36:18 (17:9)
RK Nexe Našice
kedd 16.09.2014, 18:00 • Veszprém Aréna • SEHA Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Hazai találkozóval folytatja a SEHA-Liga küzdelmeit az MKB-MVM Veszprém csapata. Az ellenfél ezúttal a horvát RK Nexe Nasice együttese lesz. Eddig 100%-os teljesítményt nyújtanak a veszprémiek, helyenként biztatóan jó játékkal, időnként nagy harc árán megszerezve a három pontot. A három idegenbeli siker után a Veszprém Arénába is győzelemmel tértek vissza múlt héten – az egyik legnagyobb ellenlábas, Vardar Szkopje csapatát verték meg magabiztosan, végig vezetve, 8 góllal.

A horvát együttesből érdemes Celebi és Herceg nevét megemlítenünk, akikre feltétlenül oda kell figyelnünk, de nem számítanak sztárcsapatnak.

A veszprémieknek jó néhány előrehozott találkozójuk akadt, így ők már ötödször lépnek pályára, míg a Nexe Nasice számára ez még csak a harmadik összecsapás. A Veszprém 100%-os, négyből négy győzelem, a horvátoknak eddig kettőből két vereség, így a mérkőzés nagy esélyese az MKB.

A találkozó kedden 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

MKB-MVM Veszprém: Alilovic, Mikler – Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Ruesga, Ilic, Nilsson, Nagy L., Zeitz, Ugalde, Marguc, Chema Rodriguez, Terzic, Sulic, Kancel

RK Nexe Našice: Lelic, Juzbasic – Gadza, Eter, Crnic, Mrdenovic, Tomas, Kruzic, Jurjevic, Sokolic, Nuic, Pavletic, Sakic, Vegar, Celebi, Herceg.

Fehér mezben a Nexe Nasice, piros mezben a Veszprém, hamarosan kezdünk!

