Qarabag – AS Saint-Étienne 0:0 (vége) | Borussia M'gladbach – Villarreal 1:1 (vége) | Apollon Limassol – Zürich 3:2 (vége)
Club Brugge KV – Torino FC 0:0 (vége) | FC København – HJK 2:0 (vége) | Partizan Bělehrad – Tottenham Hotspur 0:0 (vége)
Besiktas JK – Asteras 1:1 (vége) | Salzburg – Celtic Glasgow 2:2 (vége) | Din. Zagreb – AFC Astra Giurgiu 5:1 (vége)
PSV Eindhoven – Estoril 1:0 (vége) | Panathinaikos FC – Dinamo Moszkva 1:2 (vége) | FC Dnipro Dnipropetrovsk – Internazionale 0:1 (vége)
Standard Liège – Rijeka 2:0 (vége) | Sevilla – Feyenoord Rotterdam 2:0 (vége) | Lille OSC – FK Krasznodar 1:1 (vége)
Everton FC – VfL Wolfsburg 4:1 (vége) | BSC Young Boys – SBA 5:0 (vége) | SSC Napoli – AC Sparta Praha 3:1 (vége)
FCSB – Aalborg 6:0 (vége) | Rio Ave FC – Dynamo Kijev 0:3 (vége) | PAOK – Dinamo Minszk 6:1 (vége)
ACF Fiorentina – En Avant Guingamp 3:0 (vége) | Metalist Harkov – Trabzonspor 1:2 (vége) | Legia – KSC Lokeren 1:0 (vége)
Panathinaikos FC
1:2 (0:1)
Dinamo Moszkva
csütörtök 18.09.2014, 19:00 • Stadio Apóstolos Nikolaidis, Athína • Európa liga

Kicsit tapogatozó fél óra után kezdtek belelendülni a csapatok. A félidő végén a Dinamo-nak sikerült is megszereznie a vezetést Kokorin révén. A gól nagyon megfogta a hazai csapatot, így Dzsudzsákék sorra alakíthatták ki a helyzeteket a második félidő elején. Az egyikből meg is született a második orosz gól. Dzsudzsák beadását Ionov váltotta gólra. Majd a semmiből szépített a hazai csapat. Pranjic szabadrúgását a csereként beállt Dinas fejelte a kapuba. Volt még hátra fél óra. A görögök mindent megpróbáltak az egyenlítés élrdekében, de a Dinamo kihúszta a végéig. És a továbbjutás szempontjából nagyon fontos három pontal gazdagodott. (21:59:52)

90+4

90+3
    Még egy csere. Kurányit Prudnikov váltja.

90
    Ionov tartja a labdát az ellenfél szögletzászlójánál.

89
    Kokorin helyett Hubocan a vendégeknél.

88
    Donis passzol Petrichez, aki nagyon rossz megoldást választ.

87
    Douglas fejel ki egy labdát, majd Dzsudzsák bikázza előre.

86
    Ki tudják hozni az oroszok.

85
    Hazai szöglet következhet.

84
    Egy bal oldalli beadás vágódik le a vendég védőkről.

84
    Kotsolis-ig kerül hátra a labda.

83
    Donis volt lesen.

82
    Kurányi Dzsudzsákkal játszik össze. Majd gondol egyett és rálövi a labdát. Nem ez volt a legjobb megoldás.

81
    Yusupov is besárgul.

81
    Hazai szabadrúgás az ellenfél térfelének közepéről. Nano végzi el.

80
    Mindent megpróbál a hazai mester. Pranjic helyett Koutroubis érkezett.

80
    Ionov iramodik meg a bal oldalon. Középre próbál adni. Kotsolis belepaskol, majd szögletre mentenek a védők.

79
    Jobb oldalról érkezik a hazaiak beadása, de nem jelent különösebb veszélyt Gabulov kapujára.

78
    Dzsudzsák jobb oldali beadását Kokorin már nem tudja a kapu felé terelni.

77
    Kotsolis küldi vissza a mezőnybe a labdát.

76
    Cserélnek a hazaiak. Lagos helyett Petric. Tehát egy védő helyett egy támadó érkezett.

75
    Mintha az utolsó nagy hajrára készülnének a csapatok.

74
    Kijön a szorításból a Dinamo, sőt el is dugják a labdát.

73
    A lecsorgó labdát Donis tűzi rá, Gabulov védeni tud.

72
    Nano végezheti el a Panathinaikos szögletét.

71
    Zeca szépen továbbít Dinas-hoz, aki egy pattanás után tüzel, de a lövése Gabulov kezében hal el.

70
    Ionov próbált helyzetbe kerülni a tizenhatoson belül, de szerelni tudták.

69
    Izgalmas húsz perc elé nézünk. A görögök mindent meg fognak tenni az egyenlítésért.

68
    Cserél az orosz szakvezető. Büttner helyett Granat a pályán.

67
    A Pana most teljesen beszorítja ellenfelét.

66
    Ionov kap lapot.

66
    Dinas beadását blokkolja Samba. Szöglet.

64
    Ettől vérszemet kapnak a görögök. A Dinamo-nak észnél kell lennie.
    DINAS - 1:2

63
    A Panathinaikos gólt szerzett!

Pranjic íveli be a szabadrúgást. DINAS csúztatja meg, amely a jobb kapufa mellett jut a kapuba. Gabulovnak esélye sem volt.

