UPC Vienna Capitals – Fehérvár AV19 6:3 (vége)
spusu Vienna Capitals
6:3 (3:1, 1:0, 2:2)
Fehérvár AV19
vasárnap 14.09.2014, 17:30EBEL

Magabiztos emberelőny kihasználásának köszönhetően megérdemelten nyert a Capitals. A Volán az utolsó harmadban azért felvillantott valamit abból, amit valójában tud, de ez már kicsit későn jött, így csak az eredmény kozmetikázására volt elég. (19:50:54)

60:00

59:30
    Szirányi lövése Kickertről jön ki, most már próbálkozik a vendég csapat becsülettel.

59:00
    Kóger kerül helyzetben az utolsó percben, elmozdul Kickert kapuja is, de nincs miatta kiállítás.

57:30
    Magosi szerzi meg a saját harmadában a korongot, jöhetnek újra a fehérváriak.

56:30
    Kóger húzza rá a korongot, de Kickert ezt hárítani tudja.

56:00
    A Volán gólt szerzett!
    SARAUER talál be másodpercekkel később, sajnos kicsit későn ébred a Volán. Assziszt: Marino

55:40
    Feláll a Volán, Wehrs próbálkozik, Kickertről kijön a korong.

55:20
    Újabb hazai kiállítás. Carson üti le Kógert, újabb előny.

55:00
    Végre sikerül kihasználni egy előnyt. Kickert mellényúl WEHRS lövésének, így az a kapuba hullik. Assziszt: Ejdepalm

54:30
    Wehrs, Ejdepalm a korong útja, minden lövést blokkolnak most a védők.

54:00
    Ferlandot állítják ki a játékvezetők.

53:30
    Szirányi közeli lövése is kipattan, de az ellenfélhez.

53:00
    LoVecchio próbál közelről lőni, de nem jó, Ejdepalm megy a kipattanóra, de a lövése gyenge, levágódik a védőkről.

51:30
    Kisebb kakaskodás alakul ki a játékosok között, végül mindenki lehiggad, nincs kiállítás.

50:30
    Hazaiak teljes létszámban.

50:00
    Kiss viszi be a korongot, majd sikerül is felállni.

49:30
    Banham lövése a kapuvason csilingel, majd a kipattanót Kóger teszi vissza, azt már fogja Kickert.

49:00
    Buli a semleges harmadban, Jessimen elhozza, de egyből el is adja a korongot.

48:30
    Bauert állítják ki a hazai csapatból, 2 perc vendég előny következik.

48:30
    Sarauer ugrik ki és kerül ziccerbe, de Kickert védeni tud.

48:00
    Hátul passzolgatnak a vendégek most, nem igazán ég a tűz a csapatban.

46:15
    A Capitals gólt szerzett!
    Jessimen passzából MARIO FISCHER szúr bele és felpattan a korong, majd átrepül Robinson felett. Újabb gyors előnykihasználás, a góllal a magyar csapat kiegészül.

45:56
    Tokaji fog majd kiállni 2 percre akadályozásért.

45:30
    Tokaji, Banham a korong útja az elhozott buli után.

45:00
    Fraser lövést blokkolja Vincze, de marad a hazai csapatnál a korong.

43:30
    Egy távoli lövés jön ki Robinsonról, Hetényi szedi össze a kipattanót.

43:00
    Foucault lövése egy védő botjáról kerül a védőhálóba.

Videóznak a bírók, áll most a játék.

42:30
    Orbán helyzetéből csak kapuvas...centik hiányoztak, egy igazán beakadhatna.

42:00
    Orbán próbálkozik távolról, Kickert védeni tud.

41:30
    Bartalis próbálkozik, de nem volt erő a lövésben.

41:00
    A hátrány leteltének pillanatában WATKINS sikerrel szuszakolja be a kapu mögül hátratett korongot Robinson alatt.

40:30
    Carson száguld be a koronggal, majd Robinson mellett csúszik el.

A hazai csapat hozza el a korongot.

40:01

Ebben a harmadban egyenlő felek küzdelmét láthattuk, a Volán azonban nem tudott betalálni, sőt a játékrész derekán egy szerencsétlen találattal a hazai csapat növelte tovább az előnyét. Egy áthúzódó büntetés miatt hátrányban kezdi meg az utolsó 20 percet a Fehérvár, amikor is nagyon össze kell kapniuk magukat a fiúknak, ha pontot, pontokat szeretnének elhozni.

40:00

39:30
    Robinsonról pattan ki a korong és el is hagyja a harmadot.

38:54
    Kiállítás a vendég csapatból. Wehrs áll ki 2 percre.

38:00
    Carson lövése után Robinsonnál a korong.

37:30
    Sikorcin fonákkal teszi kapura a korongot, ügyesen ugrik ki, de kimarad a helyzet.