1

1
    Mikler kezd nálunk, a fehér mezes Nasice kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

2
    Gadza lövését védte Mikler Roland. (0:0) (0:0)

2
    Belül futott át Gulyás Péter, jöhetnek a vendégek. (0:0) (0:0)

3
    UGALDE szerzett labdát a bal szélen és sikerrel végig is vitte a lerohanást! (1:0) (1:0)

3
    Hetest harcol ki Mrdenovic beállóban. Zeitz sárgát kap. (1:0) (1:0)

3
    Nuic fölé pattintja a hétméterest. (1:0) (1:0)

4
    A meccs esélyese a Veszprém, de senkit sem szabad lebecsülni, ne feledjük! (1:0) (1:0)

4
    Celebi kapott sárga lapot. (1:0) (1:0)

5
    GULYÁS szerzett szép gólt a jobb szélről megfésülve a kapust! (2:0) (2:0)

5
    Ugalde szerzett labdát, Gulyás azonban elpuskázza a lerohanás végén a ziccert, felső léc! (2:0) (2:0)

5
    Mikler véd újra, támad az Építők. (2:0) (2:0)

6
    Zeitz eladja a labdát, pontatlan volt a passz a bal szélre. (2:0) (2:0)

6
    Nincs még vendég gól a mai napon. (2:0) (2:0)

6
    Peche volt Vegarnak, irtózatos erejű felső kapufát dobott beállóból. (2:0) (2:0)

7
    GULYÁS Péter javít, Terzic csodás passzát váltja gólra bal kettőből (!). (3:0) (3:0)

7
    Terzic marad bent nálunk támadásban is és Zeitz is. (3:0) (3:0)

8
    Az első gólt kapjuk, CELEBI lő át sikerrel. (3:1) (3:1)

8
    Nagyon gyors válasz ZEITZTÓL, jobb kettőből talpról laposan bombázott a hálóba. (4:1) (4:1)

8
    Mikler védi Gadza lövését, de Schuch sárga lapot kap lökés miatt. (4:1) (4:1)

9
    VEGAR lövése pattan meg Nilssonon, így Miklert becsapva a hálóba csapódott a labda. (4:2) (4:2)

9
    NILSSON két emberrel a nyakán is belövi a ziccert beállóból Zeitz kiváló passzát követően. (5:2) (5:2)

10
    Ugalde szerzett labdáját ZEITZ ellentmondást nem tűrően vitte végig lerohanásból. (6:2) (6:2)

11
    CELEBI balra sodródva lőtte a hálóba beállóból a rövidbe. (6:3) (6:3)

11
    ZEITZ tarthatatlan, jobb kettőből klasszikus átlövésgólt szerez éppen. (7:3) (7:3)

11
    Időt kér a Nexe, eddig a Veszprém a várakozásoknak megfelelően sokkal jobban játszik. (7:3) (7:3)

11
    Mikler véd, de visszafújják. (7:3) (7:3)

12
    ETER a bal szélről nagyon szép gólt szerez. (7:4) (7:4)

12
    NILSSON értékesíti harcosan Gulyás kiváló passzát. (8:4) (8:4)

12
    Úgymond a "második sorunk" játszik most a meccs eleje óta. (8:4) (8:4)

13
    VEGAR ismét betalál, most átlövésből jobb kettőből. (8:5) (8:5)

13
    Kapust cserélnek a horvátok, Juzbasic érkezett. (8:5) (8:5)

14
    TERZIC talpról a kapus lábai között szerez szép átlövésgólt. (9:5) (9:5)

14
    GADZA bal kettőben talál rést egy védekezési hiba okán és be is gyalogolt. (9:6) (9:6)

14
    Ruesga lőtt át talpról, Juzbasic védi remekül. (9:6) (9:6)

15
    Gadza lövését védi Mikler, majd a jobb szélső horvát benyúlt a hatoson belülre. (9:6) (9:6)

15
    Hetes és sárga lap, Vegar volt a vétkes. (9:6) (9:6)

16
    ILIC húzott lövéssel értékesíti a hetest. (10:6) (10:6)

16
    Sulic érkezett a pályára. (10:6) (10:6)

16
    Vegar bombázott fölé. (10:6) (10:6)

17
    Zeitz bombázott a kapufára, a kipattanót azonban UGALDE a bal szélről gyönyörű átemeléssel értékesítette. (11:6) (11:6)

18
    Schuch labdaszerzése után SULIC a lerohanás végén a hálóba bombázott. (12:6) (12:6)

19
    Celebi talpról való lövését Mikler hárítja bravúrral, de az ellenfél térfeléig pattan ki. (12:6) (12:6)

19
    Igencsak dolgozza az ellenfelet Sulic és Terzic. (12:6) (12:6)

19
    CELEBI lövése előbb a kapufára, majd Mikler hátáról a hálóba pattant. (12:7) (12:7)

20
    Öt gólos vezetésnél veszprémi időkérés. (12:7) (12:7)

20
    Az úgynevezett alapcsapat most a pályán Iliccsel és Nagy Lacival együtt. (12:7) (12:7)

20
    Sulic estében még kapura tette, de Juzbasic jól zárta a szöget. (12:7) (12:7)

21
    Cserélt a Nexe is, a harcos Herceg érkezett. (12:7) (12:7)

21
    GADZA elhajlásból talál a kapunkba középről. (12:8) (12:8)

21
    Sulic lövését védi a kapus, de oldalt megy ki. (12:8) (12:8)

22
    Sulic ugrott a labda után a hatoson belülre, majd picit arrébb tessékelte a labdát reménytelen helyzetben, két perc! (12:8) (12:8)