63
    Karelis-sel szemben szabálytalankodik Büttner. szabadrúgás a hazaiaknak.

62
    Most mintha magukra találtak volna a görögök, de ez helyzetekben még nem mutatkozik meg.

61
    Alig van a labda a Panathinaikos-nál.

60
    Dzsudzsák próbálkozik jobbal, de levágódik a labda.

59
    Ionov cselez befelé, de Yusupov elpasszolja magát.

59
    Kokorin passzol Dzsudzsákhoz, de már a labdaátvétel sem sikerült, utánna körbevették a védők és szerelni tudták.

58
    Cserél a hazai mester. Klonaridis helyett Donis a pályán.

57
    Kokorin veszít labdát az ellenfél térfelén.

56
    Szögletet végezhet el a Pana. Kivágják a védők.

55
    Kifejelik a védők.

54
    Szöglettel felérő szabadrúgás a hazaiaknak.

53
    Eddig a második félidőben csak a Dinamo van a pályán.

52
    Triantafyllopoulos kap sárga lapos figyelmeztetést.

51
    Jó helyről szabadrúgás a vendégeknek. Noboa remekül teker jobbal. A bal oldali kapufáról jön ki a labda. Gyönyörű volt.

50
    Dzsudzsák vezeti rá a védőkre. Megpróbálja átjátszani Kokorinnak, de felborítják a védők.
    IONOV - 0:2

49
    A Dinamo gólt szerzett!

Gyönyörű játék az Dinamótól. Dzsudzsák kap egy remek labdát sarokkal. Szépen tekeri át a hosszú oldalra IONOV-NAK, aki leveszi az ötös sarkánál, csinál egy szép cselt és a kapu közepébe vágja azt.

49
    Kokorin sarkazása nem jött be. a hazaiak jöhetnek bedobással.

48
    Dzsudzsák emeli Samba fejére a szabadrúgást. Tisztáznak a védők.

47
    Büttner rúgja fel a labdát Kurányi felé, de a csatár elesik a védő szorításában.

46
    Nem történt csere egyik csapatban sem.

46
    A hazaiak indítják útjára a labdát.

46

A várakozásoknak megfelelően inkább a Dinamo Moszkva akarata érvényesült az első félidőben. A hazaiak inkább csak a kontrákban bíztak. Dzsudzsák hatalmas kapufája mellett veszélyes beadásaival hívta fel magára a figyelmet. Öt percel a vége előtt Kokorin találta magát ziccerben ,és nem is hibázott a fiatal orosz csatár. Ezzel a góllal vezetnek félidőben az oroszok.

45

44
    Ápolás miatt áll a játék.

43
    Egy csúnya ütközés. Kokorin és Schildenfel fejelt össze.

42
    Kurányi fejeli meg a labdát Dzsudzsák beadása után, de pontosan Kotsolis kezébe.
    KOKORIN - 0:1

40
    Gólszerző KOKORIN.
    Kurányi továbbítja akrobatikus mozdulattal tovább a labdát. KOKORIN kerül ziccerbe, és higgadtan el is teszi a labdát külsővel Kotsolis mellett. A labda a kapu bal oldalában landol.

39
    Dzsudzsák mássza meg ellenfelét. A Panathinaikos jöhet szabadrúgással.

38
    Büttner ugyanazt a cselt adja el sikeresen mint az előbb. De az átívelt labda csak a hazai védőknek lett jó.

37
    Manolev adja el a labdát, de nem tudnak élni a lehetőséggel a hazaiak.

36
    Nano végzi el. Tud is fejelni a hazai támadó, de nem talál kaput.

35
    Klonaridis harcol ki egy szögletet.

34
    Noboa indítása végül eljut Dzsudzsákig. Görög bedobás jöhet.

33
    Kokorin, Kurányi a labda útja a hazai tizenhatos előterében, de a német lövése levágódik egy védőről.

31
    Samba-nak kell iparkodnia, hogy haza tudja fejelni a labdát a hazai csatár elől.

30
    Felpörgött kicsit a meccs. Helyzet itt is, ott is.

29
    Nano egyből kapura rúgja. Nem tudja meglepni Gabulovot.

28
    A Panathinaikos végezhet el szabadrúgást a bal oldalról.

28
    Dzsudzsák kap egy remek labdát Ionov-tól. A magyar szélső egy igazítás után rúg kapura. Óriási felsőléc lett belőle. A meccs eddigi legszebb jelenete.

