
    Wassermann és Horváth "barátkoznak" egy kicsit a kapu mögött, de Gangel sporttárs időben közbelép.

35:40
    Kiegészül a VSV a meglehetősen eseménytelen emberhátrányt követően.

35:14
    Továbbra is átlövésekkel próbálkoznak a hazaiak, ezúttal Laczkó ágyúzását hárította Avsenik.

34:00
    Szűcs lövése vágódik mellé a blokkról.

33:37
    Thomas Öhler büntetése kettő perc, akadályozásért.

33:05
    Deák lő jobbról, hét méterről, Avseninek nem okoz gondot.

32:03
    Jennes lapos lövését követően Kiss másodjára tudta összeszedni a pakkot.

31:30
    Szűcs készítette le Tóthnak a korongot, aki azonban kapásból nem tudta azt eltalálni.

30:15
    Lukas Friedrich kínálta meg takarásból Kisst, akinek bravúrral kellett védenie.

29:50
    Zekov és Fazakas látványos összjátéka végén utóbbi emelt négy méterről, Avsenik védett ismét.

28:38
    Fazakas életerős löketét fogja Avsenik magabiztosan.

27:18
    A Miskolc gólt szerzett!
    Alighogy kiegészül, gólt szerez a Miskolc! SZŰCS ISTVÁN GÁBOR tüzel balról Pálfi Márk szép passza után, az öt méterről leadott lövést pedig mintha zsinóron húzták volna a jobb alsóba! 3-1!

27:04
    Kucher lövése után nagy nehezen felszabadul a kapu, a hazai csapat pedig kiegészül.

26:20
    Jennes fordul be a kapu mögül, majd lő balról, két méterről, Kiss bravúrral véd.

25:45
    Wassermann távoli lövése pattan mellé a blokkról.

25:02
    Szűcs áll ki két percre, emberelőnyben a vendégek!

24:40
    Wohlfahrt távoli lövése jött ki Kissről, de Laczkó fedezte a korongot, majd fel is szabadított.

23:45
    Győrfy lőne messziről, bele a blokkba.

22:46
    Tilos felszabadítás Jennestől.

21:50
    Aktívabban kezd a VSV, de nagy helyzet egyelőre nincs.

20:45
    Megint Kucher lőtt, Kissnek ez sem okozott gondot.

20:10
    Kuchertől futotta egy gyenge lövésre még, aztán kiegészültek a Jegesmedvék.

20:01
    Megkezdődött a második felvonás, a vendégek tíz másodpercig még emberelőnyben.

20:01

Vége az első harmadnak. Az első kiállításból rögtön két gól is született, az emberhátrányban játszó Miskolc szerzett vezetést, majd a kiegészülés előtt közvetlenül egalizáltak az osztrákok. Ezt követően kiegyenlített játék folyt a pályán, mígnem Karda Milán hatalmas (újabb) góljával ismét a Miskolc szerzett vezetést. Ezzel 2-1 az állás, folytatás negyedóra múlva.

20:00

19:24
    Kiegészül a Villach, ezzel a harmad végéig emberelőnybe is kerülnek a vendégek.

18:45
    Jennes szúrja rá tíz méterről, Kissnek kell védenie.

18:11
    Eddig tartott az emberelőny. Pálfi Márk kap két percet akadályozásért.

17:50
    Szűcs csinált magának szép csellel lövőhelyzetet, de öt méterről leadott lövését Avsenik védte.

17:20
    Emberelőnyben a Miskolc, Schützenhofer gáncsolásért ül le két percre.

17:08
    Jennes balról érkező lövése kiperdült Kissről, a második hullámban Karitnig érkezett, de közelről ő is a kapusba püfölte a korongot.

16:24
    Steurer próbálkozott szorongatott helyzetben lövéssel, de Kiss nem jött zavarba.

15:30
    Tóth próbált lövőhelyzetbe kerülni az osztrákok kapujától balra, de sikertelenül.

14:47
    Győrfy Tihamér ártalmatlannak tűnő felszabadítását érte be az alapvonal előtt a bal szélen KARDA MILÁN, aki kapásból tüzelt és óriási gólt vágott, rendkívül éles szögből! Óriási gól volt, de Avsenik kapus is vastagon benne volt. 2-1!