23
    Mikler védi Herceg átlövését bal kettőből. (12:8) (12:8)

23
    Gulyás ment be védeni, mert nem ért vissza a vészkapusként játszó Gulyás Peti cserélni! (12:8) (12:8)

24
    GADZA végül csak sikeresen megoldotta passzívnál beállóból Gulyás ellen, aki nem tudott védeni. (12:9) (12:9)

24
    Egyáltalán nem tudott elhúzni a Veszprém, az "első sornak" nem megy egyelőre. (12:9) (12:9)

24
    IVÁNCSIK Gergő futott be beállóba és nem hibázta el a ziccert. (13:9) (13:9)

25
    Nagy László szerzett labdájával Iváncsik iramodott meg a bal oldalon, de a lerohanás végén Juzbasic kezébe lőtte. (13:9) (13:9)

26
    Belemenés Gadzától. (13:9) (13:9)

26
    ILIC védhetetlen átlövésgólja bal kettőből. (14:9) (14:9)

27
    Herceg technikai hibája. (14:9) (14:9)

27
    MARGUC a jobb oldalon rendezetlen védelem ellen kilövi a bal alsót. (15:9) (15:9)

27
    Mikler üti fölé Kruzic átlövését. Miénk a labda, bár faultnak tűnt. (15:9) (15:9)

28
    Juzbasic hárítja Ilic átlövését. (15:9) (15:9)

28
    Kruzic technikai hibája, lépéshiba. (15:9) (15:9)

28
    Iváncsik szép bejátszása után SULIC meglövi mai második gólját. (16:9) (16:9)

29
    Két perc még az első játékrészből. (16:9) (16:9)

29
    Mikler Roli védi a horvát jobb szélső lövését. (16:9) (16:9)

29
    Crnic lövése után tehát már mi támadunk. (16:9) (16:9)

30
    Hetest harcol ki Nagy László. (16:9) (16:9)

30
    MARGUC belövi a hetest a jobb alsóba. Most nagyon meglépett a Veszprém, 8 gól! (17:9) (17:9)

30
    Ilic szerzett labdát, a lerohanás végi ziccert azonban ő is Juzbasicba lőtte! (17:9) (17:9)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (17:9)

Igencsak jól kezdett a veszprémi második sor, jókora előnyt dolgozott ki, amikor jöttek az "ászok" és leadtak belőle jócskán. Eleinte nem ment nekik, egészen 12-9-ig zárkózott fel a Nexe Nasice.

Ekkor azonban sebességet váltott az MKB-MVM Veszprém és egy 5:0-s rohamot produkált a félidő végén és magabiztos, 8 gólos előnnyel mehettek pihenőre a csapatok.

Semmi sem veszélyezteti a Veszprém győzelmét ma, nemigen van egy súlycsoportban a két gárda.

Veszprém – Nexe Nasice: 17-9, a szünet után folytatjuk!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (17:9)

31
    Az első sorból most Ilic és Chema hiányzik, Terzic és Ruesga helyettük. (17:9) (17:9)

31
    Belemenés nálunk, támadnak a horvátok. (17:9) (17:9)

32
    Passzív. (17:9) (17:9)

32
    Mikler jobb lábbal véd egy átlövést, a piros mezes Veszprém támadásban már. (17:9) (17:9)

32
    NAGY László védhetetlen bombája átlövésből a bal alsóba. (18:9) (18:9)

33
    Pontatlan labda a bal szélre Vegartól. (18:9) (18:9)

33
    Két kézzel lökték Sulicot a falban, így Bozic-Pavletic áll ki két percre. (18:9) (18:9)

34
    Nagy László kiváló passzát SULIC hasonlóan remekül bombázza a kapuba beállóból. (19:9) (19:9)

34
    10 góllal vezet az MKB, megy a számolás. (19:9) (19:9)