26
    Ionov egy jó csel után ad be, átszáll mindenki feje fölött, de érkezik a hosszú oldalon Dzsudzsák, aki nem tudja megszelidíteni a labdát.

25
    Nagyon sok a hiba mindkét csapatnál.

24
    Dzsudzsák Büttnerrel játszik össze, de ebből most nem lesz beadás, inkább hátrafelé játszanak.

23
    Dzsudzsák szerez labdát az ellenfél térfelén, de nem tudnak vele mit kezdeni az oroszok.

22
    Nano iramodik meg a bal oldalon. Egy szép visszacsel után ad középre, de Pranjic lövése nem sokkal mellé megy.

20
    Gabulov ügyetlenül nyúl a labdához. Pranjic próbálkozik lövéssel, de Yusupov blokkolni tudott.

19
    Szabadrúgás a hazaiaknak, a tizenhatossal egymagasságban.

18
    Hazai bedobás a jobb oldalról.

17
    Mezőnyjáték folyik a pályán. Nem sok helyzet volt eddig a mérkőzésen.

16
    Kuranyi kap labdát a jobb oldalon. Megpróbálja átjátszani a túloldalra, de túl mély a beadása.

14
    Kokorin-t választják el könnyen a labdától.

14
    Zeca próbálkozik távolról, de a lövés elkerüli a kaput.

13
    Gabulov-ig kerül hátra a labda.

11
    Eddig a Dinamo Moszkva bal oldala tűnik veszélyesebbnek Büttnerrel és Dzsudzsákkal.

10
    Dzsudzsák beadása ezúttal nem jó senkinek.

10
    Gabulov végezheti el a Dinamo kirúgását.

9
    Dzsudzsák ad be ismét balról. Kokorin fejese a kapus kezében landol.

8
    Büttner fedez ki egy labdát a hazai támadó szorításában.

8
    A Pana visszaáll saját térfelére, bíznak a gyors kontrákban.

6
    Büttner egy szép csel után ad be balról. Kurányi próbál fejelni, de nagyon rosszul találja el.

6
    Pranjic indítása túl hosszú.

5
    Kuranyi elől mentenek a védők.

4
    Hazai szöglet következik. Nano végezheti el.

4
    Dzsudzsák ad be balról, fogja Kotsolis.

3
    A moszkvaiak hátul passzolgatnak.

3
    Douglas ment immáron a Dinamo tizenhatosán belül.

2
    A Dinamo Moszkva végezhet el szögletrúgást. Dzsudzsák íveli be.

2
    Vendég bedobás az ellenfél szögletzászlójánál.

1
    A Dinamo tiszta fehérben, a Panathinaikos tiszta zöldben játszik.

1
    A vendégek kezdik a mérkőzést.

1

Panathinaikos FC: Kotsolis – Triantafyllo, Mendes da, Schildenfel, Nano – Zeca, Lagos, Pranjic – Klonaridis, Dinas, Karelis
    Cserék: Ajagun, Bajrami, Chouchoumis, Donis, Koutroubis, Petric, Steele

Dinamo Moszkva: Gabulov – Büttner, Douglas, Samba, Manolev – Dzsudzsák, Yusupov, Noboa, Ionov – Kokorin, Kuranyi
    Cserék: Granat, Hubocan, Prudnikov, Rotenberg, Shunin, Tashaev, Zobnin

Játékvezetők: Daniele Orsato.

A Bajnokok Ligája küzdelmei után ma megkezdődik a második számú európai kupasorozat, az Európa Liga csoportköre is.

A mai napon rögtön egy igen érdekes összecsapásnak nézünk elébe. A görög Panathinaikos a Dzsuzsák Balázzsal feláló orosz Dinamo Moszkva gárdáját fogadja az E csoportban. Ebben a kvartettben kapott még helyet a holland PSV Eindhoven és a portugál Estoril is.

A görögök a play-off körben a dán Midtjylland gárdáján jutottak túl kettős győzelemmel. A hazai bajnokságban három forduló elteltével egy győzelemmel, egy vereséggel és egy döntetlennel a kilencedik helyen állnak. A hétvégén a Kalloni-tól kaptak ki 1-0-ra idegenben.

A Dinamo Moszkva épphogy bejutott a csoportkörbe. A ciprusi Omonia Nicosia ellen csak az utolsó pillanatokban sikerült kiharcolni a továbbjutást. A hazai bajnokságban hét forduló elteltével a negyedik helyen állnak Kurányi-ék. Öt győzelemmel és két vereséggel. Az egyik vereség épp a hétvégén csúszott be a listavezető Zenit ellen. 3-2 lett a vége.

Kiegyenlített összecsapásra lehet számítani. A hazai pálya a görögök, a több jó játékos pedig az oroszok esélyeit növeli.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..