14:16
    Míg az előző fór két gólt is hozott, ezúttal nem forogtak nagy veszélyben a kapuk.

14:03
    A hazaiak kiegészülnek, Győrfy elfutása és lövése zárja a hazaiak hátrányát, amelyet jól kivédekeztek.

13:40
    Pusnik közeli lövését védte Kiss.

12:53
    Ezúttal Rauter kínálja meg Kisst, aki megint jól helyezkedett és magabiztosan fogta a kemény bombát.

12:31
    Wassermann ágyúzott a kék vonalról, Kiss némi nehézség árán gyűjtötte be a pakkot.

11:59
    Karda Milán ül le két percre bottal akasztásért.

11:33
    Horváth Bálint tört be balról a kapu elé, de két védő közt nem tudta áthámozni magát.

10:05
    Pálfi keresztpasszából lőhetett volna nagy ziccerben Szűcs, de nem tudta eltalálni a korongot.

09:38
    Kucher indításáról Schützenhofer maradt le, icing lett belőle.

09:05
    A Karda által keresztbe lőtt korongról Horváth maradt le centikkel a kapu előtt.

08:40
    Wohlfahrt vezette rá Tóthra a pakkot, de nem tudta elvinni mellette, lövése így nem okozott már veszélyt.

07:20
    Lukas Friedrich kínálja meg messziről Kiss Bencét, aki nem tudja megfogni a korongot, de a védők fedezik, így másodjára begyűjti.

06:45
    Tóth lő Szűcs passza után messziről, Avsenik kitolja a kapuvas mellől.

05:42
    Kisebb tűzijáték a vendégek részéről, majd tilos felszabadítás Győrfy révén.

04:50
    Fazakas lő ismét jobbról, ezúttal Avsenik védett nagyot a jobb alsónál.

04:20
    Fazakas bombája száll a jobb szélről kapu mellé.

03:02
    A Villach gólt szerzett!
    Még az előny lejárta előtt egyenlít is a Villach! Phlipp Wohlfahrt balról érkező keresztpasszát FLORIAN KUCHER lőtte be közvetlen közelről higgadtan. 1-1!

02:30
    Óvatosabban duhajkodik a bekapott gól óta a VSV, de azért próbálnak nyomást gyakorolni a miskolci kapura.

01:34
    Vezetnek a hazaiak! KARDA MILÁN az emberhátrányos korongszerzés után elviharzott a bambuló osztrákok közt és egy az egy ellen nem hibázta el, két méterről a jobb alsóba lőtt! 1-0

01:26
    Karitnig közelről, majd Rauter távolabbról aktivizálja magát, Kiss Bence mindkét esetben a helyén volt.

01:04
    Tóth Gergely kapja az első büntetést: két perc testre ütésért.

00:45
    Szűcs tüzel jobbról, négy méterről, kicsivel mellé.

00:06
    Rögtön Avsenik kesztyűjéig csúszik a korong, a kapus pedig megfogja.

00:01

Miskolci Jegesmedvék: Kiss (Horváth) – Laczkó, Bán, Karda, Deák, Szopos – Bernáth, Zekov, Szűcs, Tóth, Pálfi – Győrfy, Dankó, Molnár, Horváth, Fazakas – Lövei, Samaraglai

EC VSV: Avsenik (Wieser) – Karitnig, Rauter, Wohlfahrt, Kucher, Schützenhofer – Ott, Wassermann, Steurer, Öhler, L. Friedrich – D. Friedrich, Jennes, Bobnar, Pusnik

Játékvezetők: Gangel – Kormos, Pozsár.

Vasárnap kora délután a Miskolci Jegesmedvék csapata fogadja a Villach ifjú hokisait, akik egy sikeres magyarországi vendégjátékon már túl vannak, hiszen a MAC Budapest csapatát 3-1-re legyőzték.

A Jegesmedvék vereséggel kezdtek múlt héten szombaton, ám aztán rögtön javítottak is és legyőzték a Klagenfurtot. Szombaton a Salzburgtól ismét kikaptak, de vasárnap újra adott a lehetőség a javításra!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik..

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 2. Karda, 15. Karda (Győrfy), 28. Szűcs (Pálfi, Bán) – 4. Kucher (Wohlfahrt, Schützenhofer)

Játékvezetők: Gangel – Kormos, Pozsár