34
    Szorosan védekezik most a Veszprém, emberhátrányban nehéz dolga van a Nexének. (19:9) (19:9)

35
    Herceg lövését Mikler kapja le a léc alól! (19:9) (19:9)

35
    NAGY Laci második átlövésgólja is bombagól, megint a rövid alsóba jobb kettőből. (20:9) (20:9)

36
    Vegar lehetetlen helyzetből volt kénytelen lőni, szinte a jobb szélről. Mellé. (20:9) (20:9)

36
    Törlés miatt áll a játék, Sulicot vitték földre. (20:9) (20:9)

36
    Celebit kiállítják mezhúzásért, kicsit szigorúnak tűnik ez a büntetés. (20:9) (20:9)

37
    SULIC hidegvérrel, estében ejti át Juzbasicot! (21:9) (21:9)

37
    Lövőhelyzethez se igen jut a Nasice. (21:9) (21:9)

38
    Talpról kísérletezett Kruzic, Mikler lábbal véd. (21:9) (21:9)

38
    MARGUC a jobb szélről lőtte ki a hosszú alsót! (22:9) (22:9)

39
    Vegar lövését Mikler tolja ki oldalra. (22:9) (22:9)

39
    RUESGA kígyózott át a védelmen, majd védővel együtt bombáz a kapuba. (23:9) (23:9)

39
    Időt kér a Nexe Nasice. Ebben a félidőben nem lőttek gólt a vendégek, viszont hatot kaptak. Ezzel 12-9 után egy 11:0-t hoznak a veszprémiek egyelőre. (23:9) (23:9)

40
    Szép átlövés passzívnál, de Mikler ezt is védi! (23:9) (23:9)

40
    Szabálytalan zárás középen, a horvátok támadnak. (23:9) (23:9)

40
    Celebit blokkolja Nagy, Mikler kezébe hullik a laszti. (23:9) (23:9)

41
    MARGUC nagyon jó szögből lőhetett a jobb szélről, húzott lövéssel eredményes. (24:9) (24:9)

41
    Továbbra is szigorú a védekezésünk. (24:9) (24:9)

42
    Mikler fogja Vegar lövését, kicsit hetesgyanús volt. (24:9) (24:9)

42
    A hosszú indítás pontatlan viszont, ezzel a fehér mezesek jöhetnek. (24:9) (24:9)

42
    Megtört a jég! GADZA futott üresbe a bal szélen és a vendégek első gólját szerzi ebben a játékrészben! (24:10) (24:10)

42
    Időt kér a Veszprém. A 24. és a 42. perc között nem kapott gólt a hazai csapat, ez összesen 18 perc! (24:10) (24:10)

42
    Érkezik Mirko Alilovic, a vállsérülése óta először a pályán. (24:10) (24:10)

43
    ZEITZ egyéni játék után bombáz jobb kettőből a rövid alsóba. (25:10) (25:10)

43
    CELEBI avatja fel Alilovicot középről egy átlövéssel. (25:11) (25:11)

44
    Ruesga vét belemenést jobb kettőben. (25:11) (25:11)

44
    PAVLETIC a jobb szélről jó szögből a hosszú alsóba lő. (25:12) (25:12)

45
    NILSSON váltja gólra beállóból Ilic pompás passzát. (26:12) (26:12)

45
    Nilsson labdaszerzése után ő és Zeitz végigvitték lerohanásból, utóbbi a kapusba lövi. (26:12) (26:12)

46
    Zeitz gyorsan labdát szerez hátul, majd UGALDE ezt a lerohanást már nem rontja el. (27:12) (27:12)

46
    Alilovic spárgázva véd egy átlövést, a csarnok hatalmas ovációval ünnepli! (27:12) (27:12)

47
    Zeitz talpról mellé bombáz pár centivel, ma nem megy annyira a németnek. (27:12) (27:12)

47
    Hosszú vendégtámadás. (27:12) (27:12)

48
    Celebi durrantott fölé. (27:12) (27:12)

48
    GULYÁS rendezetlen védelem ellen a jobb oldalról szerzi meg saját maga harmadik gólját. 16 a fór. (28:12) (28:12)

48
    Sakic harcol ki hetest és két perces kiállítást Schuchnak. (28:12) (28:12)

48
    ETER második szándékból lövi ki a jobb felsőt. (28:13) (28:13)

49
    Ruesga kapott egyet egy lövés után, lent is marad, Juzbasic hárított. Áll a játék, de horvátok jöhetnek majd előre. (28:13) (28:13)