37:00
    Megint bent a 4., fiatal sor, nagyon szépen, keményen védekeznek.

36:30
    LoVecchio lő kapura, az oldalhálóból Marino hoz kerül a korong, amit megpróbál visszatenni, de felszedik a csapattárs ütőjét.

36:00
    Ejdepalm szabadít fel a magyar kapu előtt.

35:00
    Szirányi bombáz kapura, Kickert bárddal hárít, a korong a plexin csattan.

34:30
    Hazai tilos felszabadítás.

34:00
    Bartalis indul meg támadásban, eddig elég halovány volt e tekintetben a teljesítménye.

33:30
    Erdély szépen kerüli el az ütközés, Ferland beleáll a palánkba. A fiatal sor megint bent és szépen teszik a korongot.

32:30

32:00
    Eatkins közben már a túloldalon, de Robinson most jól nyúl közbe.

31:30
    Ejdepalm majd Wehrs a korong útja, de az utolsó passz pontatlan.

30:00
    Kóger kap egy nagyon szép korongot, amivel szinte ziccerbe kerül, de Kickert botossal hárítani tud.

29:35
    Nagyon gyors kihasználás megint. Robinson majdnem megkaparintja a korongot, de végül csak becsorog...Foucault keresztbe tett korongjába ér bele BRETT CARSON.

29:30

29:00
    Watkins cselezi be magát a magyar kapu elé, Robinson jól szúr ki és szabadít fel.

28:30
    LoVecchio lövése pattan ki Kickert válláról.

28:00
    Kiss majd Magosi próbálkozik, nagyon aktív most a vendég csapat, de Kickerten egyelőre nem tudnak kifogni.

27:30
    Vendég les.

27:00
    Bartalis a kapu mögül ad jó korongot Szirányinak, aki lő, de elkerüli a korong a kaput. Ezután felszabadítanak a hazaiak.

26:05
    Sarauer korong elhozatala után Wehrs lő kapura, ami után Kickert lepkésében hal el a korong.

25:38
    Ferland áll ki a hazai csapatból. 2 perc bottal akasztásért.

25:30
    Wehrs, Ejdepalm a korong útja, komolyabb helyzet egyelőre nem alakul ki.

25:00
    Beszorul most a bécsi csapat, Marino helyzetecskéje után kiállítás.

24:00
    Kiss lövését védi Kickert, ez szép akció volt ami Sikorcintól indult.

23:00

22:00
    Hetényi lövését blokkolják a bécsi védők.

21:30
    Bartalis blokkolja Jessimen lövését.

Naglich jobb szemöldöke felreped.

21:00
    Buli a magyar kapu előtt, elhozzák a hazaiak, majd egy lövés, ami megpattan valakin, így nem jut el Robinsonig.

20:45
    Wehrs lövés nem megy kapura, nem volt igazán jó próbálkozás.

20:30
    A bécsiek kevergetnek, majd Marino lövi ki a korongot.

20:01

Fordulatos, nagyon nagy iramú harmadon vannak túl a csapatok, egy kiállítás miatt gyorsan megszerezték a hazaiak a vezetést, majd még a Volán egyenlíteni tudott. Erre azonban gyorsan jött a válasz és a harmad utolsó percében már kettőre nőtt a hazai előny.

20:00

19:00
    Kickert véd nagyot LoVecchio nagyjából 5 méterről elengedett lövésénél.

18:37
    Egy távoli bombagóllal SVEN KLIMBACHER talál be Watkins passza után. Robinson vétlen volt, a nagy tömörülésben semmit nem láthatott.

17:54
    Rottert ki is állítják sportszerűtlen magatartásért 10 percre. A fegyelmi miatt 5 az 5 ellen folytatódik a játék.

17:54
    Bartalis szereli keményen Rottert, a hazai játékos alig bír felállni, majd neki akar támadni a magyarnak.

17:00
    Visszaesett most az iram a mérkőzés kezdetéhez képest, de még mindig érezhető a hazai nyomás.

16:30
    Watkins szabadít fel megint a magyar kapu előtt, a buli a hazai kapu előtt következhet.

16:00
    Ferland tartja a kapu mögött a korongot, majd kiüti a harmadból, ezzel felszabadul a nyomás alól a vendég kapu.

15:30
    Robinson fog megint hatalmasat, de Scheichl lövése kijön a kapusról, az ismétlés már veszélytelen.

15:00
    Jessimen robban be MacArthur korongjára, majd végül a korong mellécsúszik a kapunak. Gyorsak a Capitals játékosai, ezek a próbálkozások nagy veszélyesek.

14:30
    Ejdepalm hozza el a korongot, de egy kemény szerelés után elveszti.

13:30
    Buli a hazai kapu előtt, Naglich hozza el a korongot.