49
    Herceg tör be bal kettőben, Alilovic azonban védi a ziccert. (28:13) (28:13)

50
    Iváncsik Gergő vészkapusként a pályán emberhátrányban. (28:13) (28:13)

50
    ZEITZ nagyon szépen verte meg emberét és középről a kapus mellett a hálóba pattintotta. (29:13) (29:13)

51
    ETER szélsőgóljával újra 15-re zárkózik a Nexe. (29:14) (29:14)

51
    Kancel Ottó érkezett a mieinknél. (29:14) (29:14)

51
    Technikai hiba az MKB részéről, a Nexe támadhat. (29:14) (29:14)

51
    Gulyás szerzett labdát, majd önzetlenül tálalt UGALDENAK, aki nem hibázta el a ziccert. (30:14) (30:14)

52
    Alilovic véd, de Gadzát közben faultolták, szabaddobás. (30:14) (30:14)

52
    Zeitz szerez labdát, majd indítja GULYÁS Pétert, aki a jobb oldalról lerohanásból eredményes. (31:14) (31:14)

53
    Újabb gól a jobb szélről, CRNIC volt eredményes. (31:15) (31:15)

54
    Kapufára lőtt Nilsson, de Ugalde szerzi meg a kipattanót. (31:15) (31:15)

55
    Kancel átlövését védte Juzbasic. (31:15) (31:15)

55
    VEGAR újabb találatával megvan a 16. horvát gól is. (31:16) (31:16)

55
    Mekkora góóóól, NILSSON!!! Zeitz passzát estében, háttal a kapunak, test felett bombázta be a jobb alsóba!! (32:16) (32:16)

56
    Alilovic védi Celebi lövését. (32:16) (32:16)

56
    Óriási az ünneplés, KANCEL Ottó tört be bal kettőben és bepattintotta hidegvérrel a kapus mellett! Kancel első gólja a SEHA-Ligában. (33:16) (33:16)

56
    Időt kér a Nexe Nasice. (33:16) (33:16)

57
    Celebi tör be jobb kettőben, Alilovic hiába védett lábbal, hetes következik. (33:16) (33:16)

57
    ETER magabiztosan értékesíti a hetest. (33:17) (33:17)

57
    NILSSON ismét egészen kifacsart mozdulattal talál a hálóba Zeitz okos passza után. (34:17) (34:17)

57
    Vegar tör be jobb kettőben, Alilovic pedig fölé rúgja! (34:17) (34:17)

58
    ZEITZ csodás átlövésgólja jobb kettőből. (35:17) (35:17)

59
    Alilovic véd egy hosszú Nasice támadás után. (35:17) (35:17)

60
    ZEITZ beindult, jobb kettőből ismét védhetetlen bomba a rövid felsőbe! (36:17) (36:17)

60
    GADZA tör be jobb kettőben és a hosszú felsőbe pattintja a kapusunk mellett. (36:18) (36:18)

60
    Mérkőzés vége. (36:18)

Két különböző tudásszintű együttes csapott ma össze, az elején is látszott, hogy csak a gólkülönbség kérdéses ezen az összecsapáson. Nehéz gyenge teljesítményt találni a hazai csapatban a mai napon, de a Nexe nem is annyira tudta megnehezíteni ma a dolgunkat.

A sok jó teljesítményből is talán kiemelkedik Mikler, Nilsson és a meccs utolsó negyedére nagyon feljavuló Zeitz, aki osztogatásban és góllövésben is jeleskedett ma. Mindenki pályára lépett ma, Kancelnek is sikerült meglőnie a gólját, a közönség pedig jól szórakozott, főleg azért, mert az MKB végig komolyan vette a csatát, nem lazázta el.

Veszprém – Nexe Nasice: 36-18!
    ---- (19:28:21)

Telekom Veszprém: Alilovic, Mikler – Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Ruesga, Ilic, Nilsson, Nagy L., Zeitz, Ugalde, Marguc, Chema Rodriguez, Terzic, Sulic, Kancel