12:30
    Megállt egy kicsit a játék, Reiter szerzett egy könnyebb sérülést, de tudja folytatni a játékot.

11:30
    Sarauer, LoVecchio akorong útja, majd egy erőteljes lövés, amit Kickert tud védeni a lepkéssel.

Életveszélyes a Capitals első sora.

11:00
    Watkins marad le centikkel Ferland beadásáról, Kóger végül fel tud szabadítani.

10:20
    Robinson véd megint nagyot.

09:00
    Sarauer beadott korongját LoVecchio gyengéden emeli kapura, de nem volt erő a lövésben.

08:00
    Robinson véd megint Ferland lövése után, majd a korong kijön róla/alóla, de aztán sikerül felszabadítani Banhamnak.

07:30
    Bartalis, Kóger, Banham összjátékból alakulnak ki helyzetek, több lövés is volt, de nem alakult ki veszélyes helyzet.

06:55
    Robinsonnak kell megint védeni, miután a bécsi támadók átküzdötték magukat Ejdepalmon.

06:30
    Egész sokat volt fenn a Volán 4., fiatal sora és szépen játszottak, de most már átveszi az irányítást a hazai csapat.

05:01
    Ferland teszi be a kékről a korongot és KRISTOPHER FOUCAULT érkezett jó ütemben, csak éppen bele kellett szúrni a korongba, amit Robinson nem tud hárítani. Assziszt: Ferland és Naglich

04:36
    Orbán csinált helyet a bécsi kapu előtt, amit KOVÁCS CSABA használ ki és paszírozza be a korongot a kapuba Kickert lábai között. Assziszt: Orbán

03:00
    A 2. Volán sor most a jégen, szépen passzolgatnak a játékosok és hosszan a támadó harmadban tartják a korongot.

02:45
    Rotter adja el a korongot, Sarauer érkezik a passzra, de nem tudja megjátszani.

02:30
    MacArthur lő egy bivalyerőset, Robinsonnak kell közbeavatkozni.

02:00
    Sikorcin hoz el egy bulit és támadhat újfent a Volán.

01:22
    RAFAEL ROTTER gyorsan kihasználja az előnyt, a bedobókörből megeresztett lövése utat talál Robinson kapujába. A góllal a Volán kiegészül.

01:13
    Vendég kiállítás, bottal akasztásért jár a 2 perc Sarauernek.

00:14
    Marino kerül helyzetbe és lő kapura, de blokkolják.

00:01
    Tilos felszabadítás (VIE).

00:01

Az ünnepélyes szezonnyitó beszédek és korongbedobás miatt csúszik pár percet a kezdés.

UPC Vienna Capitals: Zaba (Kickert) – Iberer, Carson, Fouault, Watkins, Ferland – Fraser, Peter, Fischer, Naglich, Jessiman – Klimbacher, Schlacher, Puschnik, MacArthur, Rotter – Hackl, Lakos, Bauer, Schiechl, Grosslercher

Fehérvár AV19: Robinson (Rajna) – Szirányi, Tokaji, Kóger, Bartalis, Banham – Ejdepalm, Wehrs, LoVecchio, Sarauer, Marino – Reiter, Hetényi, Kocsis, Erdély, Vincze – Orbán, Kiss, Kovács, Sikorcin, Magosi

Játékvezetők: Kincses, Smetana, Ettlmayr, Hofstatter.

A bombaerős kerettel rendelkező, BL szereplő Vienna Capitals otthonába látogat a Fehérvár ma este. A hazai csapat eddig mindhárom BL találkozóját megnyerte, svéd és norvég csapatokkal szemben, és az EBEL rajtot is sikerrel vette, a Znojmo ellen diadalmaskodott 3-1 arányban.

A Fehérvár felkészülése nem sikerült ilyen makulátlanul, de az első bajnoki mérkőzését szintén sikerrel vette a magyar csapat. Ennek ellenére nehéz dolga lesz Rob Pallin csapatának, de a a várhatóan szép számú vendég szurkoló előtt lezajló mérkőzésen nem fogják előre feladni a találkozót.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik..

urimate

Gólok és gólpasszok: 2. Rotter, 6. Foucault (Ferland, Naglich), 19. Klimbacher (FoucaultWatkins), 30. Carson (Foucault, Iberer), 41. Watkins (Foucault), 47. Fischer (Jessimen) – 5. Kovács (Orbán), 55. Wehrs (Ejdepalm), 56. Sarauer (Marino)

spusu Vienna Capitals: Kickert (Zaba) – Iberer, Carson, Fouault, Watkins, Ferland – Fraser, Peter, Fischer, Naglich, Jessiman – Klimbacher, Schlacher, Puschnik, MacArthur, Rotter – Hackl, Lakos, Bauer, Schiechl, Grosslercher

Játékvezetők: Kincses, Smetana, Ettlmayr, Hofstatter